Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

11.12.2007 21:45

Jo.Přesně tak.Na tohle nabíjení s "papírákem" budeš muset ale použít přiměřeně menší kuličku aby prošla vývrtem i s obalem.Na 25 m budeš rád když z deseti ran všech deset projde terčem 50/20.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

15.12.2007 21:15

Tak další varianta polonábojů:

Obrázek Obrázek Obrázek

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

16.12.2007 10:29

Jestli jsem to dobře pochopil,tak nabiješ prachovou náplň a pak střelu.Alespoň to tak na obrázku vypadá.Taky jsem to dělal.Pošlu fotky polonábojů do předovky "ala" já.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

16.12.2007 12:08

Pochopil jsi to přesně.Nemají ale ještě tuk uvnitř nábojničky a osazenou střelu.Nějak nebyl čas je dokončit,tak jsem je jen zatočil a vybouchal.Mazáno na kuli v komorách.Zatím mám dvě varianty jak mazat uvnitř.Až je vyzkouším,dám fota.
Nábojnička z cigár papíru nechává po výstřelu podstatně míň zbytků než z papíru do tiskárny.Obě varianty jsou ale naprosto spolehlivý.Nábojničky z papíru do tiskárny se ale dělaj líp.Zatím jen jeden selhač,nepomohla další kapsle ani propíchnití přez piston.Po jeho vyšroubování jasná příčina.Krupice na dně nábojničky. :oops: :oops:

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

18.12.2007 9:44

Dříve jsem,taky zkoušel dávat kolečko mazání do nábojničky.Nejlíp,se mi,ale osvědčil ten polonáboj s filcem a namočený v mazání.Ještě zkusím,jednu směs,do nábojničky a uvidím výsledek.S použitím toho filcu,můžu střílet.třeba vagon střeliva.Pořád je hlaveň čistá.Filc všechen bordel vymete a hlaveň namaže.I při nabíjení částečně čistí a maže komory válce.Tak jsem zvědavej,jak Ti to bude chodit a hlavně,kolik ran můžeš vystřelit bez čištění!

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

21.12.2007 22:45

Těma posledníma "polonábojema" zatím 30 ran.Posledních 6 stříleno na rozptyl s oporou.Opsaná kružnice 75 mm/15 m.Na terčovou střelbu to není.Tam je na nabíjení jiným způsobem času dost.


Reklama

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

11.01.2008 16:35

Vyzkoušel jsem papírové náboje do revolveru Remington ráže .36 a celkem to šlo. K mé velké nelibosti se ale tyto cigaretové papírky ukázaly jako příliš úzké pro ráži .44 . Máte nějaký tip jakou značku papírků použít ?

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

11.01.2008 16:50

Skus pouzit klasicky kancelarsky pauzak, vyhori bezozbytku. Pouzival som ho zo zaciatku, ked som robi papieraky do Sharpsky, pokial som nepresiel na nabojnice.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

13.01.2008 10:04

Hned na první straně vlákna má Bulls.eye fotky jak dělá polonáboje on.V pozadí jsou vidět i papírky....

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

13.01.2008 10:38

papírky

Používám řadu let cigaretové papírky pro 36 i 44 značky Vážka.Stáčím pro ráži 36 na kolíčku prúměru 8 a 44 na průměru 10,šíře vyhovuje perfektně!
Tak hodně zdaru při výrobě!

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

19.01.2008 21:52

Poslední,mě nejvíc vyhovující varianta polonábojů do PeRe.
Tak trochu jsem obšlehnul virginanův polonáboj.Můj je bez filcu a tuk je uvnitř polonáboje.Nemastí ruce při manipulaci,celkově je dost pevnej.Snese několikanásobnej pád na pevnou podložku.

Polonáboj před malým testíkem pádem z obvyklý vejšky nabíjení,a po testíku:

Obrázek Obrázek

Koho to zajímá tak průběh testíku je tady:

http://www.youtube.com/watch?v=apIFB4rrGo0

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

21.01.2008 14:05

Zajímal by mě řez tímto polonábojem. Co je ten tenký proužek mezi BP a krupicí ? Jaké mazání je uvnitř (jakou má konzistenci) ? Čím je přilepená koule ?

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

21.01.2008 20:18

Polonáboj vypadá velice dobře,jen chci upozornit,že moje namočený polopatrony nemažou ruce,psal jsem,že mazání,co používám já,se nesmí matlat!Pravdou,je,když hodím polonáboj z cigareťáku na zem,tak většinou praskne. V patrontašce je jim dobře!Stejně,náboj,který by mi upadl, nesmím podle pravidel sebrat.Tenhle vypadá pevný!Pro moje potřeby,mi líp vyhovuje ta filcová ucpávka,všechno hned promaže a nemám,žádné problémy,s otáčením válce,ani u Remingtonu,ani u Coltů.Osa válce u Remingtonu i po několika vystřelených válcích jde vytáhnout,rukou,není zapečená.Počet výstřelů je prakticky neomezený!Taky jsem to zkoušel dovnitř,ale nechodilo mi to ,tak jako teď! Taky,pak to čištění je brnkačka!Každému vyhovuje,něco jiného!Já mimo nastřelení revolveru,vůbec nestřílím na papír,tedy mířenku,na to jsem nikdy nebyl!Jinak jsem rád,že to někdo zkouší dělat a všem,kdo se do toho pouští držím palce,aby jim jejich polonáboj vyhovoval,dle jeho potřeb!!!Značně to urychluje nabíjení.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

22.01.2008 10:45

polonáboj

To video je pěkný!Většinou ti to upadne na střelu,logicky.V tom případě,i můj nepraskne,ovšem,když se povede s ním praštit na placku,tak se roztrhne,nebo se mi většinou odlepí filc se střelou,Nedalo mi to,tak jsem si to včera večer,taky zkoušel!
Jak ti trvá dlouho výroba?Taky ti to maže osu a hlaveň je čistá?Neptám se na mazání,je to tvůj recept!Dříve jsem ještě dělal polonáboje do konusu.zadní část užšší,jako to dělají kluci z 8.c.Pak jsem to začal stáčet rovně,nabíjení je stejně rychlé.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

23.01.2008 1:10

Ten proužek uvnitř je kotouček kartonu.V polonáboji jsou dva.První zabraňuje promíchání krupice s prachem.Je jen vloženej.Druhej tvoří "víčko" polonáboje a je lepenej.
Střelu na něj lepím NOVAXEM.Tuk má konzistenci asi jako hodně starej krém na obuv.
Výroba trvá trochu dýl než jen se zakrucováním konců,ale určitě ne tak dlouho jako výroba konusovejch polonábojů.Zatím mám vystřeleno nejvíc 11 bubnů v tahu.Osu válce jsem vytáhl v pohodě jen rukou bez poklepání.Že by byl revolver čistej si ale nedovolím tvrdit.Chce to zhruba po třech bubnech alepoň zvenčí otřít hadrem.Ve vývrtu nic napečenýho není ale vypadá to tam jak v komíně :lol:

Jak jsem psal už dřív,na přesnou terčovou střelbu tenhle způsob nabíjení není.Na vyřádění se na střelnici to ale nemá chybu.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

23.01.2008 11:56

Tak to je dost dobrý!Je vidět,že máš kvalitní mazání,když jde osa vytáhnout.Většinou všichni nadávají,že po 3 válcích se jim zapeče osa a zadírá se válec a musí si přetáčet rukou.Pořád tvrdím,že to je jen o mazání!Hodně lidem u Coltů padají zápalky do mechanismu revolveru a pak se diví,že jim to nejde otáčet,to mám vychytaný. Čistou hlavní jsem myslel,to,že není zapečená a nijak zvlášť špinavá.Já mám vidět drážkování v pohodě,je to jen začouzený.Když to jednou po střelbě protáhnu hadrem,tak je čistá.Zvenčí je revolver,taky po několika válcích začouzenej na válci u hlavně.Tohle oddělování kolečkem papíru používám v jednotném náboji plněným černým prachem,vykrajuju tam kolečko mazání z placky rovnou nábojnicí,tak,aby mi to nevypadlo,to už jsem psal.Nejsem mířenkář,ale s použitím polonábojů mi to lítá hodně přesně!Je to v rukou,ne v polopatroně.Zatím,jsem vystřílel 10 válců v tahu.Trochu nespáleného papírku mi zbývá v komorách.Selhač žádný,odpálí to vždycky.Jasně,že zakroucení konce je rychlejší.účel to splní a o to jde.V začátcích jsem ,taky nabíjel klasicky,štvalo mě,že to trvá dlouho,pak jsem přešel na cartridge a jsem vysmátej!Má to,ovšem jednu vadu!Nutí tě to střílet a najednou je patrontaška prázdná! :D :(

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.01.2008 13:06

No, pokud jsi přešel na přebíjení polopatronami protože ti nabíjení připadalo dlouhý, tak si spočítej, kolik času strávíš výrobou těch polopatron... :lol:
Já jsem si k vůli zrychlení nabíjení pořídil prachovnici, která umí nadávkovat 6 dávek najednou a je to...

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

23.01.2008 13:59

Hungry: No to jsi mi vzal z huby. Taky pořád nemohu přijít na to, kde je ta úspora času. Je jen v tom, že na střelnici více času strávim střílením a né nabíjením, ale celkově i s výrobou papírovejch nábojů v tom moc rozdíl asi nebude.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.01.2008 14:28

Ba právě naopak! Dokonce i výroba kovových nábojů na obyč lisech trvá déle, než nabíjení perkus. revolverů...
V praxi jde samozřejmě o to, rychle střílet v boji... U střelnice to má smysl pouze když platím čas tam strávený po minutách... A nebo, když se střílí a přebíjí na čas a není třeba trefovat desítky...

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

23.01.2008 17:34

Jo,je to přesně tak.Celková úspora času se nekoná,rozptyl je horší (alespoň u mě).
Jde mi hlavně o to vyřádění se perk.revolverem.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník