Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

08.06.2015 21:00

Re: Perkusná Sharpska

No cocococo k Gettysburgu taky přišel jeden civil, starej účastník minulý války s křesadlem přispět svou koulí do mlýna... něco odstřílel, něco poschytal a odporoučel se domů, jako že to na jednoho staříka stačilo. Taky si na to asi nebral žádný speciální hadry, ale to v čem chodil normálně :)
Doufám, že si to pamatuju správně.....

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

08.06.2015 21:08

Re: Perkusná Sharpska

Už jsem ani nechtěl reagovat,ale jsem se nasral. :twisted:
Všechno je tady,jak co udělat!Taky to chce zapojit hlavu.
A naprosto souhlasím s Frankem J.!!!
Sharpska je skvělá zbraň a pokud se někomu nezdá,ať si ji nepořizuje.
Velvary,Velvary a zase Velvary.
Budete jen zírat,co ta puška umí a jak chodí!
Že čištění trvá pár minut atd.

Kentan-jo,tak nějak to bylo. :wink:

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

08.06.2015 21:15

Re: Perkusná Sharpska

Jen bych k tomu dodal,že tehdá civil vypadal trochu jinak. :wink: :lol:

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 21:16

Re: Perkusná Sharpska

omlouvám se za dezinformaci ohledně vytírání, nebylo to rozhodně úmyslně, prostě neválčím, spíš mě zajímá derování papíru prakticky a lov perkusem/křesadlem teoreticky.
Jo Velvary, Velvary, dovolené málo, do Velvar daleko, navíc sem jeden z těch co střílej z perkusu v maskáčích, tak holt koupím oprouzky a budu střílet a čistit na střelnici tady u nás kde je každému šumák jaké ma jeden hadry :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.06.2015 21:35

Re: Perkusná Sharpska

Střílení v kostýmu má jinou atmosféru. Jasně, že není nutné se vyšnořit pokaždé, když si jdu něco odzkoušet či zablbnout sám na střelnici... Ale na akci, závody atp., to je jiná. Stačí se podívat na videa na trubce...
Sharps určitě byl pokrok a ten má svůj vývoj. Většina věcí se nepovede hned napoprvé... Opravdu plivali do závěrů už tenkrát. Problém je, že mi se dnes potýkáme i s trošku jinými potížemi. Jako např., že tehdejší prach nechával "mokřejší" spaliny, než ten dnešní... A stačí si porovnat, jak se střílí o žních a jak na podzim s lehkou mlhou. To stačí jen otřít zámek, piston atd., v létě aby to jeden otloukal špachtlí a nebo nechal deset minut máčet... A ty moderní "vylepšení" tomu systému asi taky nepřidají... Ideální bude najít dobový předpis, upravit flintu tak, aby co nejvíce odpovídala originálu... A hlavně zajet do těch Velvar. Když ne letos, tak napřesrok. Případně ještě něco bývá u Tábora, rozjíždí se Quigley match a podobné závody... Kdo hledá, najde!

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 21:42

Re: Perkusná Sharpska

Hungry, na severu by něco nebylo :?:
taky kolem (Jizerky) sem totiž nic nepostřehl, leda předovky u Jičína


Reklama

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.06.2015 22:35

Re: Perkusná Sharpska

Hledej, já perkus Sharpse nemám, střílím CAS v černopraché divizi a tam se jednoranky střílí víceméně okrajově. Ale kluci, co je to baví, tak jezdí všude možně... Otázkou také je, jaké střílení tě láká. Jestli stylové - kostýmy, akční discipliny atd., nebo jen přesné děrování papíru...

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 22:51

Re: Perkusná Sharpska

no já hledám a krom těch předovek v Jičíně pak jenom Stará Boleslav, jinak všechno na druhé straně republiky, buď někde na jihu, nebo morava
spíš to děrování papíru, na dobovosti rozhodně netrvám, podstatná je spíše "rozumná" vzdálenost.
tak jestli někdo o něčem víte prosím klidně sz. dík

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

09.06.2015 0:55

Re: Perkusná Sharpska

na klasické děrování papíru typu perkusní puška 13 ran v čase 30 minut na 50/100 metrů je sharpska nepoužitelná, protože nevyhovuje pravidlům této sportovní střelby - probíhá pod křídly ČSS - kalendář závodů se dá nějak získat na jejich značně nepřehledném webu. S Sharpskou jsi odkázán na AWS - http://www.aws-czech.cz/index.php?level1=03-zavody
Pokud chceš "jen" děrovat papír a dobře, Sharpsku prodej a kup si Lorenze (štuc) od Petra Novohradského nebo Miloše Skrbka s hlavní od Petra Kuny. Neprohloupíš.......

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

09.06.2015 9:29

Re: Perkusná Sharpska

Když jsem si před lety pořizoval perkusní Sharpsku, byl jsem do ní tak umanutej, že by mě zde popisované problémy stejně od koupě neodradily, zvlášťě když je tu i dost šťastlivců kterým to chodí. :D

Po prvních neúspěších (komora zadřená po 3. ráně tak, že nešel otevřít závěr) jsem hledal radu zde, poněvadž ono vlastně ani není kde jinde. Hodně mi pomohl serža Virginan a také Žabák. Až se divím, že jsem to jako civil mezi dvěma znepřátelenými tábory neodskákal :lol: :lol: :lol: .

Mohu potvrdit, že nejlepší je zajet na nějaký ten sraz, byl jsem v Lišově i ve Velvarech a jako cizinec jsem se tam cítil dobře i přesto, že nemám dobové oblečení (v maskáčích ovšem také nechodím). Nikdo mě za to "nebuzeroval" a dokonce se i se mnou nezištně rozdělili o mazivo na komoru, kus flákoty a nějaké ty zkušenosti. "Nejhorší" ovšem bylo, že jsem tam skutečně viděl fungující Sharpsky (dokonce i ty s plovoucí komorou).

Narozdíl od FrankaJ mi vůbec nevadí, když si někdo posteskne na nefunkčnost systému Sharps, on je ten systém totiž k tomu jako stvořený a navíc jako vedlejší efekt může přijít nějaká nová informace co s tím udělat. :idea: A těch informací není nikdy dost.

Bohužel s Virginanem se mi tam nepodařilo osobně setkat a letos to zase nevyjde, protože mi ternín koliduje s dovolenou. :(. Tak doufám, že to příště vyjde :roll: .

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

09.06.2015 9:58

Re: Perkusná Sharpska

Bohužel, Jizerky jsou pro mne na druhém konci republiky a nemá smysl pro mne tam sledavoat závody a srazy... Takže to asi nepomůžu... Ale asi by to chtělo obrátit zrak i na Polsko, neb tam se to ted také docela rozjíždí... Bohužel ale i tam to asi bude pro tebe daleko, protože toto info mám od kolegy z Ostravy...

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

09.06.2015 12:16

Re: Perkusná Sharpska

Není to jen AWS, ale i WI-CZ a CACWA, viz např.:
http://bc.westerners.cz/zpravy.htm

Prakticky všude je vypsaná perkusní zadovka, většinou do 50m (krom Velvar).

Další jsou Placy, to už je na větší distanci:
http://placy.cz/strelnice/zavody-2/595-2/

Není toho až tak málo.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

09.06.2015 19:21

Re: Perkusná Sharpska

Jak píše Peggy.
Není toho tak málo.
U nás máme taky každý rok závody v BP a samo je tam perkusní zadovka,pak předovka a perkusní revolvery.Většinou jen pro zvané,ale přibrat někoho jde.
Hodně srandy a střílení.
Chce se fakt víc ptát a hledat akce.
Člověk musí počítat s tím,že někam musí dorazit,pokud tedy má zájem,tak to něco stojí.
Taky jezdíme do Lišova a máme to pěkně daleko.
No ,my to máme vlastně všude daleko. :twisted: :lol:

No a jak píše Hungry,je to úplně jinej pocit,když je člověk v kostýmu s dobovou výstrojí, výzbrojí,včetně šavle,pere a Sharpsovka se mu houpe na závěsu na řemenu. :lol: :wink: Vždycky se na to moc těším!

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

10.06.2015 14:57

Re: Perkusná Sharpska

Neví někdo jaký závit má piston na Sharps od Pedersoliho? Bohužel nemám v dosahu závitové měrky. Při měření šuplerou se to tváří jako M8x1, ale nevím jestli je metrický...

děkuju.

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

10.06.2015 16:52

Re: Perkusná Sharpska

a odpovím si sám :) mělo by to být 5/16 UNF

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

10.06.2015 19:51

Re: Perkusná Sharpska

Sharps - závody - Polsko
info asi bude nevyužité-nejedná se o rozumnou vzdálenost ? :D
Poláci kašlou na to jestli je to podle M.L.A.I.C. nebo ne,prostě lidi mají sharpsky
tak "udělali" kategorii 13 ran za 30 minut pistolový terč 50/20 ,s tím že to ještě rozšířili
a můžeš to střílet nejen perkusní sharpskou,ale I nábojovou ale plněnou černým prachem.....samozřejmě je kategorie 13 ran i na 100m anebo Sharps 100/300m atd....na 50m se střílí cca. 6x ročně v Katowicích/Jaworzno,100m jen MP ve Starachowicích a ještě asi na 2 střelnicích,které jsou I pro mně z Ostravy daleko.....pokud by se jelo na 1 den.

Jinak tady pište,ptejte se proč Vám Sharps nestřílí ale pochybuji že Vás někdy potkám
na závodech ve Velvarech nebo v Placech kde se podle mě slušně podařilo rozjet závody
jak ze sharpsek tak z předovek na střední vzdálenosti 100-400m,protože jedny závody Vám dají 10x víc než sezení u klávesnice......

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

07.09.2015 21:54

Re: Perkusná Sharpska

Vrátím se po delší době k problémům se zapékáním komory.
Před cca půl rokem mne napadlo že za tím zapékáním může být krupice.
Byť jem používal hrubou krupici tak i tato se mi zdála moc jemná aby se dostala i tam kde nechci.
Zakoupil jsem tedy jáhly, které mi v krámě padly do oka jako pěkná výplň ;)
A ono to funguje. Komora jde uvolnit mnohem jednodušeji, už ji nemusím nechávat přes noc zalitou čpavkovým solventem. Uvolní se po proplachu hlavně.

Proč vůbec řeším krupici/jáhly? Protože bez "vycpání" bych musel do papíráku moji .45 sharpsky nasypat 90grainů prachu což je moc a filc je drahý. Nakonec i prdelsoli mi v papírech píše že max. je 60 a to je slušná rána.
Přílohy
Jahly.jpg
Jáhly ;-)

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

08.09.2015 0:18

Re: Perkusná Sharpska

To je Pšeno, používam už dlhé roky, aj keď som to tu nespomínal ...
Každý máme svoje finty. :mrgreen:
Je dost tvrdé, teda nestlačitelné, ako je kukuričná krupica, tá je pružná.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

09.09.2015 16:06

Re: Perkusná Sharpska

No a opět dochází na má slova,že k nám se doveze samej zmetek!Germáni by to Makaronům hodili na kedlubnu.
Co Sharpska,tak snad jiná velikost komory. :evil:
Pokud je uváděná max.navážka prachu,tak by tomu měla odpovídat snad i velikost komory,ne?
Nebo jsem úplně blbej?

Samo myšleno - kovovka zabere víc místa a menší navážka než papírák.
Takže komora na max.navážku papíráku.
Bez přidávání čehokoliv do polopatrony.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

10.09.2015 10:35

Re: Perkusná Sharpska

Takže komora na max.navážku papíráku.

Tady bych se prdelsoliho částečně zastal.
Asi by nebylo správné aby ten kdo chce používat jen kovovky nemohl využít plnou navážku.

Celý problém podle mne spočívá v tom že prdelsoli aplikoval plovoucí komoru.
K vůli té plovoucí komoře pak musel používat tlustostěné (až moc tlustostěné) nábojnice, protože tenkostěné by se mu před hranou té plovoucí komory mohly výstřelem deformovat a nábojnice by pak nešla vyrazit.
Kdyby byla komora pevná není důvod používat tak tlustostěné nabojnice, tím by se obsah papíráku i kovovky dost přiblížil.
I kdyby už teď dělal jen pevné komory, neví kdo si kovovky koupí a takl to už furt bude valit v drahých tlustostěných.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků