Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

21.06.2011 18:26

Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Má někdo víc informací než bylo ve Střelecké revui?
Nábojnice 9 Luger prodloužena na 28 mm.Použita těžší střela.Má to být náboj do pákovek.

gres
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 11.11.2006 1:47

21.06.2011 22:57

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

článok ma tiež zaujal ale otázne je, načo ísť touto cestou keď existuje .357sig a do pákovky ich vlezie viac.

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

22.06.2011 1:13

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

To neni nic jineho nez polotovar nabojnice 10x28 Rubber popr. 9x19 Blanc, do ktereho nacpal kuli. Vezmeme-li v uvahu, ze ani 9x25 Mauser ani 9x29 (9mm Winchester Magnum) nedostali zadneho velkeho uplatneni, je i tento novy Libruv vytvor dalsi slepou ulickou vyvoje. Stejne jako vetsina Librovych vytvoru (naboju) konci pouze ve vitrinach sberatelu, lze predpokladat, ze tomu nebude jinak ani u tohoto naboje.

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

22.06.2011 9:13

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

To mas asi pravdu, ......mozno by bol zaujimavy do nejakeho PDW alebo samopalu, ako vykonnejsi variant 9mm Luger.

ceda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2011 10:34

22.06.2011 9:29

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Libra je fenomén.Samozřejmě že řada nábojů ať kulových nebo brokových zůstala jen ve stádiu vývoje.Je to dáno dobou a vývojem.Dnes už se jen baví.Ovšem nezapomeňte že jen celosvětové řešení patentových práv na náboj Snail zůstalo na samotném Librovi a ten platil.Přesně 50 miliónů ze svého a to původně mělo být vše jinak. Stát se zachoval tak jak všichni víme.Přeji mu hodně úspěchů , zdraví a štěstí.Bohužel manželku už mu to nevrátí.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

22.06.2011 15:48

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

No tenhle náboj jako moc perspektivní taky nevidím, padá u něj univerzálnost munice (pistole/puška)....


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.06.2011 9:42

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

To je sice hezké , ale víme aspoň jaký to cca výkon?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

03.02.2012 1:48

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

ceda píše:Libra je fenomén.Samozřejmě že řada nábojů ať kulových nebo brokových zůstala jen ve stádiu vývoje.Je to dáno dobou a vývojem.Dnes už se jen baví.Ovšem nezapomeňte že jen celosvětové řešení patentových práv na náboj Snail zůstalo na samotném Librovi a ten platil.Přesně 50 miliónů ze svého a to původně mělo být vše jinak. Stát se zachoval tak jak všichni víme.Přeji mu hodně úspěchů , zdraví a štěstí.Bohužel manželku už mu to nevrátí.

K Librovi se vyjadřovat nebudu, protože to nemá smysl... Ale vážně by mě zajímalo, kde jsi vzal ten nesmysl, že platil někde 50 mega za patent na Snail. Zdroj?

ceda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2011 10:34

03.02.2012 10:06

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Nevím kde se ve Vás bere ta drzost tvrdit že jsem zde napsal nesmysl.Zdroj je přímo pan Vlastimil Libra.Zkuste se ho přímo zeptat a on Vám jistě odpoví tak jako mně.Víte o Librovi se traduje jedna historka.Kdysi ho školil nějaký instruktor o dýchacím přístroji.Protože se mu nelíbil přístup výše zmíněného okamžitě ho napadl slovy o nezájmu k dané problematice.Libra odvětil že kdyby se dotyčný instruktor začetl do patentu k tomuto dýchacímu přístroji dozvěděl by se že je tam podepsán sám pan Libra.Byl to jeho vynález.Instruktor taky nevěděl stačilo se zeptat .Ovšem pokud chcete vypadat jako syn toho školitele,tak jak se říká, proti gustu žádný dišputát.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

03.02.2012 12:29

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Ta drzost se ve mě bere zřejmě tím, že o dané problematice něco vím :!: A rozhodně mé informace nečerpám z pláče a "hospodských keců" jednoho zneuznalého vynálezce, nad jehož patenty a UV se každý z oboru jen pousměje. Jen pro ilustraci stačí nahlédnout do databáze UPV - www.upv.cz a zadat si do vyhledávání Libra. Zjistíte, že posledním čím nás tento fenomén obohatil je označení přebíjeného náboje. Skutečně vynález hodný mistra Cimrmana a to nechci Járu urazit... :roll:
Slyšel jsem na vlastní uši od Libry podobné hovadiny, ale nikdy mě nenapdalo je prezentovat někde jako pravdu, tedy na rozdíl od Vás... Ale k věci a fakta!
Pokud se také podíváte na zmíněný SNAIL, tak zjistíte, že přihláška vynálezu byla podána v roce 2002 a na vlastní žádost bylo řízení v roce 2004 zastaveno! Dále se dočtete, že tato přihláška byla podána pouze jako NÁRODNÍ, takže za její podání bylo zaplaceno přihlašovatelem několik málo tisíc a ne 50 milionů jak uvádíte Vy, či pan Libra osobně. Takže než začnete podobné blbosti někde psát, pokuste se relevantnost Vašich informací ověřit!
A v neposlední řadě Vás musím zklamat i ve věci dýchacího přístroje. Pan Libra není držitelem žádného patentu na dýchací přístroj 8)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

03.02.2012 13:26

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

K tomu ještě jedna drobnost k doplnění, střely SNAIL nejsou tak úplně nový výnález, ale je to oprášená myšlenka snad z období druhé světové války s použitím nových technologií výroby.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

03.02.2012 13:55

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

"Vynález" jako takový, tedy průbojná střela do krátké zbraně alias SNAIL je asi stejným vynálezem, jako kdyby si někdo nechal patentovat kolo. Nikoho z oboru by nic podobného nenapadlo, jen Libra má obvykle tu drzost, že to zkusí... Co kdyby, že... 8)
Naprostá většina jeho "vynálezů" pak skončí tím, že se o nich napíše článek a zavře se za nimi voda. Ano, takový průkopník slepých uliček...
V době kdy tady vrcholila hysterie kolem této "zázračné" střely SNAIL, jsem měl příležitost navštívit firmu MEN v Německu. U kávy jsme se tom zázraku chvilku bavili a když jsem jim popsal princip funkce SNAIL, tak se technici jen pousmáli a podali mi prospekt na jejich 9mm AP, kterou už měli dávno v sériové výrobě. Podotýkám, že to bylo v době co Libra vyřvával něco o tajném patentu a na potkání tvrdil, že ten náboj SNAIL bude stát 500 Kč/kus. Tehdy zmíněná indikativní cena MEN 9mm AP byla kolem 3 EUR.
Už z výše uvedeného je vidět že Libra je především snílek a tak trochu blázen odtržený od reality, ale to by bylo spíš téma pro Doc. Chocholouška, než na střelecké fórum.

Jinak kdo má zájem, může se na MEN AP klidně podívat tady:
http://www.men-defencetec.de/produkte/m ... -mm-luger/

ceda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2011 10:34

03.02.2012 14:16

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

To jpp.Ptal jste se mně kde jsem vzal informaci o patentovém řízení a o ceně kterou jsem napsal.Znovu říkám jedná se o odpověď pan Vlastimila Libry.Nic víc nic míň.Dále zde uvádíte jako zdroj databázi patentů a užitných vzorů.Pokud je pro Vás řešitel skoro tří desítek patentů,( k nahlédnutí zde) isdv.upv.cz/portal/pls/portal/portlets.pts.lst jen zneuznaný vynálezce a hospodský kecal.Tak začínám pochybovat o Vaší střízlivosti.To že vycházíte z národního patentovéhu úřadu je hezké.Ale je to jen jedna země jeden úřad který už nesleduje a neprosazuje právo majitele k danému patentu.Toto si musí majitel ochránit sám.Dále je povinnen platit patentové poplatky v každé zemi kde je jeho patent patentově chráněn.Čily všude kde ho přihlásil.Vaše znalost s české databáze je v tomto světle naprosto scestná a nedostatečná.Nechci Vás dále trápit protože sám sebe prezentujete jako toho,,Kdo o dané problematice něco ví".I když promiňte, je to nanejvíš úsměvné.A ještě k tomu kyslíkovému dýchacímu přístroji(Neplést se vzduchovým)Jedná se o třícestný ventil.Ovšem zase nikde jsem nepsal že pan Vlastimil Libra vynalezl celý dýchací přístroj.Vzhledem k tomu že UPV zveřejňuje přihlášky od roku 1991 nebo to aspoň v záhlaví deklaruje ,nedivím jste že jste to nedohledal.Ovšem vy nejste přes ty hospodské kecy tak tuším že budete ještě něco prezentovat i když to budou třeba jen hovadiny.Promiňte za to že jsem použil Váš slovník.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.02.2012 14:22

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

VYRESTE SI TO PRES SZ/PM! V opacnem pripade budou nasledovat sankce! ufo

Uživatelský avatar
stifter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 142
Registrován: 07.04.2008 21:23

08.02.2012 21:04

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

To jste to pěkně " patentně" zařízli ! Víte něco o té patroně ? Tlaky, rozměry, rychlosti .....???

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

08.02.2012 23:19

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Tak se zeptejte, když vás to tak zajímá, to je taková práce?
http://www.snailteam.cz/kontakt/kontakt.html

Uživatelský avatar
stifter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 142
Registrován: 07.04.2008 21:23

09.02.2012 21:27

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Já se ptal (mailem 2x) ale nikdy jsem se nedočkal žádné odpovědi. Asi nejsem hoden ... :lol:
P.S. Byl by to pěkný náboj pro samonabíječku.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.02.2012 22:33

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Podobných nábojů si nevymýšlím kolik budu chtít. Třeba mě napadá 9x27 Franta. Bude mít 10g FMJ střelu a V5=555 m/s. A řekněte, že ne :!: Výkres do CIPu namaluju zítra na papír o svačiny a když mi o tom napíše nějaký škrabal článek, tak se tady o tom může debatovat.

Vyrábět ho taky není problém, za peníze v Praze dům a když si někde objednám 250 tis. ks, tak mi to určitě rádi sjedou. Jen abych na to ještě sehnal výrobce zbraně... Sakra, nikdo se nehlásí? Taková super ráže :mrgreen:

Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

10.02.2012 11:46

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

JPP to vystihl naprosto presne 8)
Podivame-li se do historie, obdobne naboje se v samonabijecich flintach s dyn. zaverem objevuji uz vice nez 100let (.32 WSL, .35 WSL, .351 WSL, 401 WSL...), ale postupne ustoupily do pozadi zajmu strelcu (presnost bidna - pouze dynamicky zaver; drahe nabojnice; vydrz nabojnic nijak prevratna - kamarad ma 1907 Winchestera v .351 WSL a nabojnice vydrzi max 3 prebiti a pretrhne se). Navic u te 9x28 od VL - cilem nebylo vytvoreni noveho naboje - vznikl jako vedlejsi produkt gumaka do Ruska popr. slepe 9x19.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

11.02.2012 1:55

Re: Nový puškový náboj 9x28 Libra.

Ta odpověď byla smysluplná, jen to bylo psáno mezi řádky... Napíšu to tedy přímo...

Bavíme se tady bohužel o náboji, který vlastně neexistuje. Pokud jsou mé informace správné, tak na něj neexistuje aktuálně žádná balistická hlaveň, ani není komorován do žádné zbraně. Pro tento náboj neproběhla ani neprobíhá žádná typová kontrola a nevím, že by probíhali jakékoliv kroky nezbytné k tomu aby se tento náboj objevil CIP.

Ano, možná vznikl nějaký kus zalisováním 9mm střely do nábojnice pro 10x28T. Ale tím to končí. I to bude nejspíš důvod, proč se nikdo na dotaz o parametry neráčil odpovědět.

Ono od chvíle kdy něco podobného někdo vytvoří vede ještě dlouhá a trnitá cesta k tomu než se z toho stane skutečný náboj.

A to nejpodstatnější je to, že každý náboj, respektive jeho vývoj jde ruku v ruce s vývojem zbraně. 4,6x30 by nikdy nevzniklo bez HK. 5,7x28 zase bez FN.

Další

Obsah fóra / Střelivo / Puškové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků