Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

30.05.2007 15:07

pistole Ruger

Prosím o názory na pistole Ruger a zkušenosti s nimi. Nikde jsem totiž nic podrobnějšího nenašel. Mám Ruger P95DC a jsem spokojen. Chci vědět jak jsou na tom pistole Ruger podle vás. R

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

30.05.2007 16:11

Rostare, ty si nabíháš :D Ať nedostaneš odpoveď kterou si nechtěl slyšet. Tak subjektivně.
Co se týká malorážkových MkIII /512 - výborné pistole. Rozebírání a skládání je ale trošku porod.

U ostatních bych řekl, že to je trošku křečovité doplnění výrobního portfolia pomocí rádoby vlastní konstrukce. Subjektivně (nejen) mi vadí už ergonomie. Hrozně široký závěr a úzká rukojeť. Decock/pojistka na závěru taky není pravé ořechové.

Co mně totálně šokovalo, byla u některých starších modelů 89 a 95 konická vratná pružina :shock: Když se nasunula na vodítko opačně, pistole se nedala složit. ( Nevím jak je to u posledních verzí)
Kvalitativně na tom asi není Ruger nejhůře, ale neznám nikoho, kdo by z něj vypražil 10.000 ran, aby se oddělilo zrno od plev :) . Ruger je (byl) mistr ve snižování výrobních nákladů - tlakové lití, lisování z plechu, co nejméně třískového obrábění.

Dle mého soudu trošku kopytózní pistole. Za ty peníze je spousta lepších (ale i horších).
Možná by nebylo od věci zajímat se, které oficiální složky v "júesej" mají Ruger v základní výzbroji. Není to sice rozhodující, ale o něčem to svědčí. A moc jich asi nebude.

Ale hlavně, jestli jsi s ním spokojen a patříte k sobě, nenech se načnout nějakým pofidérním diskuterém, jako třeba Petzoldem :lol:

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

30.05.2007 17:47

No párkrát jsem si z střelil z 89, nesedl mi ten decock který je imho dost debilní,když ho nevrátíš už nevystřelíš...jinak pokud sedne do ruky proč ne...materiál určitě bude kvalitní toho bych se nebál a dělají-li se na rukojeť návleky nebo i gumové střenky(hogue).....tak proč ne.

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

30.05.2007 17:55

Petzold: Díky za reakci. To je přesně to o co mně šlo. Vlastní názor je dobrá věc, ale nebývá vždy objektivní. Proto chci slyšet i názory jiné. Prošlo mně rukama spousta zbraní. ,,Běžně dostupné" ať už kvalitní či méně kvalitní zbraně nemají jaksi takové to kouzlo - nádech exotiky. P95tka je designově tak ,,neběžná", že mně dostala. Dostala natolik, že zatím naprosto ignoruji nedostatky které popisuješ i jiné které snad tato zbraň má (pokud je má). To je hodně subjektivní záležitost. Co jeden vidí jako skvělý nápad, z toho jiný zvrací. Takže jen tak dál. Cením si každého názoru. Čím více, tím lépe..... R

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

30.05.2007 18:12

Jinak můj Ruger nemá pojistku, ale vypouštění kohoutu - decock only. Ten široký závěr mně fascinuje, s úchopem problém nemám (i když Glock to není). Mám černý rám a nikl závěr. Prostě takový krááásný hybrid. O spolehlivosti a životnosti vím zatím jen z doslechu, ale údajně se jedná o kvalitní bouchačku. Nevím jak to bude když budu chtít dokoupit zásobníky nebo koupit nějaký díl, ale tuším, že kromě doby dodání by neměl být problém. R

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

30.05.2007 18:20

Tuším že Meg-Car by je měl umět....


Reklama

pbezo
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 17.09.2006 9:25
Bydliště: Košice

11.07.2007 18:52

zdravim,
netuši niekto, ako sa a či sa vôbec dá skrátiť chod spúšte na Ruger P89 ?

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.08.2007 6:27

rostar píše:Souhlasím s Iha takže v podstatě k tomoto tématu nemám co říct. Lezu sem jen protože mně štve jak všichni přehlížíte Ruger. Přitom si podle mně jistě pozornost zaslouží. A to nepíšu proto, že ho zrovna prodávám.R


Ruger určitě špatný není,ale je to o marketingu,pokud dováží jedna firma víc značek vždy to tak dopadá,další takový případ je HK,ale to je taky o přístupu mateřské firmy a pokud nebude mít Ruger sám zájem prorazit,tak to bude dost tristní......ale je možné že pro ně prostě nepředstavujeme zajímavý trh....

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

17.08.2007 8:55

to RostaR: díval jsem se na fotky toho prodávaného Rugera už jen tak ze zvědavosti a i když je to asi dobrá zbraň, jedno mi nebylo jasné-proč je hledí posunuto na závěru tak dopředu? Je tam nějaký rozumný důvod?
Kdyby bylo až vzadu, jako má třeba glock, tak se záměrná zvětší cca o centimetr (hrubým odhadem z fotky) a to je pro "šavlookého levorukého" střelce mého kalibru fakt rozdíl.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

17.08.2007 13:39

rostar píše:Souhlasím s Iha takže v podstatě k tomoto tématu nemám co říct. Lezu sem jen protože mně štve jak všichni přehlížíte Ruger. Přitom si podle mně jistě pozornost zaslouží. A to nepíšu proto, že ho zrovna prodávám.R


Ruger má drobný problém:
dementního dovozce, který nasadil tak nehorázné ceny, že se tu Rugery dlouhou dobu prakticky vůbec neprodávaly. Z cca 200 střelců, které jako držitele soukromých zbraní znám osobně, měl Rugera (konkrétně P95ku) jeden, slovy JEDEN, a ještě mu po měsíci uletěl zápalník. Celá pistole šla v záruce zpátky do US a vrátila se po 3/4 roce. V době kdy nová 75ka stála 14 litrů za toho Rugera vymáznul snad 29 (další kamarád tehdy kupoval SW Sigmu v lugeru a platil tuším 27).
Kromě toho jsem na krámě potkal jednu P89ku (mají ji zrovna v komisi v Kentaurovi), a to je za celou dobu co střílím (od dubna 1995) všechno. Tedy za 12 let jsem potkal samonabíjecí Rugery 2, slovy DVA, z toho jsem si mohl vystřelit z jednoho. Docela zoufalá vizitka, nemyslíš?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

17.08.2007 14:17

Nebožtík Mira Sedláček s tím střílel pokud se pamatuju. a spokojen.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

17.08.2007 14:36

Ja potkal jednoho - v Krasny Lipe to mel jeden bejvalej policajt - jak na Rugery kde kdo nadava, tak tohle byla extremne spolehliva krochna - jednoho dne tam nasli nekde v zemi naboj - radne orezlej, zkusili par CZ, zadna si s nim neporadila - Ruger ho v pohode vystrelil...

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

17.08.2007 14:52

Fakt nevim, co to s těma lidma je, střílet náboje nalezený někde na zemi.... Na fóru o HK Mark 23 je výsledek jedné takové události. Výstřel způsobil prasknutí rámu a katapultaci celého závěru za hlavu střelce, naštěstí bez zranění. Asi nějaká lepší laborace.. :)

Jinak kdybych si teď kupoval další plast, tak asi G19 nebo HK P2000.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

17.08.2007 15:59

Ja taky nerikam, ze to byl dobrej napad... Jen ze ten Ruger jako jedinej v okoli si s tim poradil :-)

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

17.08.2007 22:14

DaveG17: Jo kámo to já nevím. Jediné co mně napadá, že v zadní časti závěru se nachází oboustranné vypouštění kohoutu. Možná už výrobce nechtěl závěr v tomto místě zeslabovat drážkou na mířidla, ale to je jen spekulace. Závěr je údajně tak betelný protože Ruger vyrobil jeden typ závěru na všechny ráže. Takže kdo mám Rugra v 9mm, má téměř nezničitelný závěr páč je dimenzován na 45ACP nebo 357Sig. R

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků