kraken
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 05.04.2007 19:31

04.09.2016 21:55

Re: Perkusni Revolver Colt

Nepsal jsem že trefuju 10 ale že musím mířit na 8 abych trefil 10, jako výtku beru ještě mazání ale proč ucpávku, koule se ořeže a dostatečně těsní, mazání zabrání prošlehnutí. No prostě to docela fungovalo, největší problém jsem měl s vejškou zásahů- krátká muška.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

04.09.2016 22:48

Re: Perkusni Revolver Colt

Nenapsal jsi na jakou vzdálenost střílíš, jako samozřejmost beru 25m, ale bez
mazání střílet desítky i když míříš na 8 je bomba a měl bys se příhlásit na MRČR
v pere.
Až ti odejdou 2 nebo 3 koule najednou pak to pochopíš proč ucpávku, ale aby pak nebylo pozdě...

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

04.09.2016 23:09

Re: Perkusni Revolver Colt

Nemazat, a nabíjet ob komoru je blbost. Ono to možná řetězovému odpalu více komor zabrání, ale minimálně si ze šestiraňáku děláš tříraňák. :lol: Největší průšvih stejně nastane, pokud se ti podaří odpálit komoru přímo pod hlavní. To může skončit destrukcí zbraně i střelce.
Pokud nechceš používat ucpávky/krupici, tak tu střelu zamázni zepředu.
Kulička by se měla oříznout vždycky, výjimkou jsou jenom revolvery s kuželovitou komorou. Pokud se ti .451 ořezává, tak fajn, netřeba dále řešit. Jsou tu různí výrobci, navíc se jedná o výroky špičkového taliánského strojíranství, takže se rozměry dost liší.
Zápalky a kousky zápalek končící v mechanismu open-top Coltů jsou tradiční problém. Můžeš si trochu pomoct tím, že budeš revolver při natahování naklánět na bok (hlaveň namířená k terčům). Dobově se to dělalo zvednutím revolveru nad hlavu, ale za to by tě na střelnici v ČR... ehm, no, asi by tě nepochválili.
Úprava záměrného bodu u Coltů se nejsnáz provádí přibroušením hledí na kohoutu.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

05.09.2016 6:41

Re: Perkusni Revolver Colt

K tomu strileni "nahoru". Cili po nasem - posunu bodu zasahu oproti zamerne na 12 hodinu. Byvala to klasicka chyba v zacatcich BP strelby v 90 letech. Lidi si mysleli ze snizenim navazky posunou bod zasahu dolu, ale divili se ze strili jeste "vejs". Opak jest pravdou, prisypat je potreba. Pak se to posune dolu.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

05.09.2016 19:30

Re: Perkusni Revolver Colt

Jasně, logicky to vyplývá z balistické křivky. Ale když je opravdu třeba posunout střední
bod zásahů nahoru je lepší volba snížit kohout než zvyšovat mušku.
Já osobně jsem tento problém řešil delším ( navařeno ) jazýčkem spouště asi před 25 lety u svého Coltu ( tím myslím výrobce Colt a model 1860 ) a tím šel kohout více dozadu a tím taky níž. Nechtěl jsem dělat viditelné zásahy na tomto revolveru.
IS 007 -Italové měli opravdu celkem velké tolerance v komorách, ale pro cal. 44 je první
volba 451.
Zamáznutí mazidlem je lepší než nic, ale když se podíváš jak to mazivo vypadá po vystřelení 4 komor tak vidíš, že na 5. a 6. komoře již téměř žádné mazivo není.
Proto důrazně doporučuji ucpávku at už nějaký filc nebo sypanou ( krupice ).

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

05.09.2016 19:59

Re: Perkusni Revolver Colt

Černopraché střílení je především o mazání! V dřevních začátcích jsme různě experimentovali, bo jiná možnost nebyla, internet byl v plenkách. Kamarádův Colt 1851(Pietta) v .44cal, resp. jeho osa přežila prošlehnutí a odpálení 5ti komor najednou, včetně té proti nabíjecí páce... Nepřežila až několik desítk, možná set ran bez mazání střely, pouze byla použita filcová ucpávka... Začala se kývat. Za mne osobně střelu určitě namazat, alespon vazelínou. Mám vystříleno hromadu ran bez ucpávek, jen s vazelínou na kulaté střele a průšleh se nikdy nekonal. Krupici používám, ale hlavně jako doplnění komory při použití terčové navážky.


Reklama

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

05.09.2016 21:51

Re: Perkusni Revolver Colt

FrankJ: Do všech mých tří replik je .451 moc malá. Do Remingtonu dokonce používám .457, protože .454 sice stačí, ale připadá mi, že s .457 je přesnější. Toho mazání tam moc nezbude už po první ráně, ale evidentně to stačí.

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

06.09.2016 16:49

Re: Perkusni Revolver Colt

Proč nepoužíváte ogivál střely ,které jsou do remingtona 1858,,nelítá to s nimi přesně,,?
nebo tam je jiné úskalí,,?
Zatím se na PeRe jen chystám,,,

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

06.09.2016 16:58

Re: Perkusni Revolver Colt

Já to zkoušel. Ogivály mi přijdou méně přesné, ale hlavně se špatně cpou do válce. Musí se tam pečlivě srovnat, což je trochu problém zejména při nabíjení přímo v revolveru.

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

19.09.2016 19:39

Re: Perkusni Revolver Colt

Tak sem taky majitelem nového Coltu 1860 army,v neděli ho pudu vyzkoušet,teorii znám,toto vlákno sem pročetl několikrát,tak to snad pude bez větších zádrhelů :-) Pak se pochlubím,, :D

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

28.09.2016 20:43

Re: Perkusni Revolver Colt

Tak střelba s coltu 1860 paráda,,,,soustřel dobrý jen je potřeba trénovat,,potkala mě závada,,zápalka se dostala až k aretaci válce,,rychlá rozborka sborka a vše ok,,sem nadšený,, :D jen sem doma při demontáži pistonů jeden piston strhnul ,,nemáte radu jak ho bezpečně demontovat z válce,,? jdou do Ubertiho pistony od Pietty,,?

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

29.09.2016 17:34

Re: Perkusni Revolver Colt

Pistony by pasovat měly, ale otestuj si to. Pietta pistony jsou 6x0,75, v Uberti Remingtonu 1858 byly stejné. Ale u Uberti Coltů bývaly 12-28. Někde jsem četl, že to sjednotili. Taliáni se s ničím moc nepářou.
Strhnout se ti to podařillo jak? Máš klíč na pistony? Jinak, až je budeš dávat zpátky, závity mázni. Příště půjdou ven líp.
No a co se týče zápalek, bude sranda, až ti jednou zápalka nebo kousek zápalky spadne až dovnitř do mechanismu (tou dírou v kohoutu). :twisted: Už jsem to jednou musel na střelnici komplet rozebrat kvůli kousku mosazi mezi kohoutem a ručkou.

Uživatelský avatar
Altrax
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 98
Registrován: 25.12.2009 8:56
Bydliště: Roudnice n/L

29.09.2016 20:31

Re: Perkusni Revolver Colt

Moc sem ty pistony utáhl,když sem po koupi odmašťoval válec,, no a po střelbách sem měl co dělat ,abych je povolil a jeden sem prostě klíčem na pistony naprosto oholil,mají titěrné drážky na klíč,,,ale už je venku,,vytahovákem na zlomené šrouby,,pistony mažu červenou vazelinou co má vysokou teplotní odolnost,na per.puškách se mi osvětčila,ale tady musím víc s citem,, :-) pistony sem objednal ,tak zas bude vše ok.
Přesně tam jak píšeš mi ten kus zápalky zapadl,přestala mi najednou pracovat první poloha kohoutu a nešel protáčet válec,ten kousek mědi se nacpal k aretaci,,musel sem rozebrat komplet mechanizmus a až pak ,když sem vyndal aretaci válce, tak ten kousek vypadl,, :D pak to zas makalo jak mělo,,, :D Mam zatím poznatek ten,že naše zápalky nejsou to pravé ořechové,po dvou válcích jen se zápalkami sem je schoval,vzal sem RWS a ty šli na poprvé.I ty normální mají o dost silnější zápal než naše,nebyl problém ani s papírákama co sem si doma udělal,,,takže dobrý,,

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

29.09.2016 21:24

Re: Perkusni Revolver Colt

Mi se osvědčilo vyplnit střeva vazelínou. Sice pohybující součástky nějakou vazelínu vytlačí, ale co zbyde, to pochytá všechen bordel jak po hořícím prachu, tak i zamezí zápalká dostat se tam, kam netřeba...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

30.09.2016 23:30

Re: Perkusni Revolver Colt

Nepatlej závity vazelínou, je to naprd, zapeče se. Používej instalatérskou teflonovou pásku.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

01.10.2016 7:22

Re: Perkusni Revolver Colt

Grafit?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

01.10.2016 9:27

Re: Perkusni Revolver Colt

Někdo sází na grafit, molyku, teflonovou nebo měděnou pastu. Podle mé zkušenosti se nakonec vyfouká vše co teče, takže se mi jako jistota osvědčila opravdu teflonová páska, jak píše Kentan.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

01.10.2016 20:52

Re: Perkusni Revolver Colt

A jak je má obrousit ? Pilníkem, bruskou ? A držet je v prstech ? Každý nemá doma brusku na kulato.
Není lepší koupit zápalky, které tam pasují a fungují ? Na trhu je jich spousta,
např. RWS, Remington 10 a 11, CCI 10 a 11 ...

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

02.10.2016 22:27

Re: Perkusni Revolver Colt

FrankJ píše:Jasně, logicky to vyplývá z balistické křivky. Ale když je opravdu třeba posunout střední
bod zásahů nahoru je lepší volba snížit kohout než zvyšovat mušku.

Grimpo tu uvedl známou zkušenost, že nižší navážka způsobí u revolveru na kratší vzdálenost /25m / zdvih zásahu. Já si to dosud vysvětloval tím, že při velké vzdálenosti hlavně nad rukou, u revolveru, vzniká při výstřelu silný klopný moment který významně zdvihá hlaveň už během průchodu střely hlavní a pomalá střela ji opustí při vyšším zdvihu než rychlá střela u které se ještě nestačila tolik zdvihnout. Ty máš zřejmě jiné vysvětlení založené na balistické křivce - můžeš to prosím nějak rozvést.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

03.10.2016 9:29

Re: Perkusni Revolver Colt

FrankJ: Probůh proč hned brusku na kulato? Vrtačku má z nás "kluků" doma dobře 90%. Zbylých 10% jsou metrosexuálové a ty nevím jestli počítat mezi kluky. Pravděpodobnost výskytu hobby vrtačky v domácnosti je o několik řádů vyšší, než tebou zmíněný výběr velikostí perkusních zápalek v běžné prodejně zbraní a střeliva. Já sám si v Praze tipuju maximálně dvě prodejny, ve kterých si myslím, že bych v tomto mohl uspět.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník