Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

07.06.2015 19:24

Re: Perkusná Sharpska

Tak, nachystané na test. Mazání 1:4 (kompromis mezi mazáním Cornfielda a Jima) včelí vosk a hovězí lůj, hmotnostní díly.

Jestli se tam mrcha komora zase zadře tak se snad vzdám a prodám to :-)
Přílohy
DSC02867.JPG

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

07.06.2015 19:45

Re: Perkusná Sharpska

Ta pohyblivá komora je hovadina, nevím proč s tím vůbec vylezli, asi chtěli vyřešit netěsnost mezi destičkou a hlavní, ale nějak se jim to nepovedlo. Je to pitomost, která už tak problematickou flintu ještě zkomplikuje.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

07.06.2015 20:22

Re: Perkusná Sharpska

Pokud já mám info k mazání, tak díly mají být objemové, nikoliv hmotností... :?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

07.06.2015 20:36

Re: Perkusná Sharpska

Jim11 - přesně tak. To je tím, že dnes je taková doba, pořád se někde přidávají samé pojistky a snaží se udělat "bezpečnější" repliky starých originálů, viz destička u Sharpse
v podání Pedersoli, ale většina je kontraproduktivní.
Pohyblivá destička by měla být teoreticky lepší, ale praxe říká něco jiného.
Jeremiah - toho mazání je tam málo, alespon na tom vrchním náboji. Já celý komplet
vrazím do mazání čím je ta střela a i kousek papírové nbc více oblemptáno tím líp. Používám řidší
mazání, ale pokud střílím akční stage, kde se za běhu pobíhá a nabíjí a musím mít náboje v
kapsičce pak volím tvrdší mazání. Poměry se špatně doporučují, včelí vosk a i hovězí lůj
jsou různé konzistence, někdy i několikrát přetavují mazání a přidávám více vosku nebo
loje až dosáhnu požadované konstalace. V poslední době přidávám panenský olej a ricín,
taky jsem zkoušel přidávat i mýdlo s jelenem.

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

07.06.2015 22:39

Re: Perkusná Sharpska

Jo, na prvním náboji je mazání méně, nechtěně jsem ho setřel, ostatní náboje mají plné mazací drážky. Chci se vyhnout přebytku mazání, které by se pak mohlo usazovat a tuhnout před komorou a bránit jí vracet se na doraz tak, aby neztěžovala pohyb závěru.

Souhlasím s tím, že pohyblivá destička i komora, to už se zdá poněkud překombinované... Originály měly tuším pevnou komoru i destičku, resp. závěr úplně bez destičky?

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

08.06.2015 12:40

Re: Perkusná Sharpska

Už jsem to tu psal, moje Sharps Sporting Rifle 1863 s pohyblivou komorou má stejné problémy jaké popisuje Jeremiah. K uvolnění zablokovaného závěru v průběhu střelby se mi osvědčilo přimazání indulonou (zhora, do spáry mezi blok a destičku). K rozpohybování zapečené komory po střelbě používám přípravek ze šikmo rozříznuté nábojnice navlečené na závitové tyči, podobný jako je originál od ARMI SPORT popsaný v tomto vlákně.


Reklama

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 13:59

Re: Perkusná Sharpska

Tak musím uznat že měkké mazání, jen do drážek střely a vysokoteplotní vazelína ve styku komory a hlavně situaci znatelně vylepšily, nicméně stále to není zbraň, kterou bych chtěl mít u sebe v boji, leda tak na nějaké odstřelování, schovaný za bukem :-)

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 15:47

Re: Perkusná Sharpska

Jeremiah a/nebo emde :
vám se komora zapíká tak, že brání otevření/zavření bloku ? nebo v čem je problém ?
po těch 48 ranách co si v nedeli dávám já taky nejde vytáhnout prstem, ale nepozoruju, že by to na něco mělo vliv. spíš mě štve bordel pod deštičkou, ale lidi stejně couraj k terčům, tak to mám čas utřít.

edit : tak nic už sem to našel o stranu zpět, ale pořád nechápu jak je to možné

na to že maj ty repliky vyrobené na cnc mašinách se chovají ne zrovna uniformně

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 15:51

Re: Perkusná Sharpska

přesně tak, komora se zapeče povysunutá, Pod destičkou je taky dost nafoukaného bordelu, takže ten bordel zas tlačí destičku proti komoře, a tak se to tlačí proti sobě, závěr jde pak ztuha.

To neuniformní chování bude imho mazivem, na vhodnosti maziva stojí a padá celá Sharpska

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 16:08

Re: Perkusná Sharpska

mně teda po 12-15 ranách stačí flusnout na deštičku a záver chodí jak po másle dalších 5-15 výstřelu, pak začne tuhnout, ale stačí zase flusanec a jde lehce. . . a tak pořád dokola, akorát pak nejde blok záveru vyndat, neb prostor ve kterém blok záveru "chodí" mám poněkud šejdrem vyrobenej, proto to rozebrání a utření po 12 ranách, nabýt by to šlo ale před mytím bych to musel rozebýrat palicí, a je jedno jestli tam mám deštičku pro papíráky, pro kovovky nebo tu instalatérskou verzi :roll:
dokuď jsem používal papíraky občas se mi kus papíru dostal mezi hlaveň a komoru a to pak byl teprve porod :lol: (15 let starej papír do tiskárny vyhořel pokaždé všechen, ale když došel nedokázal jsem najít stejně hořlavou náhradu, zkoušel jsem různé papíry ale pokaždé zbyla minimálně půlka nespálené dutinky v komoře, nebo začátku hlavně) proto sem přešel na kovovky, když už mám něco po každém výstřelu tahat z komory tak proč ne mosaz, že

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 16:14

Re: Perkusná Sharpska

řekl bych že až poladím mazání bude to chodit tak nějak podobně, ale flusat každých pár ran do pušky aby se to nezakouslo...no trochu mě ten systém zklamal, fakt by mě zajímalo, jak chodily originály.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

08.06.2015 16:27

Re: Perkusná Sharpska

No, ale můžeš si za to sám. O nectnostech a problematičnosti Sharpsek se tady napsalo dost a dost. Pokud jsi to nečetl, udělal jsi chybu, když jsi ji koupil. No a pokud jsi to četl a přesto ji koupil, udělal jsi chybu taky. Teď se s tím budeš muset nějak vyrovnat. Já se s tím babral dosti dlouho, ale nakonec jsem ji raději prodal. Taky dodnes nevím, jak je možný, že tento podle mně mizernej systém mohl opakovaně kdysi v dávných dobách chodit. Spolehlivě sotva.

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 16:35

Re: Perkusná Sharpska

četl jsem to tu všecko a mockrát, ale tak nějak člověku to nedá. Poladit spolehlivost odpalu je drobnost, ale celkový ten systém potřebuje podle mě hodně laborování s mazivem a spasováním destičky. Netvrdím, že to nemůže spolehlivě chodit, ale dostat se do toho stavu chce notnou dávku trpělivost s experimenty, anebo štěstí.

Asi ty originály chodily líp, když je to celkem legenda..

cornfield
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: 29.06.2014 15:49

08.06.2015 16:46

Re: Perkusná Sharpska

co jsem četl tak flusali už do originálů, proti předovce je to jednoznačně pokrok, tak to zřejmě neřešili a byli rádi že nemusej vytírat lauf po každém/každém druhém výstřelu.

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 16:50

Re: Perkusná Sharpska

Tak jasně, proti předovkám to byl skok to každopádně.
Asi bych i věřil, že to flusání (nebo jiné "uvolňování závěru" po pár ranách) patří k věci, jak píšeš.

Je otázka, ke kolika ranám v kuse bez "ošetření" se kdo dostane.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

08.06.2015 19:28

Re: Perkusná Sharpska

Ach jo, už je to tady zase, pokalikáte už ? Nekonečné diskuse o sharpsce. Jen krátce
- Jim11 - pokud se ti nelíbí tak tě do ní nikdo nenutí.
Confierd - žádný voják s předovkou ji nečistil po každém/každém druhém výstřelu jelikož
by dlouho nežil, dokonce se používaly střely s menším a menším průměrem aby to vůbec
mohl nabít. Střelba na střelnici a boj je sakra rozdíl. Navíc se střílelo na velice krátkou vzdálenost, řekněme 30 - 50m do šiku nepřítele - pozůstatek Napoleonské taktiky.
Všichni kdo chtějí vidět a taky se zúčastnit střeleb z nejen Sharps nechť dorazí na střelnici ve Velvarech 20.6.2015 a tam uvidí střílet 8.Iowa kavalérii a nejen,že uvidí,ale i načerpá
spoustu informací a dostane relevantní odpovědi na neplodné diskuse zde vedené.
Avšak již dopředu znám odpověd - nikdo ze zde diskutujících teoretiků tam nedorazí,
stejně tak jako každý rok.... A to je škoda.

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 19:44

Re: Perkusná Sharpska

škoda taky je, že nikdo z místních praktiků co tu pušku mají vychytanou nedokáže nebo nechce kloudně poradit.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

08.06.2015 20:05

Re: Perkusná Sharpska

Tam ti to nejen ukážou, ale i poradí. Osobně dám přes 50 ran s papírákem bez
čištění a stále funguje, a to myslím stačí bohatě. Proto nemám rád ty věčné nářky jak
je to špatný systém apod. Pokud se to někomu nelíbí at si koupí na ZP novou pušku,např
CZ 550
a nestěžuje si pořád. Sharps není jen o střílení, to je taky o koníčku a stylu života v té době
se vším co k tomu patří. Jen mimochodem, nesnáším střelce z dobových perkusních zbraní oblečených do maskáčů...

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

08.06.2015 20:11

Re: Perkusná Sharpska

Bohužel nebudu v tu dobu v republice, jinak bych se tam jel podívat i s flintou a věřím, že bych leccos pořešil na místě..

Já říkám že je to "špatný systém" ve smyslu že je velice náročný na to vychytání, ne ve smyslu že by to nemohlo fungovat.

Věřím že leckdo dá 50 ran v kuse i z nábojnicové, ale nikdo sem nehodí jasné rady jak na to.

Jinak ať si každý střílí v čem chce, já nejčastěji střílím v montérkách ať už černoprachů nebo ze závodní malorážky.. Pravda na závodech vypadá člověk lépe v dobovém oblečení.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

08.06.2015 20:19

Re: Perkusná Sharpska

To by jaksi vypadalo divně kdyby mezi kavaleristy z dob po občanské válce v kompletním dobovém vybavení
včetně perkusního revolveru a šavle "bojoval" jeden člen v montérkách nebo maskáčích.
Ale to jsme již OT.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník