murdoch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 198
Registrován: 26.08.2008 15:38
Bydliště: Brandýs nad Labem

09.09.2008 9:40

Kdybyste je sháněli, tak určitě je mají v BVS a nově jsem je viděl v Brymové. A pak jsem viděl sovětský TT a k tomu ještě toho číňana ve Starý Boleslavi.

kotvik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14.04.2008 23:25

22.09.2008 21:01

Hovořilo se tady o tokarevu v 9L. Už jsem psal že ho mám ze Srbska.
V bvs byl prodavač tak hodný, že mě nechal zkoušet rozebírat tt33 a já si to zkoušel kombinovat s mojí M70A. Velmi mě potěšilo, že vše sedělo a šlo vyměnit od vnitřního kontejneru po pružinu (víc toho tam ani neni), která je u zastavy lépe řešená. Zastava je dobře slícovaná asi o dvě úrovně výš než-li tt. Ve předu se hlaven v čele ani nehne a po vystířlení udělá pravidelnou "kytičku" (ze splodin na konci hlavně). Vakl závěru je menší než tt (přirovnal bych ho k coltu 1911 od norinka, norinko je ale přeci jen o krapet lepší ). Co jsem ještě nevěděl a nezkoušel je to, že 9L fachá v zásobníku do tokareva a tak mě napadlo, že musím zkusit vyměnit hlaven 9L a dát jí do kompletního těla tokareva jestli se ovšem vleze. Jinak tt-čko si kupují nadšenci, mezi ně patřím ale nejsem tak vyhrazený. Líbí se mi mechanismus, který je jednoduchý jak facka a tak mi 9L připadal praktičtější z hlediska ceny, výběru střeliva (zvláště subsonic na nošení). Taky jí občas nosím, váží asi 650g, to je asi jako glok, je ale pěkně placatoučká a pouzdra jsou jen na obtíž, tak jí dám za kalhoty zajistím kohout do první polohy a přehrnu košilí, to je celé a je to v celku v poho. Má ale tuhý závěr při natažení a chce si na to zvyknout. Nebudu se tady hádat s profesionálama uznávám, že 2075RAMI či Kevin jsou vhodnější, ale když se vám tt-čko líbí a chcete ho nosit v 9L je to výhodnější.
Naposledy upravil kotvik dne 30.09.2008 15:23, celkově upraveno 1

kotvik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14.04.2008 23:25

22.09.2008 21:20

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

kotvik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14.04.2008 23:25

22.09.2008 21:25

U M70A je celá pružina navlečená na vodicí tyčku jenž je dělená kloubem a dá se snadno ohnout a vložit do závěru. K čemu je to sakra dobrý??? Když jí rozebírám nemusím (jako u tt) držet závěr ze spod aby mi pružina nevyskočila a přední a zadní díly v rozepření neuletěly do neznáma. Ovšem i to je věcí cviku, naučít se dá všechno. :D

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.09.2008 22:24

... a pouzdra jsou jen na obtíž, tak jí dám za kalhoty zajistím kohout do první polohy a přehrnu košilí ...

Jojo, pouzdra jsou fakt jen na tahání peněz z kapes střelců. :roll:

kotvik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 14.04.2008 23:25

23.09.2008 11:04

Já si na tokareva koupil kožené pouzdro na colt 1911, do toho si sednul jak ulitej ale dal jsem za něj 850kč. Nosil jsem ho 2 měsíce a roztrhala se vnitří kůže...no stane se, tak jsem ho vrátil a nové už nekoupil. nejen že je moc vidět i přes různé vesty ale ten patent co na něm je mě před vytrhnutím moc nepomůže. první poloha kohoutu je dle mě dostatečná před tím kdby mě to někdo vzal, nejde hnout závěrem ani spustit spoušt a když to někomu dám v tomhle stavu, tak to každýmu trvá než na to přijde....
V dnešní době zloděj, když vám jí bude chtít vzít, tak vám jí vezme spolu s mobilem a peněženkou, aniž si něčeho všimnete.


Reklama

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

20.11.2008 11:50

Tak už jsem taky pravověrnej :-) Až se mi sejde slušný světlo a dobrej foťák, lupnu sem fotky značek. Je to složenec se 3mi čísly ( :-D ), podle ověřovacích značek Norník (ovšem ostatní značky jsou v azbuce; že by v Norincu repas uloženek ze SSSR?), podle čísla na závěru výroba 1995, podle úchopových drážek odpovídá provedení od roku 1945.
Vakl podstatně lepší než 1911ky od Norinca, odpovídající zhruba fungl nové CZ85, spoušť poměrně dlouhá ale plynulá bez drhnutí.
Lauf skoro zrcadlo, pár napálených zbytků v polích, stopy opotřebení veškeré žádné, povrchovka v kolejnicích skoro nedotčená. Odhaduju že má tak 50 ran a pak to původního majitele asi přestalo bavit :-D

Předpokládané úpravy:
- přední doraz spouště pro vymezení mrtvého chodu
- zmenšení předpětí pružiny spouště
- zaoblení zadní spodní hrany hřebene závěru
- výměna střenek - stávající jsou z měkkého dřeva a krom toho že mi nevyhovují se mi pravou vždycky při rozebrání povede škrábnout zásobníkem při vytahování spony
- vyladění šachty pro lepší vyhazování zásobníků a skosení vnitřních spodních hran šachty pro lepší trefení šuplete
- zvětšení tlačítka zádržky zásobníku
- možná odlehčení spouště odvrtáním děr
- začištění hrany na obvodu čela závěru
- vodítko vratné pružiny plné délky (není potřeba lámat, jde vsunout zpředu)
- uvažuju o novém bushingu; obecně nejvíc vadí když v drážce vaklá a má pak tendenci se lámat
- sražení konce kolíku vytahovače; konec kouká okrajem ze závěru a vadí mi tam
- možná odlehčení kohoutu odvrtáním díry v palečníku, ale to si ještě promyslím abych nezhoršil spolehlivost odpálení
- pravděpodobně zaoblení hran rámu na přechodu zadního hřbetu pažby do ostruhy; nechápu tam tu hranu
- možná čitelnější miřidla, i když ta co tam jsou z fabriky nejsou špatná.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 140
Registrován: 02.05.2007 13:33
Bydliště: Ostrava

20.11.2008 11:59

:shock: Tak to jsem zvědav na výsledek. Budeš to provádět sám? Nebo to dáš puškaři? Nebylo by od věci sem dávat fotky z postupu úpravy. Co ty na to?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

20.11.2008 13:11

Vybavení na to nemám, takže začnu těmi neviditelnými drobnostmi (začištění hran, zaoblení, sražení kolíku, sehnáním vodítka). Vrtačka přijde až nakonec, pokud vůbec :-) Ale když se k některé z těch větších úprav dostanu (resp. pokud nedojdu k závěru že se na to vykašlu), fotky určitě budou.

gres
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 11.11.2006 1:47

17.01.2009 12:06

R3

V novej streleckej revue je článok o polskej konverzii ttčka na .22lr, aby sa nemuselo nič okrem laufu meniť používajú sa "nábojnice" do ktorých sa natlačí náboj .22. Je tu nejaký majitel ? Zaujímalo by ma ako je vyriešený odpal okrajového zápalu, keď nie je upravovaný záver.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.01.2009 12:53

Uderník je upraven , aby buchal mimo střed.Origo náboj to neodpálí.Ale jde nabít do komoru.Trochu se to podepíše na střele.Mít to středový zápal tak je veselo. :D
Má to kámoš v pondělí to nafotí.

murdoch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 198
Registrován: 26.08.2008 15:38
Bydliště: Brandýs nad Labem

19.01.2009 14:39

Tak přátelé, zhruba do týdne se patrně stanu dalším členem klubu 7,62x25... "Můj" prodejce zbraní mi nabízí čínský TT o kterým jsem tu před časem dával hlášku za cenu, která asi nepůjde odmítnout:)) A to má ten kvér navíc novou hlaveň. Takže můžete brzy čekat zprávu o tom, zda soudruzi z Číny neudělali někde chybu... Což doufám aspoň v tomhle případě neudělali:))

Uživatelský avatar
vopik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 27.08.2008 9:40
Bydliště: Plzeň-sever

21.01.2009 0:12

Tak jsem se stal také majitelem tohoto úžasného kovářského výrobku.....a naprostá spokojenost :D ....jen na ouřadě mě trošku potrápili,bo pánové ve zkušebně asi měli malé kladívko...a značky vyrazili tak z 20%.....takže jsem musel přes prodejce shánět list ze zkušebny o provedení zkoušky....a docela mě dostali na policajtech s tím...že přes pokročilý věk a šediny pánové zapomněli azbuku.... takže číslo FN... četli jako přeškrtlé cosi H... :D ....

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

21.01.2009 0:47

No u mně řešili, jestli je to opravdu Tokarev, když ono to tam nikde není napsané...

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

21.01.2009 12:01

To vopik:
Jo, Tokarev je na vyrážení značek prevít. Materiál je tak tvrdý, že tu značku tam prý vyrážejí na pětkrát. Prodejce mi říkal, že před rokem dělali nové razidlo a po vyražení značek na pár Tokarevů už to má stržen hrany. To prý žádná moderní pistole neudělá, možná prý tak kulomet.
U nás na tu azbuku mají jakousi úřední tabulku.

To MAO:
Ona je to poměrně důležitá otázka, protože kopie dělal kde kdo. Mělo by to jít poznat podle toho, že tam není na závěru nic, kromě výrobního čísla a podle tvaru toho výrobního čísla.

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

22.01.2009 11:51

Pokud je zbran z opravdu kvalitniho materialu, maji na zkusebne kouzelne cervene razitko "zaver pro tvrdost neznacen" - taky ho mam na jednom protokolu, ale TTcko to bohuzel neni.

murdoch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 198
Registrován: 26.08.2008 15:38
Bydliště: Brandýs nad Labem

03.02.2009 13:19

Tak mazlík je doma, první dojmy: rozebrat a složit se mi ho povedlo podle návodu odkoukanýho odněkud z netu a od kámoše, kterýho jsem pozoroval při čištění. Pohoda, až na to, že jsem si pružinou napoprvý málem vystřelil oko:))

Ve zpracování nevidím rozdíl od kámošova "rusáka", celkově mi to přijde jako dobře zpracovaná zbraň. Zatím jsem s ním ale nestřílel, přihlásit ho jdu zítra, takže první střelnice proběhne asi příští týden.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 140
Registrován: 02.05.2007 13:33
Bydliště: Ostrava

03.02.2009 13:30

Gratuluji k nové zbrani. Mimochodem na internetu jsem našel taky jeden návod který to TT rozebíral uplně blbě (jestli si dobře pamatuji tak se vodítko hlavně dávalo až když byla pružina v závěru což nešlo). Podle ruského manuálu (tam se právě řeší správné rozebrání) se dá rozložit i ten kontejner bez použítí kladivká jen se sirkou :)

PS: Pak napiš svůj první dojem ze střelby. :wink:

murdoch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 198
Registrován: 26.08.2008 15:38
Bydliště: Brandýs nad Labem

11.02.2009 10:42

Netrefijev: Od pondělí mám průkaz zbraně, v sobotu zase sraz s člověkem, od kterýho beru levnějc náboje (dávat 8,80 za S&B se mi fakt nechce), no a v neděli plánuju první zkoušku "ohněm":))

Jinak postřeh ohledně nošení: zkoušel jsem ho ve vnitřní Dastě co mám na ČZ50 a v poho tam sedne... Jelikož je ještě placatější než číza, tak se dá v klidu i nosit, pod tričkem si ho nikdo nevšimne a ani o nic víc nepřekáží. Na tak velkej kvér slušný:))

Jack
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 18.01.2008 0:19
Bydliště: Domažlice

11.02.2009 20:26

Tak tady je moje ruské kladívko :D ...bohužel jsem musel repasovat povrchovku, ale za tu cenu...Hlaveň není nej ale pořád přesná.
Naposledy upravil Jack dne 28.09.2009 11:15, celkově upraveno 1

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků