Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

30.06.2010 15:52

Re: Pistole pro dívku

vzhledm ke stylu vyzdoby, a podkladu byc rekl ze nekam do Ruska - rozhodne vychodne od CR

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.07.2010 8:27

Re: Pistole pro dívku


Uživatelský avatar
RNA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14.08.2013 10:08
Bydliště: Liberec

30.09.2013 23:50

Re: Pistole pro dívku

Pistole pro subtilní dámu?

http://www.youtube.com/watch?v=BHcdEavGmY4

Pravda, je to 9 Brk, tedy ne Luger, jak bylo požadováno ale zato to má 30 deka a jde to nosit i za uchem.
Tedy - pokud to má na nošení. Na střelnici to moc není - jednak cena munice a zpětný ráz není moc příjemný. Ale při té hmotnosti, co byste chtěli.

Ač nejsem dáma, nosím to taky. Dá se maskovat jako mobilní telefon na opasku v příslušném pouzdře.

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

01.08.2016 0:17

Re: Pistole pro dívku

Sympaticky popsané zkušenosti jedné dívky:

Deset věcí, které jsem se naučila od nejhorší zbraně, kterou jsem kdy vlastnila:

http://vybaven.cz/zbytecnosti-a-gadgety ... unner-com/

Uživatelský avatar
Pontiac
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 23.01.2004 18:41
Bydliště: Zlínsko

01.08.2016 7:48

Re: Pistole pro dívku

To je od Melody (Limatunes) - podle fotky mě napadlo, že to je ona. :D Sympatická baba, sleduju na FB.
Díky za tematický příspěvek!

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

01.08.2016 21:28

Re: Pistole pro dívku

Za mě G26. Mé ženě se z ní střílelo nejlépe, lépe než z G19 gen.3, která jí občas nepřebila, bo má slabé ručky. Já po 12ti letch nošení G19 občas po 26ce taky šilhám - co se zdálo původně skoro až moc malé, zdá se nyní skoro až moc velké, když se to furt tahá.
G26 splňuje spolehlivost, nositelnost, ráži, kapacitu, nekomplikovanost ovládání, cenu. A je pro ní doma užití i ve chvílích, kdy se něco většího nechce tahat.
Revolvery jsou pro ženy komplikované, když mají k pouzdru ladit obléčky.
EDIT: A co je podstatné - přimlouvám se za ráži, která je buď levná - 9L a/nebo ji p. manžel přebíjí. Jsem názoru, že základní návyky se získávají tak po 5-10 tisících vypracovaných ranách a to nějakou korunu stojí. Kdo si to spočte a vidí, že by na to neměl nebo to do toho dát nechce, je podle mě výhodnější koupit třeba Beretku 71 a vystřílet se s .22. Podstatnější je umístění zásahu, než ráže. /a Beretky s pažbičkami od Klinského se holkám líbí.


Reklama

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

23.03.2017 19:10

Re: Pistole pro dívku

Zdravím, jak jste učili úspěšně ženskou natahovat pistoli. Zatím se snažím neúspěšně, funguje vám třeba nějaký cvičení na posílení rukou, podle videí je to o technice ale přeci jenom nějakou minimální sílu člověk mít musí, co vám zafungovalo...Napadají mě kliky, posílit trochu prsní, bicepsy a trisepy, mám k dispozici CZ 75 a G17 tam vratné pružiny jsou dosti tvrdé, navíc úchopové plochy např. u čízy trochu menší a ostřejší, nejdřív budu učit na glocku, možná ještě ze začátku natahování v rukavicích, zas taková sranda to není :-)

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

23.03.2017 19:24

Re: Pistole pro dívku

Řešil jsem to tak, že jsem došel k závěru, že řešení "jak" je na prd. Nevím jak která, ale ta moje není do pistolí vůbec nějak extra zapálená. Není ani zapálená do toho cvičit, a už vůbec ne cvičit kvůli pistoli. Řešení jsem tedy zvolil pořízením pistole, kterou dokáže obsluhovat sama.

Pokud bys ji přesvědčil o cvičení, tak mi přišlo, že je problém spíš v prstech, než v ruce. Tedy nějaký ten míček či gumový kroužek na posilování prstů.

Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

23.03.2017 20:05

Re: Pistole pro dívku

S posilováním to nebude mít moc společného, každý není motorický talent a je prostě potřeba se naučit, aby svaly začaly vykonávat potřebný pohyb účelně a taky trochu razantně. Klidně zpočátku trénovat rukavicích s gumovým gripem, zkusit alespoň jednu ruku opřít o tělo nad pupíkem... Před časem byla při jedné oslavě lukostřelba a nevěřil jsem, jak někteří dospělí chlapi nebyli schopni natáhnout rekreační luk, se kterým normálně střílely odrostlejší děcka.

Po moravských LOSech jezdí pistolnice s nějakým jednořadým Waltherem (snad CCP nebo jak se to jmenuje), prý to má lehce manipulovatelný závěr. Jestli je to v nejhorším cesta ... nevím, protože to závadilo snad na každé stage.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

23.03.2017 22:15

Re: Pistole pro dívku

Gumový kroužek na posílení stisku a hlavně grif. Takže zkoušet hlavně správně technicky. A u zbraně s kohoutem slabým kusům doporučuju, aby si nejdřív natáhli kohout, a pak lomcovali se závěrem. Tlak bicí pružiny se eliminuje a je to poznat.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

23.03.2017 22:26

Re: Pistole pro dívku

2 kraken: Není to vůbec o síle, je to o tom najít ten správný "gryf". Přítelkyni se osvědčil "izraelský" styl. Tzn. naklopí si pistoli závěrem dolů (ne úplně, tak na 8. hodinu), chytne závěr mezi 4 prsty a bříško dlaně pod palcem a silnou rukou tlačí od sebe a slabou k sobě. natáhne cokoliv.
Přílohy
Schranka 01.jpg

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

23.03.2017 22:29

Re: Pistole pro dívku

Já bych právě naopak řekl, že pokud to někdo nezvládne normálně prsty, ale musí to chytat jinak, tak je to spíš důkaz, že to o síle je. Jednoduše ten závěr prsty neudrží. Pouze je to o tom, že existuje možnost to jinak chytit a obejít problém slabých prstů, místo jeho řešení.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

23.03.2017 22:59

Re: Pistole pro dívku

Děkuji Vám, zkusím kolečko na posilování prstů, izraelskej způsob a prostě různý techniky. Dal jsem si to jako stranický úkol dotyčnou slečnu to naučit. Motivaci má, chce si udělat zbroják, učí se, takže to prostě nějak pokoříme :-), nevím jak to funguje ale komisaře nebude zajímat že si chce pořídit nějakou pistoli pro čajíčky, nevím jak to chodí ale myslím si že pokud nebude schopná natáhnout čízu nebo nějakou jinou běžnou pistoli tak jí to prostě nedá...

. Děkuji Všem :-)

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

24.03.2017 0:58

Re: Pistole pro dívku

A zkoušela to slečna v rukavicích? Možná má jen jemný ruce a tak jí to bolí, takže to drží menší silou a tím pádem nenatáhne. Začátečníci se zbraní taky tak trochu bojí a jsou nervozní, takže se jim potí ruce a pak to klouže.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

25.03.2017 11:52

Re: Pistole pro dívku

Dával jsem odkaz už na minulou stránku, ale opakování snad neuškodí.
Nejkomplexnější účinný návod zde: https://www.corneredcat.com/article/run ... the-slide/ . Vyzkoušeno na lidech :wink:

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

25.03.2017 19:00

Re: Pistole pro dívku

Já jsem takhle známou učil na ZP a taky nedokázala natáhnout. Ten izraelský způsob by asi komisař nepobral. Neměla sílu v prstech a tak jsem jí naučil, že ohne ukazováček tak, aby na závěru měla větší styčnou plochu a defakto tak měla 2 články ukazováčku na závěru a celou plochu palce. Cvičila prostě tak, že drilovala a drilovala až to dostatečně nadrilovala. Pokud má někdo problém s natažením závěru je podle mě nejlepší se prostě pokoušet ten závěr natáhnout místo mačkání nějakýho gumovýho kolečka.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

26.03.2017 20:05

Re: Pistole pro dívku

Kahra MK9 nedokázala natáhnout nejen přítelkyně, ale dokonce ani policistka na úseku ZaS - a ta by měla mít imho zkušenosti i grif. Je fakt, že ten Kahr má extra tuhou vratnou, takže ho nedokázali natáhnout ani někteří chlapi, kteří neměli zkušenost se zbraněmi.

kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

25.04.2017 23:46

Re: Pistole pro dívku

Zdravím pánové. Stal se zázrak, slečna po shlédnutí pár videí z trubky dokázala napoprvé na střelnici natáhnout a vystavit závěr a to opakovaně. Takže problém vyřešen. Doporučuji. Jednalo se o tyto videa:

https://www.youtube.com/watch?v=XSiOq_uvCmg

https://www.youtube.com/watch?v=Hs-HIQ4PJlQ

https://www.youtube.com/watch?v=Al2rMXpw6c0

Nevěřil jsem vlastním očím. :-)

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků