Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

15.01.2010 13:54

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Spoušť - souhlas, ale je to služební zbraň, a při akční střelbě to vůbec nevadí a možná je to tak částečně proto, že má tak krátkej reset, nevím, nejsem odborník. Ale na terčovou střelbu to moc není, i když terfit se s tím dá.
Mířidla - je pravda že jsou neobvyklá, ale není to tak hrozný - pocitově se to opravdu možná o něco rychleji zaměřuje při přenášení - srovnávám s CZ75 s klasickými mířidly. A díky tomu tvaru je moucha i hledí nižší a nehrozí tolik zasekrnutí v pouzdru nebo o oděv při tasení.
Ale já ji koupil, protože se mi líbila a hlavně se mi krásně drží a při střelbě se chová hezky, nekope.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

15.01.2010 14:18

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Prcekcz: A co konkrétně ti na těch tritiích vadí? Jsou málo výrazné, nevhodný tvar nebo moc hrubé? Co se týká spouště, tak těch 2,5 kg je normální provedení a je u nové zbraně cítit mnohem víc. Pomůže olej, ale lepší je ten mazací sajrajt na Glocky v té stříkačce a nebo mně stačilo namazat to vazelínou pro vodní čerpadla, co mi zbyla po Škodovce. Pak se to trochu zlepší a po pár dalších stovkách ran to bude ještě lepší. Každopádně Má Steyr spoušť trochu „osobitou“. Škoda, že jsi před nákupem někde nezkusil dát par ran z půjčené. Mělo by se ale dát vyměnit spoušť za jinou s dvou kilovým odporem. Nejsem si ovšem jistý, jestli je už na trhu, stejně jako prodloužené zásobníky na 17 nábojů. Chce to se poptat přímo v Detexu.

Nevím odkud jsi, ale tuším, že v Guncentru v Otrokovicích mají na půjčení jednu a má ty trojúhelníková mířidla, ale je ve čtyřicítce. Takže tam můžeš vyzkoušet, jestli ti bude původní provedení mířidel vyhovovat. Pokud ji teda už neprodali. :)

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

15.01.2010 14:48

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Je pravda, ze Urduv Steyr me tema miridlama dostal, ale zvyknout se na to urcite da :)

Uživatelský avatar
Prcekcz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15.01.2010 11:16

15.01.2010 17:36

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

No s mířidlama jsem ještě nerozhodnutý. Co jsem tak pročítal, tak se asi na to zvyknout dá. No uvidíme. Ještě je tam nějakých pár set ran nechám a buď si zvyknu, nebo je vyměním. No pokud se spoušť ještě ochodí, tak by to bylo super. Mažu co se dá :) Je to můj názor po pár ranách. Třeba se spolu zžijeme a půjde nám to i na terč. Jen mě prostě překvapilo, že když jsem si zkoušel nějaké zbraně před koupí, tak např s Hecklerem P10 jsem nastřílel na terč celkem dobře a s M9 bojuju. Je to jiná zbraň to je mi jasný, ale byl jsem trochu zklamaný. Ale jsem samouk a to se podá. Buhužel nemám nikoho, kdo by se mnou šel občas zastřílet, tak nemám moc informací o praxi. No každopádně nelituji nákupu a myslím si, že je to skvělá zbraň a chyba bude někde jinde. Asi v prstu na spoušti. Jinak do detexu jsem volal a na spoušť nic neumí a nedoporučují nic měnit.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

15.01.2010 20:31

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Jestli to bude stejne jako u starsiho modelu M9,spoust si sedne az tak po 1000 ranach. Kratky reset umoznuje rychlou strelbu, idealni pro akcni discipliny. Pritom nehrozi nechtene vystrely jako u preladeneho glocka.
Jestli mas tritia s teckami, tak si nezvyknes. Ta jsou proste naprd! Zvykat si je treba na trapezova miridla - trojuhelnikova muska a lichobeznikovy vyrez hledi. Idealni pro rychle prenaseni, moucha navadi na cil. Presne zamireni je podmineno dobrym zrakem, ktery umozni presne zaostreni na miridla. Ja uz to s brylemi moc nezvladam, ale driv jsem s M9 strilel velice slusne i mirenku.

Ergonomie noveho modelu je krok zpet, bohuzel. Zbran je zbytecne robustni. Starsi model lepe sedel v male ruce s kratkymi prsty. Ale treba to ted vyresi novym modelem Gaston :lol: (napočtvrte uz by to mohlo vyjit).

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

16.01.2010 15:28

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Paf: A ten nový model se už dá někde vidět nebo to je jen plánovaná vzdálená budoucnost? :) Kdesi jsem četl, že Gaston se se zbrojovkou nepohodl a pracuje kdesi v Arabsku :lol: a snad tam i nějakou arabskou pistoli pomohl udělat. Ale kdyby se Steyr zbavil svých nedotažeností, tak by to bylo fakt dost hůůůstýýý. :mrgreen:


Reklama

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

16.01.2010 21:41

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Domnívám se, že to není Gaston, ale jeho bývalý zaměstanec, který snad prošel i přes Steyr. Detaily by se snad daly najít na netu a byl o tom i článek v SR.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

17.01.2010 2:33

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

a ta krochna s ručníkem se jmenuje Caracal

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

17.01.2010 9:36

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?


Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

17.01.2010 16:57

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

PaF měl na mysli asi novou generaci G? :? A já to asi nějak špatně přečtopochopil :roll: kdo si taky ty rakušáky má furt pamatovat :wink:

Ale ten Caracal vypadá jako Steyr s Glockem dohromady. A má pěkné "designované" střenky. :)

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

17.01.2010 20:14

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Myslel jsem samozrejme nove G s vymennymi hrbety.
Jinak po Caracalu pasu, kde se da. To by mohlo byt ono :lol:

Marťan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10.12.2009 18:48
Bydliště: Brno

05.02.2010 20:57

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

zdravím, zajímalo by mě, zda pistole Steyer mají stejnou povrchovou úpravu Tenifer jako Glocky. Děkuji

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

06.02.2010 0:36

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Píšou, že ano.

Marťan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 10.12.2009 18:48
Bydliště: Brno

06.02.2010 18:28

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

nikde jsem se to ani nedočetl, pouze mluví nějakém Manoxu.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

06.02.2010 21:42

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

obchodní název jiný, princip stejnej, (možná) malinko jiný složení

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

20.04.2010 21:50

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Zdravím,

v poslední době můj Steyr dělá něco divného. U některých (většiny) vystřelených nábojnic jde poznat, že úderník po úderu do zápalky jakoby dál vyčníval ven a při vyhazování nábojnice udělá takovou rýhu. Viz přiložená fotka. Co je příčinou tohoto jevu? Náboje jsou přebíjené a nemám vyzkoušeno, jestli to dělá i u továrních, ale tím by to podle mého skromného názoru být nemělo. Prosím o komentáře. Díky.
Přílohy
uder.jpeg

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

21.04.2010 11:15

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Teoreticky můžeš mít úderníkovou šachtu zanesenou špínou a úderník zůstává chvíli "přilepený" v přední poloze než ho jeho pružina vrátí zpět.
Zkus nastříkat nějaký čistič přímo do otvoru v čele závěru a uvidíš co vyplave - ieální by bylo kdybys udělal rozborku závěru (nevím jestli to jde u Steyra tak snadno jako u Glocka).

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

21.04.2010 13:05

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Jde to - systém je dokonce podobnej jako u Glocka. Dělal jsem to, ale nepomohlo to :(
V úderníkový šachtě není žádná pružina, která vrací úderník zpět dovnitř. Navíc ten šrám, nebo jak to nazvat vede podle všeho směrem k vyhazovači a tím směrem (vlastně opačným) by se nábojnice posunovat neměla. Je to celý nějaký divný...

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

21.04.2010 13:38

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

je mozne, ze by "sram" vznikal nie po vystrele ale naopak este pred (alebo pocas)uplnym napichnutim zapalky?

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

21.04.2010 14:32

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Petr75 píše:... V úderníkový šachtě není žádná pružina ...
já Steyra vůbec neznám, Glocka jen napohled (když brácha čistí) a 1911 odpružený úderník má, tolik na vysvětlenou mé neznalosti :wink:

Mohl by to způsobovat úderník - když se zamyslíš nad mechanikou vytahování a vyhazování, tak se dno nábojnice opře o vyhazovač zatímco vytahovač táhne opačnou stranu dál dozadu a tím současně páčí nábojnici do strany. Takže trčící úderník by skutečně udělal rýhu ve směru k vyhazovači.

EDIT: Blbost, tak by to fungovalo kdyby nábojnice plavala ve vzduchu, ale ono je její dno přimáčknuté na čelo závěru, takže vyhazovač tlačí nábojnici čistě od závěru.
Chodí ti úderník přesně v ose, není možné, že by byl třeba trochu ohnutý nebo byl někde otřep, který by mohl tlačit úderník trochu stranou?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků