Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

18.02.2016 17:03

Re: Počet žádostí o ZP

Fakt je to tam tak špatné? Nebyl jsem tam od prosince, tuším a když bylo na pistolové padesátce plno, stačilo hodit řeč a dát kafe u "baru" a místo se uvolnilo. Na poprech bylo volno téměř vždy. Nebo nám řekli rovnou nekecat a střílet, že přijdou objednaní lidi. Nestalo se mi, že bych si nevystřelil. Na rozdíl od Corrada v OV.

Když byl nějaký zájemce o zbroják, tak jeden nebo s drahou nestřílející polovičkou na čumendu.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.02.2016 21:23

Re: Počet žádostí o ZP


Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

28.02.2016 22:49

Re: Počet žádostí o ZP


Uživatelský avatar
Pablo.gs
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.01.2016 11:34

29.02.2016 9:41

Re: Počet žádostí o ZP

Ve čtvrtek jsem dělal zkoušky (úspěšně) a policajt mě říkal, že v Jičíně mají za leden 4x víc žádostí než loni. (Termín, konec srpna). Ale další věc je, že jich pak 40% nepřijde. A další spousta z nich to jen tak zkusí a propadne. Takže konečnej výsledek vydávání ZP je cca stejný.
Nás dělalo zkoušky 13 a prošli jsme 2. Někteří na to fakt neměli už od pohledu.

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

29.02.2016 19:10

Re: Počet žádostí o ZP

Otázka je, jestli nejsou vyšší nároky vzhledem ke vzrůstu počtu uchazečů.Když sem dělal já papíry, tak to bylo takové normální.A jak člověk dělal i Cčko,tak se to ani moc nehrotilo...
teď to možná berou důsledně a vyhazujou za každou ptákovinu a snaží se třeba nachytat.

Dallli
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 1:48
Bydliště: Prostějov

29.02.2016 19:36

Re: Počet žádostí o ZP

Nemyslím si, že jsou vyšší nároky. Jen to prostě lidi jdou zkusit. Nenaučí se otázky a myslí si, že to zvládnou systémem tipovací soutěž. O zbraně ani moc nemají zájem, kolikrát byli třeba jen jednou střílet na střelnici a už si chtějí hrát na kovboje a běhat po venku s pistolí.
Za mě je to v pořádku, že komisaři nepouštějí kde koho.

Na druhé straně mám kamaráda, který roky střílí z brokovnice, je aktivně činný mezi myslivci a i když se svědomitě učil, neudělal otázky byť jen na skupinu C. Praktické bezpečné zacházení se zbraní na jedničku, střelba vynikající, ale prostě nemá dánu schopnost se učit.


Reklama

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

29.02.2016 20:56

Re: Počet žádostí o ZP

Co mám zkušenost já, tak se to zpřísnilo. Ale ne co se týče požadavku na znalosti z manipulace atd, ale zvýšila se ,,byrokracie" manipulace.

Poprvé jsem dělal zkoušku před 12 lety. Znalosti jsem měl, vše v pohodě. V té době jsem lanařil hodně známých a vše se neslo v podobném duchu. Před 2 roky jsem rozšiřoval a na praktické zkoušce jsem si připadal jako vůl. Měl jsem D,E, dodělával jsem A,B,C. Střílel jsem ze všeho. Malorážka, dvojka, pistole. Vždy jsem musel před střelbou zkontrolovat zbraň, pak nabít, natáhnout, zajistit, odjistit, střílet. Nějak jsem tento systém nepochopil, obzvlášť jako majitel Glocka a Kevina :-). Ale prostě to byl jediný správný postup. A to jsem slyšel o tom, že někteří komisaři rvou do hlavně papír a drbou uchazeče, když si před střelbou nezkontroluje průchodnost hlavně.

Odkládací stolík přede mnou byl tak úzký, že dlouhá se na něj nedala položit hlavní směrem k terčům, tak mi bylo řečeno, ať ji vždy opřu o boční dřevěnou stěnu stavu. To, že tam stál další střelec a hlaveň mu směřovala k hlavě už nikoho netrápilo.

Zkoušku jsem udělal, ale ty opičky kolem toho mě znervózňovaly, byly zbytečné a to jsem za sebou měl 10 let střílení a každodenní manipulace a nošení. Ono by to chtělo nějaký jednotný systém, který by byl veřejný a jelo by se dle něj. Nechápu, proč někdo má rozebírat určitý typ kvéru, když ho třeba nikdy nebude mít. Stačí manipulace a střelba a to ostatní je zbytečné.

Uživatelský avatar
Pablo.gs
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.01.2016 11:34

01.03.2016 21:38

Re: Počet žádostí o ZP

Já jsem dělal první zbroják v roce 1995. Ale spíš proto, že to tehdy byla móda, střílení mě v té době moc nebavilo (ono ani nebylo kde) tak jsem ho nechal propadnout. Můžu teda porovnávat a v té době to byla oproti dnešku "mateřská školka".
Současné testy jsou náročnější a hlavně praktická byla hodně ostrá. Minulý týden z 13 lidí 5 vypadlo na testech a 6 na praktické. Přihlášených bylo celkem 19 = 6 to vzdalo. Konečná úspěšnost 2 ks. U praktické komisař vyhazoval za to, když někdo při prvotní prohlídce bezpečného stavu zbraně u pistole neudělal zároveň rozborku a neprohlédl hlaveň. Nebo když u sborky takto zkontrolované zbraně dal prsty před hlaveň... "Školní" náboje při manipulaci používal klasické měděné, jen měly provrtanou hilznu a prach venku. Mezi tím jsem měl zamíchaný jeden neprovrtaný (asi taky nebyl ostrý). Povel připravte zbraň ke střelbě... naštěstí jsem si ho všiml a řekl, že toto rozhodně v místnosti nabíjet nebudu, což ocenil.
Například opravky dělal kluk který si rozšiřoval skupinu a minule (jinde) vypadl na tom, že nerozebral malorážku. Snažil se vyndat závěr klasicky stlačením spouště, ale byl to starší model kde se spoušť odtlačuje. Paradox je, že to je bývalý voják z povolání, který měl všechny možný bouchačky profesionálně v ruce řadu let a šel si rozšířit na C. :-)
Ale jinak byl komisař korektní a je zřejmě dobře, že je to v otázkách základní bezpečnosti tvrdší.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

02.03.2016 3:35

Re: Počet žádostí o ZP

No a na to jsem zapomněl. Jak tě může někdo vyhodit za to, že dáš při sborce, nebo i rozborce po kontrole zbraně, prst před hlaveň. Mně na to právě taky upozorňoval majitel střelnice a od té chvíle učím každého rozebírat CZ ke zkouškám jak idiota.

Zase použiju k příkladu Kevina. Ten se rozebírá tak, že se závěr stáhne mírně dozadu, a pak je potřeba zepředu pootočit hlaveň kolem osy. Zajímalo by mě, kolik komisařů, co vyžaduje takové opičky takovým způsobem krátkou opravdu rozebírá a skládá.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

02.03.2016 9:13

Re: Počet žádostí o ZP

Toto vlákno neslouží k nikdy nekončící a většinou nesmyslné debatě o jednotlivých případech provedení praktické části zkoušky odborné způsobilosti. V 99 % to všichni mají jen z doslechu od (většinou nasraného) neúspěšného žadatele, pravda bývá většinou jinde a pak je z toho nekonečný flame o h.....

Respektujte to, prosím.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

10.04.2016 15:59

Re: Počet žádostí o ZP

To že vyhazují hromadu lidí od praktických jim nikdo nemůže mít za zlé, ono je to v podstatě dobře.
Za dva týdny mě to taky čeká a jsem pravda trochu nervózní. Jdu tady na Zlinsku a termín jsem dostal za dva měsíce od přihlášení. Mají plno...

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

10.04.2016 18:10

Re: Počet žádostí o ZP

Když to tady tak čtu, tak se nestačím divit co se o zkouškách traduje a povídá. Se zkouškami už se dneska potkávám z druhé strany jako zk. komisař.- Hromada lidí se prostě neučí. Je to vidět už při vyplňování testů. Ti co se učili odevzdávají cca za 7-15 minut. Ti co to smolí přes 20 min. tak z 95% neudělají test. Před praktickou částí celé skupině podrobně vysvětlím co po nich budu chtít a oni to prostě často neudělají- nejsou schopni si zapamatovat informaci ani tu krátkou chvíli něž jdou k manipulaci. Střelby samotné jsou také zajímavé. Nejproblematičtější je střelba z malorážky, chce to trochu víc tréninku, což ne každý udělá. V poslední době jsou ale problémy i na pistoli, kdy lidi netrefí ten obří terč ( někdi i třeba jen 1 zásah z 5) Na zkouškách po lidech nechce nikdo žádné zázraky, ale pokud tam prostě není nějaká minimální požadovaná úroveň tak nejde nechat uchazeče projít.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

22.04.2016 15:59

Re: Počet žádostí o ZP

Tak jsem teda včera byl na zkoušce(21.4.16 Otrokovice). Řádně vystrašen tím co jsem četl zde i na druhém tématickém webu.
Odevzdával jsem mezi prvníma. Jeden co odevzdával taky v prvních 5ti to nedal. Naopak holka co to smolila a odevzdávala jako předposlední to udělala(a měla pak i perfektní střelbu)
Nicméně jde potvrdit to co psal armytec (i když jak vidno výjimky se samozřejmě najdou všude). Zajímavé bylo že tam byly lidi všech kategorií (mladá hezká blondýna a taky postarší pánové, sociálně silní i slabí-aspoň dle aut, peněženky jsem jim neprobíral).
Bylo to takové sympatické(asi to dělalo i to prostředí guncentra).
Testy neudělalo celkem asi 5 lidí, tam není co dodat, jsou to podobné otázky a pořád dokola kdy může být správná jen jedna odpověď(takže se na to prostě museli vyfláknout-nebo stres)
manipulace tam to šlo hladce (komisař to tam předem zcela blbuvzdorně vysvětloval několikrát-v podstatě se jedná jen o pár jednoduchých pravidel-jen ty nervy jsou problém, střelby pak udělali tuším všichni.
Hodně podle mě záleží na komisaři, když je to prostě sympaťák tak lidi tak nestresují a nedělají tolik chyb, zejména při manipulaci. Když ale už od pohledu vypadá jak vrah tak je to o něčem jiném. - my vyfasovali tu první variantu

Co trochu nechápu jsou ty absence, tak buď to dělat chci nebo ne(nebo se omluvím)

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 507
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

06.05.2016 11:42

Češi se začínají víc ozbrojovat, největší zájem je o pistole

Počet žadatelů o zbrojní průkaz v poslední době výrazně stoupá. Nových majitelů oprávnění bylo loni téměř o dva tisíce víc než o rok dříve. Zvyšuje se také počet nově registrovaných zbraní. Vyplývá to ze statistik Policejního prezidia. Podle odborníků za to částečně může i strach ze současné situace v Evropě.

https://www.novinky.cz/krimi/400494-cesi-se-zacinaji-vic-ozbrojovat-nejvetsi-zajem-je-o-pistole.html

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků