Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

24.06.2006 18:50

To 4mike: Za 20k bych o tom minimalne vazne uvazoval. V jake to je razi. Tango Limited, ze ktereho to zjevne vychazi, je dostupne v nekolika razich?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

24.06.2006 19:44

ráže se zatím neřešila, má je 9x19
18 ran vidím jako nutné minimum a tudíž 9x19 bude asi nejschůdnější

Olda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.01.2006 17:30

25.06.2006 1:35

To je skoda, jednu 18ti rannou devitku s SA spousti uz doma mam :-(. S Tanfogliem mam bohuzel zkusenosti, byl to model Limeited Custom HC a kvalita nebyla nic moc. Kamarad ze strelnice ma Limited a ma podobne zkusenosti (u jeho pistole je napriklad muska nakrivo, u te me byla sice rovne, ale treba pojistce se nechtelo moc zajistovat a tak me po pul roce "dobrovolne" opustila), jak je na tom Brno Limited? Pokud je to kvalitme udelane, ma to male vule a dotazene detaily, s tim maji Italove trochu problem, tak bych uvazoval i o 9x19, na tangu mi vyhovovala ergonomie. Ma to polygonni hlaven? Kolik je uzamykacich ozubu? Je k tomu vic vratnych pruzin?

P.S. pokud to je opravdu v brne sestavene Tango, tak na to pujde i 6ti palcova hlaven.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.06.2006 8:50

http://4mike.webovastranka.cz/image/108 ... LfaCL4.jpg
http://4mike.webovastranka.cz/image/108 ... lfaCL5.jpg
http://4mike.webovastranka.cz/image/108 ... lfaCL3.jpg

vůle závěr/rám cca 0,15 (délka vedení 145mm)
hlaveń/závěr cca 0,05 radiálně i axiálně

pohled na kvalitu zpracování má asi každý individuální ale oproti nejmenované zbrojovce :D se na to dá koukat se zalíbením :D
nebavíme se tady o špičkové zbrani ale podle mne by to mohlo být prima železo pro začínající sportovní střelce

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

25.06.2006 12:17

No a jak se ti Miku s tím daří střílet? Mířenka, akční a kolik máš tak na spoušti?

Mimochodem ten kohout jak jsi mě poučoval o DA/SA a only SA se dá udělat taky jen jako SA, stačí, aby měl jinak ozuby...protože stejný kohout mají i DA/SA pistole.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.06.2006 12:30

Lukas
1) mám to teprve týden a nebyl čas z toho prásknout víc jak 100,
podle mého subjektivního vjemu se to chová příjemně
na mířenku nemám buňky a na trošku svižnější střelbu to potřebuju dostat do ruky a dát tam jinou mouchu
Kolik to má na spoušti nemám čím změřit, další reference od Alfonnse

2) nejsem si vědom, že bych Tě jakkoliv poučoval, jen jsem podotknul že to má pouze SA spoušťák (na kohoutu je i bezp. ozub)


Reklama

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

25.06.2006 12:41

MIKE:
ad 2) sorry, asi to bylo znělo trochu hruběji, jen jsem konstatoval...

ad 1) koukej přijet na závody na plechárnu si to očíhnu taktéž :)


a ještě prosbička, optej se zda-li budou robit něco jako Stock Custom to bych si i pořídil :)

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

26.06.2006 7:58

Tak tuhle novou Alfu jsem viděl v sobotu na závodech ve Svitavách - jeden chlapík ji sehnal levněji, byl to jeden z pár kusů, které údajně měla Městská policie (asi v Brně, nevím jistě), oproti CZ 75 to má měkčí vratnou pružinu, závěr se natahuje lehce, přičemž zpětný ráz je příjemný.
Na pohled to zvenku i zevnitř vypadá moc hezky, když jsem studoval vnitřek závěru, byl zpracovaný o dost lépe než u mé CZ 75 TS.

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

26.06.2006 11:59

Dobrý den.

Ocelové modely pistolí bohužel nevedeme, na objednávku můžeme dodat pouze znehodnocené
ostré zbraně. S modely zřejmě došlo k dezinformaci.

Děkujeme za poptávku.

S pozdravem

J.Pekařík
ALFA-PROJ

Tak já nevím tohle mi dnes poslali...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.06.2006 12:10

Lukas
co jsi poptával ? Iron combat či limited ?

P.S. jestli tohle čtou, tak mají ze mne na Šumavské asi radost, to abych se tam alespoń měsíc neukázal :D :D :D

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

26.06.2006 13:39

Alfa

:D Mě odpověděli toto:

Alfa Limited má shodný mechanizmus jako standardní provedení IRON, to zn. i
úderníkovou pojistku, ale spoušť pracuje pouze v SA režimu. Pokud budete
chtít eliminovat možné komplikace vzniklé úderníkovou poijistkou, stačí ji jednoduše
vyjmout. ALFA Limited je k dispozici na objednávku pouze chromovaná za 24.900,-.

Tanfoglio nám dodává pouze komponenty a my se snažíme odstranit různé známé "neduhy"
v italském stylu.


Z toho a výše uvedeného lze snad dovodit následující:
Tím, že vyrýbějí pouze plastové pistole zřejmě chtějí říci, že vlastní hlavní části zbraně dávají jen na ty plasťáky, tzn. že ocelové Alfy jsou plně z komponetů z Itálie - pouze doladěné a dopasované. Za uvedenou cenu mi to tedy nepřijde zase až tak bombastické - při minimálních rozdílech oproti Alfě Iron - je to pochopitelné , maloseriová výrova vyjde draho, tyky bych to levnějc nedělal. Ta pistole co má 4mike je údajně opravdu ze zakázky pro MP , zřejmě nějaké "přebytky". trochu mi uniká , proč chtěla policie pistoli s SA spouští. ( to mám z rozhovoru s paní z obchodního oddělení).

schválně jsem to trochu zeditoval, nemusí se zde objevit celá korespondence :roll:

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

26.06.2006 22:41

4MIKE: ne obecně jsem poptával celoocelovou pistoli, necharakterizoval jsem přesně zda-li chci limiteda nebo irona...každopádně by bylo fajn, kdyby to rezjeli sériově...

LEDA: ale tvá a má odpověď se trochu rozchází nemyslíš? :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.06.2006 23:01

Lukas
já totíž nechápu, proč se vůbec pouštěli do výroby ocelový bouchačky (Iron combat-compact), když není na trhu patrna nějaká marketingová aktivita.
(předváděčka je fajn ale na vyzkoušení byly jen plasťáky a ty už jsou pár let veřejnosti známy, ocelovky byly jen k nahlédnutí)
Pokud nejsou v podnikový prodejně a ani v jejich katalogu, tak evidentně něco vázne. Jestli to mají na triku obchodníci či snad nějaký výrobní komplikace nemám tušení a nehodlám o tom fabulovat.

Přijde divný že bydlím v Brně, vyrábí se to v Brně a jedinej kdo mi nabídne alespoň fotku je Brýmová :evil:
Ne že bych byl snad nějakej brnocentrista ale z podnikový prodejny je to do fabriky 5km, tak kde už by to mělo být kdykoliv k odběru ??

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

27.06.2006 8:03

alfa

:D Lukas: Ano a ne ....)))) z jejich pohledu jsou plastové Alfy jejich produktem, postaveným na standardním polotovaru rámu, zbytek si dodělají sami, možná berou i polotovar závěru, to nevím - asi ano. Každopádně hlaveň je jejich, klasická pole - drážky, žádný polygon.
Ty ocelové Iron už jsou spíš pouze smontované a dodělané Tanfoglia, jednoduše do nich ve fabrice nejspíš téměř nic svého nestrkají - takže z jejich pohledu je nevyrábějí. Nevím jestli hlaveň je polygon, pokud ano, tak to bych považovat spíš za mínus, pro olovo je to téměř nepoužitelný. Takže můj závěr je ten, že pokud má Alfa Iron klasickou hlaveň, je lepší ji předělat na SA spoušť (anebo nee - jak komu libo) a oželet krásný hranatý lučík - jinak je to totéž, materiálově poctivá ocel, což je lepší než nerez, nehledě na to, že byla řeč o chromu - za ty peníze neee, maximálně kdyby to bylo na dlouhým rámu, na což se moc netváří. Prostě to není jejich artikl - co naděláme. Jsem přesvědčenej, že na objednávku by smontovali ledacos, jenže je otázka v jaké kvalitě - a pokud se s tím bude někdo individuálně drbat, tak jsme s cenou někde jinde a přestává to být zajímavý. V relaci kolem 30k je spousta jiných kvalitních zbraní. :D


pokračování v názorech na vývrty obecně je na:
viewtopic.php?p=14564#14564

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

27.06.2006 17:15

Tak jsem měl možnost si osahat a střelit s tou Alfou limited, jejíž fotku tady vystavil 4mike. Byl jsem velice příjemně překvapen.Zpracování na velice slušné úrovni,vůle minimální. Pokud bych chtěl pistoli z CZUB s takovýma vůlema, tak bych musel asi hodně dlouho vybírat. Spoušť parádní, oproti mýmu ST IPSC má nepatrně delší chod, ale to by šlo určitě poladit. Co se týče úchopu, tak mi padla do ruky jak prdel do gatí, zvláště ten velkej bobřák je příjemnej. Sice jsem příznivce dlouhých rámů, ale střelba mě velice překvapila, je to velice příjemný, zpětnej ráz minimální, oproti mojí 40tce zdvih prakticky žádnej :D
Jediný co bych té pistoli vytknul jsou mířidla, když jsem v GC mířil na terč tak se mi ztrácela moucha. Ale muška s vláknem to vyřeší.


Sice nevím kolik ta pistole stojí, ale pokud to bude cenově srovnatelný s CZ 75 TS, tak bych určitě bral radši tuhle pistoli.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

28.06.2006 7:36

Re: Alfa

ALFONSS: Stojí maličko víc:

Leda píše::D Mě odpověděli toto:
ALFA Limited je k dispozici na objednávku pouze chromovaná za 24.900,-.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.06.2006 13:16

FINSON: Jenže do Tactical Sportu z fabriky musíš ještě něco investovat, aby ses dostal na úroveň téhle Alfy. Když už nic, tak aspoň vyměnit ty hrozný dřevěný střenky, který z té zbraně dělají kopáč, a mířidla. A to taky něco stojí...

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

28.06.2006 13:22

To nepopírám, taky se mi líbí víc než TS, přestože ty dřevěný střenky na TS mi do ruky docela sedí.

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

29.06.2006 10:37

Ve Strakonicích jsou podle jejích vlastních slov schopni a ochotni provézt širší předvedení jejich výrobků pro větší počet potencionálních zájemců. Dobře se s nima jedná, jsou ochotní a vstřícní a ta předváděčka by byla určitě zajímavá. Já to mám však do Strakonic dost z ruky. Takže pokud se toho chcete někdo ujmout a zorganizovat nějakou akci tak kontakt na styčného důstojníka je : volprechtova@czas.cz

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

29.06.2006 23:11

v případě nějaké akce na Strakonické bouchačky bych byl také pro, mám to taky řádně z ruky, ale v případě, že by něco bylo tak na lukas.ipsc@centrum.cz

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků