Animal
 
Příspěvky: 181
Registrován: 23.11.2004 16:21
Bydliště: Bratislava

23.10.2006 9:42

No mne agumentacia typu plynovka vs. ostry kver (vytiahne niekto plynovku, ja taham ostru a pif-paf) pripada velmi scestna kvoli tomu, ze toto vsetko predpoklada pouzitie plynovky utocnikom. Bavime sa tu predsa o plynovkach v zmysle ich pouzitia na obranu, teda ak to chapem dobre. Je jasne, ze ked niekto pri utoku pouzije nieco, co vyzera ako strelna zbran, tak je v riadnom pruseri, pricom je uplne jedno, ci ide o plynovku, airsoftku alebo vodnu pistolku. Bude to asi tak, ze ak tohto utocnika niekto zastreli, tak ide o NO ako vysitu. Ak sa vsak obranca zacne branit plynovkou a utocnik vytiahne ostru zbran a zastreli ho, tak utocnik nekona v NO, opravte ma ak sa mylim.
Vedie sa tu diskusia, ci plynovka ano alebo nie, ale zaroven sa bavime o jej pouziti na obranne ucely, preto mi unika zmysel uvah typu: on plynovka ja ostra. Ved ked mam plynovku na obranu, tak ju nebudem tahat, ked ma utocnik v ruke nieco ako strelnu zbran, to je hadam kazdemu uplne jasne. Pri takomto type utoku je tahanie akejkolvek zbrane asi dost velke riziko, ale to nech si preberie kazdy sam.
V opacnom garde, teda utocnik utoci alebo utok hrozi, ja taham zbran, utocnik zacne tahat nieco, co vyzera ako zbran, tak strielam. Pricom je uplne jedno, ci to bola plynovka alebo ostra. Ja osobne by som plynovku nenosil, nevidim v tom zmysel. Na druhej strane ale chapem momentalneanonymneho a jeho story so psami na sidlisku, otazkou vsak zostava, ci je plynovka dostatocne ucinna proti psom - skor by som tipoval, ze sa takyto pes zlakne vystrelu ako ze na neho bude ucinkovat obsah naboja.

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

23.10.2006 9:45

zrovna uvažuju o nákupu malé plynvky pro mojí přítelkyni...zboják si dělat zatim nechce...ale prijde i to lepší než pepřovej sprej

víte o něčem?díky

Animal
 
Příspěvky: 181
Registrován: 23.11.2004 16:21
Bydliště: Bratislava

23.10.2006 9:53

Asi by som volil revolver skor ako pistol, kvoli spolahlivosti. Ja som mojej kupil sprej s technickym korenim proti psom. Jeden na vyskusanie, aby vedela, ako a kam to strieka, a druhy teraz nosi. Spreje vie pouzivat :lol: , zbran zatial velmi nie, ako som videl na strelnici. Neviem si predstavit, ako v rychlosti tasi zbran, obtiahne a striela :? preto ten sprej.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

23.10.2006 10:37

SW_FOX: proc zrovna RED SABRE a ne neco jineho na bazi OC?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

23.10.2006 12:00

Protože má nejvyšší obsah té dráždivé látky, nevím jak se jmenuje, ale je to cca 10x víc než v jiných sprejích, taky je dražší.

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

23.10.2006 15:55

Doporucujes spis sprej nebo "tekutou strelu" resp. lze to u vas koupit?


Reklama

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

23.10.2006 18:30

pokuď je mi známo tam maximální povolená dávka OC je 10% což red sabre má, ale není jediný! pak už záleží na nosném médiu a tryskách...

Nedávno jsem si na jiném serveru psal s týpkem co použil taky pepřák s 10% OC, nebyl to tedy red sabre.
No a moc dobře nedopad, když ho dva napadli jednoho celkem dlouho vystříkal přímo do obličeje z blízky (i se toho sám nadech :? ) a on po dvou vteřinách na něj okamžitě zaútočil a cca dvě minuty byl schopen útočit potom byl KO a sesypal se.......

Jo hold nic není 100%ní a nelze na to spoléhat, že to bude hned, vždy a tak jak si člověk představuje fungovat jak má a také že se vždy podaří použít

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

24.10.2006 0:50

Iha píše:Doporucujes spis sprej nebo "tekutou strelu" resp. lze to u vas koupit?


To máš věc osobní preference, ale já mám rád spray, jinak u nás to zatím nemáme a asi ani nebudeme prodávat tenhle doplňkový sortiment, jsme střelnice a obchod orinetovaný na zbraně a munici a tak nebudeme mít asi ani nože, myslivecké oblečení a vodítka na psa....

Sám jsem přítulce tohle kupoval v brně v Alfa Proj na šumavské

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

24.10.2006 13:43

No asi by to nemelo moc smysl, to by jste se zahrabali do obchodu a na zbytek by nezbyval cas.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

24.10.2006 17:50

v GC ted TS v brne prodavaj tusim tekuty strely (peprak ve spreji)
jako zakladni doplnek pro sebeobranu mi to prijde nejvhodnejsi
ac mam sam psa proti cizimu bych to pouzil
plynovku bych asi nechtel i kdyz kdyz vezmu dve modelove situace
1. nekdo na me utoci rukama, nozem - nema pistoli nebo ma ale ja budu rychlejsi - pokud teda plynovka opravdu toho cloveka dokaze zastavit (i ozralyho?)
2. nekdo na me utoci se strelnou zbrani - pak uz nema cenu plynovku tahat :)
takze mozna svy opodstatneni ma, ale jak rikam, ja bych ji nechtel

karlicek7
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25.10.2006 12:03

25.10.2006 15:31

Qer píše:Hele hosi, stale riesite len nejake modelove situacie... mna napadli uz viac krat, iba raz to bol nejaky uchyl kde by sa hodil slzak ale vyriesil som to v pohode rukami, v ostatnych pripadoch boli vzdy utocnici viaceri, mozes jednemu zacat striekat slzak do tvare ale ak druhy vidi ze je to obycajny slzak tak hned utoci a uz nemas sancu, rovnako by si pochodil s obuchom, pri plynovke sa utocnici v prvych sekundach snazili dostat z dosahu zbrane kedze nevedeli ci nie je ostra + bolo im zrazu doplacu...a hlavne v rozmedzi 2 sekund som to nasypal do tvare vsetkym... to mi dalo par sekund aby som usiel. Lenze stale tu je moznost ze niektory z utocnikov bude tiez ozbrojeny, takze po mojich skusenostiach sa mi najidealnejsie javi klasicka pistol z prvymi dvoma slzotvornimi nabojmi, zvysok ostre. Bohuzial som este o takom niecom nepocul...

No já se hodně pohybuju na MOstecku a to v okolí Chánova a pravd je ta že ani plynovka to neřeší. Obuch je k smíchu a ještě tě s ním ubijou, ovšem slepá 45 mířená přímo na ksicht kohokoliv je hroznej efekt. Upozorňuju, že má zkušenost z minulého týdne mi dává jasně za pravdu.3 nepřispůsobivý nefetlý smradi ve věku cca 20 let a moje 45 v akci. Není čas na sprey, nebo plynovku. Jasně si nabij první slepou do komory a pak už jen kule. Po jejich střelení zavolej rychlou a policii a zkrátka se chovej tak jak zákon umožňuje.

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

25.10.2006 15:49

karlicek7 píše:...má zkušenost z minulého týdne mi dává jasně za pravdu.3 nepřispůsobivý nefetlý smradi ve věku cca 20 let a moje 45 v akci...

a nejake detaily by nebyly?

Uživatelský avatar
para
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 185
Registrován: 28.08.2006 21:01
Bydliště: Praha

25.10.2006 16:34

karlícek7.
Hm, první slepá a až druhá kule jo? :shock:
taky se ti může stát, že na tu druhou nebudeš mít čas :idea:
já si pořídil vostrou bouchačku, abych v případě nouze mohl metat vostrý knedlíky, nějaký slepý?........na zastrašení hlukem nemusíš mít vostrej kvér, páč ti potom stačí poplašňák.
Mě docela udivuje na co ste si ten zbroják dělali když vymejšlíte furt něco, jen aby ste nemuseli použít vostrou munici???
Dokážu pochopit když někdo nemá ZP, tak ten hledá alternativu, ale když už někdo má kvér a vněm nosí slepý nebo plasťáky, aby nedejbože moc někomu kdo ho napadne neublížil....... to fakt nechápu. :roll:

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

25.10.2006 17:38

No zas na druhou stranu proti slepemu bych stat take nechtel. Pokud budes dost blizko tak bubinky achych ouvej. Navic ten tlak pujde vicemene k nim vsechen, nebude se moci rozptylit o kulku o to to bude horsi a pokud je zastrasis tim lepe, preci jen prijit o bouchacku nez to vysetri take neni idealni.
karlicek7: a neni problem s natazenim dalsiho naboje?

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

25.10.2006 17:48

Obávám se, že použití byť slepé munice proti někomu bude stejné, jako použití ostré. Policie to bude řešit, jestli šlo nebo nešlo o NO. Pač zranění se dá, zvláště při krátké vzdálenosti, očekávat (nespálené částečky prachu, protržený bubínek...) Takže dle mého bude postup PČR stejný. Jen se tím člověk staví do nevýhody. Samozřejmě nepopírám, že to na mnohé stačí. Opravdu by to chtělo pár dalších info, jak to probíhalo po příjezdu PČR... Osobně pokud bych měl nutkání někoho zastrašovat výstřelem, tak volím výstražný výstřel.

Asi nejvěčí strach bych měl z omylu...myslím že je první slepá a tak ji neváhám použít (třeba i v ne úplně vyhrocené situaci) a ouvej, chybička se vloudila.

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

25.10.2006 17:53

Wojtyla: Teď jsem řešil podobný problém. Koupil jsem novou plynovku značky BLOW - Lady ráže 8mm a krabičku pepřových nábojů které udajně ,,osloví" i opilce a psy. Bouchačka stála 1450,-Kč. Je moc pěkná, kabelkových rozměrů. R

Uživatelský avatar
para
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 185
Registrován: 28.08.2006 21:01
Bydliště: Praha

25.10.2006 17:57

Jimi píše: Osobně pokud bych měl nutkání někoho zastrašovat výstřelem, tak volím výstražný výstřel.

Přesně tak, toto je i můj názor. 8)

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

25.10.2006 17:59

Ale to uz se pomalu dostavame do diskuze zda nosit naboj v komore nebo ne ;)

Uživatelský avatar
para
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 185
Registrován: 28.08.2006 21:01
Bydliště: Praha

25.10.2006 18:02

Iha:
nikoliv, před tím můžeš natáhnout, i cvaknutí závěru má zastrašující efekt a pak nemusí dojít ani na ten varovnej výstřel :wink:

P.S. Ale to u mě nehrozí, páč já ten knedlík v komoře mám furt :twisted:

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

25.10.2006 18:03

2 iha. Já nosím v každé ze šesti :lol: :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků