Uživatelský avatar
PetrosK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.11.2009 22:43
Bydliště: Olomoucký kraj

13.09.2011 22:58

Pepřový sprej - rok po expiraci

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda poslouží pepřový sprej i rok po tom, co mu vypršela záruka. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

14.09.2011 0:03

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Rok po datu exspirace by neměl mít vliv na účinnost, více let bych neriskoval. Prošlý pepřák můžeš otestovat na sobě, případně natrénovat jeho použití.

Uživatelský avatar
PetrosK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.11.2009 22:43
Bydliště: Olomoucký kraj

14.09.2011 6:21

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Díky za názor. Bylo by to pro mámu, která jede ještě s tetou na týden na samotu. Otestovat ho zkusím ale raději jen velmi zlehka :-)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.09.2011 7:41

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Co mám vyzkoušeno tak neodchází účinek , ale hnací medium.

Uživatelský avatar
Joezbrna
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 833
Registrován: 20.11.2008 11:20

14.09.2011 10:48

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Já bych ho využil k tréninku, někde proti stromu si vyzkoušet, jak daleko dostříkne, jak je možné během použití korigovat směr palby, kolik toho v něm je atd. Když už to bude nacmrndaný na stromě, můžeš si trochu nabrat na prst a čichnout, líznout atd., ale účinek na sobě za střízliva bych nepřeceňoval...
A podle výsledků toho bych se zařídil při dalších nákupech.

Uživatelský avatar
White feather
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 26.08.2008 23:36

14.09.2011 21:24

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Je tu někdo, kdo již na sobě zkoušel účinky pepřáku? Mám to delší dobu v plánu, ale nějak se ne a ne k tomu dokopat :-D


Reklama

Swifty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.08.2008 12:58

15.09.2011 8:41

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Já jsem to "zkoušel" omylem, v minimálním množství pár kapiček co se vrátily směrem ke mně a trefily mě na předloktí a pálilo to pak po zbytek dne jak prase. Takže to mi jako test stačí a na obličej to fakt mít nemusím :oops:
edit: Byl to sprej Equalizer
Naposledy upravil Swifty dne 16.09.2011 12:53, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

15.09.2011 21:31

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

jo když jsem byl mladší a blbější. jednou jsme zkoušeli funkčnost masek, a na to pouzili peprak. maska byla OK, ale pak me palila kůže na uších. No a potom jeste jednou sme s tím blbli na intru, tak jsme pak brečeli jak želvy. další zkušenost mam když jsem plnil zasobnik do klasickyho kasru, taky žádná sláva. obecně bych doporučil pokud to chce nekdo na sobe zkouset tak at si napred poridi dekontaminacni roztok na pepraky.

Uživatelský avatar
Aramaki
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 16.09.2006 23:20
Bydliště: Brno

16.09.2011 8:58

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

já dostal omylem mírný zásah. Přes dioptrické brýle se to nedostalo do očí, ale i tak jsem po několika sekundách nemohl bolestí otevřít oči. V puse a nose se mě dělala mírně pěna. Pomohla až voda. Od té doby mohu pepřák Equalizer s klidem doporučovat :D

Plíšek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 13.03.2007 18:24

16.09.2011 17:43

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Pepřák, Equalizer, prošlej asi půl roku "votestoval" jeden blb u nás v hospodě, během malý chvíle spolehlivě vyklidil hospodu, pravda, nebylo to nic, co by se nedalo přežít, ale ještě hodinu potom jsem si pokašlával...
Takže dostat přímej zásah i prošlým, nic vo co bych stál...

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

22.09.2011 6:39

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Já jsem to zkusil jednou chtěně a jednou nechtěně. To nechtěné bylo horší - dobíhal jsem tramvaj, vypadl mi z kapsy na zem, sebral ho a nevšiml si, že od toho mám ruce. Vytřel jsem si rukou oko a pak mě má budoucí manželka vedla jako slepce do bazénu - nejbližší dostupné umyvadlo - kde jsem si tak půl hodiny nechal proudit vodu na oči. Pocit řezání jako žiletkami, velmi nepříjemné. Úmyslně - na cca dva metry, ne přímý zásah očí. Silné škrábání v krku, ale nic co by mi mohlo zabránit v akci.
Aby to bylo efektivní, alespoň tak jak se od toho očekává, musí to být poměrně husté pokrytí a dobrý zásah obličeje.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

25.10.2011 21:26

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Dnes jsme si zkusil http://www.alliancze.cz/peprovy-sprej-s ... r/d-70456/
Test
Teplota 9C vlhkost kolem 90%
Ucinne se to da pouzit tak do 4m - strika relativne mohutny ale uzky paprsek, ktery na strome pri kratklem cca 1s stisku udelal flek o prumeru cca 15 cm (dost na to aby to pokrylo cely oblicej utocnika) Paprsek je rozhodne silnejsi a jednolitejsi nez z bezneho spraye (treba autolaku)
Ctel jsem vyzkouste jak to pusobi a tak nejprve opatrne jsem si cichnul k zasazenemu stromu a nic. Pak uz jsem se primo dotkl nosem a taky nic (je fakt ze se vzhledem k podminkam asi moc neodpoarovalo).
Par kapek ktere mi ulpely na ruce rozhodne nepalily. Tak jsem se odhodlal a lizl si. Na jazyku to palilo ale malo (kazda feferonka je drsnejsi)
Zaver pro mne: Paklize utocnika netrefite primo do oci nebo bezprostredniho okoli (vicka, oboci) tak ho to urcite nezastavi a asi ani nedonuti zavrit oci. Nicmene verim, ze dostatecne mnozstvi stekajici do oci muze oslepit, resp. donutit k reflexnimu zavreni oci (zas takovej frajer abych to zkousel nejsem). Takze pro mne docela zklamani.

Uživatelský avatar
Artifex
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 601
Registrován: 18.01.2009 17:51
Bydliště: Brno

25.10.2011 23:04

Re: Pepřový sprej - rok po expiraci

Já za sebe doporučím pro případnou koupi tento: http://www.highlife.cz/smith-wesson-s-w ... /4oz-v2985
byl na mně vyzkoušen a laláč to nebyl, vážení a to jsem měl na sobě brýle.

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků