kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

02.12.2017 11:14

Re: Perkusni Revolver Colt


CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

16.11.2019 21:43

Re: Perkusni Revolver Colt

V minulosti jsem zachytil informaci, že u coltů je problém s otevřeným rámem v kombinaci s materiálem který se používá, tedy bronz nebo co to je za slitinu.

Jak moc by se toho člověk měl bát u zbraně na rekreační střílení a nebo rovnou a bezpodmínečně koukat na zbraň s kovovým rámem? V komisi jich je v tom bronzovém rámu kopec, kovový aby člověk pohledal..

(Za terminologii a názvy kovů se omlouvám ale snad mi je rozumět)

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

16.11.2019 22:15

Re: Perkusni Revolver Colt

Na súčasné repliky používajú výrobcovia buď oceľ alebo mosadz. Oba sú kovy. Aj bronz je kov. Takže Tvoja dilema znie - mám zháňať drahú repliku Coltu s oceľovým rámom alebo mi stačí s mosadzným?
Na rekreačné občasné postrieľanie, bez nároku na intenzíny tréning s cieľom 5x ročne dosiahnuť 10 desiatok z trinástich rán na 25m v priebehu 30 minút, Ti úplne postačia tie Pietty či Palmettá z mosadze. :D

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

16.11.2019 22:40

Re: Perkusni Revolver Colt

já vím, že to jsou oboje kovy, jen je pro mě ocel tak nějak "kovovější" :)

Díky.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.11.2019 18:34

Re: Perkusni Revolver Colt

mosadz je krajsia... ale sa blbo cisti... :cry:

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

16.12.2019 0:40

Re: Perkusni Revolver Colt

Tak je doma 1860 Army od Pietty. Zítra na policii a už se těším až dostanu PZ a vyzkouším jej. Povedlo se i sehnat s ocelovým rámem nakonec, jsem za to rád.


Reklama

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.12.2019 21:26

Re: Perkusni Revolver Colt

Poprvé jsem vyvenčil 1860 Army a narazil jsem na problém. Revolver je koupený z druhé ruky, ale je zřejmě nestřílený, šrouby jsou neočehlané, takže nepředpokládám, že v něm někdo něco ladil nebo byl vlezený, ale můžu se plést samozřejmě, každopádně nic na to nepoukazuje.

Na sucho revolver krásně cykluje a po natažení kohoutu je srovnaný válec oproti komoře. Otestováno již před koupí a vše tak funguje jak má. Při střelbě jsem se ale setkal s tím, že několikrát nedošlo k odpálení zápalky. Přičítal jsem to tomu, že jsem zápalku málo dotlačil na piston a při dalším úderu již rána odešla.

Až doma jsem si všiml, že kladivo minimálně dvakrát udeřilo do válce mimo pistonu se zápalkou.

Podobný problém má zřejmě i tento revolver v komisi, dělá to podobné záseky:
http://www.zbranebrymova.com/foto/36122.JPG

Můžete mi prosím poradit, čím to může být způsobeno?
Strašně mě to štve, protože je jinak prakticky nedotčený ale takhle domlácený válec bych měl nerad a těch dvou záseků už se nezbavím :-/



Mimochodem, našel jsem, že občas se prodávají náhradní válce, je na ně potřeba PZ? Podle čeho se vydávají? Můj válec nemá žádné číslo, nic, tak mi není jasné, jak by na něj mohl být vystaven PZ.

EDIT: prostě mi nejde do hlavy, že při sušení (samozřejmě necvakám tak aby kladivo narazilo na pistony) se mi to nedaří dostat do stavu kdy by kladivo při pomalém spuštění přes palec mohlo udeřit do válce...

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

22.12.2019 22:26

Re: Perkusni Revolver Colt

Tak jsem našel odvahu a vzal rozum do hrsti a pustil se do rozborky. Objevil jsem otřep na palci co nastavuje válec, pak otřep na aretačním prvku u spouště, omlouvám se, neznám terminologii, ale snad je jasné co myslím. Lehce jsem to lízl pilníkem a uvidím jestli se to nějak zlepší.

Bohužel musím konstatovat, že materiálově je pietta (minimálně tento konkrétní kus) ještě horší než moje staré ASM. Mám pocit, že krom kladiva které teda je kalené a to fest, je zbytek revolveru z nějakého bláta :(

Když mluvím o kladivu, spoušť neuvěřitelně drhne, horší než na mém norincu 1911 :D
Na kladivu jsou drážky a další otřep, ale je to nebrousitelné..

Jako polotovar asi dobré, možná do toho časem pár peněz nasypu a uvidím..
Ale za těch pár peněz na bazaru co bych chtěl, že :)

Na černý prach to ale asi stačí.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

23.12.2019 10:58

Re: Perkusni Revolver Colt

V nozirskych e-shopech se daji koupit relativne male kusy perovky 14260 o ruzne vhodne sile. Reze se nah.vno, alespon me to vzdycky zere pilove listy, ale pilnikem ze z ni pak uz da sochat dobre. A na pripadne zakaleni / zuslechteni drobne soucastky staci PB horak a par deci oleje (ja mam nejaky zbytek do diesel motoru). Vyrobil jsem timto zpusobem par plochych pruzin. Ano, metalurg by se chytal za pacesy, ale pro mne byl dulezity funkcni kousek, a to se podarilo. Palec otaceni valce ani spoust by pro prumerne schopneho jedince nemely predstavovat vyraznejsi vyzvu. Je to jen o case a chuti.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

23.12.2019 11:40

Re: Perkusni Revolver Colt

jasné, ale budu to brát jako spotřební díl, ono nějakou dobu určitě potrvá, než to ostřílím do nefunkčna.

Na druhou stranu co čekat u zbraně která se prodává nová za 7,5 tisíce, že. Jen drobet ještě zklamalo černění, které není podle mne černění ale jen nějaký povrchový nátěr nebo jak to nazvat. A proto i třeba šroubky po prvním povolení vypadají jak vypadají, přestože si člověk dá pozor na velikost šroubováku a aby byl rovný, nikoliv do V a zapadl krásně do drážky. Stejně se okraje barvy oprýsknou, nebo alespoň mě se oprýskly.

No, uvidím, za ty prachy, na seznámení s open top revolverem asi pohoda. Přijde mi, že to kope víc než remington do kterého dávám stejnou navážku a i zvukový projev je jiný a daleko víc to stříká kolem válce, až to ze začátku trochu nahánělo hrůzu.


Co Uberti, dá se od toho čekat lepší kvalita?

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

23.12.2019 11:54

Re: Perkusni Revolver Colt

Od Ubertiho jsem měl Remingtona a hrůza. Měl hroznou mezeru mezi válcem a rámem,křivou mouchu,reklamoval jsem časem funkci a ještě otřep na nabijecí páce že to bylo o pořezání.Materiál bláto,ale v době kdy to bylo na občanku a člověk o tom nic nevěděl jsem ho vzal. Colta nevím,ale materiál určitě taky žádnej zázrak nebude.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

23.12.2019 12:02

Re: Perkusni Revolver Colt

No, radost jsi mi neudělal. Dá se vůbec u nás v ČR koupit fakt nějaká pěkná, kvalitní černoprachá zbraň? Neříkám, že pro ni hned poběžím, jen by mne to zajímalo. Ty repliky mě zatím úplně nepřesvědčily, zřejmě to bude i rok od roku dle data výroby a dle modelu. Asi hřeší na to, že na BP to prostě stačí. Škoda.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

23.12.2019 17:02

Re: Perkusni Revolver Colt

Pokud nebudeš trvat na historické věrnosti originálu (a pokud budeš mít štěstí), občas se v ČR vyskytne už bohužel nevyráběný Ruger Old Army .44, asi to nejlepší co může v revolverovém černoprachu být. Kdysi ho prodával Ř&Ř za velmi příjemné peníze (viz http://www.rehak-lov.com/m40-perkusni-r ... d-army-44/), dnes se dá vzácně občas sehnat v bazaru (a za delší peníze).

Dále pak jsem neslyšel moc špatných slov na Remington Pattern od Pedersoliho, ale zase málokdo chce vypláznout dvacet tyček za "perkusák". Jinak D.Pedersoli je poměrně dobře hodnocen i u svých ostatních předovek, příznivci velké rány dobře znají třeba Howdah Hunter, nebo z dlouhých Kodiak Express, atd. Ale tomu odpovídá i ta cena...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

23.12.2019 22:24

Re: Perkusni Revolver Colt

No to je zase breku, koupit si šrot z 25. ruky za 1000Kč a pak si stěžovat.
A to již druhý, holt je někdo nenapravitelný. Tyto kusy vyráběné v 90 letech jsou
velice špatné, jsou z dob kdy se perkusáky prodávaly volně jako rohlíky a Italové nestačili vyrábět. V životě bych si takovou věc z této doby nekoupil. A pak prošly mnoha rukami kutilů, kteří je řádně "vylepšili". Dnes kvality, hlavně Pietty, jsou naprosto někde jinde.
Ten Ruger ve špičkovém stavu se dnes prodává okolo 20tis. Ale nemá "duši", je to moderní revolver ve starém kabátě, vinuté pružiny atd.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.12.2019 0:25

Re: Perkusni Revolver Colt

Chtel bych byt chytry a vsevedouci jak nekdo.
Hezke svatky i tobe.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

24.12.2019 7:25

Re: Perkusni Revolver Colt

Záleží co od černoprachové zbraně očekáváš. Pro seznámení s BP není starší revolver asi to pravé. Nicméně i mezi těmi ,,velice špatnými" kusy z devadesátých let se dá koupit slušná zbraň a neznám v okolí nikoho kdo by kupoval novou perkusní Piettu za osm tisíc. Kolegové ze střelnice mají jen ty staré a umí s nimi nastřílet.
Některé neduhy se dají odhalit už při koupi. Časování mechanismu, mezera mezi válcem a hlavní, souosost komor atd.
Je to tady popsáno. Na některé chyby přijdeš až doma nebo na střelnici. Na Piettu se dají koupit sady náhradních dílů mechanismu. Něco se dá i vyrobit. Nedávno jsem kupoval Remington Pietta kde byl válec ,, popsaný" od aretační západky která se později ukázala špatně zakalená a tím pádem dost opotřebovaná. I přes tento nedostatek jsem revolver koupil, protože jinak bylo vše v pořádku a bývalý majitel jej kupoval jako nový. Na střelnici se pak ukázal jako velmi přesná zbraň.
Takže koupit se dá. Nezáleží na výrobci. U všech tří italských značek kvalita různě kolísala. Obecně u té Pietty asi nejméně, ale mohl jsem jen mít štěstí ve výběru. (Ten Remington je můj devátý perkusák)

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.12.2019 8:10

Re: Perkusni Revolver Colt

Panove, o revolveru z 90. let tu nikdo nepsal, to je jen vase interpretace. Ze je z druhe ruky je pravda, nicmene naprosto evidentne z nej prakticky nikdy nebylo strileno.

A vubec, co se vam tu obhajuju, pomalu uz aby se clovek bal napsat na forum nejaky svuj problem nebo zazitek. Z revolveru mam radost i pres vsechny neduhy ktere jsem popsal, sroubky a jine dily se daji prikoupit a vymenit, samotnou zbran ja nejspis neustrilim a je dle meho dostatecne presna.

A na to ze to pres veskerou kontrolu aretace a srovnani komor obcas klepne mimo piston, to jsem pri nakupni kontrole opravdu nezjistil. Holt mi asi chybi vase desetileti zkusenosti a neomylnost.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.12.2019 10:27

Re: Perkusni Revolver Colt

Desetileté zkušenosti ? No to jsi nedocenil, já to dělám již přes třicet let !
Asi před třemi lety jsem si kupoval Navy 61 od Uberti a hned dva kusy a byly super, naprosto
bez problémů oba dva, až nechápu jak ti Italové to mohou vyrobit za takový malý peníz.
Vždy mne může dojmout takové řeči, že mezera mezi válcem je velká, souosost komor, atd.
Jaká má být teda ta mezera ? Jaká má být souosost komor ?
Je nesmysl aby aretace psala po válci z důvodu jejího kalení, kdyby byla opotřebovaná tak by právě nepsala po válci, ale válec by se spolehlivě nearetoval. A takhle bychom mohli pokračovat a vyvracet jednotlivé bludy.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.12.2019 10:35

Re: Perkusni Revolver Colt

V zapalu zluci uz zrejme michas prispevky ruznych uzivatelu.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.12.2019 10:42

Re: Perkusni Revolver Colt

Jo, reaguji všeobecně. Měl jsis koupit fungl nový kvér jako já a neměl bys o čem psát.
Prosím,tě vysvětli mi jak ti občas může kohout klepnout mimo piston ? Bud to špatně
nabijíš nebo špatně natahuješ nebo je špatná aretace, ale to jsi už mohl vidět při koupi
a ne ted nad tím brečet.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků