SAS77
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 31.07.2008 20:12
Bydliště: Brno

31.07.2008 21:42

Pažba na loveckou kulovnici

Zdravím všechny příznivce zbraní a střeleckého sportu, zaregistroval jsem se nedávno a chtěl jsem se zeptat či ujistit, zda mnou v brzké době zakoupená lovecká kulovnice by měla mít celopažbu či nikoli. Pochopil jsem, že vzhledem k teplotním změnám probíhajícím během střelby v materiálu hlavně jsou především příčinou jejího natahování do délky, mohla by tedy celopažbená kulovnice negativně ovlivňovat prostřednictvím velké styčné plochy materiálu pažby s hlavní výsledek střelby? Asi jo, že? Když ona se mi tak líbí... :)

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

01.08.2008 14:52

Taky vznikaj urcite nepresnosti pri strelbe vlivem pusobeni vlhkosti na pazbu a naslednemu pusobeni pazby na hlaven. Myslim si, ze vnitrni ochrana pazby lakem neni nijak zazracna.

PS: kdyz me se zase to padlo vubec nelibi :lol:

Uživatelský avatar
Morpheus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 30.07.2008 8:22
Bydliště: Ústí nad Labem

17.08.2008 17:46

Myslím si, že pro účely myslivosti není potřeba podobné věci řešit. Střílet budeš do vzdálenosti maximálně 100 metrů a v tom případě nemůže být odchylka tak výrazná. Daleko větší nepřesnost způsobí chyba střelce. A ten štuc za to určitě stojí. Souhlasím s tebou, že jsou to krásné zbraně. :)

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

17.08.2008 17:56

Nemluvě o tom,že se dá udělat úprava aby se dřevo nedotýkalo hlavně
...

pufr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 10.07.2007 10:16
Bydliště: západně od Prahy

28.08.2008 13:59

Osobně si myslím, že z řady štuců moderní výroby, zejména ČZ by se dala zkrácením předpažbí o cca 20 cm s případnou instalací hlavice z tmavého dřeva udělat nádherná krátká třičtvrtěpažba oproštěná od všech problémů celopažeb z nedostatečně vysušeného dřeva, ale chápu i ty, co to nikdy neudělají :D

Sám jsem upravoval dvě celopažby ČZ - asi po roce používání po vyjmutí z pažby bylo v zádlabu hlavně na jedné straně "vymlácené" černé zrcátko o délce cca 8 - 10 cm. Udělal jsem epoxidové lůžko pro pouzdro závěru a při utažení závěru do pažby (před ztuhnutím epoxi tmelu) jsem na stranu, co bylo otlačené "zrcátko" dal k zadku hlavně kousek staré kreditky, která maličko vymezila vůle k volnější straně. Pak jsem zádlab pro hlaveň v místě otlaku - "zrcátka" probrousil 60tkou a následně i jemnějšími smirky a musel jsem i trochu uvolnit kování na ústí hlavně (více než 10x vložit a vyjmout železo z pažby). Bezprostředně po úpravě a vylakování zádlabu šel kolem celé hlavně protáhnout cigaretový papírek, ale asi za měsíc už zas ne :D . Rozptyl pěti zásahů u jedné ČZ 550 FS 308W se 185gr Lapua Mega se zlepšil z cca 50 mm/100 m na cca 30 mm nebo i o něco méně. Druhou jsem nenastřeloval, ale údajně to taky nebylo špatný.

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník