Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

06.09.2006 16:07

Lada: Je to přesně jak píšeš, universální, vše a vždy řešící způsob neexistuje. Vždy se vychází z dané situace a možností obránce. A stále zastávám názor, že největší výhra je vyhnout se boji. Jenže to buhužel vždy nejde :( A pak, za co bych bral plat? :lol: Pak mám jěště takovou zkušenost, že cesta k úspěchu může být i schopnost komunikace. A svým klukům tluču do hlavy, že co ukecají je bonus pro ně. Jednou jsem v jedné herně narazil(tísňové volání)na 150kg funící vzteklou příšeru. Ten by mně asi sežral i s tonfou. Chtěl se pořád bít. Řekl jsem mu, s tebou se bít nebudu, na tebe nemám. Pojď ven na cigáro, pokecáme v klidu. A on šel. Při cigárku jsem mu vysvětloval, že kdyby se choval slušně tak na něj nikdo nevolá ochranku. A on mi řekl se slzama v očích(měl tak trojku v žíle), že chápe jak máme těžkou práci a že lidi jsou svině :lol: Pak jsme si ještě vyměnili pár komplimentů jací jsme správní chlapi a s podáním rukou se rozloučili. Samozřejmě netušil, že parťák stojí tři kroky za ním připraven vzít ho tonfou přes palici. Situace jsou různé a já se snažím v co nejkratší době provézt analýzu a syntézu a zvolit ten nejlepší taktický postup. A to, že se mi to zatím víceméně daří vůbec neznamená, že mně třeba dnes v noci někdo nerozbije na sračky :wink: R

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

06.09.2006 16:39

2 rostar. Nadherně zvládnutá situace, asi začnu opět "nosit" cigára, pač někdy můžou být i zdraví prospěšné. :wink:
Proti útoku zezadu...to by útočník musel tak deset metrů za tebou omylem šlápnout do hromady plechovek od piva, aby mu to nevyšlo. :? Tady pomůže jenom obezřetnost k tomu, kudy člověk chodí. Jenže znám pár případů, kdy se něco semlelo na otevřeném prostranství, zcela nečekaně. Útočník projížděl na kole po silnici a po chodníku šel chlap. Najednou kolo leží na zemi a jeho majitel rube chlápka "bejsbolkou" co měl na nosiči... pak tady byl popisován případ přepadení (menšinovou)partou na rušné ulici...

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

06.09.2006 17:02

Jimi: Útok ze zadu je skvělá strategie pro útočníka a vstupenka do špitálu pro oběť. Celkem slušně se to dá eliminovat v týmu kdy vždy jeden ,,zametá". Horší už to je ve dvoučlenné hlídce, no a když je člověk sám to aby si hlavu vykroutil. Jedna z prvních věcí co učíme nováčky je, že kam se dívá parťák, nemusí se dívat on a naopak. Vzájemné krytí i ve dvoučlenné hlídce alespoň částečně eliminuje napadení ze zálohy.

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

06.09.2006 17:42

2 rostar:
Týmová práce je u profíků samozřejmost...nebo by měla být. Cením si tvých příspěvků, jenže já se vesměs pohybuji sám, nebo s přítelkyní, takže mi v některých částech města nezbývá, než si tu hlavu vykroutit :? :wink:

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

06.09.2006 17:50

Jimi: Tak to je vpoho, kdyš jsi s přítelkyní tak jste dva a vzájemné krytí může fungovat. A když jsi sám tak si tu hlavu stejně vykrucuješ páč čumíš po ženských :twisted: No a přitom můžeš zároveň monitorovat prostor kolem sebe :wink: R

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

06.09.2006 17:57

:lol: :lol: ona je tak lekavá a vyplašená, že by mi podle jejich pdnětů na 100m nočním úseku parku, došla munice. :lol: :wink:

ale myslím, že se vzdalujeme tématu... :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

06.09.2006 22:00

Já jsem stál proti noži (a on to myslel vážně) a přestože jsem se předtím téměř denně šest let učil s nunchakama, dokázal jsem s nima akorát vpodstatě bezúčelně máchat před sebou, nohy mi ztěžkly a ztěží jsem klopýtal vzad (o útěku nebylo řeči, to prostě nešlo). On se zdál být v těžké pohodě, nikam nespěchal a snažil se mě píchnout. Lidé chodili kolem a všichni na mě srali - hele dva debilové si vyřizují účty. Mojí nejsilnější zbraní v tu chvíli byla blízkost policejní stanice (kousek od nádraží) a mocný řev "policié, pomoc", který jsem zkrz ztažené hrdlo vydával. Vpodstatě se na to vysral, když se mu to chvíli nedařilo a asi měl strach z těch policajtů, kteří po chvíli skutečně přišli - někdo jim řek, že se tam dva perou. Takže jak na mě někdo vytáhne nůž, nebudu nic moc řešit. Nemyslím, že jsem posera, ale oni mají prostě výhodu - v kriminále už byli a patří to mezi jejich lepší zážitky v životě, už někoho bodli a akorát jim to mezi kámošema dodalo prestiže, za to že někoho sejmou nepřijdou o studium, práci, přítelkyni/manželku, rodiče je nebudou kritizovat, .... To je fakt velká "výhoda". V práci mám průběžně třetinu až polovinu pacientů s něčím podobným na krku - jsou na tomto poli skutečně "easy" a "napřed".

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

06.09.2006 23:06

Jericho: To není tím, že bys byl posera. Věřím, že nejsi. Zřejmně se jednalo o Tvůj první(jeden z prvních)reálný střet. Ta syrovost a skutečnost situace může člověka zcela zablokovat. Zažil jsem kluka který při první ostré akci nebyl schopen zvednout ruce aby se kryl a nechal se mlátit do držky. Dá se to odbourat ale chce to čas a nabírat zkušenosti při zákrocích. Já po 16 letech stále citím před zákrokem mírné mrazení v podbříšku. Ale pochybuji, že by měl civilní občan zájem vyhledávat takovéto situace jen proto aby si na ně zvykl. Spíš se bude snažit se jím vyhnout, což je to nejrozumnější co může udělat. Píšu to tady jen proto aby Ti tenhle případ nějak nenarušil sebevědomí. Je to naprosto normální. R

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

07.09.2006 17:33

Já si z toho vzal ponaučení, že nemám velké oči co všechno bych v případě napadení udělal a že utéct přece můžeš vždycky a přesně chápu proč maj policajti v USA pětikilovou spoušť a silné řeči jako "kopneš ho mezi nohy" apod.

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

07.09.2006 17:37

jericho vubec bych se nechtel ocitnout v tu chvili na tvem miste. Ale tu poznamku o petikilove spousti a silnych recech jsem nejak nepochopil...

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

07.09.2006 17:53

Existuje stojina na glocka, která je na objednávku NY policie ta má na rozdíl od cca 2,5 kg normálního odporu spouště zhruba jednou tolik. Vyšlo to ze zkušeností, že policisté ve stresu zásahu často stříleli neúmyslně - měli narušenou jemnou motoriku a chyběl cit v prstu. (proč ho asi měli na spoušti?) No a všude možně čtu o různých technikách a jejich účinnosti a že je třeba je nadrilovat aby fungovaly apod. 6 let drilu téměř denně považuji za dost intenzivní a mě to pomohlo jen velmi málo. Snad jen, že jsem nepraštil sám sebe. Snad to funguje pro ty, kteří už mají stres v takových situacích zvládnutý, ale tam nepatřím. A domnívám se že z normálních lidí opravdu málo kdo.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

07.09.2006 18:08

jenze ty jsi driloval techniku, ne psychiku

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.09.2006 18:34

Já proti noži lx uspěl, člověk ležel, byl pod vlivem, a když sem se nad něj nahnul, chtěje ho zachránit,bez výstrahy bodl.Stačil jsem uskočit jen díky tomu že byl pomalej.Čepel 12 cm, byl z toho nakonec i soud , protože napadl i zásahovku, kterou jsme do práce volali, výsledem OOOOOO nic, vlasně ani nechětl... :( nikomu nic udělat.
...hajz* jeden

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

07.09.2006 22:47

záleží na načekanosti situace, taky jsem měl období kdy jsem se nad tím pořád zamýšlel a výsledek byl ten, že to v normální situaci nejde.

možná by nebylo od věci využívat pasivních překážek (popelnice, židle,...) mezi mnou a agresorem, případně po něm něco takového mrštit, ale když mě pak na procházce městem v noci obstoupilo 5 spoluobčanů a dožadovali se cigaret, sám jsem nevěděl co dělat a byl jsem rád že za zády mám zeď. opravdu je dobré do jistých míst "nosit" cigarety.

pokud se nad někoho nakloníš a on bodne, pak je to jen o štěstí a náhodě, zajímavé že kdyby ses nad někoho naklonil a on vystřelil, tak by se to bralo asi trochu jinak, ale nůž přece nedělá ty hrozné rány tak je celkem neškodný, a není třeba aby na něj militantní magoři tahali hned zbraně, ne?

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

07.09.2006 23:23

vrb píše:možná by nebylo od věci využívat pasivních překážek (popelnice, židle,...) mezi mnou a agresorem, případně po něm něco takového mrštit, ale když mě pak na procházce městem v noci obstoupilo 5 spoluobčanů a dožadovali se cigaret, sám jsem nevěděl co dělat a byl jsem rád že za zády mám zeď. opravdu je dobré do jistých míst "nosit" cigarety.


Využít se dá cokoli když tě to napadne a máš na to čas což při útoku nožem z blízky mít nebudeš..ale třeba jo pak použít co se dá , ale to je jen pěkná představa když na to přijde tak.....

No k těm cigaretám je to pěkný způsob jak jim ten útok usnadnit! ono když budou chtít jen cigáro a ty jim řekneš nekouřím a půjde mu/jim skutečně jen o cigáro tak se na tbe vykašlo max tě pošlou do pr*dele....samo můžou to brát jako záminku a cítit se dotčeni a kdybys jim dal cíko v pohodě by odešli----no to se většinou nestane.

Spíš jde o situace ve které je to pouze záminka k napadení! Tím že jim budeš rozdávat cigarety, hledat je, podáš stratíš ostražitost připustíš si je více k tělu, a hlavně si zaměstnáš jednu či dvě ruce a pak jen bum! když je vytáhneš dříve než k tobě dojdou tak aby ěli výhodu a nemáš zapalovač a zas budeš hledat a zbavíš se jedné ruky kterou ase můžeš bránit.....
A když tě nenapadnou hned tak si nějakou záminku najdou jako nemáš nějakej drobák (vytáhnout šrajtofli není zrovna dobrý způsob) když řekneš že ne už je to důvod tě napadnout, řekneš někomu z nich vole jelikož jseš na to zvyklí a hned další důvod, proč na mě tak debilně koukáš něco se ti nelíbí atd atd...

Navíc pak už nemáš ani moc šanci uniknout když už je/jsou u tebe... takhle na větší vzdálenost (pokuď tedy tě nezastaví když jdeš proti nim) a i tam než zareaguješ nemám máš určitý náskok....a když půjdou za tebou budou řvát přidáš do kroku evetuelně vezmeš pilu...

Kvůli takovýmu triku s cigárem jedna svině :x znásilnila mou kamrádku!

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

08.09.2006 8:24

on spis zduraznil to "nosit"
takze bych rekl, ze pokud sahne do kapsy tak ne pro cigarety ;)

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

08.09.2006 12:55

kamarádky je škoda, doufám že si ten hajzl dlouho posedí, u mě nepředpokládám že by mě někdo chtěl znásilnit, ale pokud se někdo rozhodne mě zabít a já o tom nebudu vědět, tak to prostě udělá a těžko mu v tom zabráním. jde o to, jaké riziko je člověk ochoten ještě tolerovat. třebas Mrázek se byl jistě zabezpečný po fyzické stránce víc než já a stejně mu to nebylo nic platné, ale myslím že zabít mě má důvod podstatně méně lidí. ale náhoda je blbec, pokud člověk narazí a magora tak je každá rada drahá. spíš koukám kolem sebe co by se dalo použít, (popelník, květináč, židle, lahev, batoh... stačí to vzít a několikrát ho tím trefit, je to myslím rychlejší než tahat kvér.)

"nosit" je takové nepříliš výstižné slovo, v angličtině řeknou wear a je jasno co kdo myslí, každopádně vpravo cigarety, vlevo Gaston. ale poslední dobou už nechodím na problémová místa tak ani vlastně skoro nenosím.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků