minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

04.03.2010 11:54

Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Zdravim vsechny.
Jelikoz jsem vcera absolvoval pohovor s organy zainteresovanymi v veci rozhodovani o udeleni vyjimky z zakona 119/2002Sb. za ucelem opatreni samocinne zbrane, tak mne napadlo, ze se podelim o zkusenosti, ktere jsem zatim nashromazdil. Zadal jsem o vyjimku k sberatelskym ucelum, tudiz popsane udalosti se tykaji tohoto pole.

1. Ziskat vyjimku na ostrou zbran kat. A je pro obycejneho cloveka v podstate nemozne.
2. Pocet vyjimek, ktere policie rocne udeli je limitovan tzn. kazda oblast ma pevne dany pocet vyjimek, ktere smi udelit. Pokladal jsem to za urban legend, nicmene vcera mi to neprimo potvrdil major PCR, ktery tu zadost vyrizoval.
3. Z toho plyne, ze pokud nejste u PCR jiz zavedeni, tak jste de facto bez sance, nebot vyjimky se v 'reservuji' pro zname lidi.
4. Dostat se mezi tyto zname vyzaduje hodne usili a hlavne hodne penez.
5. Dale hodne pomaha, pokud je clovek clenem KVH, nejakeho spolku sberatelu zbrani atp. Proste clenem nejake organisace. Hadam, ze toto je prezitek z dob bolsevismu, kdy se individualismus moc nepestoval.
6. I pokud 'splnujete' vse vyse uvedene, nadeje na uspesne vydani vyjimky je stale velmi nizka. Z vsech podanych zadosti je schvaleno dle onoho majora max. 10-15%.
7. A jako vzdy: Zakon poskytuje PCR dost prostoru pro ruzne klicky tudiz pripadne odvolani proti zamitnuti vyjimky nema IMHO sanci na uspech.

Jeste, ze podani te zadosti nestoji ani korunu :) Pokud mate jine zkusenosti, prosim, podelte se :)

Pevne zdravi a presnou pusku preje

JMH

Uživatelský avatar
vlasten
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 27.11.2009 11:18
Bydliště: Praha a široké okolí

05.03.2010 13:52

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Tak z výše popsaného usuzuji, že bohužel nemůžeme gratulovat? :(

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

05.03.2010 16:43

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

zatim bohuzel ne. Nicmene, do roka a do dne! Pokud se mi podari shromazdit aspon cast z tohodle seznamu: Enfield, Mauser, Mosin, Garand, 1911; tak to by bylo aby nebylo :)

Giancarlo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22.03.2009 16:36

06.03.2010 0:16

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

K tvému úvodnímu příspěvku, můžu říct jenom jedno. Pravdou není ani jeden bod, z tvého výčtu. A navíc v tvém seznamu zbraní nevidím ani jednu áčkovou. Pokud má značku zkušebny není problém registrovat.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

06.03.2010 0:26

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Giancarlo píše:Pravdou není ani jeden bod, z tvého výčtu.

Zkus si jít bydlet k Brnu a pak mi, prosím pěkně, vykládej třeba hned o bodě jedna. :wink:
A body pět a sedm (podle několika šťastných známých s výjimkami) platí plošně.

Giancarlo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22.03.2009 16:36

06.03.2010 0:38

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

k bodu 5.- že je někdo členem KVH jej nijak nezvýhodňuje oproti jednotlivci. Jde o dobře odůvodněný DŮVOD pro který žádá o vyjímku.
a k bodu 7. je třeba si uvědomit že jde o VÝJIMKU na zakázanou zbraň. Pokud by áčkovou zbraň dostal kdokoliv, podstata výjimky by šla do háje. A výraz zakázaná by pozbyl smysl.


Reklama

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

06.03.2010 10:04

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Vaz slova sokole...
Pokud splnim podminky ulozeni, su papirove pro silove slozky statu ok a jeste mam nejaky smysluplny duvod k nakupu, tak nemusim byt ani u jiskricek...
Jsou to akorat obezlicky mocipanu...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

06.03.2010 10:10

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Ty děláš jako bys na tu vyjímku měl ze zákona nějaký nárok - NEMÁŠ !!!

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

07.03.2010 0:45

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Zatímco kamarádi dotyčných policajtů ho mají :-D

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

07.03.2010 1:06

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Doplnil bych k těm uvedeným zbraním. Někde, možná i tady, visí výrok správního soudu, co znamená sběratelská činnost. Co si pamatuji, je to činnost směřující k vytvoření určitého celku, který jako takový reprezentuje určité období, éru, obor atd.
Z toho jsem já osobně pochopil, že pokud budu mít doma CZ 52, CZ 82, CZ 85, OPu 54, CZ 52/57, SVD tak mám větší šanci získat vyjímku na SA 58, UKl 59 a třeba T72, než když nic z toho nemám proto, že já vytvářím celek zbraní používaných v armádách ČR po IIWW, tudíž sbírku.
A opravdu vyjímka není nijak nároková, nikde není psáno, že jí na ní má někdo nárok po splnění čehosi, a je to okres od okresu, jestli jí dají, nebo ne, pokud ne, odvolání a repete.
Vím o případu, kdy se člověk několikrát snažil ve svém okrese o vyjímku, ale tam jí jaksi nedávali nikomu. Byl kamarád s každým, členem v KVH, ČSS, JZD, ODS, KSČM, OPBH, ROH a kdoví, kde ještě, ale nas..t. Proto si papírově změnil bydliště do vedlejšího okresu, kde vyjímku dávali běžně, tam jí dostal a opět se přestěhoval zpět. Vyjímku už měl a sebrat mu jí nemohli, to prý bylo takových kyselých hub.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.03.2010 11:47

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Kendziro píše:Zatímco kamarádi dotyčných policajtů ho mají :-D


Tak nesmíš být neustále "fuck off system", buď s policajtama kamarád a dostaneš ji taky :wink:

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

07.03.2010 20:49

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Alf: tolik vazelíny na světě není :-)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

07.03.2010 22:15

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Světe div se, ale jsou lidé, kteří jsou s vysoce postavenýma policajtama kamoši a nemusí jim lézt do řiti, není to o penězích, či jiných kšeftech.

Chce to jen nebýt za každou cenu v "úřednické opozici" a chovat se jako člověk.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.03.2010 14:34

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

minervondrc píše:2. Pocet vyjimek, ktere policie rocne udeli je limitovan tzn. kazda oblast ma pevne dany pocet vyjimek, ktere smi udelit. Pokladal jsem to za urban legend, nicmene vcera mi to neprimo potvrdil major PCR, ktery tu zadost vyrizoval.

JMH


Jsem přesvědčen, že je to urbanlegend, hojně rozšiřována právě úředníky, protože z nich snímá zodpovědnost. Stejně jako:"To my ne, to je nařízení EU..."

Pokud někdo opravdu touží po fullauto zbrani, necht si vyřídí licenci... Pak to jde bez problémů... Kdo nechce licenci, bude muset podstoupit kolo žádostí a odvolání a nakonec možná to dát k soudu... Pak ji dostane (za předpokladu bezúnosti atd.)
Samozřejme, že pokud jsem členem Klubu sběratelů apod., důvěryhodněji zní můj "sběratelský účel". Těžko někomu toto věřit s 14 dní starým ZP žádající o UK 59....

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

08.03.2010 15:15

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

HUNGRY- co je na vyrizeni licence potreba, jak dlouho to trva a co to zhruba stoji ? Jen tak pro zajimavost.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.03.2010 15:51

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Nemám čas to počítat, ale se vším všudy, vč. trezorové místnosti to budou desetitisíce... Ve finále je lepší si fullauto někde půjčit a zastřílet si ... 1x za rok si nachystat dva-tři tisíce a je to...

Giancarlo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22.03.2009 16:36

08.03.2010 16:49

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

Že by ti licence pomohla k získání výjimky je asi stejný nesmysl jako, že každá oblast má přesně stanovený počet výjimek...nic takového neexistuje. Jde o to, rozumným způsobem přesvědčit, že se bez áčkové zbraně neobejdeš.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

08.03.2010 17:10

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

nevyjádřil jsem se přesně... Nedají ti výjimku, ale koupit si ji budeš moci... ;)

Uživatelský avatar
Erwin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 22.01.2010 9:26
Bydliště: Zlín

12.03.2010 10:28

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

To Giancarlo,
Výhoda licence k získání výjimky není nesmysl. Byl to jeden ze dvou předpokladů pro její úspěšné získání. Druhým bylo členství v KVH. Pak už opravdu nebyl výrazný problém pro výjimku. Jakmile jsme získali jednu, už nedělali problémy s dalšími. Dokonce zbrojíř klubu (vlastník licence) díky tomu získal i další kousek jako osoba. Dle mého je to dobrá cesta a jak nám sdělili na PČR, jedna z mála možností.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.03.2010 20:01

Re: Par postrehu z martyria ziskavani vyjimky.

O jake licenci je presne rec (je jich vic)?

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Koncese, vyjímky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků