V jaké ráži máte Kodiak Express?

.50
2
8%
.54
0
Žádná hlasování
.58
4
15%
.72
20
77%
 
Celkem hlasů : 26
Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

16.10.2016 17:37

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Jaksi účelem lovecké zbraně není lovené zvíře prostřelit příčně, nebo podél, ale předat pokud možno veškerou energii střely..... tedy to koule .72 splňuje dokonale, ne?

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

16.10.2016 17:53

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Na jednu stranu ANO na druhou NE , počítám ale jen teoreticky že kdyby tam byl místo stromu slon, tak na tuto vzdálenost , tedy 100 metrů by mu moc této energie asi neuškodilo, spíše by ho to polechtalo :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

KENTAN --- jinak moje K98 na tu vzdálenost má větší účinek , tedy s FMJ :-)



Na příští víkend budu zkoušet průraznost a sílu na 50 metrů a to opět se stejným prachem atd. Jen nevím co použít jako cíl, poradí někdo ? :?: :?: :idea: :idea: :idea: :idea:
Naposledy upravil JK258472 dne 16.10.2016 18:38, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.10.2016 18:21

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Tak sice mimo OT , ale .
Pokud použiju adekvátní náboj a střelu tak lovenou zvěř vždy prostřelím.Na ostro a na prdel nestřílím.
U nábojů a střel od firmy slabí a blbí to ovšem nemusí vždy platit.
Počítám , že ve 100 m bude mít full laborace s adekvátní střelou dost energie na ulovení slona.
Hranol 30 cm smrkového dřeva to prostřelí na 100 m.
Ona ta zbraň v 72 a full laboraci není žádná flusačka.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

16.10.2016 21:01

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Mám dotaz - máte někdo zkušenost s touto měrkou ? viz foto . jde mi o to jestli vám ty míry na prach sedí s váhou. Mám dvě od stejného výrobce a nesedí mi váha každá odměřuje jinak i když jsou stejné. Jde o chybu nebo je to u všech ??? Dík za odpověď


GLOCK1719 - JJ to máš pravdu a hlavně SaB nikdy v životě :-) ( mám se střelivem špatné zkušenosti )

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

17.10.2016 22:20

Re: Perkusný dvojak Kodiak

JK258472 a glock1719: Energii střely neměříme tím, jestli prostřelíme strom, nebo zvíře nebo fujpána či zombíka. Alebrž balistickým kyvadlem a nebo si ji zvážíme a změříme rychlost....... To jestli jedna střela prostřelí špalek (strom) a druhá nikoliv, nijak nevypovídá o její energii ale o schopnosti předávat svou energii cíli s danou hustotou.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

17.10.2016 23:05

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Kentan - To ano ale nějak se mi nedaří ověřit tabulkami danou sílu Kodiaku. Dnes jsem zkusil na stejné místo další dvě rány ale s navážkou 164 grainu ale ani ty neprošla zkrz. Sice rána jako z děla a kopanec takovej že ty dvě rány stačily ale zkusím to ještě o víkendu s 900 grainovou střelu a navážkou taktéž 164 grainu.

Nebo nápad jak jinak ověřit energii střely bez přístoje ?? :-)


Reklama

BG
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 07.03.2008 13:12
Bydliště: Severní Morava

18.10.2016 6:03

Re: Perkusný dvojak Kodiak

A to ti v tom lese nepůjčí hradla? Občas je na schválených střelnicích mají... :roll:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.10.2016 6:56

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Nooo jestliže nestřílíš na schválené střelnici, povolej si ke svým pokusům PČR. Oni ti to všechno spočítají........ Přístroje na to mají. A taky nějaký paragrafy.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.10.2016 8:19

Re: Perkusný dvojak Kodiak

JK258472: Asi by si k tomu chtělo nastudovat nějakou teorii a pořídit potřebné vybavení, než honem honem střílet do kde čeho bez jakékoliv vypovídající hodnoty. Tyhle věci se měřily i před vynálezem hradel.
.500SW Mag s energií 3-3,5tis. J také neprostřelila ten panceřový vzorek výrobce dveří. Vz. 43 s 2200J jím prošla jak nic... Říká se tomu průřezové zatížení. Pokud ti to není jasné, nech si na levou nohu šlápnout 100kg týpka v teniskách a na pravou pak 40kg slečnu jehlovým podpadkem... :wink:

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.10.2016 6:43

Re: Perkusný dvojak Kodiak

precitaj nieco o tomto faktore...
https://en.wikipedia.org/wiki/Taylor_KO_Factor
urcuje sa hlavne pri safari laboraciach, co s casti aj kodiak splna... :mrgreen:
a ci ta strela alebo ona strela prestreli strom hovori len o priebojnosti, a o nicom inom...
a pri takej mekkej strele s cisteho olova, cim vyssia rychlost, tym sa bude strela viac
deformovat, takze nieje tam vobec priama umera, cim vyssia rychlost tym vacsia priebojnost, takze zvysovanim navazky BP to nedosiahnes, nehladiac k tomu ze postupnym
zvysovanim navazky sa rychlost strely zvysuje stale mensej miere az do bodu kde uz prakticky zostane na rovnakej urovni...
takze plati stale pravidlo, ze menej je niekedy viac... :wink:

Krabat
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10.04.2011 13:24

10.03.2017 21:13

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Dnes jsem se stal majitelem nového kodiaka v ráži 72. Doma po vyčištění od vazelíny jsem shledal, že zbraň má na prvních ca pěti cm od ústí v obou hlavních příčné kruhové vrypy přes pole. Vrypy nedosahují hloubky vývrtu, nicméně jsou patrné. Zatím nemohu nafotit. Proto se ptám, je střelba z takové zbraně bezpečná? Nebo je to u velkých ráží běžné, případně na reklamaci?

Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

10.03.2017 23:40

Re: Perkusný dvojak Kodiak

To je dnes bezny standard od Pedersoliho.
Podla jeho osobneho vyjadrenia k podobnej veci pri inej puske, sa zaruka nevztahuje na takeho a ine opticke vady, lebo nemaju vplyv na vystrel
Zaruka sa nedava ani na presnost strelby, ale na funkciu a toto nie je funkcna zavada, kedze po nabiti a stlaceni spuste nastane vystrel.
Takeho poskodenia vyvrtu maju skoro vsetky Württembergische Mauser z jeho poslednych rokov vyroby a dostava sa to aj na ine modely.
Nevyreklamovatelna vec ani po 2r. natahovania sa.
Ako fakt na strielanie to vplyv nema, hlaven sa Ti nerozleti, ale cloveka to len mozes dost stvat, ze kupil novu vec a uz je poskodena vyrobcom.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

10.03.2017 23:42

Re: Perkusný dvojak Kodiak

To jsi koupil v ČR u tuzemského prodejce?
Souhlas, u českého prodejce platí, že pokud ta špičková(cenou) zbraň od Pedersoliho vystřelí a má italskou přejímací značku - je v pořádku. Jsme prostě odpadkovej koš pro zmetky, které by si do USA nebo Německa nedovolili poslat. :evil:

Krabat
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10.04.2011 13:24

11.03.2017 12:28

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Ano, zbraň jsem koupil u českého prodejce v Praze pár kroků od Václaváku. Mám z toho dost rozporuplné pocity. Tak alespoň, že je to bezpečné :|

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

11.03.2017 12:56

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Tak to je špatný, že Prdelsoli pouští na trh zmetky je známo už delší dobu, nejspíš jen na východní trhy. Výstupní kontrola zřejmě k ničemu. Je smutný, že naši prodejci tento šunt od něj berou. Být tebou,rozhodně bych šel zbraň reklamovat. Samozřejmě u prodejce, protože ten to prodal. Pokud bych neuspěl, tak stížnost k obchodní inspekci. To, že zbraň je bezpečná a funkční, s tím bych se nespokojil. Hlaveň s takovou vadou je zmetek, byť by byla funkční. Je to taky ale o nákupu. Vím, že kontrola hlavně u předovek není tak snadná jak u zadovek, ale když kupuji drahou zbraň, tak se na to vyzbrojím dopředu. (pro mě je 30 tisíc jako pro důchodce spousta peněz). Seriózní prodejce by mi měl umožnit takovou kontrolu i za cenu, že bude odstraněna vrstva vazelíny z vývrtu. Nakonec seriózní prodejce by měl i reklamaci v takovém případě uznat.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

11.03.2017 18:18

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Už dávno si nedělám iluze o" kvalitě" některých výrobků od Perderkurvítka. :evil: Dle mého názoru by to nejspíš nemělo vadit,ale za prachy chci kvalitu a šmytec.
Rozhodně reklamovat!!!
Nejvíc mne štve,že těch zmetků je tu čím dál tím víc.
30 litrů není zrovna málo.Já měl vždycky štěstí,že jsem si všechno mohl opravit a upravit sám.Prodejce znám velice dobře a vždycky jsem kupoval už s tím,že tam je něco v ři...ti,ale když to chci,tak si to dodo. :wink:
Zdarec.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

12.03.2017 23:08

Re: Perkusný dvojak Kodiak

To zní tak pěkně a bojovně REKLAMOVAT, ale co vlastně chceš reklamovat?
Je zde norma, která popisuje minimální parametry nově vyrobené zbraně. Pokud by platila i v těchto případech - to by se to reklamovalo. Jenže na konci té normy je věta -Neplatí pro historické zbraně a jejich repliky. Takže pokud si zbraň osobně na krámě prohlédneš a zaplatíš, máš konečnou.Vystřelit tě tam z ní nenechají a jediná reklamovatelná vada je , že nevystřelí když má a tak pokud to má italskou přejímací značku (u nás se uznávají) a vystřelí, tak je perfektní bez ohledu na výše zmíněné rýhy ve vývrtu, nebo v mém případě, to že úderník bije úplně mino střed a 4x z pěti odpalů protrhne zápalku.O nějakém rozptylu či v mém případě odporu spouště(skoro 5 kg) ani nemluvě.To trhání zápalek i odpor spouště jsem si opravil. Pobavila mne odpověď na stížnost na velký odpor spouště, že to není žádná terčovnice - ten model se jmenuje Target :lol: :twisted: Rozhodně doporučuji u nábojových zbraní si vzít nábojnici s vystřelenou zápalkou a zkontrolovat si kam bije úderník.
Kontrastně proti tomu působí předovka Rangers od Ardesi za 1/4 ceny proti Pedersoliho zmetku.Bez jediné chybičky ve funkci či vnějším vzhledu.Perfektně zapuštěné železo v pažbě.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

13.03.2017 12:24

Re: Perkusný dvojak Kodiak

V tom případě bych od prodejce řešícího reklamace popsaným způsobem, nekoupil už ani hřebík.
Opravdu by mě zajímalo, jestli takový zmetky jsou na pultě i na západních trzích. Zbraň, byť by střelbyschopná replika, není motyka, nebo krumpáč.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

13.03.2017 21:02

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Ty jsi se zmínil, že u Pedersoliho špatně funguje výstupní kontrola. S tím bych si dovolil nesouhlasit a myslím, že funguje bezvadně jako třídírna kam směrovat výrobky podle kvality.
V takových případech se dá hlasovat nohama - odejít k jinému výrobci, nebo pokud to jiný nevyrábí pak k obchodníkovi který dostane lepší kvalitu. Já po své zkušenosti bych si tuhle značku objednal jedině u Němců a doufal, že dopadnu lépe.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

14.03.2017 10:04

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Proti tomuto existuje efektivní metoda, ale i ta má svoje nevýhody. Pokud přesně víte, co chcete a od jakého výrobce to má být, nakupujte na dálku - přes internet, e-shopy apod. Je jedno, jestli v tuzemsku nebo z Německa. Pro věci kupované "na dálku" platí zákony, že je lze do určité doby nepoužité vrátit jen na základě rozhodnutí kupujícího. Platí to i pro předovky, je to zboží jako každé jiné. Výše uvedenou věc by to řešilo. Má puška zprasený vývrt a je to zjistitelné při pečlivé prohlídce? ... zabalit a hned poslat zpátky. Ne jako reklamaci, ale jako zrušení transakce.

Pokud má obchodník fyzickou prodejnu, kde poskytuje dobrý servis, i tak to lze u něho koupit na dálku. Získá se tím právě ta možnost vrácení. Riziko se přenese na obchodníka, ale on zase ví, co a od koho prodává. A samozřejmě, v Německu u dobrého obchodníka je to jistější, je to velký trh a možná ani Prdelsoli nebude riskovat posílat tam zmetky a nebo zamítat oprávněné reklamace.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků