minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

08.09.2009 10:12

Noseni zbrane kategorie A

Zdravim osazenstvo strelectvi a mam opet jeden zvidavy dotaz.

Podavam si zadost o vyjimku za ucelem koupe plne automaticke zbrane. A v formulari jsem mimo nabyti vlastnictvi a drzeni zaskrtl i noseni zbrane. Pokud vyjimka bude schvalena, budou mi upravovat ZP kvuli tomu, aby do nej mohli zapsat 'Opravnen nosit zbran kategorie A' ci ne?

Dekuji za odpoved.

S pozdravem

JMH.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

10.09.2009 19:01

Re: Noseni zbrane kategorie A

ne A není na nošení

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

10.09.2009 19:54

Re: Noseni zbrane kategorie A

(čistě teoreticky dle legislativy:)

119/2002 Sb. | §9 | odst. 2: Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,
b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,
c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,
d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo
e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.
Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).

Viz http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... 002_rozpis

Z toho mi jednoznačně vychází, že fyzická osoba jen se ZP nemůže dostat výjimku na nošení, tedy není třeba ani nic měnit v ZP - pokud máš ZP-A*.
Pokud by jsi byl zaměstnán někde u firmy s výjimkou na zbrojní licenci podle písm. b), pravděpodobně by jsi měl možnost dostat (nevím za jakých podmínek) na zadní stranu ZP "Oprávněn nosit zbraň kategorie: A,B". Někdo s osobní zkušeností?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

11.09.2009 7:23

Re: Noseni zbrane kategorie A

Hm kdyz projde noseni kratke u agenturnich zamestancu(kovbojove od G4S, atd.), tak proc by nemohlo projit noseni Acka skryte... :D

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

11.09.2009 9:52

Re: Noseni zbrane kategorie A

Dekuji vsem za odpovedi. Takze to vypada, ze zadost budu zrejme podavat znova. No co, aspon, ze to nic nestoji. Nebo se muze stat zazrak, a monocajti to schvali :) Uvidime na zacatku rijna.

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

14.09.2009 9:14

Re: Noseni zbrane kategorie A

Ted jsem se pro jistotu do toho zakona jeste jednou podival a nenasel jsem tam zadnou klausuli, ktera by omezovala noseni Acka. A k memu dotazu, pokud mi to povoli, tak mi opravdu budou muset upravit ZP nebot opravneni nosit zbran kat. A se tam opravdu zaznamenava. No nic, uvidime v rijnu :)


Reklama

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

14.09.2009 13:24

Re: Noseni zbrane kategorie A

Ovšem problém je v tom povolení - je tam výslovně napsáno, že povolení se vydává výhradně držiteli ZP sk. A, čímž se tak nějak přirozeně chápe, že to bude pro "sběratelskou nebo muzejní činnost" dle písm. a) (byť to tam není výslovně napsáno). A k tomu mi pak nějak nepasuje to povolení k nošení...

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

14.09.2009 13:29

Re: Noseni zbrane kategorie A

Vím, že se na tohle neptáš, ale přesto. Stojí Ti za to nosit Ačkovou zbraň? Navíc moc "A" zbraní, co se vejdou do podpažního pouzdra neznám a dlouhá dost ztěžuje pohyb po městě (sám jsem vyzkoušel - samozřejmě legálně s "Bčkovou").
Pokud někdo použije "B" či "C" zbraň k ochraně zdraví, života a majetku moc dobře víme, jak to končí (vyšetřovačka, basa, odvolávání a život dočasně v pr*eli) :cry:
A jak pak asi skončíš, když se budeš bránit automatem? Jestli to chceš jen kvůli frajeřině, tak se na to radši vyprdni. Ale nechci Ti šahat do svědomí. Svoje důvody máš a brát Ti je rozhodně nechci. Jen to třeba ještě jednou promysli.

V globále Ti nakonec přeju, abys aspoň na držení tu výjimku dostal.

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

14.09.2009 14:09

Re: Noseni zbrane kategorie A

2 MarK: ZP sk A. samozrejme mam. A ted jsem koukal na zdroj, ze ktereho jsem cerpal ja a zjistil jsem, ze to je verze zakona pred novelou. V novelizovanem zneni (aspon v tom, co je uvedeno na zbranekvalitne.cz) to veta uz neni. Je v tom tedy standardni neporadek.
2 Honzik: Jelikoz noseni je vse, co neni drzeni (aspon tak mi to rikal komisar), tak ano, stoji. Proto mam i vsechny (3) dlouhe zbrane kat B. zapsane na noseni. Nestojim o hadky s monocajtem az mne zastavi v aute a ja budu mit v kufru zbran s zasunutym zasobnikem nerkuli s nabojem v komore.

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

14.09.2009 14:16

Re: Noseni zbrane kategorie A

Jinak, tu zbran si porizuju proto, ze zbrane z obdobi WW2 jsou dle meho jedny z nejlepsi designu, co kdy vznikly. A navic, stejne mi ta zbran bude po lezet v trezoru a akorat se na ni budu chodit koukat. Preci jen kadence 'tommyho' je znacna a cena .45ACP patron relativne vysoka. A bohuzel jsem se zatim nedokopal k tomu, abych si koupil prebijici soupravu.

Uživatelský avatar
Zodiak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 04.09.2009 23:57
Bydliště: Č. Budějce

14.09.2009 15:24

Re: Noseni zbrane kategorie A

Vážně si připouštíš přepravu v kufru auta dlouhe zbraně v nabitém stavu ? Není to trochu hazard ? Nebo náboj v komoře ... to fakt opravdu myslíš vážně ? Osobně mám k nabité zbrani asi větší respekt.

StanleyCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 18.06.2008 21:30
Bydliště: Brno - venkov

14.09.2009 16:01

Re: Noseni zbrane kategorie A

nemusí být náboj v komoře, stačí v zásobníku a už to není držení...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

14.09.2009 16:46

Re: Noseni zbrane kategorie A

Pokud neni zasobnik ve zbrani, NENI to noseni.

"Zbran nabita naboji v zasobniku" znamena:

a) naboje jsou v zasobniku
a zaroven
b) zasobnik je ve zbrani

At uz tak nebo tak, samocinna zbran je dobra do filmu jako "tvrdackej efekt pi*o", v realu je to nepouzitelny.
Zkuste nekdo vyzpovidat nejakyho vojaka, co se vratil z nejaky mise a tam se dostal do primeho stretu. Davka je v tu chvili akorat utraceni naboju, kterych v pripade podobnych akci neni nikdy dost.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

14.09.2009 16:50

Re: Noseni zbrane kategorie A

A proto se vsechny vojensky zbrane delaj s burst/auto triggerem - aby vojaci byli "drnaci pi*o" :lol:

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

14.09.2009 16:59

Re: Noseni zbrane kategorie A

Dobře. Prošels :) Proti Tommy-gunu neznám argumentu. Ač já bych dal přednost UK 59, ehm.... 8)

Sám mám též všechno napsané na nošení, z praktických důvodů. Zásobník mívám vložený do krochny jen když jdu ven. A dlouhé přepravuji i skladuji "ve stavu vylučujícím okamžité použití", náboje nabíjím do zásobníku a zásobník vkládám až na palebné čáře na střelnici. Ale to už je na zvážení každého jednoho střelce.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

14.09.2009 17:09

Re: Noseni zbrane kategorie A

Dávka je dobrá tak na krycí palbu... :roll:

Thommy umí i jednu ránu. Ovšem trefit se toho moc nedá. 50ti ks buben trvá asi 3,5sec... :twisted:

Obávám se, že díky tomu, že Ačkové zbraně si může pořídit jen držitel kat. A, tak nošení se bude těžko zdůvodnovat. Už střelba z těchto zbraní je diskutabilní a někdo tvrdí ano, někdo, že nelze...
Tak jsem zvědav na verdikt...

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

14.09.2009 19:31

Re: Noseni zbrane kategorie A

Na noseni podle me muzes zapomenout, budes stastny jedinec pokud dostanes vyjimku na drzeni pro sberatelske ucely, tedy na sk. A

Me u nas rekli ze s tim nemam ani ztracet cas :?

Balvan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 28.10.2008 17:58

14.09.2009 23:53

Re: Noseni zbrane kategorie A

Já myslím, že je to v zákoně napsáno jasně.

§ 9

(1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu. 9)

(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí

a) sběratelskou nebo muzejní činnost,

b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,

c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,

d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo

e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.
Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).

(3) Jde-li o udělení výjimky k nabytí vlastnictví nebo držení zbraně uvedené v § 4 písm. a) bodě 1, která podléhá zvláštnímu režimu kontroly podle závazků vyplývajících z mezinárodní smlouvy, která je součástí právního řádu, musí předem vyslovit souhlas Ministerstvo obrany.


Z toho jasně vyplívá, že pro osobní obranu ti výjimku na nošení dát ani namohou (i když všichni víme, že papír snese všechno). Výjimku na nošení by ti mohli dát například, kdyby jsi jako fyzická osoba pravidelně přepravoval náklaďák plný zlata (přeprava mimořádně cenných zásilek), nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

15.09.2009 1:31

Re: Noseni zbrane kategorie A

To je přesně co jsem zmiňoval na začátku. A imho i v takovém případě nedostane výjimku na ZP, ale musí být na zbrojní licenci a zaměstnanec pak akorát může dostat do ZP povolení k nošení zbraně kat. A. Ale k tomu by taky potřeboval výjimku, ne? To jsem z toho jelen... :roll:

minervondrc
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 05.09.2008 12:45
Bydliště: Praha

16.09.2009 17:10

Re: Noseni zbrane kategorie A

2 Zodiak: Prepravovat zbran v 'condition 2' (zbran zajistena, zasobnik s naboji v zbrani avsak naboj NENI v komore) mi prijde naprosto v poradku. K nahodnemu vystrelu dojit nemuze a jelikoz se mi auto po rozjeti se samo zamkne, tak je nepravdepodobne, ze by tu pusku nekdo ukradl pri stani na svetlech.

2 Balvan: Podle mne to jasne neni. Ja tam totiz nikde nevidim, ze by pismeno a] tj sberatelske ucely, ktere jsem jako duvod uvedl ja, automaticky vylucovalo noseni.

Nicmene, jeste 3 tydne a uvidime. Urcite dam vedet.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Koncese, vyjímky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků