Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

21.04.2010 18:59

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

boris_ Taky jsem o tom uvažoval, ale upřímně, nenapadlo mě, jak by k tomu mohlo dojít.

Phantom Já nemyslel, že jsi neznalý, to bylo na vysvětlenou :wink: Já jsem rád, že se někdo zajímá. :)

Začínám mít podezření na vyhazovač: na všech nábojnicích je strašně malý otisk, nábojnice na něho narazí strašně malinkou plochou - je to vidět i na těch fotkách. Jestli náhodou nezajíždí nábojnice částečně pod něj, tím by došlo k tomu posunu po čele závěru, ke kterýmu by normálně dojít nemělo (nábojnice by se o něj měla opřít a vyvrátit se). Za chvíli to rozeberu a zkusím nasimulovat i když dynamika závěru při střelbě a když to natahuju, bude úplně někde jinde...

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

21.04.2010 19:22

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Petr - trebars tak ze pri dorazeni zaveru s novym nabojom do baterie udernik zotrvacnostou pokracuje vpred kym ho zbrzdi a vrati spat pruzina uderniku. teda ak tam nejaka je. pripadne moze zapalnik v prednej polohe kratkodobo pridrziavat vadna padova poistka (toto sa mi na buchacke stalo). samozrejme je to len spekulacia...

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

21.04.2010 21:03

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Až budu na střelnici, tak se kouknu, jestli ten šrám na zápalce tam není náhodou už před vystřelením. Teď jsem měl celou pistoli rozdělanou včetně závěru a na nic jsem nepřišel.

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

21.04.2010 22:32

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Aha, takže jsem se teď dočetl na steyrclub.com, že je to naprosto normální u těchto pistolí a není třeba se ničeho bát. Tak ještě že tak, zřejmě to dělalo od začátku, ale já si toho všiml až v poslední době.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

22.04.2010 10:17

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Nebylo by tam taky vysvětlení toho jevu? Protože teď už mne to zajímá po technické stránce - co je na té pistoli jinak než na všech ostatních?

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

22.04.2010 12:07

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

No moc jsem se do toho nebořil, ale někdo to tam vysvětloval, že to má souvislost velkým předpružením úderníku - 75%, Glock má prý předpružení menší. A právě proto, že tam není žádná pružina, která vrací úderník zpátky do díry, tak tam asi ten úderník může lítat a dělat ty otisky.


Reklama

petr45
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 09.07.2007 22:00
Bydliště: Stř.Čechy

30.04.2010 15:00

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Mě to tedy nedělá, je to směrem nahoru, tedy k důlku po výstražníku, zkus vyčistit dutinu úderníku jestli nezůstává viset. Můj názor je, že se to dělá až po výstřelu při vyhazování nábojnice, kdy zápalník ještě vyčnívá ze závěru.
Ale koukám, že jsi dutinu čistil:(

Uživatelský avatar
Ralph
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 06.09.2009 16:56

30.04.2010 18:42

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

je to normalni, to mam potvrzeny primo ze Steyru :-) Dela mi to taky.

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

30.04.2010 22:36

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Objevy :lol: Dělá to spousta pistolí, čím kompaktnější, tím jsou k tomu náchylnější. Když už to dělá, s nábojem s těžkou pomalou střelou je jev méně nápadný, s lehkou řádně podsypanou naopak více. Spousta lidí si toho proto všimne až když koupí jiný patron. Je to tím že je to celé spojené s rychlostí pohybu závěru. Úderník si takhle škrtne zápalkou když ještě čumí dopředu, ale pistole už odemyká. Silnější vratná pružina to může částečně omezit (zpomalí odemčení), stejně jako silnější vratná pružina úderníku (schová ho do závěru rychleji).

Uživatelský avatar
Petr75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 09.12.2007 21:47
Bydliště: Praha

03.05.2010 15:43

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Jasně, ten mechanismus vzniku je jasnej. Proto mě trochu překvapuje, že tam není žádná ani slabá pružina, co by tlačila úderník zpátky do dutiny. Ale rakouští soudruzi jistě vědí, co dělají, když ji tam nedali. Ono to na nic nemá vliv, ani špička úderníku nijak netrpí - aspoň to není vidět.

Horatio Caine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 23.02.2009 23:57

27.09.2010 20:54

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Vracím se diskusi, jež zde proběhla před cca rokem (o dvě strany vzad) - zadrhávání závěru při natahování u M9:
Jelikož se to zadrhávání pocitově zhoršovalo, nezbylo, než zanést zbraň k profesionálům (Novotný - Praha7). Příčinou byla s největší pravděpodobností nepřesnost ve výrobě. Jestli jsem správně pochopil výklad odborníka, drhnutí způsobovala částečně povysunutá pojistka a to díky příliš dlouhému táhlu (bohužel jsem nepobral úplně přesně jakého) Zkráceno a závěr běhá skoro jako u Glocka ...za 600,- spousta radosti :D

Uživatelský avatar
J.J.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 26.11.2009 11:25
Bydliště: Praha - J. Hradec

16.11.2011 14:40

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

PaF píše:Ergonomie noveho modelu je krok zpet, bohuzel. Zbran je zbytecne robustni. Starsi model lepe sedel v male ruce s kratkymi prsty. Ale treba to ted vyresi novym modelem Gaston :lol: (napočtvrte uz by to mohlo vyjit).



Zdravím!
Máte někdo zkušenost s porovnání M9-A1 a M-A1? Je tam nějaký posun v kvalitě? Odstranění "dětských" nemocí? A pod...?

Zvažuji mezi starším M9 za 8'000 a novým M za 15'000.
Teprve se chystám vyzkoušet to sám, ale přesto mě zajímají zkušenosti.
Díky.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

17.11.2011 16:27

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Glock to ani 4. generaci moc nevylepsil. Dle meho ma Steyr stale nejlepsi ergo. Ovsem mne rozhodne sedi lepe model M9 (pozor ne A1).
Za osmicku rozhodne skvela volba. Jen bacha, aby Ti sedela trapezova miridla. Ikdyz i ke starsimu modelu lze poridit klasiky z A1. Chvili jsem je mel, ale pak jsem se vratil k trapezum.

RastoSB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05.12.2010 21:10

17.11.2011 19:45

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Zdar, mám M9-A1 a lobbuji za něj. Právě to, že je tak robustní se mi na něm líbí. Prěsná, spolehlivá, s mířidlama problém nemám. Veliká spokojenost taky u manželky, co víc dodat. Snad jen to, že použitá de sehnat do 10 000 Kč. Taky můj případ.

Uživatelský avatar
J.J.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 26.11.2009 11:25
Bydliště: Praha - J. Hradec

19.11.2011 13:17

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Tak bohužel, asi mám ruku až moc malou, protože mi nový Steyr vůbec neseděl.
Ta boule pod vybráním pod závěrem mi tam překážela tak, že jsem nedokázal držet ji v celé dlani.
Ale jinak kus nádherné práce.

Takže níže uvedená prosba už neplatí. Děkuji všem, co napsali SZ.
*************

Ahojte!
Je tu někdo, kdo má M-A1 a byl by ochoten zajít na střelnici a půjčit na vyzkoušení? Pěkně prosím.
Ideálně na ose Jindřichův Hradec, Praha.

Myslím, že zkusím novou verzi, a jestli sedne, koupím novou.

marcuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28.02.2012 19:19

06.04.2012 16:38

Re: Pistole Steyr a Vaše zkušenosti?

Ahoj

může mi někdo z Ostravy dát ohmatat Stayer M-A1?
Nebo z blízkého okolí..
Díky

Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

20.05.2012 21:51

Problém se sborkou Steyr M9

Ahoj, mám problém, který se mi nedaří vyřešit.

Udělal jsem rozborku spouště a vyčistil. Když zbraň složím, nejde natáhnout závěr. Jen v případě, že promáčknu spoušt. Pak jde natahovat i opakovaně. Jakmile spoušť zmáčknu, závěr opět nejde natáhnout. Několikrát jsem vše kontroloval a přijde mi to v pořádku. Navíc jsem podobnou rosborku nedělal poprvé a s tímto problémem se nesetkal.

Nějaký nápad co s tím?
Petr
Naposledy upravil the-shrik dne 27.06.2012 10:02, celkově upraveno 1

Danik von Liben
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 23.10.2010 2:02

24.05.2012 0:57

Re: Pistole Steyr

Ahoj, mě to takhle dočubil puškař (k jeho cti musim říct že se mi omluvil a v rámci reklamace napravil), když sem do toho koukal, zjistil jsem, že celej mechanismus je posunutej dozadu, kde mu brání v pohybu rám(plastovej).Když to namáčněš, poklesne to, úderník se dostane za ten "zoubek" a pak logicky jde natáhnout opakovaně.Co se týká střelby,tak je to v poho, protože dřív než pustíš spoušť je znova nataženo :wink:
Osobně z toho podezírám pružinky 12 (CATCH SPRING) nebo 13 (LEVER SPRING), ale jak řikám je to jen můj subjektivní názor.

Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

27.06.2012 10:05

Re: Pistole Steyr

Díky za odpověď. Já to už vyřešil, máslo je na mojí hlavě - jal jsem se vylepšovat a olapoval jsem stojinu více, než bylo zdrávo, čímž se začala zasekávat. Vyřešila to až nová, objednaná u dovozce (detex).

šroubek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 04.09.2012 18:28
Bydliště: Jihočeský kraj

04.09.2012 20:52

Re: Pistole Steyr

Zdravim,nechal by me nekdo vystrelit par ran nejlepe z S9 A1 popripade M9 A1? Jizni cehy, Praha? diky

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků