Slavek69
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 04.06.2009 12:13
Bydliště: Praha

28.04.2014 22:31

Re: Perkusní revolver

Liju je z měkkého olova z diabolek. Z těch plášťových střel jsem zkoušel a zdají se mi tvrdé a špatně se nabíjejí do bubínku. Střely mažu v drážkách a pod ně 3mm mazanou filcovou ucpávku. Dávám 21 - 23gr Vesuvitu LC Expres nebo objemový ekvivalent Pyrodex P. Tyto střely prodávám i zde na bazaru. Odlil jsem jich nějak moc a tak jich pár pouštím do světa :D

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

29.04.2014 7:31

Re: Perkusní revolver

OK,díky ,tak já je pak taky zkusím,,,,

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

29.04.2014 18:30

Re: Perkusní revolver

Střely sférické-olovo ze závažíček na kola.
Normálně papírový polonáboj.
Pokud nabíjím bez cartridge,tak 28 grainů LC V. cca 3 mm mazaná ucpávka na to střela většího průměru-ořízne se prstýnek olova.
Jsou to prdy,ale já je mám rád a lítá mi to přesně.

MadHamster- můžeš mi prosím vysvětlit,proč ty papírové kroužky a mezi maštěnou ucpávku?
Klidně nechám rok naládováno a pak vystřelím všech 6 komor bez problému. :wink:
Pokud je to teda ze strachu,že si "zamastíš" prach,tak bych pochopil tu na prach,ale proč pod střelu?

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

29.04.2014 18:42

Re: Perkusní revolver

Je to čistě jenom moje hypotéza, když sem něco podobného střílel z pistole tak se mi lepily namaštěné ucpávky na střely a lítalo to všude možně. Přestal sem je používat a zlepšilo se to. V revolveru potřebuju nějak vyplnit prostor při ubrání navážky, namaštěná ucpávka je na to podle mě ideální.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

29.04.2014 20:22

Re: Perkusní revolver

Černému prachu se věnuji už téměř 25 let.
Filcová mazaná ucpávka je samo stará a dobrá věc.Nidy jsem nepoužíval krupici a používat nebudu-pro vyplnění prostoru,tak kolečko filce je ideální řešení.

Záleží,co používáš za mazání,což je Alfa a Omega BP střílení!
Tak pokud máš mazání ok,nepotřebuješ žádné oddělování papírovým kroužkem. :wink:
Já už mnoho let používám téměř výhradně papírové polonáboje-namáčené do mazání a nikdy jsem neměl problém s odpalem,že by mazání nějak uškodilo navážce prachu.

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

29.04.2014 20:29

Re: Perkusní revolver

Vyzkouším to co sem popsal a poreferuju, i slepé uličky je třeba prolézt :)


Reklama

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

30.04.2014 16:26

Re: Perkusní revolver

Jo,jen zkoušej!
O tom to taky je. :wink:
Tohle období už mám dávno za sebou.Taky jsem původně začínal s pere-Remington .44 od Ubertiho.
Je to nezmar!
Když jsem začínal,tak to byl zpočátku,taky pokus a omyl. :D
Vždy respektuji kolegy a co sem píšu,je jen můj osobní názor a zkušennost, nikomu nic nevnucuji.

kopeos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 06.03.2011 20:17

08.05.2014 13:35

Armi San Marco

Zdravím, chtěl bych se zkušenějších střelců zeptat na názor na revolvery tohoto výrobce. Na internetu jsem nenašel skoro nic v češtině a i v angličtině sem nebyl o moc úspěšnější. Mám možnost koupit starší Remington 1858 od toho výrobce a proto by mě zajímaly vaše názory a postřehy o tomhle výrobci. Podotýkám že to bude můj první perkusák takže stím nemám žádné zkušenosti. Díky

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

08.05.2014 15:09

Re: Perkusní revolver

Mám Remington 1858 San Marco. Podle mého soudu je to stejná kvalita jako Flli. Pietta, tj. je to jakýsi "standard". Střílí slušně a problémy jsem s ním v zásadě neměl.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

08.05.2014 16:54

Re: Perkusní revolver

San Marca jsem měl dvě. Colt 1860 Army s mosazný rámem, a později Remington 1858 s ocelovým. Remingtona jsem později pustil, Colta si z citových důvodů stále nechávám. Přestože má mosazný rám a naboucháno přes 3000, stále je ve dobrém stavu (až na to černění a pár ťukanců zezadu na válci - daň za totální lamáctví ze začátků) s pozoruhodně malou vůlí aretace válce. U obou bych vyzdvihnul, v porovnání s tím co jsem měl možnost vidět u Piett, provedení vývrtu. Jejich drážky byly/jsou stejnoměrné po celém obvodě a jsou poměrně hluboké. V té době kdy mne BP hlavně zajímal, tedy kolem roku 95, jsem u Piett co vlastnili kolegové (4-5 ks), viděl drážky na jedné straně hlubší a na druhé téměř neznatelné, ale vždy mělčí než co bylo u mého San Marca. Od té doby mám k Piettám nedůvěru.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

08.05.2014 19:43

Re: Perkusní revolver

Ak nechces byt hned na zaciatku sklamany, tak sa obhliadni po Uberti.
Ano cena moze byt lakava, ale ak by si ho chcel vyladit na presnu tercovu strtelbu, vyjde ta este raz tolko.
Tak isto nedostupnost dielov, ktore su z blata, aj ked sa tam daju dopasovat diely od Piety, ale nesedi vela rozmerov.
Je to lacna parodia na perkusny revolver, ale da sa porobit.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

08.05.2014 20:15

Re: Perkusní revolver

V San Marco Remkovi jsem používal jako náhradní válec Uberti. Bez problémů. V tom 1860 za celou dobu provozu jsem musel pouze jednou měnit prasklou pružinu aretační západky a spouště a pružinu posunovače válce. Jo a klínek hlaveň-osa válce, ale to bylo na vině opět moje lamáctví.

Ovšem že Uberti je kvalitativně jinde, o tom žádná.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

10.05.2014 16:59

Re: Perkusní revolver

Uberti mám Remiše,je to fakt držák!
Ovšem mohu jen potvrdit,to,co píše Grimpo.
Měl jsem 1860-tku San Marco,teď jí má kamarád.
Perfektní drážkování hlavně a hluboké drážky.
Přesný a spolehlivý revolver.
Protože jsem "prdlej" voják,tak nosím na opasku náhradní válce a přehazuju-1860 od Pietty.
Takže důvod,proč má San Marco kamarád,je pouze ten,že má jiné válce než Pietta a na San Marco jsem žádný rezervní neměl.
Klidně bych do toho San Marca šel. :wink:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

11.05.2014 8:28

Re: Perkusní revolver

Děkuji ti náčelníku, že si se mě zastal... :)

A ještě bych chtěl na adresu 1860 od ASM říct:

Pravděpodobně každý máme ze svých začátků nějaké to máslo na hlavě. Takže, ty ťukance zezadu na válci jsou samozřejmě od toho, jak v rámci nedostatku informací o střelbě z PeRe (PC byla pro mne věc z jiného vesmíru a internet byl tehdá asi ještě stále záležitost usnadňující komunikaci a sdílení vědcům, ne jako dnes), mladického nadšení, nedostatku sexu a obecné atmosféry volnosti a svobody, tak jsem si prudce inteligentně hrál na divoký západ. Jednoduše řečeno, fofroval jsem co to dalo. No a párkrát to nedotočilo, párkrát to přetočilo, pak jsem to ladil přitažením té pružiny (která to pak vzdala)...

:lol:

To byly časy. Když byl člověk mladej. A blbej. Ale mladej. Nicméně ASM i já jsme ten jalový věk přežili a fungujeme dodnes. I když ASM 1860 už jen příležitostně, protože mne po více než 20 letech to čištění už tak nebere.

BTW, Virginian, je možné že ASM, nebo ji jiní výrobci, dělalo/dělají různé velikosti rámu rukojeti a střenek u Pe Coltů? Ptám se, protože nedávno mi při jednom výletu za kamarádem dotyčný ukazoval svůj (ASM 1860 aby nevznikla nějaká mejlka), a mě přišlo že to snad musí být delší, že nemám problem jako u svého kam s malíčkem na hraně rámu.

kopeos
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 06.03.2011 20:17

11.05.2014 9:02

Re: Perkusní revolver

Tak děkuji všem za pomoc. Vzhledem k vašim názorům se na něj zajedu příští týden mrknout. Pokud bude v pěkném stavu tak do něj pudu. Upřímně bude to můj první perkusák takže za Ubertiho nechci dát plnou ceny když nevím jestli mě to chytne nebo ne.Takže pokud u mně najde nového pána tak po vyzkoušení dám echo jak sem nebo nejsem spokojen a nebo nespokojen :D

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

11.05.2014 9:51

Re: Perkusní revolver

Colt 1860 s mosazným rámem má pažbičku o kousek kratší, než ten s ocelovým. Dalo by se to rozlišit jako pažbička NAVY a ARMY,která je delší a poskytuje dostatek prostoru i pro malíček. Nevím, jak origiál dobový Colt, ale dnes s dá i SAAčko koupit s oběma variantami pažeb...

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

16.05.2014 20:49

Re: Perkusní revolver

Dnes jsem měl možnost porovnat (bohužel ne střelbou) dva remingtony cal. 36 od A.S.M. a Pietty. Kupodivu San Marco zpracováním, drážkováním a povrchovou úpravou jednoznačně lepší. Navíc jejich revolver má i v této ráži plnou délku hlavně (sedm a půl nebo osm palců, neměřil jsem). Kdo nevěří, ať tam běží, oba leží ve vitríně prodejny BOIS Opava.
Jinak mi prošlo rukama několik revolverů různé kvality od všech tří zmiňovaných italských firem a záleží opravdu na konkrétním kousku a datu výroby.

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

19.05.2014 15:15

Re: Perkusní revolver

Tak, ode dneška sem oficiálně registrovaným vlastníkem perkusního revolveru ráže .44 remington magnum, nevím co na té Moravě policisté v pracovní době chlastají, ale měli by toho pít míň :mrgreen:

api
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 07.02.2014 16:43

19.05.2014 15:52

Re: Perkusní revolver

:mrgreen:
Ja som bol kedysi vlastníkom perkusného revolveru Black powder only :lol: Dobrá značka :mrgreen:

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

23.05.2014 16:32

Re: Perkusní revolver

Zdar,,,chtěl bych si udělat nabíjecí stojánek a potřeboval bych od vás informaci ,,jaký průměr má osa válce u Remingtonu a u Coltu,,asi nebudou stejné.?!bohužel ještě nejsem majitelem,ale už se to blíží,, :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků