zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

06.05.2012 9:27

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Pro: MartinK

Dobrý den, jsem tuzemským prodejcem firmy Luvo a tudíž mám velké zkušenosti z touto zbraní. Pokud můžu radit, doporučuji vám v žádném případě nedávat do zbraně náboje z produkce SM!! Nikdy, opravdu nikdy to s touto municí nebude fungovat. Již jsem to řešil přímo s vedením firmy Luvo a ti se k tomuto vyjádřili následovně: Vzorky nábojů SM byly rozřezány, přičemž bylo zjištěno že nábojnice je ve své spodní části příliš slabá (tenká stěna = zmetek), což způsobuje to že při výstřelu se nábojnice extrémně nafukuje a posléze dochází k vámi zmíněným závadám. Tyto náboje jsou vhodné pouze pro opakovací kulovnice a nebo zbraně které mají "volnější komory". Nejde tedy o žádnou závadu zbraně.
Můj osobní názor je takový že náboje stojí opravdu za hov... a nepřipadá mi šťastné je pořizovat, zvláště když jsou dražší než Barnaul. Musíte brát v potaz že munice SM je STARÁ a vyřazená, a proto nemůžete od takového náboje čekat žádné zázraky. Oproti tomu munice Barnaul je nová a ve srovnání s konkurencí zcela jasně nejlevnější. Já osobně používám pouze toto střelivo a musím říci že v objektivním srovnání s produkty jiných muniček za výrazně vyšší ceny obstála velmi solidně.
Ještě jedna soukromá rada na závěr: kvalitní pušky AR15 včetně Luvo LA-15 stoprocentně střílí s dobrou municí "nasucho" (všechny části namazat Konkorem, a vytřít dosucha tak aby zůstal pouze jemný film). V žádném případě není třeba do zbraně lít hektolitry oleje a říkat si že: "Kdo maže ten jede" Je to nesmysl, efekt je přesně opačný. Olej okamžitě shoří a zůstane po něm karbon který jen brzdí funkční cyklus. Garantuji vám že pokud po každé střelbě zbraň důkladně vyčistíte, namažete a vytřete dosucha, tak že nebudete mít nikdy žádný problém. (je třeba používat dobrou munici bezproblému Barnaul) Já osobně čistím sporadicky po Xset výstřelech a střílím, jak jsem již zmínil, pouze Barnaul. Pokud má zbraň závady, je třeba hledat problém někde jinde. Nejprve munice pak zásobníky, a pak zbraň. U zbraně bych hledal v pořadí nadměrné znečištění případně závada na některé součásti = oprava zbraně.

S pozdravem

Petr Vaďura
zbraně GunDrak.cz

PS: pokud by jste mněl jakékoliv problémy či dotazy, můžete se na mně obrátit, rád vám pomohu.

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

06.05.2012 11:10

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

gunman píše:píšeš - Špatně jsem stáhnul závěr dopředu - závěr se přece vypouští, nějak tomu nerozumím

Ano, špatně jsem vypustil závěr. Neodborně jsem se vyjádřil.

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

06.05.2012 11:19

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Zbrojíři moc děkuju za informace, samozřejmě jsem přesvědčený o špatné kvalitě nábojů SM, mnou popisovaná chyba byla zčásti manipulace ve spojení se špatnou municí. Ať jsem do Luvíčka nacpal potom cokoliv, sypalo to perfektně. Jinak konkorem jsem to prostříkl a vytřel v rámci možností do sucha. Já jsem s puškou absolutně spokojený. Jinak tu zmetkovitou nafouklou nábojnici snad někde mám tak zkusím přihodit foto.

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

06.05.2012 19:06

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Tak ještě jsem fotku na forum nepřikládal tak snad se to povede. Je to fotka té 5,56mm SM německé munice. Opravdu hrůza.
Přílohy
SM 5.56.JPG

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

11.05.2012 15:12

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Tak to vypadá jako zázrak, že se neutrhlo dno a druhý náboj pak nezatemoval zbytek hilzny do komory :shock:.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.05.2012 15:18

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Ä němcům to ve zbraních funguje?


Reklama

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.05.2012 17:18

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

.... a nebude vono lepší na ty Luvo rovnou ve výrobě psát velkými písmeny ,,JEN PRO OCELOVÉ NÁBOJNICE " ,tak jako se na perkusáky píše ,,BLACK POWDER ONLY" ?

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

11.05.2012 18:07

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Jen bych rád doplnil že zbraň bez problémů funguje s náboji které mají mosaznou nábojnici. Pokud by někdo snad i přesto chtěl používat (z jakýchkoliv důvodů) munici z produkce SM, je třeba se poohlížet po jiné zbrani, ve které náboje třeba fungují. Jen mi přijde zbytečné se omezovat kvůli jednomu vybranému střelivu, když nabídka a výběr je mnohem větší. Pokud někdo nechce používat náboje Barnaul s ocelovou nábojnicí, ale chce něco lepšího s mosaznou nábojnicí, dovoluji si nabídnout úplně nově vyrobené náboje tuzemské produkce Sellier&Bellot za rozumnou cenu, která je ve srovnání s náboji SM více než zajímavá i když se jedná o střelu s jinou váhou. http://www.gundrak.cz/strelivo/?open=17

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.05.2012 20:29

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Tak na rovinu :Střelivo .223Rem. SM Chemnitz nevyrábí žádná firma SM Chemnitz ,ale jedná se o původně vojenské SS109 z Vlašimi a nebo španělské Santa Barbary .Nábojnice je vyrobená podle vojenských norem a snáší vysoké tlaky ,za to taky může MartinK v duchu výrobci poděkovat .V SM pouze vytáhnou původní vojenskou střelu ,nahradí ji střelou vlastní výroby s olověným jádrem ,nábojnici popíšou a přebalí .Ve druhé polovině loňského roku u pěti sérií Němci ojebali správné zaškrcení krčku a problém byl na světě .Kolísaly rychlosti ,náboje se v AR15 zasekávaly .Tento nedostatek jsme výrobci vytkli ,střelivo od zákazníků stáhly a vyměnili za střelivo řádně zaškrcené .Domnívám se ,že MartinK měl náboj se špatně zaškrceným krčkem ,v těsné komoře se nepodařilo závěru náboj řádně zasunout a závěr neuzamknul .Průser je ,že puška odpálila při neuzamčeném závěru ,nad tím se musí výrobce vážně zamyslet ,dokud má MartinK obě oči a všech deset prstů pohromadě ,střelivo s tím nemá nic společného ,tohle nesmí zbraň udělat ani s nejhorším střelivem a sebeneodbornější manipulaci .
Střelivo .223Rem. od Barnaulu je jistá a poměrně rychlá smrt všech nenachromovaných vývrtů ,po 3000 až 5000 ranách je vymalováno i u pušek Gallil ,o civilních puškách v této ráži nemluvě .Současná nabídka sypaných 55gr nábojů z Vlašimi je pro tyto zbraně velmi dobrá volba ,zejména když cena pro držitele zbrojní licence je 5,40kč vč.dph ,nic lepšího za ty prachy není k sehnání .Vřele doporučuji .
Ještě za uživatele :máme ve firemní zbrojnici na zkoušky celou řadu zbraní v ráži .223Rem . V uvozovkách M16 máme zastoupeny pákistánskými IDS4 ,anglikými Sabre Defens ,čínskými CQ (M4),kdyby před střelbou vyžadovali pro spolehlivou funkci natřít lehounce Konkorem a potom hadříkem vysušit ,nechám je na dvoře přejet pásákem .

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

11.05.2012 22:45

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Vážený pane Rudolf,
to že firma SM náboje nevyrábí, ale pouze "zcivilňuje" si myslím že je poměrně jasná informace. Nikdo zde vámi prodávané střelivo nepomlouvá, pouze jsem reagoval na reálnou zkušenost pana MartinK, který zde popisoval svoji osobní zkušenost. Já jsem pouze reagoval na jeho příspěvek a tlumočil vyjádření výrobce k této munici a také jsem napsal svůj osobní názor, který vyplývá z mých osobních zkušeností s touto municí ve zbraních LUVO. Nic víc a nic míň nežli fakta. Sám přiznáváte problémy s těmito náboji ve zbraních AR15, tak potom nechápu poznámku: ".... a nebude vono lepší na ty Luvo rovnou ve výrobě psát velkými písmeny ,,JEN PRO OCELOVÉ NÁBOJNICE " ,tak jako se na perkusáky píše ,,BLACK POWDER ONLY" ?", nemluvě o tom že sám MartinK řekl, že s jinou municí která má mosaznou nábojnici problémy nemá. Chápu že zbraně typu AK a jiné s náboji SM problémy asi nemají, ale to zde není podstatné protože toto téma se věnuje zbrani LUVO LA-15.
O tom kdo co chce střílet, jestli Barnaul nebo SellierBellot nebo Hornady a Remington, je poměrně bezpředmětné se bavit, pouze jsem řekl že výběr je široký a cenová nabídka také, zvolit už si musí každý sám, vše má své pro a proti.
Rozhodně nesouhlasím s tím, že by puška Luvo LA-15, stejně jako kterákoliv jiná AR15, byla schopna odpálit náboj pokud není plně uzamčený závěr. Toto je prostě technicky absolutně nemožné a nelze toho docílit při jakékoliv manipulaci s jakoukoli municí.
Pokud budete velkoobchodně nabízet zmíněné náboje Sellier Bellot 55grs FMJ za 5,40Kč včetně DPH, velmi rádi je budeme kupovat právě od vás, ale do té doby je budeme nuceni i nadále kupovat za mnohem vyšší cenu a tedy nebudeme schopni nabídnout koncovému zákazníkovi lepší cenu nežli 9Kč s běžnou marží.
Nikdo neřekl že zbraně typu AR-15/M16/M4... nutně potřebují:"natřít lehounce Konkorem a potom hadříkem vysušit" jen jsem podotknul, že extrémní mazání má zcela opačný efekt a vše jen zhoršuje. Řekl jsem cituji: " kvalitní pušky AR15 včetně Luvo LA-15 stoprocentně střílí s dobrou municí "nasucho" . A také jsem doporučil jak o zbraň pečovat v civilním použití, kdy má uživatel na čištění dostatek času. Věřte mi prosím, že moc dobře chápu to, když má někdo desítky či stovky zbraní a nemůže se každé z nich věnovat a proto jim dává pouze minimální nebo žádnou údržbu. To že i přesto fungují spolehlivě je věc jiná.

S pozdravem a přáním klidného víkendu
Petr Vaďura

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.05.2012 22:50

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Neprodávám ani LUVO ani SM, ale na té nábojnici, co je vyfocená pár příspěvků výš je jasné, že soudruzi z LUVO udělali někde chybu. Takhle nábojnice ze zbraně 5,56 nemůže vypadat ani kdyby nevím co... :mrgreen:

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

11.05.2012 23:58

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

No tak do jakého prostoru se MartinuK ta nábojnice takhle nafoukla ,když byla podle vás pevně uzamčená závěrem v nábojové komoře ?Tady vůbec nejde o to ,jestli prodám nějaký blbý náboje z SM a nebo vy z Vlašimi .

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

12.05.2012 0:26

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

AR má volně plovoucí zápalník, takže s tím tvrzením že "toto je prostě technicky absolutně nemožné a nelze toho docílit při jakékoliv manipulaci s jakoukoli municí" bych se trochu brzdil, případů slamfire se dá najít dost. A taky bych se připojil k dotazu p. Rudolfa, co se vlastně stalo s tou nábojnicí od MartinK, když teda podle všeho byl závěr v okamžiku odpálení uzamčený. Nebude nakonec ta puška speciální exemplář komorovaný pro nějaký wildcat 5.56x40? :)

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

12.05.2012 1:28

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Já jsem osobně nebyl přítomen tomu když se to stalo, a tudíž mužů jen usuzovat podle fotografie nábojnice. Dle mého názoru se nábojnice "nafoukla" v prostoru mezi komorou a závorníkem. (doufám že jste si nemysleli že závorník dosedá přesně na čelo hlavně, že ne?) Jelikož k tomu došlo pouze u této munice je namístě otázka: Kdyby to bylo závadou zbraně, nedocházelo by k tomu i u jiných nábojů s mosaznou nábojnicí? Asi ano, ale to se neděje, tudíž můžeme usuzovat o tom že chyba je na straně náboje.
Pokud nevěříte že se zbraní typu Ar-15 nelze odpálit náboj pokud není uzamčen závěr, doporučuji si to vyzkoušet. Je to velmi jednoduché, pokud zbraň nabijete a poté popotáhnete závěr směrem vzad. Po zhruba 20mm se zcela pootočí závorník do pozice kdy je závěr zcela odemčen. Pochybuji že se vám podaří odpálit náboj i když závěr potáhnete pouze o pět milimetrů vzad, podržíte jej v této pozici a stisknete spoušť. I přes to že závěr bude pořád uzamčen, dodojde k inicializaci zápalky, protože zápalník narazí svým osazením v zadní části do nosiče závorníku a tudíž nedosáhne na zápalku.
A nebo jinak, pro ty kteří to ještě snad nepochopili: Vyjměte závěr se zbraně zcela ven a poté zatlačte na závorník směrem k nosiči závorníku až nadoraz. (pozice uzamčeno) Nyní prstem v zadní části závěru zatlačte na zápalník tak aby vylezl směrem nadoraz s čela závorníku. Nyní můžete vidět že zápalník přesahuje čelo závorníku pouze o 0,9mm. V tuto chvíli pořád držte prstem zápalník tak aby byl ve své nejpřednější pozici a přitom táhněte závorník pryč od nosiče, tak jako by docházelo k odemykání závěru až do pozice kdy se zápalník zcela zková do závorníku o nebude přesahovat čelo závorníku. Nyní zjistíte že se závorník pootočil pouze o malou část svého funkčního cyklu a tudíž zůstává pořád spolehlivě uzamčen, ale zápalník v žádném případě nemůže dosáhnout na zápalku. Jak asi již chápete, nic nezmůže ani fakt že zápalník je volně plovoucí protože i kdyby měl dostatečnou energii na to aby vlastní vahou a rychlostí mohl snad odpálit zápalku, tak v případě neuzamčeného závěru nemůže dosáhnout na zápalku a narazí, jak jsem již zmínil, do nosiče závorníky svým osazením.
Prosím změňme téma, myslím že vzájemným osočováním a napadáním stejně nic nezměníme na faktech které se stali a neustálím spekulováním nad tím co a jak a proč, se stejně nic nezmění.
Souhlasím s panem Rudolfem, že tady nejde o to kdo co prodává, ale o to jestli jsou zbraně LUVO v pořádku a bezpečné. Pokud tomu někdo snad ještě nevěří, klidně se o tom přijeďte osobně přesvědčit, nemám s tím žádný problém, rád se vám budu věnovat.

Konečný verdikt: některé náboje SM ve zbraních AR-15 nefungují. S ostatními náboji Luvo LA-15 nemá problém. Doufám že alespoň na tomto se shodneme a proto tuhle diskuzi na téma "náboje SM" považuji za uzavřenou.

S pozdravem
Petr Vaďura

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

12.05.2012 6:10

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

podle té fotky mi přijde prostor mezi komorou a závorníkem dlouhý přes 5 mm

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.05.2012 7:56

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Díky za přednášku, co a jak se nikdy nemůže stát... Hold když pánbůh dopustí, i motyka spustí...

Tady je na první pohled na onu nábojnici jasné,že to nebylo v době výstřelu uzamčené. Za to nemůže žádné střelivo, ale konstrukční chyba zbraně, či závada na konkrétním kusu. To se prostě stát nemůže.

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

12.05.2012 10:10

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

...ještě mne napadá, jestli soudruzi neudělali někde chybu ve stylu 5.56x45 NATO = .223Rem (obdobně 7.62x51 NATO = .308Win) při výrobě nábojů, pochybuji, že by ji udělali při výrobě komory.

MartinRst.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06.03.2012 19:14

12.05.2012 11:10

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Nechci nikoho poučovat nikoho o etice podnikání ,ale podle mého názoru má být ochodník advokátem zákazníka a ne výrobce .Těch 25% marže na pušce máte od zákazníka a ne od výrobce .Nás obchodníky platí zákazník a ne nějaká fabrika .
Pokud se o pušky Luvo -15 takhle nafoukla nábojnice v uzamčeném závěru v prostoru mezi hlavní a závorníkem ,popletl si český výrobce při kopírování americké dokumentace palce s centimetry .
Podle mého názoru závěr nabral náboj ze zásobníku ,zachytil vytahovačem a při podání do nábojové komory se to opřelo špatně zaškrceným krčkem střeliva SM v komoře .Čert vem náboj za deset kaček ,průser je v tom ,že puška přesto vystřelila .Argumentace ,že s jiným střelivem to Luvo 15 nedělá , nesvědčí zrovna o zodpovědném přístupu k řešení tohoto vážného problému .Každý z nás se jistě setkal i u nového střeliva s defektem na krčku vzniklým při výrobě ,je to vcelku běžná závada .Až se chudákovi zákazníkovi tohle znovu stane s ,,ostřejší"laborací ,co mu potom poradíte ?Řeknete mu ,kde si má koupit vodícího psa a najmout asistentku na doživotní utírání zadku ?!Tahle diskuze není přeci o desítkách a devítkách ,ani o ušetřeném desetníku na náboji ,ale o bezpečnosti při střelbě .Jistě se všichni shodneme ,že standardní samonabíjecí puška tohle nemůže dělat ani se střelivem ,které vytváří velmi vysoké tlaky o normální laboraci ani nemluvě .

zbrojir
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 03.01.2012 17:01
Bydliště: Brno

12.05.2012 21:01

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Pro jan@hrdonka.net:
podle toho co jste napsal soudím, že jste to bohužel vůbec nepochopil. Nevadí, pokud máte zájem, můžeme se domluvit a já vám to osobně předvedu, ukážu, vysvětlím.

Pro jpp:
pokud si osobně myslíte, že tato nábojnice byla odpálena z neuzamčeného závěru, tak se asi budete jednou hodně divit. Je opravdu velmi naivní si myslet že pokud by náboj nebyl uzamčen v komoře, že by došlo pouze k takovémuto vydutí nábojnice ve spodní části, jako je na fotce. Ale prosím, nebudu vás o ničem přesvědčovat, zajisté s tímto máte velké zkušenosti, když můžete veřejně prohlašovat, že cituji: "Tady je na první pohled na onu nábojnici jasné,že to nebylo v době výstřelu uzamčené. Za to nemůže žádné střelivo, ale konstrukční chyba zbraně, či závada na konkrétním kusu. To se prostě stát nemůže."

Pro pana Rudolfa:

Vážený pane, já se určitě nestavím do role advokáta výrobce, ale pouze prezentuji svůj osobní názor založený na svých osobních zkušenostech. To co prezentuji, tak opírám o jasné argumenty a fakta, které jsem schopen a ochoten dokázat.
Souhlasím s tím že zde jde především o bezpečnost, která je nejdůležitější. Stojím si za svým názorem že není možné se zbraně odpálit náboj pokud nebude uzamčen závěr. A tudíž NEHROZÍ žádné nebezpečí v podobě ohrožení střelce. Pokud bude do zbraně nabita nekvalitní munice, dojde pouze k tomu že zbraň nebude fungovat, ale v žádném případě neohrozí střelce.

Pokud je kdokoliv z vás schopen skutečně prokázat že tomu tak není, rád se poučím. V opačném případě prosím všechny, aby nevytvářely zbytečné mýty založené na spekulacích a dohadech.

S pozdravem
Petr Vaďura

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

12.05.2012 21:23

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

zbrojir píše:Pro jpp:
pokud si osobně myslíte, že tato nábojnice byla odpálena z neuzamčeného závěru, tak se asi budete jednou hodně divit. Je opravdu velmi naivní si myslet že pokud by náboj nebyl uzamčen v komoře, že by došlo pouze k takovémuto vydutí nábojnice ve spodní části, jako je na fotce. Ale prosím, nebudu vás o ničem přesvědčovat, zajisté s tímto máte velké zkušenosti, když můžete veřejně prohlašovat, že cituji: "Tady je na první pohled na onu nábojnici jasné,že to nebylo v době výstřelu uzamčené. Za to nemůže žádné střelivo, ale konstrukční chyba zbraně, či závada na konkrétním kusu. To se prostě stát nemůže.


Pokud tedy tvrdíš , že ten vyfocený náboj byl odpálen při uzamčeném závorníku , by v komoře musel stejný defekt.A to pochybuji.Ta zbraň prostě vystřelila neuzamčená a je jen štěstí , že to nedopadlo hůř.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků