Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

24.07.2016 18:33

Re: Perkusní revolver

Zdravím. Chtěl bych si udělat radost něčím westernovým, a padl mi do oka Remington Army 1858, i když jsem ho ještě v ruce neměl, natož abych si z něj vystřelil. Rád bych znal váš názor na kvalitu různých výrobců a její poměr s nákupní cenou zejména u těchhle kousků, ještě než se někam vypravím je otlapkat: http://www.zbrane-dave.cz/products/a185 ... -9-100-kc/
http://www.zbrane-dave.cz/products/perk ... remington/
http://www.zbrane-dave.cz/products/perk ... li-target/

Je mi jasné že poslední uvedený je spíše pozdnější model, ale stejného vzhledu. Jak složité je sehnat rovnou rezervní válec ? Nějak na mě v nabídce příslušenství nevyskakují...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.07.2016 20:18

Re: Perkusní revolver

A což takhle, dva v jednom :
http://www.zbrane-dave.cz/products/a185 ... valec-44-/
Je to konverze Remingtonu na náboje 45Colt a v sadě je perkusní válec, který se po demontáží zadního konverzního kroužku, který nese nabíjecí klapku ( jeden šroubek )
a vložení perkusního válce používá jako perkusák.
Uberti to celkem přesně vyrábí a je to dobová konverze a prakticky máš dva revolvery.
Není to žádný výmysl, je to kopie Remingtonu.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

24.07.2016 20:56

Re: Perkusní revolver

1858cka je krasna ... mal som Uberti perkus, hore spominanu konverziu planujem raz kupit. Ale namiesto sady s dvomi valcami by som kupil konverziu + perkus. Pominuc ze clovek usetri - z pragmatickeho hladiska je jedno ci mas "len" valec alebo cely perkus - mas na to PZ a zabera ti to jedno miesto v trezore.
Just my 2 cents.

Nahradne valce - co som registroval tak na perkusy mavala Brymova v ponuke na strankach.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

24.07.2016 21:22

Re: Perkusní revolver

Ten konverzní perkus je velmi zajímavá zbraň. Nicméně moje zkušenost je taková, že součásti, které nejsou větší či součástí celku a používají se pouze zřídka se rády "toulají" po baráku. Moje představa pohotového přebití je pouze přehodit válce a pokračovat v palbě - a to bez šroubováku. To, že budu muset mít na náhradní válec/válce PZ jsem si neuvědomil. Navíc na cokoliv nábojnicového je už nutná žebračenka u Policie, a té bych se touto cestou vyhnul. Ale i tak díky vám oběma za tip.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.07.2016 21:43

Re: Perkusní revolver

Přece se ti věc, která je na ZP, nemůže toulat po baráku...
Přebití nábojů do válce bude možná stejně dlouhé jako přebití celého perkus válce.
A můžeš střílet celý den, avšak s perkusním válcem jen ten válec, který máš a pak pracně nabíjet...

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

24.07.2016 22:20

Re: Perkusní revolver

Anorektik: Podle mého názoru, pokud chceš westernový revolver na náboje, kup si Colt SAA (respektive některý z jeho milionu klonů), případně Ruger Vaquero/New Vaquero. Na konverze bych se vykašlal.
Co se týče perkusáků, Remington New Army (1858) je pro začátečníka určitě vhodnější než klony open-top Coltů. Piettu bych osobně nebral, jednak jsou jejich 1858 výrazně větší a těžší než originály, jednak mi přijde jejich zpracování mizerné i na poměry laciných italských replik. Zajímavější jsou Uberti, Euroarms/Armi San Paolo a Pedersoli. V tomhle pořadí, kvalitativně i cenově. :twisted:


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

25.07.2016 9:51

Re: Perkusní revolver

Já bych, na tvém místě, pokud to má být zbran jen tak pro zábavu, zakoupil nějaký Remington 1858 na inzerát. Vyjde nepoměrně levněji a dřív nebo později člověk objeví zachovalý kousek. Čas pak ukáže, jestli tě tento druh střílení zaujal...

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

25.07.2016 14:40

Re: Perkusní revolver

Mám léta 1858 Remiše Ubertiho,super revolver.Jinak,jak píše Hungry.
Pokud to myslíš se střílením vážněji,tak si kup tu konverzi.
Jeden revolver a máš náboják na bezdýmný,nebo BP a pak perkus pouze na BP. :wink:
Je to pěkně udělaná zbraň a přesná,alespoň tedy ta moje. :lol:
Stejně by jsi měl tak,jako tak 2 průkazy zbraně.A s nákupkou je nějaký problém?

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

25.07.2016 15:58

Re: Perkusní revolver

Tímto průběžně děkuji všem co se mi snažili poradit, jak veřejně, tak přes SZ. A radit můžete i dále, budu jedině rád. Koukám, že bude dobré když přesněji popíši co, proč a nač: Chtěl bych si dodatečně udělat radost k narozeninám - takže spíše něčím novým; měl by to být čistokrevný perkus, neboť na běžné nošení již jsem zajištěn; až budu chtít nábojnicový revolver na nákupku, bude to nejspíše Ruger GP 141 v .357ičce. Perkus mě láká hlavně proto, že k přebíjení není potřeba lisu, matric a podobně, přičemž navíc každá rána vyjde zhruba na polovic oproti .45 LC. A.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

25.07.2016 17:10

Re: Perkusní revolver

Přispěji se svou troškou do mlýna a stavím se na stranu Hungryho. Revolverů perkusáků jsou plné inzerce, bazary a komise, stačí to projít a vybrat si. Za 2500,- je (nebo nedávno ještě byl) na prodej v opletalce u zbrane-dave, vypadalo to na málo střílený kus. Samozřejmě, pokud toužíš po něčem novém, je to Tvá věc, jen že sehnatelné jsou a když Tě to chytne, u jednoho stejně nezůstaneš:)

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

25.07.2016 20:07

Re: Perkusní revolver

Sice jsou plné inzerce perkusáků, ale tam taky číhá nebezpečí koupení "šrotu" za lákavou
cenu. A pak zbyde novému majiteli oči pro pláč... pár jsem jich už takových viděl -
špatně dotáčející se válec, špatná aretace, otlučené pistony a hlavně výrobci, kteří již
neexistují a nejsou náhr. díly. Dnes existují dva výrobci Uberti a Pietta, proto je nutné
když už starší tak jedině tito výrobci s tím, že staré Pietty nebyly tak dobré jako Uberti.
Dnes, bych řekl, že je možná Pietta lepší.
Tak hodně štěstí a snad se uvidíme na střelnici s perkusáky.

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

25.07.2016 20:13

Re: Perkusní revolver

Co střelec, to jiný názor. Já nedám dopustit na Uberti. Piettu perkus ani náboják bych už nechtěl a neměl jsem jeden. Remington 1858 od Uberti z komise mám12 let a naprostá spokojenost.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

26.07.2016 16:03

Re: Perkusní revolver

Pokud tedy jen perkus,tak Uberti Remington a válec k tomu.
Ten Remington byl vůbec můj první pere hned po sametu.
Všechno je původní a ran tolik,že si to ani nepamatuju. :lol:
Jen mi jednou na střelnici ulítla muška,sice to moc nechápu jak se to dostalo z rybiny,samo jsem to v trávě nenašel. :roll: Dávno tomu.
Tak jsem si udělal novou. :wink:
V komisním prodeji pořádně prohlídnout a je po ptákách. Vyměnit střeva,nebo je opravit či vyrobit,tak to pro zručnějšího maníka není problém.Sehnat a vyměnit pistony,taky no problém.
Je to v podstatě dost jednoduchý mechanismus.

jvms
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23.06.2014 20:39
Bydliště: Ostrava

07.08.2016 8:57

Re: Perkusní revolver

Mám PeRe Remington 1858. Dá se k němu sehnat nějaký zásobník zápalek, ze kterého by šly nasazovat přímo na pistony? Nasazování zápalek je pro mé silné prsty celkem utrpení. A o nervech ani nemluvě. Uvítám i odkaz na konkrétní výrobek v nějakém e-shopu. Díky

Luky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 221
Registrován: 02.11.2006 21:00
Bydliště: Plzeň

07.08.2016 9:33

Re: Perkusní revolver

Klasický tyčkový zásobník, který neoplývá nijakým super zpracováním vůči ceně mají třeba u Brymové. Italská výroba, čili nic moc a cena 500Kč. Já ho kupoval na Ebay za 180Kč.

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

07.08.2016 13:35

Re: Perkusní revolver

Nebo je tu ještě jedna možnost. Okolo pistonů jsou "chránítka zápalek", takový ty výstupky. V dobách kdy to lidi nosili to mělo smysl, ale pro soudobého střelce jsou akorát k vzteku. Dají s snadno odstranit dremelkou.
Zápalkování prsty je rázem mnohem snazší.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

07.08.2016 18:50

Re: Perkusní revolver


TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

08.08.2016 16:48

Re: Perkusní revolver

Při koupi toho zásobníku zápalek bych si to raději nechal v obchodě předvést ;)
Mám ten dvoupacičkový od Prdelvsoli a to co bylo na konci nebyly pacičky, ale tlusté medvědí pracky :-?
To bez úpravy ani náhodou nemůže od fungovat. Musel jsem to upravit a "pacičky" udělat z tenšího plechu.

Používáte někdo k Remingtonu něco kde se vleze těch zápalek více?
Něco jako toto z US diskuse:
Obrázek

Případně něco na způsob šneka, ale použitelné i pro Reminton. Např toto z UK :
Obrázek
Jenže 200liber je fakt úlet ;)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

08.08.2016 21:11

Re: Perkusní revolver

Já tedy nevim co máte za ruce, já docela pádla, ale na Colt i Remington jsem si s nasazováním zápalek vystačil s tím, čím mě vybavila matka příroda a to prsty.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

08.08.2016 21:23

Re: Perkusní revolver

ls007 píše:Nebo je tu ještě jedna možnost. Okolo pistonů jsou "chránítka zápalek", takový ty výstupky....... Dají s snadno odstranit dremelkou.


A až půjdeš měnit zbroják a budeš předkládat zbraně ke kontrole,může se ti lehce stát že tě s tím dremelotunigem pošlou na zkušebnu k ověření.
Je to zásah do hlavní části.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků