Katy
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09.04.2013 18:48

09.04.2013 22:05

Pistole pro ženu

Ahoj, chtěla bych si pořídit pistoli, tak jdu poprosit o radu. Nechci revolver, ani nic mrňavýho, a nebudu to nosit. Potřebovala bych úzkou a dlouhou rukojeť, neb mám krátké prsty, ale delší dlaně (tj. nic typu subcompact, kde mi přečuhuje dlaň přes rukojeť). Také mám kratší palec, takže vpodstatě u žádné zbraně, kterou jsem zkoušela, jsem nebyla schopna uvolnit zásobník jednou rukou (asi taková pro mě ani neexistuje?).

Z pistole jsem střílela poprvé nedávno, a to z Glocka 17 (první rána na vzdálenost 7m byla přesná desítka, to jste měli vidět, jak manža čuměl :D ). Zbytek na poprvý myslim taky nebyl úplně marnej, na 15 m jsem u druhého terče rozmašírovala černou plochu, a začlo mě to bavit. Z toho Glocka se mi střílelo docela dobře, ani s natažeńm jsem neměla tak moc potíže, ale blbě se mi držel. Zkoušela jsem v obchodě různé zbraně chytit do ruky a nejlíp se mi držela CZ 75 P01 a Walther P99. Nemáte někdo tip na střelnici v Praze a okolí, kde je mají obě k půjčení?

A další otázka.. můžete mi někdo srovnat tyhle dvě zbraně? Výhody, nevýhody.. z webů se toho člověk zas tak moc praktického nedozví. Z mého pohledu ta celokovová CZta bude asi stabilnější, ale jak je těžší, mám strach, že se mi ruka rychle unaví. S tím Waltherem se mi pěkně operovalo, a určitě z něj vydržím střílet dýl, ale asi zas bude kopat? Ale asi se mi držel líp, tak je to kopání tak problém?

Příp. jestli máte tip ještě na nějakou s podobnými vlastnostmi, jaké jsem posala výše, kterou bych si měla vyzkoušet?

Jo a ještě to musí být 9mm Luger, protože manža odmítá kupovat dvoje náboje. :D

Díky

Katy
Naposledy upravil Katy dne 09.04.2013 22:11, celkově upraveno 1

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

09.04.2013 23:04

Re: Pistole pro ženu

Podobné otázky se řeší furt dokola, přečti si aspoň thread "Co doporučí experti?".

Z těžší zbraně se obecně střílí snáze (tlumí chvění a reflexní pohyby) a lepší pohlcování zpětného rázu míň unavuje. Totéž platí pro delší zbraň, s delší záměrnou se lépe míří. Tu 75 dokážeš umáčknou i v DA režimu (= dosáhneš na spoušť)? Jaké máš orientačně číslo rukavic?

Běž nejlíp na nějakou předváděčku (jedna zrovna skončila na plzeňském Leiku) nebo pokud chceš mocí mermo novou zacvakej zálohu za výběr streleckemuservisu na Rajské zahradě. Když vypustím nejmacatější modely pro velké kluky á la Beretta 92, Sig P226, CZ 97, USP nebo doublestack 1911, zbývá pořád neurekum dalších - za pozornost stojí na přeskáčku K100, celá rodina CZ 75/85 (většina má úchop stejný, liší se délkou, materiálem a "detaily"), kopie CZ: Jericho, Strakonice apod., 1911 v 9L, HK USPC/P2000/P30/P30L/P7M8/P9S, různé Kahry, Steyr M9/S9/C9, SIG SP2022/P210, Beretta PX4...

Píšeš, že na nošení ne, takže bych na tvém místě bral co nejtěžší fullsize, který ještě zvládneš. Ze začátku to člověku přijde fuk, ale časem nakrkne, když náhodou vezmeš do ruky něco jiného a nastřílíš s tím o polovinu líp a snáz než s vlastní, protože ti to líp sedne a je to z podstaty jednodušší na terčovou střelbu. Každý cm a deko dobré :)

Se zásobníkem budeš mít problém, Walther a HK mají páčku na ukazováček, nebo to můžeš mačkat druhou rukou, já si s tím jako levák užívám taky.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

10.04.2013 8:14

Re: Pistole pro ženu


Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků