Jak se Vam libi?

Anketa končí za 05.04.2007 15:51

ano, libi
37
41%
ne, nelibi
54
59%
 
Celkem hlasů : 91
Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

04.03.2014 20:02

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

tak dneska sem měl možnost díky kolegovi z fora ozkoušet PPS na střelnici, veliké díky, dojmy? Překvapivě na velikost pěkná zbraň, ono to fakt nehází až bych tomu nevěřil, samozřejmě díky úzké rukojeti mi to trochu cestovalo v ruce což vylepšil pevnější úchop, trochu mě pobolívá šlacha za prostředníkem asi díky úzké pažbičce absorbuje velké rázy ono to taky na tom kousku co je hlaveň ubrzdit nebude jen tak, na nošení nádhera, do náprsní kapsy se sedmiranným zásobníkem ideál, taky by mě zajímala dlouhodobá životnost ale vypadá bytelně, pro mě horký kandidát vedle G26, Tau 85UL ale ta plochost mě zatím docela dostala.
Ještě bych se zeptal znalých někde jsem tu zaznamenal info že Walther přešel pod Umarex a tím je obava o kvalitu, je to pravda? Resp. došlo k jakémusi spojení v distribuci do USA ale nevím jak tam figurují výrobní kapacity.

Uživatelský avatar
Prim
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 04.10.2011 9:21
Bydliště: Vojkovice

24.04.2014 9:59

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Nenašla by se nějaká dobrá duše s PPSkem z okolí Prahy, kdo by byl ochotný se sejít na střelnici a nechal mě zbraň ošahat + párkrát vystřelit? Koukám po nějaké menší 9tce na nošení, jenže tohohle špunta někde sehnat k zapůjčení bude asi oříšek...
Na oplátku můžu nabídnout Baikal MP446 Viking, Makarova

Díky,
Pepa

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

24.04.2014 18:56

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Prim: SZ

Uživatelský avatar
Prim
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 04.10.2011 9:21
Bydliště: Vojkovice

10.05.2014 21:12

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Tak diky Albertovi jsem mel moznost si PPSko vyzkouset a vysledek na sebe nenechal dlouho cekat - uz je jeden kousek z druhe ruky doma.
Dojmy vyborny - zpracovani na jednicku, rozborka hodne podobna Glocku, chovani pri strelba prekvapive dobre, vcetne presnosti (ktera je na tak malou zbran uzasna, v mem pripade daleko za moznostmi strelce :))
Zatim na me pusobi jako idealni kompromis, na noseni paradni rozmery. Na strelnici se taky neztrati.
Jako nevyhody bych videl cenu jak zbrane, tak prislusenstvi (s tema zasobnikama se fakt posrali) a mozna pro nekoho vaha - ale to beru jako dan za prijemnou strelbu, navic mi pri noseni vadi vzdycky spis rozmery, nez hmotnost.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

19.05.2014 11:05

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Mám podobné příznivé dojmy. Překvapivě nízký zpětný zpětný ráz na takového prcka a neuvěřitelná přesnost (navzdory tvrdé "obranné" spoušti). S poteflonovaným olovem 135 grs to střílí snad líp, než moje CZ75 (až budu mit víc času, dodám fotky). Dílenské zpracování, vůle atd mi přijdou o třídu lepší, než u Glocka. Je krásně placatá. Když jsem ji vzal poprvé do ruky, připadalo mi, že držím prkénko na naklepávání řízků :D. Co se týká výměnného hřbetu rukojeti, tam vidím vadu na kráse. Když pořádně chytnu rukojeť, cítím, jak ten kryt nedrží pevně, má vůle v uložení a lehce povrzává. U tak malé pistolky bych uvítal jednoduchý pevný hřbet. Zatím nastříleno do 1000 ran veškerým dostupným střelivem od továrních 90 grs JHP přes klasiku SB po různé přebíjenky 115 až 135 grs olovo (EPRX a teflon). Bez jediné závady, pistole žere vše a nejeví žádné známky opotřebení kromě setřelého brynýru na dotykových plochách hlavně a vodících drážek závěru. Na rozdíl od jiných miniplasťáků se odnikud nesypou žádné špony a zbraň nevyžadovala žádné dodatečné opravy, úpravy nebo ladění. Zdá se, že s těžkými střelami má lepší přesnost, než s lehkými. Zajímavé byly i výsledky měření na hradlech v porovnání se standardní ČZ75 (vliv rozdílné délky hlavně). Ty dodám taky později (až je najdu :oops: ).
V souvislosti s tím nízkým zpětným rázem by mne docela zajímalo, jaké zkušenosti kdo máte s tímhle waltříkem v ráži 40 SW? Jako bývalého spokojeného majitele G23 mne to docela interesuje :)

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

25.06.2014 16:40

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Tady: http://hajnrich.rajce.idnes.cz/pps/ jsou fotky dvou nástřelek, jedna je z 25 m, ruce opřené o prkno, střela 135 grs teflon, 4.7 grs Ba9. Druhá je 20 m z volné ruky, devět ran, střela teflon 135 grs a 5.2 grs Ba9.

Orientační porovnání rychlostí mezi CZ75/PPS:

Magtech 95 grs JHP: 400/375 m/s, cca 492/440 J
teflon 135 grs 300/275 m/s, cca 393/333 J
SB 115 grs FMJ 350/338 m/s, cca 470/430 J

To nejsou špatné výkony na tak kraťoučkou hlaveň, řekl bych :)


Reklama

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

22.02.2015 20:50

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Rýsuje se mi možnost výměny PPS 9mm za tu samou, ale v ráži 40SW. Nemáte s tímto provedením někdo nějaké zkušenosti? Uvítám i odkaz na nějaké jiné fórum, kde PPS ve 40SW řeší...

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

12.05.2015 9:35

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

tak mám nákupku v kapse a jdu si pro svou první - walthera PPS :D

Uživatelský avatar
dastan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 12.04.2010 14:01
Bydliště: Olomouc

22.05.2015 20:42

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Mohu poprosit někoho ze zkušenějších kolegů o radu? Dnes jse vzal poprvé fungl nové PPSko na střelnici. Prvních cca 15 ran (S&B SUBSONIC) zcela v pohodě, poté dalších cca 40 ran (S&B FMJ) s častou závadou (cca 1x ze 3-4 ran) v podobě sice korektního přebití, ale závěr zůstane cca 4-5 mm před dorazem a pro další odpal nutno dotlačit závěr dopředu. Přitom pokud závěr mírně stlačím vzad, vždy se vrátí do koncové polohy. Co by jste mi doporučili? A) nepanikařit a rozhýbávat nový kus, nebo reklamace? Děkuji za nasměrování.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

23.05.2015 8:33

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Nepanikařit :-) ... jestli je to fungl nový kousek, tak by to mohlo být nějaké to záběhové kousání (?)

I.C.E
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 30.11.2014 22:26

23.05.2015 10:01

Zkus trochu maznout náboje, např WD na hadrů a náboje o ne otrit

Odesláno z mého Q10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
DemonA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 29.01.2014 12:32
Bydliště: Praha

16.10.2015 12:42

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Nebyl by tu někdo s PPSkem ochotný zajít na zastřílet na AVIM v Praze (Ale i jinam)? Albert , už je bohužel ex-majitel..

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

16.10.2015 13:17

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Až někdy budeš mít cestu do Jirkova (nebo Chomutova), tak se ozvi. Nechám tě zabouchat si dle libosti :)

kyjosek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 22:03

18.10.2015 6:49

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Ahoj nevite kde splasit nejakej grip na pps, nasel jsem v americe vyrobce - talon, ale do evropy nezasílají.

jan.ondrejka
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18.10.2015 14:59

18.10.2015 15:08

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

hajnrich píše:Až někdy budeš mít cestu do Jirkova (nebo Chomutova), tak se ozvi. Nechám tě zabouchat si dle libosti :)


Ahoj, tady na foru jsem novej a ve strelecke obci vlastne taky. Dnes jsem udelal zkousky a cekam na ZP. Zatim je mym favoritem ke koupi za tri tydny prave PPS. Bohuzel si z ni nemam kde vystrelit. Nejblizsi strelnice s PPS co jsem nasel je v Ceskych Budejovicich.
Snad nevadi, ze jsem do teto debaty tak vpadnul. Chtel jsem Te poprosit, pokud by to bylo mozne, zda bys me nechal par ran vystrelit. Jsem z Ostrova na karlovarsku a do Chomutova to mam kousek.
Byl bych Ti moc vdecny.
Diky.
Honza

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

18.10.2015 22:02

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

To vůbec není problém. Zbytek máš v SZ.

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

20.10.2015 15:39

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

dastan píše:Mohu poprosit někoho ze zkušenějších kolegů o radu? Dnes jse vzal poprvé fungl nové PPSko na střelnici. Prvních cca 15 ran (S&B SUBSONIC) zcela v pohodě, poté dalších cca 40 ran (S&B FMJ) s častou závadou (cca 1x ze 3-4 ran) v podobě sice korektního přebití, ale závěr zůstane cca 4-5 mm před dorazem a pro další odpal nutno dotlačit závěr dopředu. Přitom pokud závěr mírně stlačím vzad, vždy se vrátí do koncové polohy. Co by jste mi doporučili? A) nepanikařit a rozhýbávat nový kus, nebo reklamace? Děkuji za nasměrování.


Kamarád ho teď koupil, tak jsem si s ním trochu hrál, nevím jak tvůj kousek ale ten jeho asi olej neviděl ani ve výrobě a je to dost spasovaný, tak bych mazal a střílel, mělo by si to sednout. Dej vědět jak jsi dopadl.

kyjosek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 22:03

22.10.2015 22:47

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Zase bych to s tim olejem neprehanel, v navodu je presne dáno, kde se ma mazat, jinak bych ho vytrel do sucha.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

22.10.2015 23:29

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Měl jsem Walther PPS a prvních cca 100 až 150 ran taky občas zazlobil (byla to první návštěva střelnice). Hned při další návštěvě střelnice fungoval naprosto bez závad až do doby než jsem ho prodal. Nastřílel jsem s ním +/- 1800 ran. Teď ho vlastní kamarád.Nevím kolik toho už vystřílel ale vše bez jediné závady. Takže bych to osobně viděl na klasický "zaběhový syndrom" než si to všechno trochu sedne.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

25.10.2015 16:37

Re: novy Walther PPS 9 mm x 19

Koupil jsem pistolku z druhé ruky, úplně nová - vystřelená krabka dvě. Bylo nutné vyčistit kanál úderníku utopený v oleji a bordelu (přemazáno...) a odstranit grot ze spoušťového ozubu na úderníku + vylešit zbytek, protože spoušť hrubě zadírala i po stovkách suchých cvaků. Teď už je pěkná a držel jsem ještě jiný kus s několika tisíci na hrbu, který byl mnohem hladší, takže si to ještě sedne.

To horší - nešel docvaknout větší hřbet, ve výrobě se rozešly tolerance v této sérii, řešilo se to hodně v USA. Prodejce při reklamaci hřbet okamžitě a ochotně poštou vyměnil za jiný kus a řešil dál bez dopadu na mne (Zbraně Ostrava, chválím a děkuji za přístup).

Po stránce chování a střelby 1*, subjektivně nejlepší ze skupiny G43/Shield/G26, které jsem zkusil v Leiku najednou vedle sebe.

Po stránce konstrukce je to překombinované kvůli uvolňování bicí pružiny sundáním hřbetu. Pokud hřbet držící na mini plastovém zubu na odpružené pacce upadne, ujede dolů silou pružiny, takže to člověk v nouzi v ruce neudrží. Chraň ruka Páně toho, kdo to bude podle návodu pořád sundávat a nasazovat, naštěstí stačí úderník uvolnit spouští.
Dobrý chod čistě vyrobeného spoušťáku v rámu trochu kazí zachytávání bicí pružiny v kanálu úderníku. Imho blbě zvolený průměr a délka pružiny, která se slyšitelně otírá o stěny. U starších sérií to bylo ještě horší, teď se montuje kratší pružina.
Ve srovnání s PPQ/P99 je trochu nižší kvalita výroby - kosmeticky horší svary, kolejničky vedení závěru hrbaté od zamačkaných grotů, na úderníku zmíněná jehla... Nicméně klíčové sestavy hlaveň/závěr a spoušťové ústrojí v kontejneru jsou stále precizní a konstrukční řešení je až na zmíněné dobré. Zarmzí obtížná rozebiratelnost, všude jsou rollpiny a podle videa z YT je to sestavené jak ježek v kleci. Zatím jsem kompletní rozborku nedělal a po shlédnutí se mi ani nechce, raději to časem celé hodím do ultrazvukové pračky.

Přes zmíněné problémy a reklamaci jsem nakonec spokojený a bral bych jej znovu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník