tomasb
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 10.05.2006 5:39
Bydliště: Pardubice

03.09.2010 19:41

Norinko JW 25 "kopie" Mauseru K 98

Mám dotázek na čínské Norinco,model JW25 ráže 22.Jedná se o "kopii" německého mausru k 98 pro horské myslivce. Na první pohled zajímavý kousek,ale je to Čína tak nevím. Má někdo zkušenost??

xenoyy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 311
Registrován: 11.04.2008 16:30

03.09.2010 20:13

Re: Norinck JW 25 "kopie" Mauseru K 98

Mám ji asi 7 let a koupil jsem ji jen tak z nostalgie k vzhledu a velikosti přibližně podobnému jako byla puška horských myslivců. Oslovila mě taky,že je to malorajda a můžu si z ní střelit pro radost prakticky kdekoliv a v podstatě zadarmo na nějakou plechovčičku nebo jinej nepapírovej terč a zaverglovat "klikou" jako u pušky. Je na malorajdu dost těžká(asi jako skutečná puška) a co se týče zpracování tak to určitě nejí žádná katastrofa,spíše standart. Dal jsem na ní takovou přiměřeně velkou optiku(2,5x22) a origoš řemen z mauserovky a vypadá pěkně(je to ta na fotce). Na terčový střílení ji nemám,ale to co chci tak bezpečně trefim.O přesnosti i tohle video: http://www.gazotube.com/ZRYp8ulsHkg.html
Viděl jsem i mladší verze JW25 a ty byly takový ošizený(neměli v pažbě vybrání pod klikou,neměli z boku možnost nasazení boční montáže na optiku,na pouzdru závěru byla komoušská hvězda velká jak kráva a barva na pažbě vyblitě hnědá..) a vim,že takovou už bych nebral. Ke zbrani mám dva kovové 5-ti rané zásobníky a je mi jasný,že mě ta zbraň v pohodě přežije a mé děti taky..
Prostě a jednoduše: mauserovka to nikdy nebude,ale radosti mi udělala už hodně a to že zbraní jsem už v trezoru vystřídal dost,tak tahle "čína" má svoje místo v trezoru tak nějak stabilní

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků