Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

02.10.2009 15:05

Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Jestli je to pravda, tak smekám a chtěl bych vidět tu broknu upravenou pro děti :shock:
http://www.novinky.cz/koktejl/180474-pe ... ez-on.html

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

02.10.2009 15:11

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Tak ta brokna by me zajimala taky, koupil bych ji synackovi ma akorat 5 let :)

Uživatelský avatar
Vilém
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.09.2009 9:33
Bydliště: České středohoří

02.10.2009 15:39

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

No prý použil něco jako "junior-sized .410 gauge shotgun".

fotodokumentace :-)
http://www.wftv.com/slideshow/news/21158626/detail.html

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

02.10.2009 16:05

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Ty vole, proti takový stvůře bych se se .410 nepostavil ani kdybych měl v patách párek lvů a chlapa se sekerou :!: :!: :shock: :shock:

Holt blahá nevědomost dětství. A taková dávka z prdelekliky, že to snad ani není možný.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

02.10.2009 16:27

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

No pokud je to pravda tak mě spíš napadá jestli je v pořádku aby 5ti leté děcko mohlo tahat zbraň co je schopná něco nebo někoho zastřelit ? .Asi by bylo zajímavé stát proti takovému svišťovi kterej by mířil na ozbrojeného člověka a evidentně chtěl zmáčknout , zkusit co to udělá a řešit dilema nechat se smaznout nebo střílet první. Osobně bych se v takové situaci nechtěl ocitnout .

Sight
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.10.2007 21:45

02.10.2009 17:08

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Jak sem si pročítal tu diskusi na novinkách, dostal sem chuť většinu přispívatelů vyklopit někam doprostřed Everglades ať tam kážou krokodýlům o pacifismu, pravdě a lásce.


Reklama

Uživatelský avatar
Vilém
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.09.2009 9:33
Bydliště: České středohoří

02.10.2009 17:14

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

No jo, to jsou takové dva proudy výchovy, které se navzájem nenávidí. Jedni by chtěli dítě ochránit před vším zlým, takže i ty "zlé" zbraně jim do ruky nepatří. Takové dítě pak bohužel neví, když najde tátovu (hloupej, hloupej táta) nabitou zbraň, že ten klacík v kroužku není na hraní. No a pak jsou tací, kteří děti nechají střílet od mala, takže ty vědí "který konec je fuj (a zabíjí aligátory :shock: )". Nevím jestli si takový cvrček dokáže v hlavě zkonstruovat nějaký vražedný plán, ale nakonec počítám, že ty jeho zbraně má táta a dává mu je jen na lov nebo tak. No a když je pak z dítěte puberťák a veme si do hlavy, že půjde se zbraní do školy a zastřelí koho bude moct, tak už je celkem jedno, jestli vyrůstal se zbraněmi, nebo ne.
A k těm diskuzím v médiích, co z kluka vyroste, když od mala loví? No já nevím, to je člověk od člověka. a záleží na jeho rodičích. Tohlento vzlykání pacifistů je občas únavné. Ať se spíše zaměří na ty parchanty, co z nudy umučí kočku nebo podobně.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

02.10.2009 22:40

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Rozhodně nejsem pacifista,zbran denně nosim,se zbraněma jsem v kontaktu spoustu let ať v armadě nebo civilu.Přesto se mě osobně příčí aby 5 leté děcko střílelo na cokoliv živého.Nejsem psycholog a nedokážu posoudit co to udělá s psychikou.Mam kamarády co v legii měli možnost(nebo smůlu) stát v africe proti dětem se zbraní a nevzpomínaj na to v dobrém. Jsem pro to i děcka vést ke vztahu ke zbraním,ale vyrábět brokovnice pro děti,nechat děcka střílet v 5 letech na cokoliv živého ? Já prostě nevim. Spousta dospělých chlapů má výčitky když na honu střelej zvěř.Každej ať dělá jak myslí,je to jeho věc,já osobně bych svému dítěti v 5ti letech střelnou zbraň nedal ani omylem.Jednak si myslim že mít zbraň je obrovská odpovědnost a člověk musí umět rozhodnout co smí a co ne a prostě se mí příčí představa 5ti letého dítěte a střelné zbraně schopné zabíjet.Nikomu to nevnucuju,je to můj pohled.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

02.10.2009 22:56

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Smekám před tím klukem, který ukázal neskutečnou kuráž... a myslím, že většina negativních reakcí pochází od lidí, kteří si dobře uvědomují, že sami by si při setkání s takovou bestií dokázali akorát poskvrnit spodní prádlo a neunesou pomyšlení, že pětiletý kluk má víc odvahy než oni :-D

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.10.2009 0:32

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Já jsem z myslivecké rodiny a je pravdou, že ke střelbě na zvěř jsem se dostal nejdřív kolem 15 let (kačeny), nicméně od malička jsem pomáhal při dosledu, dohledávce drobné, stahování, škubání, vyvrhování, a myslím, že děcku tohle neuškodí. Lov je dle mého ušlechtilá činnost která neobnáší jen zabíjení zvířátek, ale taky respekt ke zvěři, přírodě, životu v souladu s ní. Ulovit zvíře které následně zužitkuješ není ničím zavrženíhodné.

Samozřejmě africkou realitu znám (žil jsem tam 3/4 roku) a dětské vojáky, únosy dětí k výcviku atd.... za to bych ty dospělé napichoval na kůl (živé).......

Mimo to, nevidím problém v tom že existují brokovnice pro děti do té doby, dokud jsou pod dozorem dospělého, což tento byl. Stějně tak mi nevadí malí motokrosaři, potapěči, parašutysti atd.... Je to lepší než aby se ty děcka poflakovaly po městě a braly drogy a kradly....

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.10.2009 9:01

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Jakou mohla mít energiji střela?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.10.2009 9:33

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on


Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

03.10.2009 10:01

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Přiznám se, že jsem taky na rozpacích. Jsem na tom podobně jako Fox, pocházím z čistě mysliveckého rodu, říznutého rybařením a zbraně a lov mě doprovází celý život. Synovi je 10, teď má "zbraňové období", chodí nejraději v maskáčích, teď zrovna si maluje stíhačky, na pouti mě ukecal, abych mu koupil škorpiona na kuličky, minulý víkend byl se mnou jako divák na střelbách na asfaltové terče. Dceři budou za chvíli 4 a už viděla střeleného srnce i divoké prase. Politovala a pak svým dětským rozumem usoudila, že bude dobré ho spapat :D . Jenže si pořád nějak nedovedu představit, že bych synovi nebo dceři za rok dal do ruky pravou brokovnici a šli jsme na lov, dokonce na lov krokodýla. Samozřejmě mám radost, že oba mají zájem o můj koníček, např. se mnou jezdí přikrmovat zvěř a další, ale pořád si myslím, že na "opravdový" lov mají oba dost a dost času.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.10.2009 13:11

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Na druhou stranu u nás nežije tolik nebezpečných zvířat jako tam..... případně v africe.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

03.10.2009 13:42

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Inu pomněte, že v USA je lov úplně normální sportovní činnost, věkový limit pro vlastnictví lovecké zbraně je v různých státech kolem 12-16 let, hlavně v severních státech dvanáctiletí kluci chodí na lov i sami...a nezdá se, že by se kvůli tomu svět zhroutil :

http://www.gunlex.cz/?p=574

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.10.2009 13:53

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

No já tam žít tak bych taky rád, aby moje dítě umělo zacházet s kvérem, protože lepší zastřelený aligátor, prostřelené vrata od stodoly atd... než dítě sežrané aligátorem nebo pumou....

Hunter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 29.09.2006 12:28
Bydliště: jak kdy, jak to zrovna přijde...

04.10.2009 20:26

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Já taky lovím od dětství, ne tedy od pěti, když nepočítám krysy a další škodlivou havěť, kterou jsem střílel číhaje na ní u stodoly a pod. Regulérní zvěř od 10 let, a nemám pocit, že by ze mě vyrostl psychopat. Já tedy nestřílel 410, ale normální šestnáctkou, ale měl jsem spec. patrony s menší navážkou broků i prachu. Ten kluk měl ovšem nejen kuráž, ale taky dost velký štěstí, protože nepředpokládám, že je důkladně obeznámen s anatomií krokodýlovitých, a ti mají tak malej mozek, že je to nesnadný cíl i pro dospělýho. Zajímavé. Ta diskuze pod článkem na novinkách je vážně libová...chjo.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

12.01.2010 16:58

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Kendziro: Nedokážu posoudit, jestli ta odvaha neměla blíž spíš k nevědomosti :-)
Já bych neměl ani tak strach že třeba vystřelí po dospělým; spíš bych se svlíknul z kůže hrůzou, že jakožto jistící střelec to zvořu já, když to jemu nevyjde a krokouš po něm vystartuje.

LosYelenos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 261
Registrován: 02.04.2009 15:54
Bydliště: Jeseník

17.01.2010 12:28

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

2 fox: jenže my tu máme nějaké tradice a ten lov je úplně jiný tam je to bohužel jen sport. Jestli tam funguje něco jako chovatelství a přikrmování to nevím (myšleno u normální zvěře ne krokodýlů), ale každopádně se mi tam ten způsob moc nelíbí. Tady přece jen má každý nějaký vztah ke zvěři.
A to zacházení se zbraní v 5 letech.... tohle už je asi moc. Navíc jak musí .410 v magnumu s takovým děckem zamávat... ať mu pořídí vzduchovku pak malorážku.... Jako začínala většina z nás

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

17.01.2010 13:10

Re: Pětiletý hoch zabil aligátora, který vážil 20krát víc než on

Jinymi slovy parchant at ma vzduchovku a kdyz ho neco sezere, tak si udelame novyho :lol:

Další

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků