PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

11.06.2009 9:49

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

MarKu blbost to není, jen si policie právě chce ušetřit starosti s papírovaním a předpokládám, že tam už Jomekabiho znají tak se s ním takhle domluvili. V zákoně je přece napsáno, že policie musí opakovaně vyzývat vlastníka aby si tu zbraň vyzvedl, nebo jinak se o ni postaral. §64 odst.2
Nemyslím, že by se policie dobrovolně nechala nařknout z toho, že výhodně kšeftovali se zbraněmi, a výtěžek z prodeje stejně patří vlastníku zbraně. Aspoň u nás se tomu brání zuby nehty.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

11.06.2009 12:40

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Presne tak. Az to prijde zpatky, daji mi vedet, a je pak na mne, jestli si ji budu chtit nechat, nebo prodat, ci ja nevim co.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

11.06.2009 13:17

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

V zákoně je hlavně napsáno
1. Trestnost nedovoleného ozbrojování zaniká u osoby, která bez povolení přechovává zbraň kategorie A, B anebo C nebo hlavní část zbraně této kategorie, předá-li je ve lhůtě 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona dobrovolně do úschovy kterémukoli útvaru policie; ten o převzetí vydá potvrzení. Ten, kdo odevzdal zbraň kategorie A, B anebo C nebo jejich hlavní část, může ve lhůtě 2 měsíců ode dne jejího odevzdání do úschovy požádat o vydání příslušných dokladů opravňujících jej k jejich držení. Nepožádá-li o vydání uvedených dokladů, nebo nebudou-li mu vydány, použije se § 64 zákona č. 119/2002 Sb. obdobně.

Tečka. § 64 se použije až když tohle neprojde, tudíž pak už půjde o znehodnocení, možná prodej.
Prostě rozhodně bych se nenechal ukecat na podání až později než jsou dva měsíce od podání.

Uživatelský avatar
Casper
 
Příspěvky: 338
Registrován: 01.04.2008 17:04
Bydliště: Praha

12.06.2009 11:05

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Ptal jsem se a prý je ta lhůta nesmyslná. Takže až to přijde z balistiky, tak se to začne teprv řešit..

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

12.06.2009 14:07

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Ona je polovina zákona nesmyslná, o tom se nebavím ;)

Uživatelský avatar
Casper
 
Příspěvky: 338
Registrován: 01.04.2008 17:04
Bydliště: Praha

12.06.2009 16:26

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Já bych ty dva měsíce moc nehrotil. Prostě se zeptejte na svém inspektorátu... :)


Reklama

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 473
Registrován: 02.01.2009 13:29

13.06.2009 9:07

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Já se taky ptal, je stále na balistice...zajímalo by mě, co tam s ní dělaj...snad přijde nepoškozená...navíc, kdo by spěchal, když sankce jsou jen na lidi, né na úřady...

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

02.07.2009 12:12

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

V rámci zbraňové amnestie požádal muž o registraci minometu a kanonu

http://www.mediafax.cz/domaci/2893491-V ... u-a-kanonu

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

02.07.2009 14:37

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Dve zajimavosti z clanku:

Minomet je německé výroby ráže 120 milimetrů. Skoro sedmimetrový, ke dvěma tunám vážící kanón je ruské výroby s ráží 76,2 milimetru. Kanon měl mít původně dostřel až 13 kilometrů a obsluhovalo ho šest až osm vojáků. Muži tedy bude tato stará vojenská technika pravděpodobně zaregistrována a bude ji i nadále moct mít ve svém držení.
...
V případě že jsou zbraně nefunkční, nebyl s nimi spáchán trestný čin, a držitel si vyřídí povolení k jejich držení, policie mu je dodatečně zaregistruje a tím jejich vlastnictví zlegalizuje, i když doteď je měli doma takzvaně načerno.

---

Takze na tom automatickem udelovani vyjimek asi neco pravdy bude :)
Druhy odstavec je predpokladam preklep...

Uživatelský avatar
Kukri
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 12.12.2008 14:17
Bydliště: Písek

02.07.2009 16:26

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Tak znám tu u nás různej exotů dost, ale o tomhle mazákovi jsem ani neslyšel, budu muset holt zase začít chodit do hospody, neb jsem zcela bez informací :lol:

Uživatelský avatar
EMS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 02.01.2009 14:54
Bydliště: Mělník

04.07.2009 23:11

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Tak jsem i já úspěšně proběhnul kolečko po úřadech a Walther PP z výzbroje Wehrmachtu už je na papírech. Musím pochválit opět Mělník, šlo to naprosto v pohodě, celkem necelý 3 měsíce se vším všudy.
nejdýl samozřejm ě na balistice, pak šel na zkušebnu,tam to bylo na počkání a o příští úřední den na PČR přibyl už i techničák.
A náklady? v pohodě, 100,- nákupka, 200,- PZ a 500,- na zkušebně - i s manipulačním poplatkem...+ 3 vlastní náboje, ty chtěli s sebou :D

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

05.07.2009 0:38

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

......Po rozporávání přímo na Pol.prezidiu,jsem se dozvěděl,že když se ze zbraně 2 roky nestřílí,tak může dojít ke změnám v materiálu a následnému roztržení zbraně/to je citace/.......

tohle je ukázka šikany a/nebo debility policajtů.
jak je možný, že takový hovadiny si policajti vydávaj jako interní předpis? jestli je to interní předpis, tak snad platí interně, čili jen pro zbraně policie ČR. nemaj na to nárok. pominu-li že obsahově je to hodný dementa z pomocný školy. myslel jsem, že policajti musí mít aspoň střední školu...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

05.07.2009 3:03

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Par takovych zbrani doma mam, i kdyz uz davno prihlasenych. Asi bych se mel zacit bat o zivot! :roll:

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

05.07.2009 18:57

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Už jsem o tom kdysi informace hledal a zjistil jsem, že tento názor není tak úplně výmyslem naší policie, má jistý reálný podklad, ovšem došlo tam k jistým posunům a komolení původní informace. Skutečně může dojít při delším skladování bez střelby u zbraně k takovým změnám, že je pak zbraň při výstřelu nebezpečná, jsou tu ovšem jistá ale!
1) týká se to zbraní řádně nenakonzervovaných
2) jedná se především o zbraně výrobců, kteří vyrábějí zbraně té nejnižší kvality
3) degradace se obvykle netýká přímo materiálu hlavně, závěru nebo rámu, ale vývrtu
4) degradace hlavně trvá obvykle 5 až 10 let (zbraň která není přímo vystavená působení povětrnostních vlivů)

K jednotlivým bodům z hlediska policie:
1) policie nemá tušení jak byla zbraň skladována a musí tedy předpokládat, že špatně (hledisko obecné bezpečnosti)
2) Zbraně kvalitních výrobců (zvláště pak kvalitní vojenské zbraně) těmito problémy netrpí, například podle testu prováděných v tehdejším SSSR je AKM po běžné údržbě (vyčištění a naolejování po střelbě) pověšené hlavní dolů za popruh na větvi stromu ještě po 8 letech plně funkční a dostatečně bezpečné pro použití (pro vojáka), akorát pažba prý může být shnilá a na povrchu zbraně může být už nějaká rez. Policie však nerozlišuje výrobce na dobré, či špatné (to by mohlo být považováno za diskriminaci) a chová se ke všem stejně (mnohdy k naší škodě).
3) K degradaci materiálu hlavně, závěru, nebo rámu jsou obvykle třeba poměrně vysoké nebo naopak velmi nízké teploty (koroze zde trvá velmi dlouho), kdežto k degradaci vývrtu může docházet i za teploty pokojové a to především korozí. Jsou známi případy špatně provedených tvrdochromů hlavě, které se za pár let následkem mikrotrhlin ze značné části oddělili od hlavně (což nebylo na první pohled patrné) a při výstřelu způsobily havárii (sloupaný chrom se hrnul před střelou). U nechromovaných hlavní jsou známi případy vylomení částí polí vývrtu následkem jejich podkorodování (opět vina mikrotrhlin). Výrobcem ovšem většinou bývají firmy ve třetím světě, které fungovala na hranici legálnosti.
4) Ač degradace v takovýchto případech trvá několik let a u kvalitních výrobců trvá degradace nekonzervované zbraně i nakolik desetiletí, počítá se opět s nejkratší dobou, která se ještě dělí bezpečnostním koeficientem. Opět hledisko obecné bezpečnosti.

Myslím, že by bylo lepší spíš zakázat k nám dovoz zbraní takovéto kvality, a jejich legalizaci posuzovat kus od kusu.
Co se týká zbraní které byly dlouhodobě uskladněny (například od války) kdo ví kde (např. za trámem na půdě), tak tam je jasné, že by na zkušebnu jít měli.

Uživatelský avatar
krejva
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 28.02.2009 20:32
Bydliště: Praha

05.07.2009 20:13

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Pufik píše:Dve zajimavosti z clanku:

Minomet je německé výroby ráže 120 milimetrů. Skoro sedmimetrový, ke dvěma tunám vážící kanón je ruské výroby s ráží 76,2 milimetru. Kanon měl mít původně dostřel až 13 kilometrů a obsluhovalo ho šest až osm vojáků. Muži tedy bude tato stará vojenská technika pravděpodobně zaregistrována a bude ji i nadále moct mít ve svém držení.
...
V případě že jsou zbraně nefunkční, nebyl s nimi spáchán trestný čin, a držitel si vyřídí povolení k jejich držení, policie mu je dodatečně zaregistruje a tím jejich vlastnictví zlegalizuje, i když doteď je měli doma takzvaně načerno.

---

Takze na tom automatickem udelovani vyjimek asi neco pravdy bude :)
Druhy odstavec je predpokladam preklep...


By mne docela zájímalo, jak si s tímto poradili na balistice :D To mohla bejt sranda. Vystřelí v Č. Brodě a zavolá si do prahy, ať mu to tam skouknou....." bude to tam za 3...2...1..." A tormetace by mohla bejt taky prča.......... :twisted:
Však asi budu sklaman, protože někdo namitne, že na zběratelské účely se to nedělá.
Škoda

Uživatelský avatar
fredy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 281
Registrován: 05.10.2006 23:10

06.07.2009 0:17

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

BALVANE ty si snad děláš srandu ne? :shock: srovnávat zbran co je 8 let venku na stromě a podle tebe nekvalitní zbraně v pokoji degraduji!? :shock: :lol: to by museli půl zbraní v republice zničit i s myslivci :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

06.07.2009 7:44

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Při mé návštěvě na zbraních jsem se poptával na jiné donesené věci a zda jsou nějaké zajímavosti. Paní tvrdila že zajímavosti snad ani ne, ale exoti. Že prý pán přinesl pistoli kterou před X lety hlásil jako ukradenou. Nějak mu nedošlo že na tohle amnestii nedostane. :D

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

06.07.2009 7:57

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Proc ne? Minimalne nemuze mit na krku nedovolene ozbrojovani a o to u amnestie jde predevsim ne? Za "odcizeni/ztratu" byl predpokladam potrestan uz tehdy a pokud je to vice let tak uz je to (vedoma lez) pravdepodobne stejne promlcene...

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

06.07.2009 8:57

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Já osobně to chápu tak, že - dotyčná zbraň prošla "zločinem", to jest že není možné ji amnestovat - zažádat si o její navrácení. Pohled laika...

Jinak, přístup policistky mi přišel naprosto pohodovej, nehrála si na vševědoucí a neměla problém si nechat ukázat kde je výrobní číslo a jak se pistole opravdu označuje (mám i přesně opačnou zkušenost :x ). Jen mě upozornila že lhůto 2 měsíců jistojistě nedodržej a když to půjde dobře, bude to do vánoc. Prý absolutně nestíhá balistika (týká se Prahy). A měla připravenej neoficiální formulář se žádostí o navrácení zbraně, vyřídil jsem to přijednom.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

06.07.2009 10:14

Re: Novela zákona 01.02.2009 - Amnestie na nelegálně držené zbr.

Balvan: To co píšeš je dle mne nesmysl. Dotyčného znám osobně, zbran jsem držel v ruce. Nic z toho, co popisuješ tam nehrozilo ani náhodou... Netroufám si tvrdit, že tebou popisovné jevy jsou absolutně nemožné, ale považuji to za stejně pravděpodbné, jako, že tě trefí metorit přímo mezi oči při prochásce s krokodýlem...

Dle mne to byla jen hloupost, za kterou si ten dotyčný policista pevně stál... "Někdy je třeba více odvahy změnit názor, než si za ním pevně stát..." jak praví klasik

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník