Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

05.02.2008 18:23

Známýmu mýho táty takle spustil starej perkusní trombon. Koupil ho ve starožitnostech, přines domů, začal čistit a vyšla rána. Rozsekal šicí stroj hned vedle kolíbky s malým. Čert ví jak dlouho byl nabitej

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

05.02.2008 21:08

Trombón spustil...

Tak toto je buď absolútna rozprávka typu "poľovnícka latina" alebo to je neskutočný idiot a mali by ho zbaviť svojprávnosti! Detaily snáď nemusím rozvádzať...

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

05.02.2008 21:41

no je docela možný, že měl nasazenou černou zápalku, kterána pistonu nebyla vidět........

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

06.02.2008 8:12

ak niekto nevidi zapalku na pistone, je jedno ci je aj cierna je uplne slepy a mal by nosit palicu na vychadzky, odovzdat vodicak, zbrojak atd... a prihlasit sa do narodneho zvezu invalidov...
a zaujimalo by ma ako to cistil ked spustil kohut... ja to nerobim ani naschval... neviem aj na co by som to robil...

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

31.03.2011 20:41

Re: Perkusní brokovnice

Dostala sa mi do ruk perkusna brokovnica 12ga od DP, predavana pod nazvom Cowboy, ale aj Coach.
Obrázek
Kedze som vedel, ze na sutaznu strelbu su podla pravidiel dovolene maximalne navazky 7g.CH2 + 30g.Pb-brokov, skusil som na zaciatok 6g.VLC + 30g.Pb. Rana taka slaba, bez kopancu, rozptyl 4,5mm brokov na 15m/50cm. Zdalo sa mi to dost vela a ucinnost slaba. Tak som skusil 6g.VLC+50g.Pb. To uz bola ina rana. Kopanec do pleca taky, ze som tam mal modrinu 2tyz. Rozptyl na 25m/30cm co uz bolo docela obstojne. Ucinnost dobra, 2cm smrekovu dosku na triesky. K puske bola aj kokila na slugy od LEE, ale kedze tieto maju ist do kosika, kokilu som upravil na 18,30mm tak, aby boli slugy priamo pouzitelne do hlavne.
Dnes som bol vyskusat slugy. Prva navazka 3g.VLC rana a kopanec skoro ziaden, prepad na 30m/25cm od zamerneho bodu. Zvysil som navazku na 6g.VLC co uz bolo poznat, rana dobra, kopanec znesitelny. Presnost na 30m dobra, vsetko to lieta na flek, vsetky rany boli v terci, aj ked do stran rozchadzane.
Skusil som poslednu ranu na 50m do pneumatik. Mal som obavu, ze sa to odrazi a na mensiu vzdialenost by to bolo nebezpecne. Zasah zosikma na dezen, strela presla dnu, hladal som ju v pneumatike, ale strelu som nenasiel, ked som pozornejsie prezrel pneu zvnutra, zbadal som oter a nepatrnu trhlinku, isiel som po smere a nasiel som slug v trave asi 1m od pneu. Takze slug presiel cez obe steny aj napriek tomu, ze to bolo z uhla a jedna sa o velky kaliber, strela sa mohla skor zosmiknut a uhnut. To som na 50m vobec necakal, kedze aj hlavne su min. o 1/3 kratsie, ako ma bezna brokovnica.
Prikladam foto.
Přílohy
DSC00012.JPG
DSC00013.JPG
DSC00014.JPG
DSC00015.JPG
DSC00016.JPG

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 635
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

31.03.2011 21:22

Re: Perkusní brokovnice

je to sikovna dostavnikova flinticka, omakal som si ju minuly rok u Dave...
zaujala ma svojou dlzkou, vycnievala z radu "long rifle".... uz vlani som hladal
nejake udaje o nej, neuvadza ju ani Pedersoli v ponuke na svojej stranke...
mimo Dixiegunworks som ju nenasiel nikde v oficialnej ponuke...
inak tych 50 gramov brokov, musela byt dobra masirovacia rana... :wink:
nieco podobne som zazil s Kodiakom .72....
mozno by nam mohol Mr.Pavlik nieco blizsie o nej povedat ked ju ponukaju...


Reklama

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

31.03.2011 22:45

Re: Perkusní brokovnice

No ved prave to, nikde o nej nic nieje, akurat tu je nieco, ale ziadne udaje.
http://www.armslist.com/posts/84829/col ... -coach-gun
Neviem, ci vobec idu nejako na odbyt tieto kratke verzie, lebo ani na stranke DP nic o nich nieje. Musel som sa preto od niecoho odpichnut a pomohlo to, co som sa dozvedel od brokarov na MS v Barcelose. Velku dieru ked nenarkmis, je to len taky pluvanec a skoda prachu a olova. Tie broky inak nedostanu rychlost, ked prach nema protivahu aby vytvoril tlak, kedze tam nieje ziaden treci odpor.

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

05.07.2011 18:39

Re: Perkusní brokovnice

Ahoj.Přemýšlím o koupi perkusní brokovnice a scháním iformace.Anglicky neumím a česky toho o nabíjení a dávkách prachu,broků moc není.Ideální by bylo si to vyzkoušet,ale ono těch brokovnic asi mezi lidma moc není.Neporadíte mi někdo?Jde mi o střelbu na asfaltové holuby,ale jen rekreačně.Moc dlouho to toužím zkusit.Předem děkuju.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

06.07.2011 13:53

Re: Perkusní brokovnice

Základ úspěchu je:
Nelaborovat pod 5 g vesuvitu
Používat filcovou zátku do brok.nábojů,ne vyseknuté kolečko z koberce nebo podobně.
Na asfalťáky broky pod 2.4 mm nemá cenu nabíjet,nemají sílu ho rozťuknout
Nepřehánět to s brokovou navážkou.35 gramů je už skoro dost.

Na letící asfalťáky není zrovna nejvhodnější brokna typu dostavníkové brokovnice.

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

06.07.2011 16:28

Re: Perkusní brokovnice

Děkuju moc. Náhodou někdo z Vysočiny kdo střílí z perkusní brokovnice tu asi není,nebo je?
Říkám si,za zeptání nic nedám.
Ještě jeden dotaz bych měl. Má někdo zkušenosti s brokovnicí Fowler od Ardesy?

George
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13.06.2006 14:18
Bydliště: Zlín

13.07.2011 18:16

Re: Perkusní brokovnice

Zdravím. No, fowler má na zahraničních fórech a recenzích celkem slušný ohlas. Dobrý poměr cena kvalita. Dočetl sem se, že se z něj dají bez obtíží pálit i koule ráže 0.715. Samého by mě zajímalo, jestli je to fakt. Přesnost asi valná nebude, ale v podstatě by si člověk mohl koupit zbraň, se kerou může střílet broky a rekreačně i kule na terč.

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

13.07.2011 18:32

Re: Perkusní brokovnice

Zdravím.Taky jsem na to myslel,ale spíš jsem chtěl dát přednost dvojce Pedersoli na rekreační střelbu na asfalťáky.Obtelefonoval jsem různé střelnice u nás a bohužel jsem zjistil,že vystřelit mě asi ani nenechají,že bych jen zdržoval nabíjením.A na to,abych za broknu dal pro mě nemalý peníz,pak jí měl doma jen tak na koukání,to mi přijde jako vyhozené peníze.Jsem docela zklamaný.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.07.2011 20:55

Re: Perkusní brokovnice

Asfaltáky se u nás střílí i předovkami, ale jednohlavnovými... Hledej info o závodech. Střílí se to na vyšší úrovni... Chlapi se točí vždy po 1 holubovi.
Pokud si naděláš doma polopatrony, tak i to nabíjení bude hodně rychlé... Stačili by jste pak dva, co by jste se střídali a nebo nějaká myslivecká střelnice, kde se to dá domluvit...

Hladký lauf nemusí být nepřesný při střelbě kulí... Stačí se podívat na výsledky "luntovek" na mířence... Leckdo takový výsledek není schopen nastřílet puškou s optikou ...

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

13.07.2011 21:22

Re: Perkusní brokovnice

Děkuju za naději.Zkusím se poptat ještě na pár střelnicích.Moc mě to láká a je pravda,že černoprachý víc než moderna.Takže raději Ardesu?

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

13.07.2011 21:30

Re: Perkusní brokovnice

Doporučuju se nakontaktovat na mladoboleslavský klub. http://sskmb.mb-net.cz/ Tam černoprachové broky provozují aktivně-soutěžně. Viz. Hungry

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

14.07.2011 16:12

Re: Perkusní brokovnice

Děkuju to můžu,ale někde bych rád natrénoval a Ml.Boleslav je pro mě trochu z ruky.Stejně děkuju za Vaše názory a pomoc.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

14.07.2011 17:27

Re: Perkusní brokovnice

Pokud vím, tak na střelnici v Mladé Boleslavi se smí střílet vzhledem k hluku (střelnici obklopuje zástavba, jejíž majitelé si dříve střelnice nevšimli, o to víc si pak stěžovali) může střílet akorát malorážka a veškeré ládovačky střílí ve Staré Lysé (jestli i broknu nevím, tu spíš ve Vlašimi, která je na to zařízena). Pokud se pletu, opravte mě prosím :)

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

14.07.2011 23:01

Re: Perkusní brokovnice

Soutěž můžeš střílet i dvojkou,nabita může být pouze jedna hlaveň.
Dvojka je v soutěži proti jednušce tak trochu handicap vzhledem k váze zbraně.
Pokud tě zajímají technické požadavky na zbraň aby jsi byl vpuštěn do soutěže,mrkni na stránky ČSS a projdi si pravidla.Jsou tam k mání.
Na myslivecké kde se střílí např.lov.kolo toho moc nenatrénuješ vzhledem odlišným drahám letu asfalťáků.
Samotná střelba perk.brokovnicemi vzdáleně připomíná TRAP.
Jedna vrhačka,směr a výška letu holuba stále stejná.Pět střeleckých stanovišť v osmimetrovém půlkruhu za vrhačkou.Každé se střílí pětkrát.Ve zkratce to snad stačí.
Pokud se zkontaktuješ s pány z bolky a nejsi poděs,jistě tě rádi s perk.broknou v soutěži uvidí.Tuto disciplínu střílí opravdu perfekně i na světové úrovni.

Polopatrony pro tuhle disciplinu jsou nesmysl.Ne proto že by nešly udělat,ale vzhledem systému nabíjení.
Nejefektivnější způsob nabíjení jsou zkumavky.Jedna na broky další na prach.
Základem úspěchu je i dobrý,nejlépe kovový nabiják s koncovkou o cca 1 mm menší než je průměr hlavně.
Dřevěné tyčky s průměrem kolem10 mm je lépe nepoužívat,nedovolí důraznější manipulaci.
Pokud to myslíš s natrénováním střelby perk.brokovnicí vážně,mám na střelnici tento způsob střelby schválený.Případný kontakt raději SZ.

Kentan:
Ve Vlašimi se perk.a křes.brokovnice nestřílí už hodně let.
Kde jsou aktuálně pořádány soutěže PeBr se dá celkem snadno dohledat v kalendáři ČSS.

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

15.07.2011 15:23

Re: Perkusní brokovnice

Děkuju za vyčerpávající odpověď.Myslím to dost vážně.Dneska jsem se byl domluvit u nás v obchodě a brokovnici mi objednají.Já se těším,jak malej kluk. :D

tomaskaslik8
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 07.01.2011 13:02

08.10.2011 21:12

Re: Perkusní brokovnice

zdravim vas.chcem sa spitat,ci by bolo mozne z perkusnej brkovnice strielat jednotne streli slug cal.12,z FOWLER SHOTGUN od ardesi ,ak ano z jakym rozptilom na 40 metrov .dakujem za nazor.je to velmi pekna puska

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků