CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

14.11.2019 13:47

Re: Perkusní revolver

Na piettu asi ano, ale ASM díly už nejspíš neseženu. Snad to bude dopasovatelné jak se psalo výše. Já bych zas z předchozího majitele nechtěl dělat hlupáka, věřím, že asi docela věděl co dělal a jmenovat nebudu. Jen doufám, že z toho nestřílel kameny :D

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

14.11.2019 17:43

Re: Perkusní revolver

Výhradní dovozce Pietty je DAVE. Tam to mají.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

14.11.2019 20:31

Re: Perkusní revolver

Díly Pietra a ASM nejsou identické. Určitě je jiná západka válce, tím pádem bude mít nepatrně jiný tvar i kohout. Možná i uložení v rámu atd. Posunovač válce by snad mohl být podobný. Pokud bude delší, není problém zkrátit. Ale má to háček. Oni totiž Italové některé díly pouze povrchově cementovali a když se pak upravuje pilníkem, dostanete se na poměrně měkký základ. Pak může být ladění vlastně ku... ní. Jednou jsem takhle ladil Colt Army od ASM. Od té doby vím, že se nesmí sahat např na ozub kohoutu. Zůstane pak mekkci než spoušť a počáteční nadšení brzy vystřídá zklamání.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

14.11.2019 20:35

Re: Perkusní revolver

Pokud bys jej chtěl zrušit, dej vědět do SZ.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

14.11.2019 21:24

Re: Perkusní revolver

Pánové, stydím se. :oops: Ale myslím, že správnej chlap má umět přiznat svůj omyl a hloupost.

Revolveru jsem dopřál pořádné čištění, odrbal jsem komplet vnitřní ústrojí a přestože palec co otáčí válcem má něco naběháno a je na něm viditelné opotřebení, tak teď revolver časuje v pořádku. Faktem je, že při nataženém kouhoutu má válec vakl snad 1mm na každou stranu a od válce k přechodovému kuželu je taky fuga jak kráva.

No jo, tehdá to nadšení když jsem jej kupoval za tisíc korun skrylo spoustu vad.

Bohužel, opravdu v tom byl přede mnou nějaký umělec, většina šroubů je ožvejkaná a celkově to někdo ladil dost okometrickým způsobem, je vidět, že i kladivo je broušené a to křivě a podobné lahůdky.

Budu to ještě chvíli provozovat, resp. mu dám další šanci na střelnici a pak se uvidí.

Být to nějaká značka na kterou jsou dostupné ND, tak si jej zrenovuju zřejmě za pár korun, ale ASM originál dílama a asi těžko a v panelovém bytě kde nemám k dispozici ani svěrák...Škoda mluvit.

JelenCB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23.09.2017 11:49

19.11.2019 12:24

Re: Perkusní revolver

Dotaz na praktiky - příliš citlivá spoušť.
Koupil jsem jednoho dědečka, aby nebylo ostatním smutno - 1858 New Army (Remington) A.UBERTI.
Dle registru jsem čtvrtý průkaz. Někdo přede mnou ho buď ladil nebo už tak oběhal, že spoušť je citlivá - tedy velmi citlivá - tedy spíš až nebezpečně citlivá. :-?
Když jsem udělal kompletní rozborku a vyčistil z něj snad deset deka spalin, tak jsem pátral po stopách "tuningu" ale nejsem schopen s jistotou říct, která část, kterého dílu by byla oběhaná nebo pokrácená.
Mohl by mi prosím někdo poradit na kterém dílu z rozkresu nejspíše pátrat a případně ho vyměnit?
Předem díky
Odkaz na rozkres: https://www.zbrane-dave.cz/images/200016042-acda6add44/R1858%20New%20Army.jpg
Obrázek


Reklama

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

19.11.2019 12:35

Re: Perkusní revolver

Bicí kohút pos. 2. Druhý ozub - jeho hrana a uhol. A spúšť pos.10 - hrana ktorá zapadá do ozubu.

P.S. Ako už bolo v podobných témach opakovane povedané - tieto súčiastky sú povrchovo kalené. Je to iba tenká vrstva, odbrúsením pri formovaní správnych tvarov sa odhalí mäkšia oceľ a životnosť úpravy nebude dlhá...

JelenCB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23.09.2017 11:49

19.11.2019 13:44

Re: Perkusní revolver

tak v tom případě jsem hledal špatně - přesně v tomhle místě jsem to totiž čekal - ovšem nezdálo se mi to moc opotřebené. Naopak ta hrana na spoušti se mi zdála až neuvěřitelně ostrá na stáří revolveru. Zkusím to rozhodit ještě jednou a vzít si lupu jestli to fakt někdo nepiloval.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

19.11.2019 14:32

Re: Perkusní revolver

Možno ešte skúsiť zvýšiť odpor spúšte = prítlak spúšte ku kohútu - prihnutím spúšťovej pružiny - pos. 19 ľavá packa. Len opatrne, aby nepraskla!

lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

19.11.2019 16:23

Re: Perkusní revolver

Nemusí to byť zrovna ladené či inak upravované. Kľudne to môže nová vymenená súčiastka. Mal som zošlahaný výstupok na kohúte rem. 1875 od ubertiho, tak som kúpil nový kohút. Súčiastky som vymenil, ale zjavne to nebol drop-in, pretože spúšť ostala podstatne citlivejšia. Predtým dochádzalo k zachyteniu kohúta v zadnej polohe tak, že cvaklo ale ešte bolo možné natiahnuť kohút o dalšie 2 či 3 mm dozadu - teraz zachytáva v zadnej úvrati bez akejkolvek rezervy. Najpodstatnejšie je, že pádová poistka teraz nefunguje ako má (po potiahnutí kohúta z polohy po výstrele asi 5 mm dozadu, odpružená páčka skrytá v bicom kohúte zapadne do výrezu v záme a nedovolí pri páde na kohút pevnému zápalníku dotknúť sa zápalky, kdežto teraz stačí slabý tlak palca zozadu na kohút a skĺzne sa dolu). Musím sa pozrieť či je to aktivované iba pružinkou alebo spúšťou cez zárez v kohúte.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

19.11.2019 23:46

Re: Perkusní revolver

JelenCB píše:......ovšem nezdálo se mi to moc opotřebené. Naopak ta hrana na spoušti se mi zdála až neuvěřitelně ostrá na stáří revolveru.....


Že je hrana na spoušti (nebo na ozubu kohoutu) ostrá mnoho neznamená.
Pokud je nesprávný úhel tak se v ozubu udrží jen těžko a má snahu sesmekávat(samospouštět).

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

21.11.2019 22:19

Re: Perkusní revolver

Spoušťové ozuby jsou si všechny v podstatě podobné. Ozub musí mít určitou hloubku a správný úhel. Úhel 90° je pro bezpečný odpal jen tak tak, tedy málo.
Jestli nemáš dostatek zkušeností a spec nářadí, tak to přenech puškaři. Viděl jsem docela dost zkažených ozubů nejenom na revolveru Všichni byli "odborníci" a ladili chod spouště!

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.11.2019 0:33

Re: Perkusní revolver

Objevil jsem na svém rem 1858 ASM nepříjemnou věc. Zřejmě se někdo neupejpal měnit přední mušku a nějak to celé dokur....Nebo je to z výroby? Kdo ví.
Obrázek

Už jsem s tím párkrát střílet byl a předtím jsem si toho nevšiml. Je to viditelné pouze pod určitým úhlem světla, takže jsem to prostě přehlédl.

Myslíte že je bezpečné takový revolver dále provozovat?

Odkaz na full res rozlišení.
https://i.nyx.cz/files/00/00/20/70/2070237_3d2412a2321d2dbb21ec.jpg?name=IMG_0456.JPG

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

22.11.2019 2:13

Re: Perkusní revolver

Je to z výroby. Muška je originál.
Ještě k těm ozubům - dá se upravit hloubka záskoku bez poškození nauhličené vrstvy. Ale pokud je špatný i úhel záskoku, musí se pilovat i jinde a pak znovu cementovat. Doma to nejde, chce to kaliče. Pokud by měl zvládnout i to původní mramorování, bude potřebovat místo cementačního prášku zuhelnatělé kousky kůže, ale s tím si asi nikdo hrát nebude.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.11.2019 9:01

Re: Perkusní revolver

Muška má určitě tvar originálu, nicméně je na ní vidět, že je z nějakého barevného kovu (což nevím jestli originály měly), je broušená a cínovaná.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

22.11.2019 9:16

Re: Perkusní revolver

Hmmmm, koupíš si starý kvér za doslova pár kaček a pak to nějak moc prožíváš.
Byl jsi už s ním střílet ? Střílí ?

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

22.11.2019 9:16

Re: Perkusní revolver

Střelbě to vadit nebude. Jestli střílí líp, než tvoje ruce, tak to neřeš a bav se ;-)

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.11.2019 9:23

Re: Perkusní revolver

FrankJ píše:Hmmmm, koupíš si starý kvér za doslova pár kaček a pak to nějak moc prožíváš.
Byl jsi už s ním střílet ? Střílí ?


Pardon že nechci aby mi utrhl pazoury.

Ano, střílí a střílet ještě nějakou chvíli bude lépe než já. Jen se chtěl zeptat zkušenějších, jestli podobná deformace hlavně nemůže způsobit nárust tlaku a deformaci hlavně.

Vidím, že je možná lepší, aby tu bylo ticho, moc se nediskutovalo a když kvůli tomu občas někomu něco bouchne v ruce, nevadí, to k tomu asi patří.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

22.11.2019 10:07

Re: Perkusní revolver

Proč by ti to mělo bouchat v ruce ? Té hlavni vůbec nic není je to krásná čistá hlaven,
muška je běžné sériové výroby. O jaké deformaci tady mluvíš ? Tak proč jsi to kupoval když je podle tebe zdeformovaná ? Měl jsis koupit nový perkusák i se zárukou.
Mám rád když se tady diskutuje, ale tyto základní věci by si měl každý nastudovat a pak si něco koupit a ne se tady ptát na triviální věci až když koupí starý krám, kterému, aspon
podle fotek, nic není.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.11.2019 10:15

Re: Perkusní revolver

Možná jsem to mohl rovnou označit, aby to bylo lépe viditelné.
Takže tady, přímo pod vyfrézovaným otvorem do kterého je nasunuta muška je hlaveň zdeformovaná. Jak říkám, je to vidět pouze pod určitým úhlem a prostě jsem to přehlédl.
Obrázek

EDIT: Mám přečtené komplet forum, dokonce i to konkurenční. Všude se člověk dočte, že při deformaci hlavně je na místě být opatrný a spíš střelbu už neprovozovat.
Tak je asi pochopitelné, jestli je tento můj konkrétní případ problém.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků