Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

08.06.2010 13:20

Re: Pistole pro dívku

A nemáte doma spíš nějaký pápěrky? Dejte jim radši do ruky paličku na maso :D Ta moje s USP žádnej problém nemá, střelba je i o síle a člověk, muž nebo žena když na to nemá fyzicky, nemá střelnou zbraň sama používat, můj názor.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

08.06.2010 17:27

Re: Pistole pro dívku

mandys, USP je za co vzít, číza je na natahování dost nevýhodná...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

08.06.2010 21:23

Re: Pistole pro dívku

Pravdu máte oba.

USP se natahuje líp, nicméně pokud buchta není schopna natáhnout čízu, nemá na ni vůbec sahat...

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

08.06.2010 21:59

Re: Pistole pro dívku

Zodiak: Dnes jsme na střelnici porovnali: 2x G17, 1x K100, 1x 92FS a 1x DUTY. K100 se výrazně natahovala nejsnadněji. A ještě něco - kluzné plochy je třeba zbavit písku a lehce namazat.

Uživatelský avatar
Zodiak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 04.09.2009 23:57
Bydliště: Č. Budějce

09.06.2010 22:12

Re: Pistole pro dívku

Díky za snahu. Kámošce jsem diskuzi přeposlal, prý se tu registruje brzo aby se mohla zapojit. Mimochodem ještě jedna její poznámka: "Zjistila jsem, že otvírání flašky je podobný pohyb jako natažení zbraně. A tak trénuji na PIVNÍCH flaškách." Takže nám roste střelkyně 8)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

10.06.2010 8:14

Re: Pistole pro dívku

... nebo alkoholik


Reklama

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

10.06.2010 12:15

Re: Pistole pro dívku

Jestli ma divcina pocit ze pohyb natahnuti pistole ma neco podobneho s otviranim flasky, asi by (jak uz padlo mnohokrat) opravdu zbran mit nemela.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

10.06.2010 18:45

Re: Pistole pro dívku

Zodiak: Přiznej se, že si z nás děláš prču. Mám velmi bohatou představivost, ale napadá mě pouze jeden způsob, že si slečna nouzově otevírá lahváč o přesku opasku tak, že korunkový uzávěr přiloží k přesce a trhne lahví dolů. Potom však už trénuje na bojovou situaci a věřím, že jednou rukou to jde obtížně. :lol:

Kudlanka_Nábožná
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10.06.2010 22:30

10.06.2010 23:05

Re: Pistole pro dívku

.. zdravím vás, pánové .. asi je na čase přidat se do komunikace ,,o mně - beze mě" ..
děkuji moc za vaše rady a postřehy ..!
zmiňované zbraně opravdu nenatáhnu, ale u zkoušek jsem to zvládla, jinak bych asi nezískala zbrojní průkaz .. proto mě zajímalo, zda dělám já, co se týče úchopu, něco špatně, nebo je to prostě typem zbraně .. pro mě osobně je příjemnější revolver ..ale pokud chci jezdit na soutěže, sama jsem viděla, že s revolverem to není úplně to nejlepší ...jinak poznámku o treninku s otevíraním lahví (nééé těch s pivem ..jak si zde někdo dělá vtípky :-) ) jsem opravdu pro pobavení zmínila :-) ..

g-relax .. :-) děkuji za pozvání .. v srpnu budu na školení v Brně .. tak pokud do té doby nenatrénuji nebo nevyberu odpovídající zbraň svých snů ráda se zúčastním kvalifikovaného výkladu .. :-)

..jinak s paličkou na maso bych byla asi ještě víc nebezpečnější než se zbraní :-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

11.06.2010 0:59

Re: Pistole pro dívku

Nejsem si jistý, jestli to tady už proběhlo, ale doporučuji věnovat čas následujícímu odkazu 8) . Je tam popsaná správná technika natažení závěru a autorka tam mimojiné uvádí, že "Natažení závěru není o síle, ale o jen technice".
Obzvlášť se spocenýma rukama pro mě občas taky nebylo snadné spolehlivě přetáhnout závěr svého ZPT01 :oops: (kterou, jakožto klon CZ75, není tolik za co chytit a závěr vyklouzával), a přitom stačí dělat to správně... Osobně se mi nejlépe osvědčilo použít úchop "overhand".
http://www.corneredcat.com/RunGun/rack.aspx

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

11.06.2010 15:25

Re: Pistole pro dívku

Kudlanka_Nábožná: Vítej mezi námi, ten informační šum při komunikaci přes prostředníka mě už začal unavovat. Dej vědět, až natáhneš (pistoli). V Brně jsi pochopitelně vítána (bez paličky na maso).

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

11.06.2010 21:06

Re: Pistole pro dívku

Event. Te mohu nekterym ze svych 7 revolveru presvedcit, ze u nich problem s natahovanim mit nebudes. Nejlepsi pistole je totiz revolver :lol:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

11.06.2010 21:24

Re: Pistole pro dívku

Jestli je Kudlanka ta, kterou jsem viděl na LOSu jako divačku, tak u Lenky revolveru měla problém dosáhnout na spoušť. Na rozdíl od kudlanky má krátký prsty.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

11.06.2010 21:30

Re: Pistole pro dívku

Já osobně bych si koupil nějakou ojetinu (levnější než teď už snad bejt nemůžou), která by se mi líbila, pak bych se naučil natahovat závěr a střílel a teprve pak bych řešil výběr další zbraně s tím, že bych věděl co u zbraně určitě chci a co určitě nechci (hmotnost, střenky, ráže atd.) Mimochodem moje 40 kg 150 cm kolegyně z práce v pohodě natáhne moji 75compact narozdíl od mého kamaráda který nemůže přijít jak na to. Takže je to opravdu o technice.
Viděl sem na LOSu v Lažanech paní s nádherným (asi nerez) sigem, musel stát tak 30 kilo. Přišla situace, kdy měla dát 1. výstřel promačknutím spouště v DA a od boku. A náhle byl problém. Umačkla to po několika pokusech. Takže asi tak. Neměla to nasušeno.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

11.06.2010 22:24

Re: Pistole pro dívku

to je tím, že neperou na valše, ale maj automatický pračky, nenosej uhlí ze sklepa, páč maj plynový kotle, nehnětou těsto rukama, páč maj kuchyňský roboty .... :mrgreen:

u mrtvol poháněnejch větrem se mi nejvíc osvědčila technika natahování taková, že nedává ruce s pistolí od těla, zvedne lokty do úrovně ramen s loktama maximálně skrčenejma a s rukou z vrchu na závěru (závěr drženej v dlani a všema prstama na co největší ploše), natahuje vlastně jen prsníma svalama, což drtivou většinou zvládnou. ovšem musí se otočit do bezpečnýho směru celým trupem či rovnou přešlápnout a otočit se celým tělem.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

11.06.2010 23:23

Re: Pistole pro dívku

:D :D :D Máš recht, dřívávějc ženská vyprala na valše, podojila, vykydala, utloukla trochu másla, vytáhla pistoli a trénovala stažení závěru a promačkávání spouště v DA :D :D :D Dnes vše dělaj stroje a chlapi ženám říkaj - "to nic, zlato, s tímhle má problémy kdejakej chlap, je tam tuhá pružina", místo aby jim řekli "koukej trénovat, ať to dostaneš do ruky."

2kudlanka: Ano, děláš něco špatně. Pokud uvažuješ o soutěži, měla bys být schopna natáhnout závěr. Když jsem si před lety kopil svojí 1. pistoli čz100, myslel sem, že ji nikdy nenatáhnu, horší drážky na závěru a lichoběžníkový tvar závěru byly otřesné, ale po čase jsem to natahoval v pohodě. Jde jen o cvik a zvyk.

Uživatelský avatar
Zodiak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 04.09.2009 23:57
Bydliště: Č. Budějce

12.06.2010 10:04

Re: Pistole pro dívku

Je to ona :)

KajaKliment píše:Jestli je Kudlanka ta, kterou jsem viděl na LOSu jako divačku, tak u Lenky revolveru měla problém dosáhnout na spoušť. Na rozdíl od kudlanky má krátký prsty.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

23.06.2010 16:15

Re: Pistole pro dívku

Zodiak: K natažení závěru obvykle není potřeba ani tak síla, jako spíš správné držení a správný grif.

brukev: Steven Segal kdysi v nějaké filmu natáhl závěr pouhým zatlačením ukazováčku na přední část závěru pod hlavní, zatímco ji pravičkou držel klasicky za rám...jen nevím ve kterém filmu
Např. FN Browning BDA9 jde natahovat právě takhle úplně bez problému. Klíčem je, že prachovka nesmí být moc dlouhá (což např. u CZ75 je).

Fifa: Nic proti tve pritelkyni, ale kdyz nenatahne zaver a revolver nechce, tak pistole asi neni pro ni. Prijde mi to jako resit jake koupit kolo pro nekoho kdo neudrzi rovnovahu a trikolku nechce.
Takze nejdriv trenovat, pak poridit zbran.

Tak kategoricky bych to neviděl, je klidně možné že derringer by jí vyhoval úplně skvěle.

Kudlanka: Základ jsou propnutý lokty. Slabou rukou táhneš k sobě, silnou tlačíš od sebe, a místo statickýho tahu musíš cuknout (pokud máš fakt hodně slabý ruce, tak si dej pozor ať pohyb vychází z otočení v ramenou) a na dorazu slabou ruku pustit.

krampus: A následuje výstřel do lokte :-D

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

29.06.2010 1:25

Re: Pistole pro dívku

takhle to dopadlo, když si čísi žena vymrčela že chce hezkou devítku 1911

Obrázek

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

29.06.2010 15:21

Re: Pistole pro dívku

To je hnus, velebnosti, kam sme to dojeli?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků