Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

12.10.2007 20:14

To: virginan
jednoranove-zadovky-t3088-75.html

... aky vplyv ma na presnost u Sharpsky, alebo inej zbrane na BP kaliber? Preco by mal byt cal.45 menej presny, ako cal.54?
Rozdiel je len v tom, ze do cal. 45 sa brala civilna verzia pusiek a nad cal.50 boli uz pusku vojenske.
Tercove pusku boli do cal.45 a medzi najpresnejsie patril prave cal.35-40.
Ja mam Sharpsku Cavalry Carbine 1863 cal.45 od I.A.B. len na zabavu, lebo sutaze na tento typ pusky niesu.
Vsetko co mam doma na Black Powder mam v cal.45, je to univerzalny kaliber a aj najviac pouzivany.
Na sutaze mam pusku cal.45, aj ked to je len lovecka puska, som na cele vysledkov, kde maju ostatny len tercovnice.

A este k znacke:
Co poznam ludi, ktory maju Sharpsku od Pedersoliho, tak s nou maju dost velke problemy. Nehovorim o tom, ze si raz zastrielali a uz nechodia, lebo im nefunguje utesnenie zaveru.
Do I.A.B. som isiel len kvoli cene, ostatne som si dorobil doma a som velmi spokojny. Presnost s povodnymi mieridlami v rozptyle na 50m cca 10-15cm a to sa jedna o Carbinu. Ked idem niekde na stretnutie strelcov BP, beriem len Sharpsku a je stredobodom pozornosti.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

13.10.2007 10:44

Shapska

Ahoj!
Na 50 metrů rozptyl 15 cm?To se ti zdá přesné?Karabina v 54,vygumuje 10,je tam jen jedna velká díra!Bez dioptru!Možná máš jiné zkušenosti s ráží 45,ale my máme opačné,rukama to asi nebude,když stejný střelec nastřílí z 54 přesně!Jinak souhlasím,že je to krásná zbraň a budí pozornost!!!Taky máš pravdu,že Pedersolky mají problém se závěrovým blokem,musí se to upravit,pak,to,ale chodí ,jako hodinky!!!!Já jsem nemohl po první ráně otevřít závěr!!!!Po vylapování a odstranění grotů,chodí ráz na ráz,kolik chceš ran!Papírové cartridge.Já měl tak krátkou komoru,že jsem ji musel prodlužovat!Někdo,má zase komoru ,tak dlouhou,že i při plné navážce prachu musí použít krupici,aby vyplnil komoru!Taliáni na to kašlou!Pošlou k nám všechno!Jinak mám v 45 předovku Hawkena-přesnost super!Jo a taky my děláme vojnu-Sever-Jih,tak vojenská karabina 54!Měj se moc prima a přeju jen radost s Tvou 45!

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

13.10.2007 10:50

Soutěže

Škoda,že jsi ze Slovenska,tady jsou soutěže ze Sharpsek normálka,když pořádáme westernové závody,tak je tam Sharpska vždycky!Nestřílí se jen mířenka,ale i akční!Střílí se i kombinace s revolvery atd.Ahoj!

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

13.10.2007 12:11

Mikiki

Ahoj!
To jsem zase já.Budeš mít mosazné nábojnice,nebo se pustíš do výroby papírových?A taky,jaký budeš používat střely?Budeš mít kokilu na odlévání?Já používám 2 druhy střel,jedny kleště mám ,jako byly střely dobové-špíčaté,od velkého průměru do špičky a na konci mají,takový krátký dřík a prdelku,na kterou se zavazoval plášť nábojničky.Pak mi Ž ábák poslal střelu jinou na zkoužku.Dopadlo to tak,že už mám nový kleště!Ty střely jsou přesnější,mají delší vedení,než ty původní,přešel jsem na tyhle!Taky se mi ty cartridge dělají líp!Vivat Sharps!

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

13.10.2007 12:32

virginan, máš tam SZ. Potřebuji nějaké rady. Díky.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

13.10.2007 21:57

No nazdarek,
rozptyl som mal preto zatial taky, lebo som laboroval prach a strelu, ktoru aj teraz este nemam uplne dobru, je cca o 1mm dlhsia ako by bolo treba, lebo sa mi hned opre o vyvrt a musim ju doklepnut, aby som zavrel.
Viem, je to dost velky rozptyl, ale mam Carbinu a ma hrozne malinke mierdla, skoro niesu na terci viditelne a este k tomu predna muska ma obluk, takze sa v nej svetlo odraza a nieje jasna jej vyska. Dnes som buchal v kuse 30 ran po sebe, zostreloval som plechovky od piva a pod. blbosti, len tak pre zabavu. S Vesuvitom mi nadnasa cca 40cm hore, ale na delaborat mi chodi presne na stred. Dnes som skusal zase Vesuvit. Do hilzne vlezu 2g. prachu, co je na Vesuvit uz moc, musel by som dosypavat krupicou, alebo dat vypchavku, co sa mi nechce. Na siluetovu strelbu to staci, jak je.
Parieraky nepouzivam, lebo ma to prestalo bavit po 30ks. Sice som vtedy este nemal ani poriadne strelivo, ale zda sa mi to pracnejsie. Pouzil som kanzelarsky pauzak, vyhorel uplne bezozbytku. Teraz mam upraveny uzaver pre pouzitie mosadznych nabojnic, co sa mi paci viac, aj ked ich umyvanie ide dost na nervy. Vy ked sa venujete org. vojne Juh proti Severu, tak je jasne, ze mate a pouzivate aj org. kaliber, ktory bol bezny pre tento typ zbrane. Ako som uz pisal, mam to len na zabavky. Inak aj u nas su westernove sutaze, ale tam treba mat k tomu viac zeleza a ja nic na ZP nechcem mat doma, takze perkusny revolver nemam a nechcem. Prave zajtra idem na westernovky na Zahorie, je tam ukoncenie sezony a som pozvany, aspon si zabuchat, nie sutazne. To mi staci v lige historickej strelby na terce v predoviek.
Aj v Madarsku maju specialnu kategoriu tercovej strelby pre Sharpsky, ale u nas nieje zaujem vedenia klubu nieco taketo spravit, aj ked som podaval navrhy.
Tak vela zdaru aj Vasej Cavalerii.


Reklama

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

14.10.2007 19:28

Ahoj, chtěl bych samozřejmě plnit do mosazných nábojnic. Na lití střel si asi ještě netroufám a proto je asi nejdříve koupím. Nemáš tip a hlavně přesnej popis toho, co mám koupit a hlavně kde? Do papírových se mi moc nechce. Po obdržení zásilky :D mé "Sharpsky" bude nejdříve mazlení, návštěva nějakého dobrého puškaře popř. nějakého spolku stejně zaměřených lidí (kvůli informacím a tak) a nakonec střelnice. Zb.

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

15.10.2007 14:56

To byla rychlost. V pátek večer e-mail a zítra mi ji (Sharps - 1863) přivezou do Prahy. :shock: :shock:

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

16.10.2007 13:17

Sharps

Tak to je docela fofr!Blahopřeji k novému železu,pořádně pomazlit,tak to musí být!Já neznám nikoho,kdo střílí z 54 kovovky.Zkus stránky DAWE,tam má nabídku na střely,kovové nábojnice atd.

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

16.10.2007 15:52

Ahoj, tak jsem se dnes stal šťastným majitelem Sharpsky 1863 Cavalry, cal.54 od I.A.B. V pátek večer objednávka e-mailem a teď ji mám. Cena taky O.K. - 18.000,-Kč. A teď mi začně martýrium, co mi poradíte pro začátek - nechci moc otravovat, myslím jen mám ji např. nakonzervovat - aby mi nezrezla než poprvé vystřelím :) . Doporučte mi prosím nějakého dobrého puškaře, ať se mi na ní mrkne. Jinak závěr jde docela těsně ale nedrhne. Musím koupit to všechno ostatní, nejraději bych se osobně setkal s někým, kdo toto už má za sebou a může poradit. Díky.

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

17.10.2007 15:27

Co říkáte na puškařství Novotný v Praze 7? Máte s ním někdo nějaké zkušenosti ohledně úpravy nové Sharpsky popř. jiné předovky/zadovky?

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

18.10.2007 21:12

Můžete mi poradit, na co je ten šroubek B u Sharpsky 1863 od I.A.B.? Čistí se tím kanálky k pistonu?Obrázek

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.10.2007 21:43

Jo, je to tam jednak z výrobních důvodů, cesta plamene od pistonu by nešla jinak vyrobit a potom taky na čištění. Po každejch střelbách je to dost zalehlý a já mám šlic v hlavě šroubku už dost ožvejkanej. Dej si na to pozor, nevím jak ty, ale já mám od Pedersoliho a ten používá palcovou soustavu a šroubky jsem sháněl ve Fabory a v prodejně neměli to stoupání. Na metrický se mi to nechce zatím předělávat.

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

18.10.2007 22:08

Díky za info. Je zde nafocený závěr - stále jsem mimo ohledně toho kroužku, který je potřeba mít "nalisovaný" v závěru. Obrázek

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

18.10.2007 22:08

Zde rozebráno
Obrázek

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

18.10.2007 22:48

Re: Perkusná Sharpska

treba tam spravit takuto vlozku
vid.obr.
rozmery podla potreby, predna plocha by mala byt priemeru ako je nabojnica.
Obrazok po uprave:
Obrázek
Naposledy upravil Black Powder dne 22.10.2007 17:36, celkově upraveno 1

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

22.10.2007 14:05

Ahoj, jestli jsem to pochopil dobře, tak ta "ploška" musí být přesně zarovnaná s tou vyrobenou "vložkou", nebo má být (vložka) o nějakou desetinku kratší? Obrázek pro ilustraci přikládám.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

22.10.2007 14:36

Žádná desetina, musí to být v rovině, nábojnice se při výstřelu posune dozadu a kdyby ti trčela byť jen desetinu do bloku závěru, tak bys ho neotevřel, nebo odíral zadek nábojnice. Další věc je ta, že jak to máš nakreslený to nejde, ta vložka musí být napevno, takhle by ti to kvedlalo, vylízalo a zase bys prznil závěr. Neumím malovat, takže pokud ti bude ještě něco nejasného, nakreslím to od ruky, vyfotím a pošlu. Ale u mojí Sharpsky od Pedersoliho je ta destička vyrobena z jednoho kusu tak, aby šlo střílet obojí. Ale to vyřešíš, neboj. Mám taky spousty problémů a Serža mě pomáhá je řešit. :wink:

Mikiki
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 10.10.2007 21:31
Bydliště: Praha

22.10.2007 14:53

Tu vložku bych tam vlepil (přidělal napevno ) a díky za info, bude to zároveň. Měl jsem za to, že když se střílí jen prachem (bez nábojnic a papíru) tak vznikne nejdříve přetlak v té předkomůrce v závěru, přitlačí tu plošku k zadní straně nábojové komory a tím se to utěsní. V případě nábojnic jsem si neuvědomil, že se opře ta nábojnice o ten vytvořený "napevno" přidělaný kroužek - no pak by byl problém se závěrem :oops: Můžeš nafotit tu Tvojí plošku - popř. celý závěr a poslat mi to? Sakra ten Pedersoli už přemýšlel dopředu, I.A.B. asi ne :(

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

22.10.2007 17:39

... u Pedersoliho je utesnenie na inom principe, aku u I.A.B. ma posuvnu komoru naboja a zad.tesniacu plochu ma pevnu.
A este, nabojnice si kup org. aspon 5ks a ostatne si daj vyrobit podla nich. Nespekuluj prerabat ine, u Pedersoli to ide, ale I.A.B. ma konusovu komoru, nieje rovna vo vnutry.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků