FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.04.2020 21:14

Re: Perkusná Sharpska

Holt literaturu si musíš najít sám, já jsem toho nastudoval spousty, ale nedělal jsem si nikdy
žádné odkazy. Svého času jsme to stříleli přesně dle dobových pramenů včetně všeho vybavení a pomůcek a samozřejmě i v uniformách US Army.
Nemůžeš chtít po výrobcích současných replik aby tyto zbraně přesně kopírovali, protože
je to někdy velice nebezpečné a firmy si platí velice vysoké pojistky proto tomu kdyby si nějaký jouda ublížil. Proto jsou tam gumové O kroužky a další speciality, je to jen nějaká ochrana proti průseru. Osobně preferuji repliku naprosto přesně jak byl originál, ale v dnešní době to prostě není možné.
Ještě k těm předovkám,ano střílet lze, ale nabíjení jen ve stoje, což je cíl který nemine ani
začátečník.
Poslední rada - pokud trváš na originalitě - kup si prostě starý originál, no a pak nám můžeš napsat ty rozdíly ve střelbě a funkčnosti. A budeš se divit.

daho
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

03.03.2021 20:30

Nazdar chlapi,
máte někdo zkušenost s vyšroubováním hlavně z IAB .45?
uvítám rady a návody :-)
díky

Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

04.03.2021 11:53

Já teď nedávno vyndával hlaveň ze Sharpsky DP, inspiroval jsem se tímto videem https://www.youtube.com/watch?v=H9IehOwCyXU
Hlaveň mám osmihranou, tu jsem upnul přes masivní cínové pakny ve 150ce svěráku, a udělal jsem si klíč který je v tom videu. Vnitřní plochy klíče jsem si vyložil odstřižky lina a utáhl na ploše pouzdra závěru. Vše musí být utaženo aby nedošlo k protočení/žvejknutí. Zjisti si, ověř, směr povolování závitu a počítej s použitím síly výrazně větší než malé. Ale v moment kdy se to pohne už jde vše rukou.
Přílohy
hlaven sharps.jpg

Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník

04.03.2021 17:48

Já šrouboval hlaveň ze Sharps .45 Sporting od Pedersoliho tak, že po upnutí hlavně do svěráku přes dubové špalíky jsem strčil do dutiny padacího závěru dubovou lať přibližně stejného profilu jak je dutina a povoloval. Žádný problém nevznikl.

daho
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník

04.03.2021 17:56

díky,
pořádně rozmyslím úpravy a vrhnu se na to.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder