Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

25.10.2006 18:11

Ja jsem to myslel tak ze ta diskuze je podobna a pomalu to k tomu konverguje. Ale nez slepy bych radeji nosil nejaky plynovy, kdyz uz ne ostry.

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

25.10.2006 21:35

No hlavne bych chtel videt, jak ten slepej pretahne na plnotucnej.

Qer
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 17.10.2006 8:27

25.10.2006 21:52

http://www.novinky.cz/krimi/pritele-pod ... n3dej.html

davam to sem aj ked ... vzal si plynovku a jeste jednu zbran...aj tak mu to nepomohlo...

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

26.10.2006 9:22

Jenže nepíšou, co bylo tou druhou zbraní - vůbec nemusela být palná.

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

26.10.2006 11:51

rostar píše:Wojtyla: Teď jsem řešil podobný problém. Koupil jsem novou plynovku značky BLOW - Lady ráže 8mm a krabičku pepřových nábojů které udajně ,,osloví" i opilce a psy. Bouchačka stála 1450,-Kč. Je moc pěkná, kabelkových rozměrů. R


mohl bys mi prosím hodit odkaz na ní????...nemužu jí vygůglit....:O)

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

27.10.2006 15:14

plynovku by som nikdy nepouzil na zastrasovanie, len na priamu obranu vystrelom za vhodnych taktickych podmienok. Pripad vytiahnutia plynovky obrancom pri utoku /utoku podla tr. zak. na zaujem chraneny tym zakonom/ a nasledne pouzitie ostrej utocnikom ma stale nepresvedcil, o tom som uz pisal skor, navyse ani pri pouziti plynovky ci ostrej nesmiem zabudat na krytie sa a ziskanie taktickej vyhody aj inej ako zbran /ostra ci plynova/ v ruke.
Ak nestihnem reagovat na utok, je to jedno ci mam ostru, slepak alebo sprej. Ak netrafim alebo nezneskodnim prvou druhou ranou, ci uz ostrou alebo plynovou, utocnik ma moznost potom vytiahnut tu svoju ostru a strielat.
Plynovku by som nepouzil ani pri hrozbe ostrou - vid pripad podnikatela vyssie - v podstate mi zostava pouzitie len pri psoch /kedy ma to aj napadlo v reale/.
Cela nutna obrana je o hodnoteni situacie z hladiska taktiky aj prava. V tom konkretnom momente pritom aj tak nemusim nic z nauceneho uplatnit - ten stres je svina.


Reklama

Slavek69
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 04.06.2009 12:13
Bydliště: Praha

26.09.2009 0:53

Re: plynovka vs. ostry qer

Pročítám si takhle nějaké ty fóra a ejhle, narazím na spoustu volovin (s prominutím) na téma plynovek. Nechápu, proč odpůrci plynovek, rádoby asi čarostřelci stále odrazují lidi, kteří nemohou nebo nechtějí mít zbrojní průkaz, aby tyto obranné zbraně nenosili. Kdysi jsem pracoval v ochrance a na pár akcích viděl, co plynovka dovede. Pokud se použije, tak jak má, rozhodně průměrného útočníka dokáže zastavit, ale kolikrát se ani nemusí vytahovat, stačí jen naznačit, že ji máš (frajer neví co to vlastně máš) a rozmyslí si, jestli v napadání pokračovat nebo ne. Přece nebude riskovat prostřelenou kebuli. Přesto, že jsem měl ostrou, na akce tipu diskoték atd. (jako pořadatel) jsem ji nikdy nebral a nosil jsem plynovku plus obušek. Úplně mi to stačilo. Použil jsem ji jen dvakrát v akci. Jednou na dva frajery, kteří si hráli na skiny. Napadli mne nožem a řetězem. Každý dostal dva zásahy plynu do vyholených lebek dřív, než se ke mně dostali na 2 metry a cca 10 minut hačali na prdelkách, než si pro ně dojeli policajti. Druhá akce byla proti debilovi, ze kterého se vyklubal ožralý polda. Byl na disce dost hustý, rozbíjel sklo a pořád napadal lidi kolem. Po několika upozorněních jsme se rozhodli ho vyhodit, ale on začal sahat pod riflovou bundu. Než vytáhl železo ven, dostal tři zásahy do úsměvu a garantuji vám, že už to železo nevytáhl. Byl v takovém šoku a tak silně zparalizovaný plynem, že nevěděl, jak se jmenuje. Jeho kolegové po přivolání mu to jistě připomněli.
Pravda je taková, že je důležité vědět, jak se zbraní zacházet. Mít opravdu kvalitní plynovku u které máte jistotu, že vystřelí alespoň 10 ran bez záseku (a to je problém, protože u plynovek za 2000,- se to zajistit nedá). Preferuji pistoli. Třeba Atak Zoraki 914 auto nemá skutečně chybu a navíc je to malý samopal, kde vystřílíte 15 ran za 1,7 sekundy. Sice je opravdu levná, ale dle mého je spíš podhodnocená. Sice to není napodobenina reálných zbraní, ale možná právě proto, že byla primárně určená pro ochranu a ne pro sběratele, je tak spolehlivá. Vystříleno 5 plných zásobníků jak dávkou tak jednotlivě. Jediný zásek. Co je však největší problém, to je použité střelivo. Naši zákonodárci jsou papežštější než papež a tak se u nás nesmí používat náboje s PV 120 mg, ale pouze 45 mg. Pokud si do plynovky dáte nepovolené střelivo, tak už si rovnou kupte na burze ostrou, protože průser je to obdobný. Hold i s tím slabším střelivem se ubráníte, ale musíte vystřelit vícekrát, proto je lepší mít zbraň, co střílí v dávkách. Je to přece jen rychlejší. Pamatujte: když už tasíte, musíte být rozhodnuti střílet. Bez otálení. Proto 3 x zvažte, zda tasit a nebo utéct. Hlavně cvičte tasení zbraně a její co nejnápadnější nošení.
Diskuze typu, "ty tasíš plynovku a já tě odprásknu" jsou zavádějící. Raději učte lidi, jak s plynovkami zacházet a kdy je vhodné je použít a kdy ne, než aby jste je odrazovali od aktivní obrany. A pokud se majitel plynovky bude plynovkou ohánět jako agresor konfliktu, pak ať ho odprásknou, sám si o to řekl. Plynovka neslouží k agresi, ale k ochraně.
Je zvláštní, že na zahraničních serverech takové diskuze nevedou a pokud ano, tak ne tak jednostranně, jako je zvykem tady. Za hranicemi kolem nás jsou plynovky vnímány spíše pozitivně.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

26.09.2009 7:37

Re: plynovka vs. ostry qer

Asi si koupím plynovku :wink:

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

26.09.2009 8:24

Re: plynovka vs. ostry qer

Hlavně cvičte tasení zbraně a její co nejnápadnější nošení.

To zni jako skvely navod, nechces z toho sepsat clanek? :D

Hans
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.09.2008 14:25
Bydliště: Přerov/Ostrava

26.09.2009 18:15

Re: plynovka vs. ostry qer

no jestli to nebude tím že třeba v tom zahraničí nesmí nosit tu ostrou verzi. Teda oni vlastně nesmí nosit skoro nic na tu obranu. Já radši vezmu na obranu ostrou verzi než "něco jako". Stejně jako si vyberu do lesa opravdu offroad než SUV...ale to je už OT

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

26.09.2009 21:24

Re: plynovka vs. ostry qer

Mě by plynovky nevadily, kdyby je lidé brali alespoň jako zbraně kat. D a měli alespoň elementární zodpovědnost. A druhá věc je ta, že jakmile si lidé zvyknou, že lidi běžně tahaj plynovky, pak to dřív nebo později bude zbytečně někoho stát život (ať ganstera nebo policistu), který bude předpokládat.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

26.09.2009 23:32

Re: plynovka vs. ostry qer

SLAVEK: no, myslím že než se otravovat se "zásekama" a střílením dávkou, tak dotyčného nadávkuju sprejem SABRE RED tak dlouhou dávkou, jak se mi bude líbit, navíc se ta černá plechovka (koupil jsem si tu největší) nosí líp jak skorosamopal.....

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

27.09.2009 9:44

Re: plynovka vs. ostry qer

SABRE RED bude asi dobrá značka.Včera tyto spreje ve velikosti hasičáků (proto vím co na nich bylo napsáno) velmi úspěšně použila Policie k uklidnění pár dementů černé pleti (nebyly to cigáni)při fotbalovém zápasu Monaco St. Etienne.Pak následovala veřejná gumoléčba a nasazení plastových pout.Než je naházeli do antonů tak těm řvoucím nalili do očí a na obličej asi nějaký neutralizér.To se hodně uklidnili a celkem v poklidu nastupovali.Občas je trochu urychlil obuch.Holt někde se s výtržníky neserou.Tento sprej je opravdu super./činek byl rázný a rychlý.Nemusí se použití plynovky hlásit jako použitý ostré zbraně?

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

27.09.2009 22:37

Re: plynovka vs. ostry qer

SW_FOX píše:SLAVEK: no, myslím že než se otravovat se "zásekama" a střílením dávkou, tak dotyčného nadávkuju sprejem SABRE RED tak dlouhou dávkou, jak se mi bude líbit, navíc se ta černá plechovka (koupil jsem si tu největší) nosí líp jak skorosamopal.....

Přesně tak, plynovka je drahá, velká, těžká a vzhledem připomníná "skutečné" zbraně. Proč se provařovat s takovým drahým těžítkem, když sprej udělá minimálně stejnou službu.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.09.2009 22:49

Re: plynovka vs. ostry qer

Dnes jsem se byl projít v noci s přítelkyní kolem vesnice, v zadu u místní betonárny na plotě středoasiat a dva vlčáci, za pasem SW, v ruce Sabre Red, v druhé surefire baterku, myslím, že spray by byl účinnější než 5x .38Spl +P, bylo jich moc (kdyby našli díru v plotě) a mají přece jen citlivější čumáky na dráždivou látku než na díru v kožichu, pokud by nebyla rovnou na "vypínač" což v noci když na tebe útočí 3 obrovské psiska není žádná legrace trefit....

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

27.09.2009 23:57

Re: plynovka vs. ostry qer

Jistě, to jen podporuje moje tvrzení, že krochna je téměř ku hovnu :-), ale zbpůsob plynové aplikace to moc neřeší...

Slavek69
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 04.06.2009 12:13
Bydliště: Praha

28.09.2009 0:49

Re: plynovka vs. ostry qer

Hans píše:no jestli to nebude tím že třeba v tom zahraničí nesmí nosit tu ostrou verzi. Teda oni vlastně nesmí nosit skoro nic na tu obranu. Já radši vezmu na obranu ostrou verzi než "něco jako". Stejně jako si vyberu do lesa opravdu offroad než SUV...ale to je už OT


Jen jestli by to nebylo rozumné zavést i tady. Kdo chce nebo potřebuje ostrou zbraň, ať ji má, ale pěkně doma nebo v práci. Většina lidí ji stejně má jen na okrasu a na machrování. Chápu lidi pracující nebo disponující velkými penězi. Ale ty stejně u sebe nenosí tak nevím, na co nosí ostrou zbraň. A pokud ano, mohou využít bezp. firmy. Alespoň by po ulicích nechodilo tolik čarostřelců. Pak by asi nebyl problém se ubránit i tou plynovkou nebo popř. tím Sabre Red. Pokud nějaký gauner vytáhne ostrou koupenou někde na burze, stejně nikomu nebude nic platný ani ten legální kanón a proč proti noži atpod. vytahovat hned kvér, když stačí plyn a teleskop. Nikde není dané, že i ten, kdo tu zbraň má legálně, není idiot a že se třeba neožere. Je to stejné, jako když někdo sedne ožralý za volant a že takových je dost.
Nejlepší je stejně se konfliktům vyhýbat a hlavně je nevyvolávat. Pak je reálná šance, že člověk nikdy žádnou zbraň potřebovat nebude. Pokud ke konfliktu dojde, tak zvážit, zda je možné vzít zpátečku nebo je nutné a možné se bránit a jak. Proti člověku, který na mne půjde holýma rukama (s tím si obvykle poradím i beze zbraně) nebo s kvérem, ať už plynovým nebo ostrým, rozhodně ostrou zbraň vytahovat nebudu. Jak budu vědět, že to není ostrá, ale jen plynovka? S jistotou to pozná jen velmi málo lidí. Já to na tři metry nepoznám, obzvláště v šeru. Vy jo? A když jo, tak jak? Poučte mne. No a pokud už ji bude mít v ruce, tak rozhodně vytahovat železo nebudu. Tak rychlý nejsem. Než to vytáhnu, tak to do mně stihne v klídku vysypat. To umí jen čarostřelci.
Ještě bych pochopil, kdyby se cítili ohroženi ze strany zvířat. Každý magor si dne pořizuje čokla. Čím většího, tím lépe a nejlépe rovnou nějaké bojové plemeno (je to přece in), ale jen malé procento páníčků své "živé zbraně" dokáže zvládnout. A to ani nemluvím o tom, že absolutně nedodržují zákony a své miláčky nechávají volně a bez náhubku běhat po městě. Myslím si, že i tam by ve většině případů postačil plyn a teleskop.
Takže na co vlastně nosíte u sebe po městě ostré zbraně? Argument, že je to prvek svobody neberu a nesouhlasím s ním. Mimo jiné, největší průsery nedělají plynovkáři, ale čarostřelci. Hlavně ti, co mají zbraň legálně.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

28.09.2009 2:37

Re: plynovka vs. ostry qer

Jinymi slovy: ty si myslis, ze ostra zbran je vlastne k hovnu, a proto si vsichni Eckari ted sednou na prdel a zbrane doma zamknou do trezoru - a zacnou nosit plynovky, protoze ... protoze proto. Super prispevek, dekujeme :twisted:

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

28.09.2009 2:56

Re: plynovka vs. ostry qer

Nějak jsem nepochopil, proč se těch několik v poslední době ukopaných k smrti nebránilo přesně jak popisuješ, vždyť vlastně je to jejich chyba, že se včas nezdekovali případně nepostříkali vše kolem slzákem, případně to nevyřešili ručně stručně. Tvoje teorie má vady. Nikdo tě nenutí nosit. Jinak až budu mít "130 kg ve svalové hmotě" tak se taky "možná" nebudu bát.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

28.09.2009 9:46

Re: plynovka vs. ostry qer

Slavek69: Typicky priklad ovcana.

All: Myslim, ze to nema smysl resit. On ma svou pravdu a stejne ho nepresvedcime. Preci vsichni vime jak bude na ulicich bezpecno, kdyz zakazeme legalni zbrane a vsichni zlocinci je bud odevzdaji (anglie) nebo nebudou nosit (nektere staty USA). Krasne nam bude klesat kriminalita, kterou vlastne take muzeme zakazat a zlodeji nebudou krast, nasilnici prepadavat a znasilnovat atd. Hlavne zlocinci jsou preci zakona dbali obcane.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník