Uživatelský avatar
Pontiac
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23.01.2004 18:41
Bydliště: Zlínsko

19.02.2010 19:04

Pistole pro dívku

Moje nenápadná agitace začíná nést ovoce, švagrová s bráchou vážně uvažují o koupi nějakých mazlíků. :) Samo nejdřív zbroják, ale do jara by chtěli být hotoví (v Gun Center? ;) Budou chtít nosit - v blízké budoucnosti budou u nich časté návštěvy v osamoceném provozu v polích (tedy ve starém JZD).

S bráchou to bude jednodušší, to si nějak přeberem, ale co se švagrovou? Je drobné postavy, brácha jí říká trpaslíčku - ale řidičák má a nemusí jezdit v autosedačce. :-D Z dosavadních debat vyplynulo, že by chtěla něco, s čím by mohla často chodit střílet (to jsem zvědavý, jestli bude - ale na Hvězdu to nemá daleko), nelíbily se jí moc nejmenší pistole typu Kevin, ani revolvery. Chce něco robustnějšího, nemusí to být do kabelky, počítá s pouzdrem. V podstatě velikostně od G26 (sub kompakt) do G19 (kompakt). Ráži berme od 9 mm Luger výše. Určitě single stack (na tu její ručičku).

Já jí moc neporadím - moje výbava je G17 a CZ858 Tactical, s více věcmi nemám moc zkušeností. Co nosí vaše drahé polovičky? Je to spolehlivé? (bude nosit - spolehlivost je na prvním místě)

Zatím si zkoušela právě mou G17 - ze začátku hodně záseků (špatný úchop - BTW jsme ji před střílením s bráchou yntelygentně děsili tím, že jí recoil utrhne ruku, tak to se pak není čemu divit :), ale na konci byla v pohodě a střílela dobře a líbilo se jí to.

Se zájmem se dívala na G26, dál jsem jí poslal video s Kimber CDP od limalife (viz http://www.youtube.com/watch?v=nQtT8DEa ... re=channel).

Dle mailu, který jsem dostal od ní před chvílí, se jí ten Kimber velice líbí. Jen si stěžuje, že ho u nás prý nikdo neprodává a na Slovensku je drahý. Tak uvidíme, kde tohle skončí... :-)

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

19.02.2010 21:08

Re: Pistole pro dívku

Malý plastový pistole v 9L pořádně vyzkoušet - přítulka je taky drobek a má problém je udržet. (Zkoušeno na G26 a Rami P v 9L a Ruger LCP).

Uživatelský avatar
urquell
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 29.10.2007 17:02
Bydliště: Západní Čechy

19.02.2010 22:12

Re: Pistole pro dívku

píšeš kritéria spolehlivost a nositelnost - to hovoří pro Kevina; manželce se z něj střílí velmi dobře

Edit: aha, přehlédl jsem, že Kevina nechce
Naposledy upravil urquell dne 20.02.2010 19:09, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.02.2010 5:15

Re: Pistole pro dívku

plnotučná dospělá pistole do malý packy je Star M43 Firestar. jednořadej zásobník na sedm s botkou na osm. rám je ocelovej, čili střelba je příjemná i z jedný pacinky kapesní křehule. stara jsem měl několik let a jestli se zase zmátožim, s potěšenim si ho zase pořídim. spoušťák to má SA, spoušť se dá vynikajícím způsobem naladit.toršku mi vadilo, že se dá zajistit i se spuštěným kohoutem, na rozdíl od coltu 1911, ale na to se dá zvyknout. nemá to dlaňovku, ale mechanismus je jednoduchej, robustní a spolehlivej. na rozdíl od nepříliš vydařená astry 70, která se mu velice podobá, je uzamčenej žebrama jako čz75, ale žebra jsou tři. (astra má blok do okna). M43 vychází z M40, což bylo na náboj 40SW, v 9mmL je ta krochna nesmrtelná. při tom všem váží ta krochna míň, než 800gramů, jestli se nepletu... a co se přesnosti týče, při hlavni 89mm jsem nastřílel líp než s cz85combat a spolehlivost 100%na těch 3-4000, co jsem z toho vystřílel. ani jeden selhač, ani jedno nepodání, ani jedno nevyhození.

edit: to že je pistole SA má jako vedlejší kladný efekt to, že i ta nejmenší ruka pohodlně dosáhne na spoušť se kterou se nemusí prát jako s SA/DA
existoval i ferestar plus s dvouřadým hlinkovým rámem a kapacitou 13 nábojů, ale do toho bych se já osobně nehrnul...
jinak star se taky dělal v dvojčinným spoušťákem, hliníkovým a dokonce plastovým rámem a dvouřadým zásobníkem, ale to si nepemetuju, jak se jmenoval
Naposledy upravil krampus dne 20.02.2010 17:34, celkově upraveno 1

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

20.02.2010 11:01

Re: Pistole pro dívku

To Krampus: Dobře jsi to popsal, téměř ve Všem se dá souhlasit. Jen bych se Tě rád zeptal, čím je Astra A-70 nepříliš vydařená?

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

20.02.2010 11:08

Re: Pistole pro dívku

A co Kahr P9? Moc příjemný do packy i na nošení.

http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-28 ... plast.html


Reklama

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.02.2010 14:58

Re: Pistole pro dívku

qwer právě tím uzamčením a hrubším zpracováním. jinak mám pocit, že spodek je obšlehnutej.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

20.02.2010 16:21

Re: Pistole pro dívku

To Krampus: Myslím že nemáš pravdu, spodek u A-70 oproti Staru je zcela originální. A70 je velice podobná s A75, proto jsem předpokládal, že se jedná o totožné zbraně lišící se pouze systémem SA a SA/DA. Součásti zbraní jsou ale navzájem nezaměnitelné, dokonce nepasují ani zásobníky (A70 má zás. užší o 1mm). A75 používá universální zásobník pro ráže 9mm Luger/40S&W. Obě Astry siluetou spíše připomínají SigSauer. Uzamykání mají do výhozního okénka, úderník má blokaci. A75 disponuje vypouštěním napnutého kohoutu, A70 lze zajistit v napnutém stavu pojistkou. Zpracování se mi nezdá nijak hrubé. Ještě musím konstatovat, že A70 je o něco subtilnější a lépe padne do ruky, A75 má níže posazený lučík, proto lépe padne do menší ruky. Pro původní účel "Pistole pro dívku" bych hodnotil tyto tři pistole na obdobné (dobré) úrovni, dá se očekávat že rozhodující bude pocit z držení a sympatie buď k systému SA nebo SA/DA.
Přílohy
Star Firestar.jpg
A-75 Firefox.jpg
A-70.jpg

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

20.02.2010 19:42

Re: Pistole pro dívku

No když vidím fotky těchto pistolí, myslím že za úvahu by stál i Sig Sauer 225. Ráže 9luger, jednořadý zásobník na 8 nábojů, v nabitém stavu 908g. Dá se sehnat cca od 7 do 11tisíc.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.02.2010 21:52

Re: Pistole pro dívku

albert sig sauer není do malý ruky, to je docela velká macytá pistole a na pidižvejkovi zkusit skrejt takovou pistoli je dost problém. mnou propagovanej star je mnohem útlejší i do šířky a je do malý ruky vyloženě dělanej.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

20.02.2010 22:50

Re: Pistole pro dívku

Sig225 není zas takový tlusťoch. Ale je pravda že se jsem Star v ruce nikdy neměl takže nemůžu porovnat.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

20.02.2010 23:17

Re: Pistole pro dívku

A co třeba Walther PPS ?
show_image_in_imgtag.jpg
show_image_in_imgtag.jpg (38.29 KiB) Zobrazeno 19890 krát

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.02.2010 23:30

Re: Pistole pro dívku

to by byla taky docela zajímavá volba, ale proti celoocelovýmu staru to kope jak vzteklý prase. a samozřejmě pořizovací cena bude někde daleko jinde...

jinak walther pps je jen o 5mm kratší, kapacitou je na tom stejně, jako M43 firestar, ale walther je o 300g lehčí, ale díky tvarování lůžek pro prsty bude pps pro ženský tenký prsty míň příjemný, páč malý hrabičky maj jinou rozteč, než germánský ergo normy

Marie262
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 15.01.2010 20:59

21.02.2010 13:00

Re: Pistole pro dívku

No ja treba na noseni mam revolver Taurus 85 UL, ale pokud nechce revolvery a spíše se jí líbí pistole, tak by mohlo stát za to vyzkouset nejakou pistoli typu 1911 v plne velikosti. Poslední dobou čím dál víc častěji nosím svoje Norinco 1911 ve vnitřním pouzdře a problémy s ním nemám. A pak mě napadla ještě možnost Walther PP nebo PPK. Sice to není ráže 9mm, ale třeba by jí to nakonec nevadilo.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

21.02.2010 13:40

Re: Pistole pro dívku

PPK je sice prcek, ale v 9mm BrK i 7,65BrK docela kopanec... o energii náboje nemluvě. 1911 není pro vyloženě prťavou ruku dobrá, ikdyž musím říct, že kdo chce, naučí se tahat i 1911. nevím jak ty, marie262 jsi velká, ale pontiakovic ženská je evidentně kapesní velikost. na drobný figuře se full size skrývá nesnadno. (jsem zvyklej taky na drobné domácí zvířectvoa mám vyzkoušený, že star byl velmi oblíbenej, dokonce si ho moja brala na hraní. čistila ho, sušila bez pobízení)

Uživatelský avatar
Chotis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2008 1:27
Bydliště: Praha

21.02.2010 14:00

Re: Pistole pro dívku

Ačkoliv se vůbec necítím oprávněn radit ve výběru zbraně, tak když se jedná o drobnou slečnu, spojím si to vždy s revolverem. Malý dvoupalec, 5 ran, 38spec, nejlépe celoocel. Je pravda, že tahle moje asociace je čistě daná tím, že ke slečnám se mi revolver zkrátka líbí (možná ještě ten pepek v nerezu), ale když se nad tim zamyslim víc, možná by stálo za to jí ten odpor k revolverům vymluvit, protože by to fakt nebyla špatná volba, vzhledem k požadavkům...

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

21.02.2010 14:52

Re: Pistole pro dívku

Par doporuceni padlo. Stejne to skonci na strelnici, kde budou hracky na palpostu a vyhraje ten, ktery se bude nevic libit(ev. nejlepe strilet :twisted: )... ;)

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

21.02.2010 15:13

Re: Pistole pro dívku

Walther PPS jsem několikrát zkoušel na střelnici, protože se mi líbí, určitě by se dobře skrytě nosil. Je však dost plochý, a proto jej při střelbě musíš dobře držet, jinak se kroutí v ruce. A k tomu to walhterovské vypouštění zásobníku :?

Marie262
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 15.01.2010 20:59

22.02.2010 16:36

Re: Pistole pro dívku

krampus píše: "nevím jak ty, marie262 jsi velká, ale pontiakovic ženská je evidentně kapesní velikost"

Nechci být OT, ale odpovím. Já taky nejsem žádný obr. Mám 169 cm výšky a 62 kg hmotnosti. Ta pistole 1911 se mi nosí vcelku dobře a nevadí mi ani při řízení auta. Je ale pravda, že v mé menší ruce vypadá ta zbraň nezvykle "nežensky". Je to ale věc vkusu. Mně se to tak líbí a vyhovuje mi. Ještě nevím jaké to bude v létě, až se nebudou nosit svetry a zimní bundy. To spíš budu asi častěji nosit Tauruse 85 UL.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

22.02.2010 16:58

Re: Pistole pro dívku

moja polovicka je tiez z tych mensich (cca 155 cm, stihlucka) a iste postrehy z jej spoluzitia s mojimi hrackami by som zhrnul takto:

PPK v 7,65 miluje, dobre sa jej drzi, presne s nim striela a nekope ju. zial ma problem obtihnut zaver.

K100 - udrzi v ruke ale neoblapi - nedociahne na spust.

Walther P1 - vdaka jednorademu zasobniku zvlada dobre obsluhu aj strelbu. Luger v tomto baleni jej v zasade nerobi problem az na DA spust. nosit sa to v kabelke neda...

skusali sme pozicany sig 226 - v SA zvladala strielat celkom presne, v DA nedociahla na spust

SAA v .357mag - zbran koli hmotnosti ani neudrzi v ruke

tolko moje skusenosti. drobnej slecne by som teda odporucal cokolvek co je pre nu ovladatelne co do manipulacie aj co do zvladnutia spatneho razu. rozhodne si nemyslim ze dvojpalcovy revolver v .38spl je to prave. nemusi to tak byt, slecna moze mat problem s DA rezimom ako aj so spatnym razom. skor by som hladal v kategorii jednoradovych pistoli s uzamknutym zaverom, pripadne aj dynamickym zaverom ak bude pre slecnu dostatocne ovladatelny, stredne velkych rozmerov.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků