Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

13.10.2012 13:58

PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Vážení kolegové ve sportovní střelbě.

Dne 25.10.2012 bude důležité jednání o osudu střelnice Ostrava Stará Bělá, kdy bude projednávána petice místních občanů za zastavení činnosti této střelnice.

Na základě toho vznikla tato "ANTI-PETICE" za zachování jejího provozu. Odkaz je na adrese:

http://www.petice.net/zachovani-strelnice-ostrava

Je to trošku pracné, je nutné se registrovat, ale to je nutné z hlediska identifikace podpisu na petici.
Věřím, že když zvládnete složité úkoly sportovní střelby, určitě zvládne i toto.

Pokud máte zájem se podpisem připojit a je to jen a jen na Vašem uvážení, připomínám, že termín jednání je 25.10.2012.

Galloway
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 25.02.2009 22:25
Bydliště: Lbc

15.10.2012 13:28

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Jaké jsou vůbec důvody pro uzavření střelnice ?

Red
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 14.10.2012 20:17
Bydliště: Moravskoslezský kraj

15.10.2012 20:12

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Zajímalo by mě jestli dotčeným vadí i hluk z letadel, která jim nad hlavami přistávají na na letiště Mošnov. Anebo nejprve zruší střelnici a pak bude na řadě letiště. :)

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

15.10.2012 21:54

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

K autorům petice, možná jste trochu podcenili význam jednotlivých bodů. Práce s mládeží by měla být prezentována na předním místě a ne jen tak v půli textu. Je to jak za komančů, mládež, mládež, mládež!!!! Hodně zdaru!!!

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

15.10.2012 22:44

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Pro úplnost dávám link na původní petici občanů Nové Bělé:

http://novabela.cz/VismoOnline_ActionSc ... menty=2479

Podepsalo ji 257 občanů Nové Bělé. Povšimněte si prosím, že petice neobsahuje žádost o zrušení střelnice.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

16.10.2012 0:31

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Tiger: To mě taky zarazilo. Navíc mě překvapilo, že samotná střelnice na svém webu o petici a anti-petici vůbec neinformuje, maximálně se člověk dočte o částečné rezervaci dne 25.10.2012.

Kde se má projednávat petice místních občanů?


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

16.10.2012 0:59

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Koukám na tu původní petici, ale nepříde mi to zase tak strašné, byť to příjemné asi nebude... Dovolím si jen pár postřehů:

a) představa, že jedna petice přebije druhou počtem podpisů je zcestná. Úřady které se budou to první peticí zabývat budou řešit zejména hluk a provozní dobu ve vztahu k jejímu dodržování. Tedy pokud nezvolí metodu nejmenšího odporu a nepokusí se to zavřít jinou cestou.

Každopádně Vás řešení hluku nemine, ale dá se sním pracovat.

b) v té petici se hovoří něco o zkoušení pyrotechnických výrobků. Pokud si tam z toho někdo udělal polygon, tak chápu, že jsou lidi nasraní. Když budu celý den střílet z přístřešku z pistole, tak je to daleko líp snesitelné, něž když tam někdo pustí hvízdavý kompakt s 25 ranami.

To je na jednání...

c) co vím střelnice je tam dost let na to, aby se s ní lidi naučili žít, stejně jako s dálnicí, nebo letištěm. Pokud se najednou vzedmula vlna odporu, má to nějaký důvod. Asi by stálo za zvážení za těmi třemi gráciemi dojít a zjistit co se najednou stalo, že začali sepisovat petice. Znám podobnou střelnici (broky + kule) která je taky 250m od prvního baráku a nikdo nic neřeší...

A na závěr krátký byť poučný příběh, který se mi vybavil při čtšní té "občanské" petice:

Bylo, nebylo, postavili si střelci v 80. letech střelnici. Stavěli v akci Z na krásném místě u cesty, baráky daleko 300m a protože to bylo za komančů, tak je napadlo, že by bylo dobré být Rudou hvězdou pod MV, aby dostávali peníze, zbraně a náboje, a víc než všichni ostatní... A stalo se. Střílela Veřejná bezpečnost, závodní stráže, Lidové milice, Svazarm, Vojáci, prostě kdo chtěl...

Jenže přišel plyšák a střelnice se stala díky tomu že byla pod RH majetkem MV. Okresní ředitel byl ale rozumný člověk a taky sportovní střelec, takže tam sportovní klub zůstal v nájmu a střílelo se vesele dál... Jenže pak někoho na OŘ PČR napadlo, že by v ubytovacích kapacitách na střelnici mohla sídlit okresní zásahovka a stalo se.

Byli to ostří hoši, takže jak se tam nastěhovali a nudili se, stalo se že padla tma a oni si udělali noční cvičení s ostrou střelbou ze samopalů a za pomoci zásahových výbušek. A to místní obyvatele tak nasralo, že začali proti střelnici, která do té doby nikomu nevadila protestovat.

A tehdy se k tomu zcela nepochopitelně postavil "kamarád a taky střelec" okresní ředitel, který místo toho, aby zašlapal bojaře do země, začal předhazovat sportovním střelcům, že si lidé stěžují na hluk a že se musí tedy míň střílet. Takže se najednou mohlo střílet je 2 dny v týdnu a z toho jen jeden den velkorážnou pistolí.

No a aby toho nebylo málo, tak si zásahovka opět po čase udělala noční střelby, přidali pár šrapáků a OSPček a lidi byli zase na koni. Stížnosti nebrali konce a tak to dopadlo, jak muselo. Sportovní střelci si zabalili fidlátka a byl konec se sportovní střelbou... Policie si tam kupodivu do dnes v pohodě střílí...

A příčinou nebyli sprtovní střelci, kteří na celou situaci nakonec doplatili, ale pár vymaštěnejch policajtů, kterým bylo všechno u zadele a nikdo je nedokázal srovnat do latě...

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

16.10.2012 14:48

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

g-relax: nepodařilo se mi to dohledat, v plánu dalšího zasedání magistrátu to vůbec není.

jpp: rétorika nynějšího provozovatele střelnice, Pyrotechnická služba s.r.o. je vskutku podivná. Až bych řekl účelová. Myslím žes to trefil přesně, kvůli podnikatelským aktivitám se zkoušením pyrotechniky je ohrožená střelnice, která tam stojí déle než já jsem na světě. Pistole nejsou slyšet ani k bráně střelnice, natož přes cestu.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

16.10.2012 14:57

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Když tady mluvíte o střelnicích blízko zástavby, tak Dobřanská mě přímo šokovala jak pomalu ze stavů vidíte lidem do oken.... a taky to tam žije. Ono je to o tom dodržovat dohodnutá pravidla. Zkuste se kluci ostravský s těma babama dohodnout na nějakých podmínkách a zkuste je dodržovat... ale věřte že oni to budou ostře sledovat zdali nepadne výstřel po dohodnuté hodině. Ta petice se mi nezdá zas tak strašná... jde jim spíše o to aby se dodržovali nějaká pravidla. Jaká teď záleží na Vás.... když jim něco nabídnete uvidíte, že budou jako beránci a třeba i petici stáhnou. Je lepší se dohodnout na uliční úrovni než to potom honit přes úřady a dostat to befelem nebo snad dokonce úplný zákaz. :wink:

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

16.10.2012 15:09

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Osobně si myslím, že problém je v tom, že to má v nájmu soukromá společnost, která tam chce dělat business, ke kterému objekt nebyl koulaudován (a nedodržuje pravidla, na která si už všichni zvykli). Pokud vím, jednání proběhlo několik a všechny skončily nedohodou. Proto vznikla petice, na kterou reaguje anti-petice. Už to, že rozhodnutí bude mít v rukou úředník je špatně a je to prohra pro všechny. Počítám že místo domluvy bude následovat příkaz k vybudování protihlukových bariér (protože dle zákona úředník ani nemůže rozhodnout jinak - obě provedená měření hluku byly fail), no a než by pánové prodali některé ze svých luxusních aut, radši přestěhujou podnikání a střelnice bude bez provozovatele, a tedy zavřená.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

16.10.2012 17:16

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Ještě jsem se na to díval a majetkově patří střelnice zeleným panáčkům alias ČMMJ OMS Ostrava. Takže by stálo za zvážení do toho zapojit hlavně je.

Pokud tam nájemce provádí nějaké kraviny, které ohrožují podstatu střelnice je vlastník tím prvním, kdo by ho měl umravnit...

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

16.10.2012 18:51

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

V tomto zpravodaji jsou dva zajímavé rozhovory - s provozovatelem střelnice a hygieničkou.

Tiger
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 12.08.2008 8:35
Bydliště: Ostravsko

16.10.2012 19:21

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Hygienička navrhuje provádět střelbu z boxů, což se děje. A má se v budoucnu stavět protihluková bariéra, tak se to snad vyřeší (pokud peníze na to ovšem nějaký bolševik nerozkrade). Podle mně je problém s těmi ohňostroji, neumím si představit 3h trvající prezentaci zábavní pyrotechniky. To je fakt přeháňka.

Kubis
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 11.09.2009 12:04
Bydliště: Praha 4

17.10.2012 12:01

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Přesně jak píše Tiger, problém této střelnice není jeji existence, ale nájemce potažmo majitel. Nájemci se tam celkem často střídají, končí, začínají ti stejní, jiní atd. a bohužel mi přišlo, že střelnice tím trpí a je to na ní vidět pomalé chátráni. Přístup obsluhy byl vždy ve stylu "když už mne tady tak otravujete, že si chcete zastřílet, tak co mám s váma dělat, tak si teda běžte zastřílet."
"Dělejte si tam co chcete a my jsme stejně v nájmu a za dva měsíce už tady asi nebudem", mi nepříjde to pravé ořechové. Pokud tam prostě nebude solidní nájemce, který bude mít chuť dlouhodobě provozovat hlavně střelnici pro veřejnost a investovat do ni a né mít provoz střelnice to mít jako "nutné zlo" tak to tam hold bude stát za ......

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

17.10.2012 14:51

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Kubis:
ve Staré Bělé se ale zvelebuje, nikoli spotřebovává

Stará Bělá není jen o střílení.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.10.2012 15:16

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Já nechci být OT, ale nějaká bariéra proti hluku nic neřeší... Máme s tím z okolí bohaté zkušenosti. Klasickým příkladem je střelnice v HK - Malšovice kde Armáda postavila BRUTÁLNÍ dřevěnou zeď oproti baterce a skeetům odhadem tak 13-15 m vysokou a 200 m dlouhou a na hluk to má efekt téměř neznatelný.

Kamarádi v jiném případě teď zkouší postavit stěnu z balíků slámy - tedy bude to vlastně stoh - směrem k vesnici, která jim na základě jedné stěžovatleky a měření střelnici uzavřela. Tedy neuzavřela, můžou střílet 37 :!: brokových nábojů denně. Tak jsem na to zvědav jak uspějou, ale moc nadějí tomu nedávám...

Hluk u pistole/pušky se dá řešit přístřeškem. Je to sice taky na prd, ale aspoň něco. Docela úspěšně to zvládli kolegové, kde mají izolace pod střechou a přesto, že jim střelnice zarostla do vesnice, tak jsou v pohodě. Udělali ale ještě protitah a to, že lidem co si stěžovali z novostaveb před kolaudací vstoupili do řízení ve smyslu, že si mají dát protihluková okna. A rázem bylo po stížnostech :mrgreen:

Bojujte :!: Držím palce :wink:

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

19.10.2012 22:31

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

presne baliky slamy (pri zachovani protipoziarnych opatreni) su najjednoduchsie riesenie docasne trvale proti hluku.

Aby sa zistilo, ci ma vyznam pripadne investovat viac do niecoho trvalejsieho (napr. pneu obsypane zemou, ak to bude dovolene)

momentalneanonymny
 
Příspěvky: 1147
Registrován: 21.06.2006 21:56
Bydliště: Slovenská republika

19.10.2012 22:33

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

mimochodm, preco je tato tema v burze?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.10.2012 22:39

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

Je to ve všech tematech.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

21.10.2012 19:44

Re: PETICE za střelnici Ostrava Stará Bělá

a proč pořád svítí jako nepřečtené?

Další

Obsah fóra / Střelectví / Události

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků