Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

13.01.2010 13:27

Perkusné terčovnice - pištole

Tercovnica Underhammer od Ardesy ma nazov Barlow cal.40, osadenya hlavnou od Uli Eichelberger, alebo Lothar Walther. Je to spicka v tejto kategorii od Ardesy. Kokila od DP USA 307-390 cal.390 + flaster. Presnost iste dobra, ale podla toho, kto ju drzi v ruke.
Podobna je aj Arsa co je nejaka spanielska rodinna firma, viac o nej neviem, na trhu sa bezne neobjavuje.
http://www.avancargas-arsa.com/

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

13.01.2010 14:01

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Zdravím, na název Barlow jsem nenarazil, v katalogu to mají jako Underhammer.

ARSA - mají je ve Frankonii
http://www.frankonia.de/shop/Unterhamme ... etail.html
za rozumnou cenu.
Na stránkách ARSY mají hezké fotky z výroby a dost medajlí ze závodů.
Přiznám se ,že na mne docela zapůsobili.
Sami si protahujou hlavně - to je docela kumšt v dílenských podmínkách.
Mám slabost pro šikovné lidi, je to sen, koníček zaměstnáním.
Posílají je i jednotlivcům po Evropě.
http://www.avancargas-arsa.com

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

13.01.2010 14:11

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Tak treba kupit Arsu a vyskusat.
Tu je recenzia pistole Barlow:
Obrázek

a tu su moje Ardesy:
Přílohy
Ardesa Underhammer.jpg

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

13.01.2010 16:05

Re: Perkusné terčovnice - pištole

To se někdo má.
Mému neznalému oku se jeví Barlow identický a Underhammer,který má v současnosti Ardesa v katalogu.
Až budu svou držet v ruce, požádám o nápovědu, půjde-li to?

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

13.01.2010 16:32

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Underhammer Ardesa P-1300 = Barlow - org.nazov
Underhammer Ardesa R-1300 = D.H.Hilliard - org.nazov

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

14.01.2010 10:43

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Recenze Barlow - výborná.
Takovou přesnost nemám ani z mého 6" revolveru z podpěry.(až přijdou digi váhy na prach,se zlepším/

Jen mě překvapuje,že kulička je .40 /10.16 mm/ a ještě flastr 0,25 mm?
Zajímala by mě síla při nabíjení.


Reklama

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

14.01.2010 13:28

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Tiez som si vsimol, ze je to nejako moc, mozno zle odmerane. Inak by sa mohol flaster pri nabijani aj pretrhnut. Ja pouzivam gulku 9,9mm a flaster 0,18, nabija sa to dobre. No, ako som uz pisal, mne mierenie cez otvorene mieridla nejde aj ruka sa mi trasie. Raz sa mi vsak podaril nastrel 94b.
Porovnanie modelov:
P-1300L
P-1300
Přílohy
1.jpg
P-1300L
barlow1.gif
P-1300

Uživatelský avatar
Radowan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 31.07.2008 21:19
Bydliště: Plzeň

30.06.2010 19:50

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Jakou byste doporučili perkusní pistoli pro disciplínu Kuchenreuter? Hodně je vidět Mortimer a Le Page od Pedersoliho a Underhammer různých výrobců, je ještě nějaká další kvalitou a cenou srovnatelná? Jaká ráže je nejlepší?

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

30.06.2010 22:03

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Hlavně by ti měla "sedět" v ruce.Takže oběhnout obchody nebo ochmatlávat ty co ti (snad)půjčí známí.
Jakákoliv mašinka na desítky je skoro k ničemu když jí pak budeš v ruce držet jako prase kost...

Uživatelský avatar
siber1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.08.2009 22:15
Bydliště: jižní Morava

01.07.2010 1:12

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Doporučil bych navštívit pár závodů, nebát se zeptat, ošahat si různé rukojeti, zkusit si zamířit.
Ti ochotnější by tě nechali po závodě i vystřelit.
Dost záleží, jestli si chceš jen občas ,, zablbnout" nebo to myslíš vážně.
Mortimer má dost úzkou rukojeť a je těžký na předek. Le Page je zase dobrá pro velkou ruku.
Ch. Moore -má rukojeť jako čagan, ale dá se s tím trefovat- to je taky ta spodní hranice. Pod 10-tisíc nic moc na závody není. I když občas se podaří výsledek i s levné zbraně.
No a pak je tu ještě ta vyšší třída- Underhamer od Feinwerkbau. Myslím, že p. Martínek je před 2. lety prodával kolem 22.000,- kč což byla hodně dobrá cena. Já ho ale odmítám, neboť to nějak tvarově neodpovídá mojí představě o historické zbrani. To je ale jen můj osobní dojem. Většina kolegů s ním střílí a vyhrává. Každopádně si budeš dlouho zvykat na jiné držení než u všeho jiného. Ale stojí to za to.

Uživatelský avatar
Radowan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 31.07.2008 21:19
Bydliště: Plzeň

01.07.2010 19:43

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Díky za odpověď. Nějak jsem tušil že na výběr je v podstatě pouze z trojice Le Page/Mortimer/Underhammer. V našem střeleckym klubu se z ničeho jinýho ani nestřílí. Otázka tedy zústává nad ráží, doporučovali mi .36, že prý neni tolik ovlivněná nepřesností navážky.

Uživatelský avatar
siber1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.08.2009 22:15
Bydliště: jižní Morava

01.07.2010 21:59

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Výběr by byl i větší, ale kdo dá za terčovou pistoli- předovku 30. 000,- kč ???
Jako např. model Kuchenreuter nebo Mang-Gratz .
Já sehnal starší pistoli Siber v ráži 33 ( 8,4mm). S navážkou není problém. Chyby dělám jen já špatným spouštěním a nervozitou. Jinak je schopná střílet i 100 b. ( na tréninku se mi to podařilo).
Tak šťastnou ruku při výběru , a hodně desítek....

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

27.11.2010 21:35

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Tak jsem se konečně dočkal.
Příšel Ježíšek,sice loňský.......
Po 319 dnech /od objednání / jsem se dočkal - Underhammer/Barlow od Ardesy.

No popravdě nebýt Black Powdera / jemu velký dík /, tak mám ještě stále jen oči pro pláč, protože prodejce nebyl schopen 9,5 měsíce dodat.

Jen teď jaksi nechápu, jak jsem mohl bez něj dodnes žít......

Kdo ho má, jistě chápe.
Přílohy
Barlow3.JPG

kreuzdorf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.04.2012 10:04

19.12.2016 11:20

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Zdravím pánové, už mi to letos docela pěkně lítalo, tak bych chtěl zkusit příští rok nějaké závody a potkat Vás osobně. Samozřejmě jsem si pročetl pravidla a diskuze, ale mám dva dotazy. První je, jestli je podmínkou účasti na závodech členství v ČSS (nebo v nějaké jiné organizaci), nebo prostě mohu přijet a registrovat se až na místě. Druhá věc je slušná pistole pro disciplínu Kuchenreuter. Vzhledem k tomu, že to není malá investice, tak jsem v krásném stádiu výběru a "ošmatávání". Nakonec moc možností co běžně dostupného pořídit není (Underhammer, Le Page, Ch.More, Kuchenreuter, Mortimer), takže v podstatě první podmínka je, aby mi seděla do ruky a do oka. Druhá věc co řeším je ráže. Na výběr je prakticky .36 (.38) a .44. Čemu úplně nerozumím je, jaký je rozdíl při terčové střelbě mezi .36 a .44. Větší ráže by měla být méně citlivá na navážku a mazání a navíc jsou pistole v této ráži většinou lehčí a mají těžiště víc vzadu. Ale přesto se asi více používá ráže .36. Jaký je k tomu důvod? Přiznám se, že mám radši větší díru a menší ráži než .45 jsem zatím nestřílel, ale zase bych nerad za rok za dva narazil na nějaký limit daný větší ráží. Takhle jsem schopen nastřílet v ráži .50 na 25m bez opory.

Díky

Kreuzdorf
Přílohy
terc.jpg

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

20.12.2016 0:08

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Přemýšlel jsem jako laik nad tvou otázkou - proč ráži .36 a ne .50 (.45)pro pistoli. Sportovní pistole - požadavek je co nejmenší odchylka od středové desítky (tedy co nejmenší odchylka od bodu zamíření). K tomu je třeba plynulý vývin výstřelu, nízký zpětný ráz a co nejmenší vliv větru. To značí použít lehkou střelu, ale třetí požadavek vyžaduje těžkou střelu.
Měl jsem obě ráže. Ráže .32 měla těžkou hlaveň, rychlý nárůst tlaku, střela byla lehká. Hlaveň .45 má mnohem slabší stěny, nepatrný zpětný ráz, těžiště pistole je vzadu, navíc jsem ho posunul použitím robustní pažby a těžkým kováním z mosazi.
Výsledky - u ráže .32 jsem nebyl schopen pořídit slušný soustřel, zatímco u ráže .45 to je rekreace. Nemám soutěžní ambice, je to jen názor laika. A osvědčily se střely, přesně nevím název, něco jako LongColt. Dostal jsem od kamaráda hrst, byla to paráda. Vypadají asi jako střely Luger, mají asi 16 mm. Takže asi tolik, je to jen diskuze.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

20.12.2016 1:08

Re: Perkusné terčovnice - pištole

"kreuzdorf"
Kazdy, kto sa zapoji do sutazi je vitany, no nechcem Ti brat iluzie.
Vypovedna hodnota tohto terca je slaba, pokial nebudes "trenovat" skusat na predpisany pistolovy terc 50/20.
Rozostup kruhov je iny, ako aj zameriavaci bod - hrana.
Pravidla si treba nastudovat:
pravidla-a-discipliny-sportovej-strelby-z-predoviek-cz-mlaic-t21759.html
372 č. 6 Kuchenreuter – jednotlivci O a R – družstvá č.18 Boutet (O)
A. Pištoľ: ľubovoľná, jednoranová perkusná pištoľ s drážkovanou hlavňou, ľubovoľný kaliber - len sférické(guľaté) strely
B. Mieridlá: v štýle 19. storočia
C. Terč: ISSF pištoľový na 50 m
D. Poloha: stojmo
E. Vzdialenosť: 25 m
Kaliber je lubovolny, ale ak mas raz velku raz, tak skus CZ disciplinu Lorenz, kde je velmi mala obsadenost, mas vacsie sance na uspech.
4.4.15 - LORENZ – družstva RADECKY.
Povoleny jsou vojenské perkusní pistole s drážkovanou hlavní, minimální ráže 13,5 mm (.5315).
Muška pevná stříšková nebo plátková, hledí pevné.
Terč Pistolový 50/20
Vzdálenost 25 m.

kreuzdorf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.04.2012 10:04

20.12.2016 9:50

Re: Perkusné terčovnice - pištole

NEcituju tesne predchazejici prispevek! ufo

Díky pánové za reakci. Ten terč jsem tam dal jen proto, že jsem ho měl vyfocený v telefonu, jinak samozřejmě střílím většinou na 50/20 a dávám celkem opakovatelně přes 90 (13/10 ran). Bohužel moje pistole neodpovídá pravidlům, protože z ní dobře létají jen REALY (Ardesa Buckhunter) a není to replika. Proto se sháním po něčem, co bude dle pravidel. Jinak díky za praktické porovnání menší a větší ráže. Já myslím, že roli asi hraje i fakt, že větší ráže žere o cca 50% víc drahého prachu, což se může při pravidelném tréningu projevit. Ale mě stačí do pistole cca 0,5kg na rok, takže to neřeším.

Díky všem a hezké svátky

Kreuzdorf

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

20.12.2016 18:19

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Pistole ráže .32 potřebovala na slušný soustřel 0,90 gramu prachu. Ráže .45 pro kouli s flastrem, nebo kouli "natvrdo", 1,20 gramu Vesuvitu, což není 50%.
Na YouTube je vynikající video, které jsem viděl snad padesátkrát zepředu, dozadu, pomalu i rozpitvaně. Jmenuje se "Krása výstřelu z předovky". Pokud člověk nebude umět ovládat taje nabíjení a míření tak, aby dosáhl té pětirané položky z videa, nemá smysl na soutěž chodit. Mně se to za osm let ještě nepovedlo a to si myslím, že o flastrech a kulích něco už vím.

kreuzdorf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.04.2012 10:04

20.12.2016 20:47

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Tak mi to chlapi pořád nerozmlouvejte :-) Už jsem soutěžně střílel (i když je to fakt dávno), takže vím, že je něco jiného nastřílet dobře jednou za čas v tréningu a něco jiného pod tlakem na závodech. Navíc je u předovek mnohem víc "technických" vlivů, což mě ale baví. vlastně nejvíc. Pořídím pistoli podle pravidel, když budu schopen nastřílet stabilně kolem 90ti, tak dorazím. Když ne, tak dorazím taky, nakonec střílím pro radost a zábavu.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

20.12.2016 21:13

Re: Perkusné terčovnice - pištole

Nemyslím si, že je to rozmlouvání. Je to spíš starost a přání, aby ses účastnil, a hlavně uspěl. Píšeš, že střílíš "Bucka" a REAL. Což je skvělá střela, výborně se nabíjí, je náročná na perfektní odlití a když se ti s ní daří, je to paráda. Klasická pistole má jiný úhel pažby, no, uvidíš sám.

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků