Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

17.05.2010 9:35

Re: Pistole pro dívku

Jj každý člověk je idividualita a každý má jiné preference. Myslím, že nikdo z diskutujících netrval na tom že jeho názor je jediný univerzálně správný. Jsou to jen postřehy a zkušenosti s jednotlivými zbraněmi. Já osobně to vidím spíš jako obohacení o nazory a zkušenosti a třeba i se zbrněmi které někomu jinému nemusí vyhovovat nebo se mu nezdají kvalitou. Nicméně nechápu reakci bestpatrona, jenž má asi co se zbraní týče patant na rozum.

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

17.05.2010 9:52

Re: Pistole pro dívku

V sobotu jsme strileli, byla tam moje mlada a mlada od znameho, obe dve si vychvalovaly pohodlnou strelbu s onoho Taurus 24/7 PRO 9mm a moje mlada od te doby uvazuje ze by si udelala zbrojak a koupila si takoveho Tauruse jako mam ja :)

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

17.05.2010 9:56

Re: Pistole pro dívku

Nejlepšípatrona si uvědomil, že přestřelil a omluvil se, tak ........
Moje žena měří asi 155cm a její ruka vedle mé vypadá opravdu směšně dětsky. Nemá problém střílet s mojí dvouřadou 1911 a na svojí cz75 má má pryžové střenky od Pachmayra, které jsou víc než hodně buclaté a nechce je vyměnit. Takže je to opravdu individuální a neplatí, že malá ruka se rovná malá zbraň.

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

17.05.2010 13:12

Re: Pistole pro dívku

Trochu k tématu tedy. Moje přítelkyně 174 cm 66 Kg (doufám že nečte tohle fórum :wink: ) si vystřelí ze všeho co mám a na rovinu CZ 97 B je pro ni hovadský kopyto. Na drhé straně Walther P22 je velikostně skoro ideální, ale je to jen .22 a sám o sobě je to taková pouťová hračka. Ideální zbraň na střelnici pro zábavu a taky trochu pro trefování je SCARABEUS. Je z něj naprosto nadšená, po 150 ti ranách se dožaduje dalšího střeliva. Suma sumárum většině žen a dívek by mohla na nošení vyhovovat lehčí zbraň (plast.rám) velikostně kompakt až subkompakt. Musí padnout do ruky a aby s ní byla schopna něčeho jako dvojvýstřelu. Když člověk postupuje systematicky s výběrem nakonec mu zůstanou 2-3 zbraně. Zajde na střelnici ty 2 bouchačky si půjčí a rozhodne se...
U nás byla na prvním místě hmotnost pak velikost, režim spouště, ráže byla jasná , no a vono fakt zůstalo u těch 3 kvérů...

Uživatelský avatar
POL II
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 10.08.2007 20:57
Bydliště: Brno/Opava

29.05.2010 10:48

Re: Pistole pro dívku

Možná bych se nebál Walthera P1 (P38). Překvapivě pozitivní zkušenosti oproti jiným 9kám. Především se dobře drží .

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

29.05.2010 20:52

Re: Pistole pro dívku

Má Drahá nosí Alfu Defendera (9lug) a nemůže si vynachválit, 165cm, 55kg.
Scarabeus se jí na vyblbnutí nelíbí ale z pušek se jí zalíbila AR15 takže máme na co šetřit
(http://www.youtube.com/watch?v=rKXj7UqYdqY 0:46)
, na střelnici ale nepohrdne ani vyblbnutím se s Alaskanem nebo S&W .500 takže se nebojí ani větších ráží(takže je taky na co šetřit :D)
Každopádně naše děvčata nemají ráda těžké DAčko, drahá třeba vůbec nemá sílu promáčknout moji CZ50ku, naprosto bez šance. Takže i toto je dobré vzít v úvahu. Pokud se děvčatům líbí něco malého a nevatí že to trošku lítá v rukou tak Kevina, je maličký a v 9Mak dostačuje. Taktéž samotný Makarov není špatný ale můžou mít problémy s natažením závěru kvůli síle pružiny dynam. závěru, drahá měla jako první zbraň CZ83 v 9br a kvůli tomuto se jí znechutila.


Reklama

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

03.06.2010 15:27

Re: Pistole pro dívku

atak po delší době zase něco napíšu .... a bestpatron ala Michal má pravdu ..))) někde na začátku tu zazněl velmi rozumný tip na Kahr , Michal ho taky myslím prodává (nejspíš proto je zdrženlivý) ... Takže bychom mohli poradit trochu rozumě, trochu mi to připadá jak na motorkářském fóru, kde každý játro vychvaluje tu svou mašinu jako nej ...)))
Předně - bylo definováno, že ne revolver - no škoda, ale dobře ...
Pak zaznělo, že to má být zbraň an častější střílení - a já dodávám - zřejmě se i očekává, že s tím slečna něco chce trefit - takže bych si troufnul vyloučit takové ty kapesní potvůrky ala Kevin, co navíc kopou jak mula ..)) , bohužel do této kategorie patří i PPK ..
Glock údajně funguje - dost se tomu divím, u útlých dívek nebývý zvykem, ale budiž - pak by měl fungovat i ten Kahr. No a dodejme i něco o ceně - jak nábojů, tak samotné zbraně ... zřejmě by to mělo být tedy něco únosného - tedy v 9 Luger , cokoli v jiného leze do peněz citelněji - pokud se to nepřebíjí ...
Pokud to má být i nositelné, tak vycházejí zbraně kompromisní, čili kompaktnějších rozměrů ... a tady už výběr tak široký není... takže teď babo raď... já radím Kahr, Glock 19, CZ 75 Compact(v podstatě jakýkoliv), Alfu - ale Iron Compact (plastový rám je tlustý), horký favorit je CZ P07 Duty .. kdo bude konstruktivně pokračovat ????

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

03.06.2010 15:40

Re: Pistole pro dívku

Zásadní problém vidím v rozporu střílení/nošení. Prcek na nošení, na velké střílení na střelnici většinou moc není a když to není prcek, tak je to pro dámu na nošení většinou moc velký a těžký.
Preferoval bych Glock 26.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.06.2010 16:00

Re: Pistole pro dívku

Každá zbraň na nošení je kompromis, od fullsize po prcky od NAA. Jde o to ujasnit si, co je priorita.

G26 je velmi dobrý kompromis mezi cenou a výkonem střeliva, cenou, životností a spolehlivostí zbraně, servisem a dostupností dílů a doplňků, úchopem, možností přesné střelby a nositelností. Ostatně, proto ho mám :lol:

Nosím skoro denně, a výsledkama jakž takž držím krok s klukama s G17, co nastřílí měsíčně 3x tolik co já (já dám ca 200ks měsíčně) :oops:
Naposledy upravil Joezbrna dne 03.06.2010 16:02, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
wolf
 
Příspěvky: 698
Registrován: 16.04.2008 0:06
Bydliště: Frydek-Mistek

03.06.2010 16:01

Re: Pistole pro dívku

Moje mlada strili z mojeho Taurusu (vyrabi se i v kompaktnejsi verzi)
http://www.taurususa.com/product-detail ... umbseries=

A sel jsem v devitce do Taurusu nejen proto z se mi libi ta zbran, ale hlavne pro tady tohle
http://www.taurususa.com/repair-policy.cfm
A stale si myslim je radeji tady tohle nez Glocka :)

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

03.06.2010 16:28

Re: Pistole pro dívku

2/3 příspěvků tohodle vlákna je mimo mísu, páč se zdá, že skoro všichni ještě neviděli drobnou ženskou natož drobnou ženskou/dívčí ruku.

brukev
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11.04.2010 9:13
Bydliště: Zlínský kraj

03.06.2010 17:44

Re: Pistole pro dívku

A krom velikosti ruky nezapomínejte na design. Buchty holt podvědomě vybírají i dle vnitřního zraku zaměřeného na vzhled. Takže co se líbí Vám, nemusí se líbit jim. A co se nelíbí _Vám, je pro ně neodolatelné i za cenu neideálnosti co do funkce.
Tepve pak řešte, na co buchta chce zbraň, jakou má ruku, jestli jí stačí bouchnout si na střelnici, jestli to je drsňačka, která si chce zasmažit z velkýho laufu...

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

03.06.2010 18:28

Re: Pistole pro dívku

:mrgreen: krampus: no je to marný, je to marný, je to marný ...... a vždycky si vzpomenu na Lídu, která po x letech dospěla k tomu, že prostě nemůže mít téměř žádnou pistoli, protože má tak malou ruku, že jí nedokáže pořádně držet o dosáhnutí na případnou pojistku ani nemluvě ..)) takže má revolver a jak s ním pěkně střílí .... :lol: a i ten má ořezanej jak mrkev ..)))
Popravdě, já mám na mužskýho taky malou ruku - a mám problém v DA režimu pořádně dosáhnout na spoušť třeba u CZ 75 SP-01 (i u Shadow), a i proto mám raději pistole s SA spouští - prostě je líp držím. A kupodivu jediné pistole, které se mi drží naprosto přirozeně jsou hnusnej Glock a ten Kahr (teda kromě 1911tky, CZ 75 TS s tenkejma Alu střenkama a ....... nebudu jmenovat co všechno mám ještě v trezoru :P ) .. jo a Khara nemám ...))) kdyby někdo tvrdil, že taky propaguju to co se líbí mě ..)) :wink:

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

03.06.2010 18:42

Re: Pistole pro dívku

Leda a to nevíš, že ten revolver, co s ním byla na Bali jsem jí zmenšoval rám aby líp dostala na spoušť. je zezadi probranej o cca 3-5mm. moc si to chválila...

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

03.06.2010 18:55

Re: Pistole pro dívku

:mrgreen: ale vim, všechno vim, povídáme dost často, a taky vim, že vůbec chválí tvoje ladičské ruce ..)) :wink:

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

03.06.2010 20:28

Re: Pistole pro dívku

krampus píše:2/3 příspěvků tohodle vlákna je mimo mísu, páč se zdá, že skoro všichni ještě neviděli drobnou ženskou natož drobnou ženskou/dívčí ruku.

Tyvole, drobnejch ženskejch už jsem viděl, a nejen jejich tlapky :mrgreen:
Malá ruka neznamená automaticky malou pažbičku...

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

03.06.2010 21:00

Re: Pistole pro dívku

joe, že je někdo schopnej střílet z dvouřadý 1911, čz75, glocku 21 nebo revolveru 44mag neznamená, že je mu to pohodlný a dobře a jistě se mu s tím zachází, že to může nost, aniž by vypadal, že má bludnou lopatku.

calimero
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 14.02.2010 21:50

04.06.2010 14:17

Re: Pistole pro dívku

Ak by to niekomu pomohlo, tak moja draha na strelniciach pri moznosti vybrat si, vzdy bez vahania siaha po kratkych revolveroch .38 spec. (ano viem ze vlakno sa vola "PISTOLE pro divku"). Vysvetluje to predovsetkymi estetickymi a pocitivymi pohnutkami. Revolver je vraj na pohlad krajsi a "mierumilovnejsi" dalej na revolveri je vraj na prvy pohlad zrejme ako funguje, kdezto na pistoliach ju vraj znervoznuje "...ta litajici vec nahore". Dalej nabijanie revolberu je pre nu vraj prijemnejsie a zabavnejsie ako plnenie zasobnika. Natahovat po vystrele kohut revolveru ju bavi, kdezto natiahut sama zaver vacsej pistole odmieta. Inak k velkosti.... uplne drobna nie je, dokaze vystrelat zasobnik CZ97 ale nijak zvlast si to neuziva.

Uživatelský avatar
Zodiak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 04.09.2009 23:57
Bydliště: Č. Budějce

05.06.2010 19:59

Re: Pistole pro dívku

Jeden dotaz k tématu ... je někde srovnání jak moc síly je třeba na natažení závěru u různých pistolí ? Kamarádka nenatáhla ani moji CZ75 SP-01 ani DUTY a revolver nechce. Dík předem !

DUF
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 27.05.2007 19:43
Bydliště: Brno-venkov

05.06.2010 23:32

Re: Pistole pro dívku

Podle toho co píšeš,tak nenatáhne ani vzduchovku!
Pro tuhle kamarádku se asi zbraň nenajde. :shock:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků