FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

20.03.2015 22:48

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Při výstřelu. Pokud nelze sundat válec z osy válce jsou tam napečeny zplodiny.
Kdyby mazání bylo správné kvality pak by ty povýstřelové zplodiny byly stálé
měkké, mastné a nebránily by manipulaci. Dovolím si spekulovat, že hlaven bude taky
plná těchto abrazivních zplodin a proto ta nepřesnost.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

20.03.2015 23:42

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Dobře, na tom něco bude. Děkuji za radu, alespoň vím jakým směrem se dále zaměřit. Zkusím uvařit nové mazání a uvidíme.

Motyl
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21.04.2013 11:14
Bydliště: Pardubice

21.03.2015 1:08

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

osu válce nemazat...vyloženě na sucho a nebo vazelínu.....já se s tím taky pral.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

21.03.2015 20:08

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Mazat, vždy mazat. Ale ne nějakou vazelínou nebo WD apod. U Remingtona to není
takový problém protože průměr osy je malý oproti Coltům. Colty mají navíc hluboké
drážky na ose pro mazání. Mazat přírodním mazání nebo stejným mazáním jako pro střely.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

21.03.2015 20:25

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Souhlas s tím nepoužívat WD a jiné podobné sračky.
Ještě se to víc napeče.
Mazat osu válce je věc názoru a zkušenností.
Nemažu!
Stačí správné mazání na střelivu,lítá to na osu válce.
FrankJ- celou dobu se bavíme o Remingtonu,tak asi osa válce není na pevno s rámem,jako u Coltu ne? :wink:
Než dřít válec po ose,tak tam stačí plivnout.
Plivanec dělá zázraky.
Prubni hovězí lůj a parafín,nebo včelí vosk,co používáš-CrocodilusCZ

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

21.03.2015 20:54

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Jak jsem psal, používám, nebo aktuálně mám uvařené mazadlo z včelího vosku + sádla. Může být takový rozdíl mezi sádlem a lojem? Vždyť z loje se také vyškvaří sádlo, nemýlím-li se.

WD-čkem nemažu, když se zapeče, prostříknu, otřu a vyčistím. Nemyslím si, že by způsobovalo zrovna tohle napékání dalších zplodin. Plivat si na zbraně nebudu. Na to jsem moc velký estét, ale věřím, že to může fungovat :lol:


Reklama

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

21.03.2015 21:33

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Virginan- jo, máš pravdu, samozřejmě, nějak jsem to přehlédl,že jsme u Remingtonu.
Crocodil - vepřové sádlo a hovězí lůj je sakra velký rozdíl.
Pokud se ti příčí na to plivat, mimochodem to bylo běžné u vojáků v polních podmínkách,
kup si třeba okenu s roprašovačem...

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

22.03.2015 1:03

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Sádlo-vepřový tuk, i když je tuhé, tak při pokojové teplotě snadno zařízneš lžíci a když zapáčíš, ozve se mlasknutí a lžíci s oříškem sáda snadno vytáhneš
Lůj-hovězí tuk. I řídký letní/vykrmený na mokrém je při správném nízkoteplotním vyškvaření na lžíci vlastně nenabereš, zapíchnout ji prakticky nelze. Nenaostřenou lžíci do zimního/na suchém vykrmeného loje ani při pokojové teplotě nezapíchneš, musíš škrábat a krájet.

Pokud máš zimní lůj, zkus ho 1:1 se sádlem, 10% lanolinu a 10-15% vosku. Ono záleží i na tom, jakou děláš kompresi. S LC platí, že s vysokou kompresí hoří o poznaní sušeji a je o dost náročnější na mazání. Pokud kuli jen zasuneš do komory a prach je prakticky nestlačený, jen aby se nepřesýpal, budeš mít řešení mazání snazší.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

22.03.2015 10:58

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Vybodni se na všechny tyhle vejpečkový směsky, pokud nechceš nic míchat, kup si Castrol LMX má to akorát konzistenci, skvěle maže. A nebo, pokud chceš míchat a jseš čistotný, smíchej včelí vosk s ricinovým olejem (nic pak neoblizuj a nestrkej do pusy... posereš se), kde si konzisteci nastavuješ poměrem včelího vosku a ricinu. Maže též velmi dobře.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.03.2015 11:11

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Půjdu asi cestou nejmenšího odporu. Objednám Castrol, vyzkouším jak to lítá a postupně se budu snažit vrátit na přírodní cestu.

Díky za rady.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

22.03.2015 21:27

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

CrocodilusCZ- jako "estét" bych si žádnej Castrol atd. do zbraně nedal! :wink: :D
To bych tam raději plivnul,kdybych to potřeboval.
To měla být jen takzv."rychlá pomoc". :lol:
Rozdíl mezi v.sádlem a hovězím lojem tady kolegové vysvětlili.

Hodně zdaru přeji,třeba i s Castrolem!
Hlavně ať to funguje.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

26.03.2015 14:15

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Leta letoucí střílím svůj remington tak, že na vyndaném válci kolem stěny nábojové komory - po obvodu střely nanesu z injekční stříkačky vazelínu (zkoušel jsem kde co, castrol mám už dlouho slíbený od jednoho, a fungovalo vše) a zapatlaným hrotem stříkačky na závěr objedu ústí otvoru pro osu válce. Dělám to tak pokaždém nabíjení a střílím neomezeně dlouho... Jediné, co mě sejří, je, že jsem od toho jako kominík... Ostatní předovky mažu vařeným mazadlem, kde tento efekt nenastává...

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

27.03.2015 16:49

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Ahoj "kominíku". :wink: :lol:

Takhle jsem to dělal v dřevních časech /ten výraz se mi moc líbí Hungry/,ale dělal jsem to Indulonou.Vždycky jsem byl zapatlanej a špinavej taky ,jako kominík.Což mne taky pěkně sejřilo.
Indulona byla špatně ,ale člověk neměl žádné info a tak zkoušel,co se dalo. :oops:
Začínal jsem v 90 letech a můj první pere byl Remington Uberti.Mám ho stále.Měl jsem kliku na kus.
I kluci,kteří by si nyní do kvéru nedali vazelínu ani omylem, /vojáci CS a US/to dříve taky zkoušeli. :wink:
Ono je celkem jedno,co tam dotyčný nacpe,když to funguje! :D
Já si potrpím na dobovost ,tak používám,jako CSA kavalerista papíráky.
Pokud si připravuji náhradní válce doma,tak tam dávám prach,filcovou ucpávku napuštěnou mazáním a střelu.
Stejně mi,ale stále vychází nejlíp ty papíráky.
Přebytečné mazání se ořízne a pak to prská na osu válce a maže skvěle.
Jak u Remiše ,tak u Coltu.

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

27.03.2015 22:54

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Já když jsem začal s perkusákem (Remington), tak jsem taky používal dobovou Indulonu (žlutou impregnační, ta byla taková víc mastná myslím). Dobovou, myslím tím jako, že to bylo dobové mazání z doby mého mládí. Měl jsem ji doma, tak jsem ji použil. Prostě jsem ji z tuby vytlačil rovnou do injekční stříkačky, a ze stříkačky jsem jako předposlední krok nabíjení udělal kolečko na obvodu před každou střelou v komoře. Fungovalo to. Ale je fakt, že jsem takto nabíjel na střelnici. Při delším nošení hlavní dolů by to možná vyteklo ven.

lupe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 25.11.2013 20:27

29.03.2015 18:35

Re: Kokily a lití střel

Chcem si liať strely doma. Mám Rmingtona 1858 od Pietti (komory 11,4mm). Zvažujem medzi kokilou .451 a .454 Akú máte skúsenosť? Ktorú objednať?

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

29.03.2015 18:45

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

.451 je dost na hrane treba pocitat s tym, ze sa ti o 0,05mm rozmer zmrsti po ochladnuti. Ja by som pouzil radsej .454, nech mas rezervu a presah na orezanie. Otazne je, ci si planujes aj gule valat.

lupe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 25.11.2013 20:27

29.03.2015 19:06

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Valcovať neplánujem. Ďakujem za rýchlu reakciu

lupe
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 25.11.2013 20:27

02.04.2015 20:11

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Takže kliešte dnes prišli spolu aj s čistiacou šnúrou lebo sa mi zdalo. že je hlaveň od olova. Bohužial šnúra nepomohla. a nepomohol ani rozpúšťač olova (solo mil). Takže som zobral medený drôt nabrúsený ako dláto, ale nepomohlo ani toto. U rugera to vždy zabralo. Tak som zobral lupu a z hrôzou som zistil, že to čo sa okom zdalo ako olovo je vlastne vytrhaný materiál z hlavne. Neviem čo sa mohlo stať. Strielal som kupované strely ARES a mazal hovedzím lojom z včelím voskom. Je možné, že nerezová pieta z roku 1997 má taký nekvalitný materál? Revolver som kúpil asi pred rokom s tým že bol evidentne málo používaný (neodihlené miesta v mechanizme) a ja som vystrielal cca 200 rán. Je pravda, že v poslednej dobe sa mi zhoršil rozptyl a preto som rozmýšlal nad odlievaním striel doma, pretože kupované sa mi zdali tvrdé. Poradí niekto čo s tým?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

03.04.2015 21:10

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

Novou hlaveň z pořádného materiálu od puškaře, střely si odlejvat z čistého olova a důkladně mazat lithiovou vazelínou. Co čekáš od křapky za pár šupů - podívej se, kolik stojí skutečně kvalitní hlavňovina a její obrábění.

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

03.04.2015 21:54

Re: Perkusní revolver Remington 1858 New Army

lupe: Jednu z možností už Kentan napsal.

Další možnost je objednat si novou hlaveň přes některého dodavatele(s licencí) u vás, protože tobě osobně asi Pietta hlaveň nepošle. Ale napsat jim můžeš. E-Mail : info@pietta.it -

Poslední možnost je nevšímat si ničeho a klidně střílet.
Ta hlaveň je sice nerezová, ale je to nerez nízké kvality. Dělá se to často u levných zbraní. Materiál odolá dešti ale stejně se musí dobře čistit a skladovat. V tvém případě někdo čistil hlaveň olejem a myslel si že to bude lepší než vodou. V devadesátých letech to byl častý jev. Výsledek je koroze. nejdřív sotva viditelná a časem přesně taková jako u tvé hlavně.

Musíš zvážit co je pro tebe lepší z finančního hlediska, jestli se vůbec vyplatí s tím něco dělat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků