Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

12.07.2015 12:13

Re: Perkusní revolver

Ještě bych rád pochopil PROČ se to děje. Je jasné, že nevhodné mazivo přispěje ke znečištění hlavně, po několika ranách jde špatně nabíjet. A naopak - dobré mazivo umožňuje střílet 40 ran, hlaveň je jen zašedlá, špíny pak při pucování nění nijak mnoho, voda je jen šedá. Osobně revolver nemám, ale někdy se to stávalo i u pušky, že šel nástřel dolů na spodní okraj černého. A chodil tam, i když jsem zvedl hledí. Dělo se to u koule s flastrem. Je možné, že v důsledku tvrdých zbytků se flastr natrhl a střela už netěsnila. Ale perkusák je v podstatě zadovka, takže mě to zajímá. Jak říkám, zkušenosti s tím nemám.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.07.2015 19:37

Re: Perkusní revolver

mihlit píše:Hádám, že černoprachová zbraň není po střelbě nikdy čistá, ale přišlo mi, že toho nánosu je v hlavni docela hodně. Proto jsem si tipnul na špatné mazání.


"Černoprachá zbran" musí mít po střelbě mastný kroužek na ústí. Pokud je, tak to znamená, že zvolené mazání dostatečně namaže celou hlaven. PeRe jsem vždy mazal na střelu vazelínou (různou, co jsem kde sehnal - bílou, leteckou; červenou, vodní; pak nějakou průsvitnou; aktuálně černou, grafitovou). Nikdy jsem tento problém nezaznamenal. Co mi poslalo zásah o 10cm níže byly pouze střely, které byly o vlas menší, málo pak těsnily... Při nabíjení každého válce jsem hrot injekční stříkačky otřel do otvoru ve válci pro osu... Počet výstřelů byl vždy omezen jen počtem střel, zápalek, prachu a nebo časem...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

12.07.2015 22:14

Re: Perkusní revolver

No u mě je limitujícím faktorem hlavně loket :( A proto jsem si terč posunul na 50 metrů, abych z toho něco měl. Nabíjím prach, krupici, kouli, mažu lithiovkou dopředu na střelu vždy před výstřelem. Uvažuju, že to zkusmo namažu POD střelu na tu krupici...

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

13.07.2015 1:19

Re: Perkusní revolver

Kentan:
Nefunguje, vyzkoušeno. Resp. funguje mizerně a pokaždé jinak. Krupice jen trocha (kdyby při nabíjení mazání proteklo), na ni těsná zátka z kartonu od mléka, mazání dle libosti a kule navrch naopak funguje velice dobře.

Mihlit:
Zlí jazykové tvrdí, že Wonderlube se nejmenuje podle zázraků jako střílení od rána do večera s čistou hlavní, ale podle toho že tě nechává v neustálém "wonder" (dumání), proč funguje nebo naopak ne. Mě taky nefungoval.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

13.07.2015 16:55

Re: Perkusní revolver

FrantiškuB, jestli jsem to dobře pochopil, tak Kentan to tak myslel, ne? Že nasype prach, krupici, mazivo a do maziva vlisuje kuli. Jediný rozdíl je v tom, že ty na prach dáš těsnou vložku z papíru.
Tenhle chlapík si asi s mazáním starosti nedělá, pokud nemá namazané ucpávky: https://www.youtube.com/watch?v=jDswGM3a1Ng

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.07.2015 17:34

Re: Perkusní revolver

Tenhle strýc o zbraních něco ví... Tipuju, že ucpávky jsou napuštěny takovým žlutým mazáním zvaným bolavá noha...


Reklama

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

13.07.2015 23:49

Re: Perkusní revolver

Pochopil jsem to tak, že Kentan uvažuje dát mazání rovnou na krupici. Jenže bez té zátky nad ní se ještě před opuštěním válce mazání rozmete, začne odhořívat (a nerovnoměrně odebírat teplo, potažmo výkon prachu) a vůbec to tak nějak není ono. Bobky z těstíčka mazání+krupice pak taky vandrují laufem od zdi ke zdi, tu namazáno je, tam není-zažito.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

14.07.2015 0:05

Re: Perkusní revolver

Lithiovka nehoří...... já tedy na těch 50 metrů stejně s rozumnou konzistencí zásahů udržím tak 15 ran, pak už je to klepatůra

Uživatelský avatar
mondo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 22.08.2006 8:57

15.07.2015 10:28

Re: Perkusní revolver

Na krupicu nabíjam namazanú/napatlanu guľu, a osvedčilo sa mi to. Mažem zmesou včely vosk+syntetický motorový olej. Možno to vyzerá smiešne, ale samosvornou pinzetkou to ide spoľahlivo a s čistými rukami. Výsledky v terči super. Mám pocit, že kedže pri výstrele máju tendeciu podfukovať plyny guľu, niečo maziva by sa zišlo aj na zadnej strane. Možno si vymýšľam, ale zhodou okolnosti mi to funguje.
Obrázek

jvms
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 23.06.2014 20:39
Bydliště: Ostrava

17.07.2015 7:31

Re: Perkusní revolver

Potřeboval bych radu. Jak udělat "slepý náboj" do perkusního revolveru. Aby to udělalo jen efekt výstřelu, ale nemusela tam být koule. Zkoušel jsem prech, ucpávku a vazelínu a nodopadlo to moc dobře :lol:

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

17.07.2015 13:10

Re: Perkusní revolver

Nevím co znamená "nedopadlo to dobře", ani co ti poradí zkušení uživatelé revolverů. Ale opatrnost je zcela na místě. Já jsem ve svých začátcích nasypal do Hawken .45 cca 1,5 gramu prachu, co mně zbyl ze střelnice v nábojce. Na něj jsem natlačil ucpávku mazanou lojem, obrátil hlaveň ke zdi tři metry vzdálené a odpálil. Naštěstí byli andělé doma a nespali, a hlaveň směřovala šikmo a nahoru. Počítal jsem s tím, že ucpávka se doplazí ke zdi a spadne na zem. Ani jsem ji neviděl, práskla do zdi a podle zákona dopadu a odrazu odfrčela kamsi do ztracena. Už jsem podobné pokusy nikdy nedělal.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

17.07.2015 13:18

Re: Perkusní revolver

kedysi velmi velmi davno, ked PERE boli este D sa salutna strelba z revolveru konala jednoducho. Navazka prachu na to natlacit kus hajzlaku, aby netrcal z valca POZOR musi byt hajzlak SUCHY inak to lieta ako redukovane strelivo:-)

jvms
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 23.06.2014 20:39
Bydliště: Ostrava

17.07.2015 14:05

Re: Perkusní revolver

Dal jsem klasickou dávku prachu, jakou dávám pod kuli. Dal ucpávku a stlašil nabíjecí pákou. Pak jsem to zamazal vazelínou, kterou mažu kule.

Nedopadlo to moc dobře. Rána to byla sotva znatelná, jen takový pšouk a celá přední půlka revolveru a celá hlaveň špinavá od vazelíny. Ucpávka zůstala v hlavni i s kusem vazelíny. Šťouchnul jsem do ni vytěrákem a to co zůstalo vevnitř jsem pak jednou kulí, nabitou téměř na sucho, dostal ven.

Takže tento postup mi přijde poněkud nevhodný.

Znipper: Kolik prachu a jak moc hajzlákua jak moc to ztlačit?

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

17.07.2015 14:30

Re: Perkusní revolver

Vazelína je tam k ničemu, není tam olovo, tak se nemusí nic mazat.
Aby vznikl efekt výstřelu, je nutné prach stlačit a také nabít něco, co klade odpor.
Ale pozor, pak je výstřel nebezpečný, tlak spalin a taková ucpávka může na menší vzdálenost způsobit zranění.
Jako ucpávku lze použít ten toaleťák, chce ho rovnou na prach nacpat větší kus a pořádně na sílu zalisovat nabíjecí pákou. Takže vlastně vytvoříš velmi lehkou střelu. Další možnost je ucpávka z tvrdého vosku. Ale zase, vyletí to a může zranit.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.07.2015 12:24

Re: Perkusní revolver

Přesně jak píše Wdog. Vazelína není nutná, naopak. Tření způsobné zplodinami předchozích výstřelů zvyšuje odpor, zvedá tlak a rána je větší.... Zvuk "slepého" výstřelu a výstřelu se střelou se vždy bude lišit.
Já jsem střílíval tak, že jsem dal prachu co se vešlo pod váleček z dvou čtverečků dvouvrstvého toalteního papíru, který jsem poskládal do proužku asi 1-1,5cm širokého a svinul do válečku. Bohužel, rozměry a síla toaletáku se od té doby změnila, tak to bude chtít experimnetovat. Jde o to, aby ten váleček šel tak há-akorát zasunout do komory. Pak fest zalisovat. A nejdůležitější info takto poskládaný hajzlpapír umí na vzdálenost 1m prostřelit rifle na řiti a udělat dost velký krvácející šrám

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

19.07.2015 20:45

Re: Perkusní revolver

Ahoj, nedávno jsem si koupil perkusní revolver od D. Pedersoli Remington .44. Zkoušel jsem LC Vesuvit a krupici. různé laborace, ale co se mi děje že prostě zápalka "občas" neprošlehne a prach nechytí. Pistony maj strašně úzký průměr (prakticky ani jehlička nejde prostrčit durch). ty samý zápalky (4 vlašim) a prach mi v perkusní pistoli LePage .44 fungují bez problému. Je možný, že to je prachem? Co vím, tak LC Vesuvit špiní a je v tom grafit a po spálení je z něj bordel. Co se mi taky stalo, že válec a pistony čistý suchý a rána stejně nevyjde (třeba až na podruhý), kamarád má taky ten samý revolver a se švýcarákem nemá problém, spíš nvm jestli to není třeba něco ve zbrani. Zkoušel jste někdo Vectan PNF 2 FFFg ? Do švýcaráku No. 2 FFFg se mi moc nechce.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.07.2015 21:09

Re: Perkusní revolver

Sam si si odpovedal.
Ono totiz nikdo netestuje cernoprache zbrane vo svete na VLC, ale na Swiss a pokial to chodi, neriesia to.
Aj na skusobni maju na tlakovky len Swiss. Ale nevidim problem, aby to nechodilo a u revolveru obzvlast, kedze ma najkratsi zapalny kanal. Dierku v pistonoch by som doporucil min.0,7mm.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

19.07.2015 21:20

Re: Perkusní revolver

no dirky v pistonech maj 0,7. Já právě ještě přemýšlím jestli nezkusit Vectan PNF 2, zrní FFFg. Zajímalo by mě jestli se to přibližuje ke švýcaráku, či nikoliv a zda-li by to problém vyřešilo. Ale jak to tak vidim, stejně dřív nebo později šáhnu po tom švýcaru.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

19.07.2015 22:59

Re: Perkusní revolver

Hm,z 99% láduju do pere náš Vesuvit LC a ještě v papírácích a selhače nejsou. :roll:
Nemáš ten prach zvlhlej?
Většinou používám naše zápalky SB.

Strelec85
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 28.12.2011 23:15

19.07.2015 23:15

Re: Perkusní revolver

taky do Remingtona od DP? protože co jsem koukal tak ostatní PeRe nemaj tak tenký dirky do pistonů. ten vlhkej prachmě taky napad, ale to pochybuju. skladuju to v suchu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků