Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

29.06.2015 7:16

Re: Norinco

Hoši, já vlastním taky tuhle pumpu. Akorát, že je to model 1897 Trench Gun s tím plechovým krytem hlavně a nástavcem pro bodák. Jinak je to ta samá puška. Závady, které zde popisujete, jsem neměl.

Jediné, co stojí za zmínku je, že když se v krátkém čase vystřelí tak 50x po sobě, tak se ohřeje hlaveň natolik, že jde závěr otevřít jen s opravdu velkou silou, ale po vychladnutí je to zase ok. To se děje ale jen v případě, že opravdu střílím ostošest a jak píšu, dělá to tak po 50-ti výstřelech.

Koupil jsem ji před třemi roky a předtím minimálně tak 5 let ležela u mého prodejce zbraní na krámě. Možná i déle. Je pravda, že pumpování vyžaduje trochu síly, ale já pořád říkám, že je to hrubý vojenský železo na těžkou práci, takže mi to nevadí.
Navíc s každou uplynulou sezónou mi přijde, že to s ní jde líp, protože si to zkrátka sedne.

Čok na ní nemám.

Koupil jsem ji asi za 9 tis. a neměl bych ji. Je to sice jenom takovej "ťamanskej šit" od čínských komunistů, ale slouží mi ke spokojenosti.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

29.06.2015 17:24

Re: Norinco

Je pravda, že pumpování vyžaduje trochu síly, ale já pořád říkám, že je to hrubý vojenský železo na těžkou práci, takže mi to nevadí.


Tu sílu to vyžaduje zejména proto, že je to Norinco. Chce to vystřílet pár set ran, pak to celé rozebrat a místa, kde to dře pořádně přeleštit. Pokud si s tím člověk pohraje, tak se předpažbí dá ovládat doslova dvěma prstama- jednoho takové Číňana jsem měl o víkendu v ruce na závodech na Slovensku a paráda.
Já koupil flintu z druhé ruky, které už byla poupravená, i když k výše popsané dokonalosti ji ještě něco chybí- časem možná nechám poladit od člověka, který tomu rozumí a narozdíl ode mě je manuálně zručný a rozumí tomu. Občas chce flintu také rozdělat a pořádně vyčistit- bez rozborky se ten vnitřek čistí blbě a pokud tam zůstane bordel, tak je logicky potřeba použít větší sílu.
Pokud máte novou flintu, tak by možná do začátku stačilo povolit bicí pružinu- dělá se to přes šroub, který se zevnitř na podavači (součástka 75 na http://stevespages.com/pdf/winchester_97.pdf)- pokud to nebude už odpalovat, tak se to zase jen přitáhne- žádná raketová věda, to umím i já :D
btw dejte si pozor na šroubky 28 a 29- dost se povolují a nedá to tolik práce je ztratit. Doporučuji dotáhnout po každé střelbě.

AD nevypadávající hilzny- jak píše TRAVIS- vyzkoušet pár značek a vybrat to, co chodí. Pokud je nábojnice z blbého matroše, tak se občas připeče v komoře a musí se chvilku počkat až vychládne...

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

29.06.2015 17:50

Re: Norinco

Že by se nábojnice v Norincu připejkaly, když jiné flintě se nepřipejkaj? Nemůže bejt problém někde jinde?

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

29.06.2015 22:17

Re: Norinco

Tak mi to nedalo, a zkouknul jsem komory na všech brokovnicích co mám a je to jak jsem předpokládal. Komora Norinca má udělaný širší náběh do komory a zaoblené hrany na náběhu. Takže nábojnice nemá u rantlu plnou oporu a proto se nafukuje. Shodou okolností vlastním jednu dvojku pokurvenou westsernovejma úpravama a náběh vypadá naprosto stejně včetně onoho nafukování. Takže zřejmě soudruzi v Číně usoudily, že to kupujou jen westerňáci a rozhodli se jim ušetřit práci. :evil:
Co se týče blokování nábojnice v komoře, zkoušel jsem s tím různě rumplovat co to šlo a přijde mi, že se blokuje odemykání závěru. Někdy z nepochopitelnýho důvodu když nejde otevřít závěr, pomůže zatlačit předpažbí hodně dopředu a najednou se v mechanismu něco uvolní a pak otevřít jde.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

30.06.2015 15:10

Re: Norinco

Mně zlobily černo-červené papíráky SB a zelené plastové SB, takže tyto nepoužívám.

Uživatelský avatar
MAKK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2015 19:33

01.07.2015 19:10

Re: Norinco

To"travis", ono bohužel není co zkoušet, jelikož ty co jsem měl jsem bral jako spodní limit co chci používat. Tak se není kam posunout. Domov si tím pak neubráním.

To "tom", problém si myslím, že je jen v této várce :oops: Je to Norconia a ne Norinco, ono to může vypadat stejně, ale světe div se já mám osobní zkušenost, že Nrconia (přes Německo) je absolutní šajze.
Já mám Norinco 1911 a po 2 letech provozu jako nové. Kamarád si koupil 1911 Norconia, na první pohled je to líbivější kus, ale po pár ranách se úplně vymačkala objímka. Tedy šajze materiál. Měl jsem Norconia jejich SIG 226. Pěkný na pohled, ale katastrofa v přesnosti a střenky, to byly skořápky, šel do světa. Do teď lituji, že jsem na tom uletěl. Mám Norinco M14 a to je absolutní držák, přesná to puška, zpracování takové válečné, ale na střelbu je to jako originál.
Tedy jsem šel i do této značky, právě pro tu konstrukční originalitu (JB) a s vírou, že to bude solidní železo. Ale ta Norconia, na tu pozor! Tady je zakopaný pes.

Brokovnice půjde za pár dní na reklamaci. Je nová a musí fungovat.


Reklama

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

01.07.2015 20:06

No to jsem zvědavej jak se k tomu Jelínek postaví. Dej pak vědět.

odesláno z Tapatalk

Uživatelský avatar
MAKK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2015 19:33

07.07.2015 19:40

Re: Norinco

Ještě jsem zkoušel a zde zapomněl uvést, že jsem pak prováděl test s cvičnými náboji 12/70 (mám jich 7) a brokovnice chodí jako po másle! Žádný problém.

Během 14 dnů jedu okolo prodejce a tak se tam stavím a věc budu řešit. Bohužel je to vina výrobce – Norconia. Ty staré Norinca, tak si na nic nehrají (čoky, botka pažby) a prostě fungují. Teď to zmršili soudruzi na ultimum :twisted:

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

10.09.2015 14:48

Re: Norinco

Nějakej posun?

Jenom INFO co se týče choku ve zbrani, tak je stejnej jako z Baikala.

Uživatelský avatar
MAKK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2015 19:33

29.09.2015 19:52

Re: Norinco

Byl jsem nějaký čas mimo a tak píšu až teď. Byl jsem u prodejce a vyzkoušeli jsme spolu další náboje. Potvrdilo se, že některé jsou problematické a vypadá to, že spíše ty na kterých se výrobně dost šetřilo (slabší síla plechu).

Problémové v mé brokovnici (viz foto):
SB - zelené: TRAP 24 SUPER., 2,4mm ,, absolutně nepoužitelné.
TopShot - žluté: TRAP,, 2,4mm ,, nepoužitelné.
SB - černé papíráky: US 1 Buck ,, jde velmi ztěžka přebít.

Bezproblémové jsou viz foto níže.

Ty papíráky zkusím malinko namáznout, možná to pomůže. Jinak prodejce byl velmi vstřícný a s pochopením jsme to vyzkoušeli. Také si tyto problémy nepamatuje a dost se divil. Asi je hlavní problém ve střelivu - kvalitě. Je to má první brokovnice a tak nemám s čím porovnat.
Přílohy
P1100118_naboje_1897_NOK.JPG
Problémové:
P1100119_naboje_1897_NOK.JPG
Nafukuji se:
P1100117_naboje_1897_OK.JPG
Jsou OK: zelené dole jsou 2 roky staré:

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

29.09.2015 22:06

Re: Norinco

To nafukování je závislé na tlakové špičce. Náboje s větší navážkou se nafukují více a pokud se mi v Noricu nafukuje a v jiné brokovnici né, bude spíš chyba v Norincu. Objednal jsem si honovací kartáč na přeleštění komory, tak uvidím jestli to pomůže na špatné vytahování nábojnic.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

30.09.2015 15:39

Re: Norinco

Dyk jsem Vám to pár řádek výše psal, které zlobí. Kupte si westernové v Opetalce a je po problémech.

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

30.09.2015 16:49

Když on né každej z toho chce střílet westernové pšouky. :)

odesláno z Tapatalk

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

02.10.2015 14:35

Re: Norinco

Takže Norinco je vyléčeno a chodí jak víno. Stačilo zkrátit odpruženej doraz co je na trubce zásobníku, přehonovat komoru a vše chodí jak má a nic se neseká. použil jsem na to tohle

http://www.ebay.com/itm/Shotgun-Chamber ... 35f0cd379a

Wolverine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 14:23

16.12.2015 18:40

Re: Norinco

Dobrý den, rád bych se také zapojil do této konverzace. Tohle je můj úplně první příspěvek na tomhle fóru, tak doufám, že neporuším žádná pravidla.
Každopádně, před nějakou dobou jsem si tuto zbraň zamiloval, konkrétně Norinco M97 Trench Gun, ale opravdu mám obavu z kvality a verze zbraně. Projel jsem už snad všechno, co se kdy o těchhle brokovnicích na internetu napsalo, ale stejně z toho nejsem chytrý, v nabídce je mají na alfatactical.cz, zde bych si ji musel nechat speciálně objednat a pak v obchodě Řehák & Řehák v České Třebové, ale tam jsem se ještě na dostupnost neptal.
Údajně má existovat až 7 generací, které se liší různými změnami, ale na verze s gumovou botkou, nebo dokonce s integrovaným zahrdlením už v základu jsem ještě nikde nenarazil, jen tady. Ta botka se mi obzvlášť nezamlouvá...
Na začátek moje otázky znějí: Postrádají stále verze brokovnic pořízené v r. 2015 "disconnector" jako originální zbraně, což umožňuje za stálého držení spouště a pouhého pumpování rychlou střelbu, tzv. "slam-fire"?
Momentálně tyto zbraně stojí cca 13000Kč. Mohlo dojít k navýšení ceny z důvodu změny výrobních postupů/změny vlastností zbraně?
Je tahle zbraň příliš náročná na údržbu pro úplného zelenáče, i když se středně dobrou teoretickou znalostí mechanismu?
A samozřejmě, jste nadále spokojeni se svými kousky? Je požitek ze střelby (když zbraň funguje) lepší, nebo jiný, než např. u pump od Mossbergu, díky jinému typu závěru?
Předem díky za odpovědi.

Edit: Jenom ještě dodám, že jsem tu od někoho četl, že musí občas po výstřelu posunout předpažbí nejdřív směrem dopředu, aby se mu podařilo odemknout závěr a považoval to za vadu. Mám pocit, že tohle je určitý druh "pojistky", která je i na originálech. Konstruktéři to zamýšleli tak, že počáteční pohyb předpažbí dopředu za vás vykoná zpětný ráz při výstřelu, tak je docela možné, že birdshot nemá takovou sílu.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

16.12.2015 23:07

Re: Norinco

Neumím sice odpovědět na všechny tvé otázky, ale tak třeba ta moje konkrétní brokovnice umí už z výroby střílet tak, jak jsi popsal. Takže můžu držet spoušť, přitom pumpovat a zbraň střílí. Sice je to nepohodlný to takhle držet, ale jde to.

Nevím, proč jsou dražší než dřív, ale třeba je zdražili proto, že už nejsou tak k vidění nebo je jiný kurz měny? Neřekl bych, že vyšší cenu způsobila vyšší kvalita ve výrobě nebo lepší materiály, výrobní postupy atd. ale je to jen moje domněnka.

Jinak Norinco Trench Gun je myslím dobrá brokna i pro začátečníka. Pořád si pokládej otázku. Co od ní čekáš? Chceš ji jenom proto, že se ti líbí a že ji měli vojáci v první a druhý válce? Ok, proč ne. Na rekreační střelbu? Ok. Na obranu domova? Ok. Na westernový střílení? Tam je lepší ne Trench Gun, ale ten model bez plechový lišty a úchytu na bodák, ale možná by rozhodčí zkousl i vojenskou verzi Trench Gun, takže OK.
Je tady ovšem ten háček, že na rychlou střelbu je někdy lepší poladit mechanismus pumpy, aby vše šlo hladčeji než z výroby. A taky zjistit, jaké střelivo žere nejlíp - už se to tady psalo. Ale ta moje např. žere všechno.

Na údržbu je to zatím moje nejlepší zbraň. Prakticky se o ní člověk nemusí starat. Jenom protáhnu hlaveň a hadrem očistím komoru kam až prstama dosáhnu. Pak lehce stříknu olejem.
Je to prostě pracovní nástroj do nepohody, maká a nekecá. Do stísněných podmínek boje na krátkou vzdálenost si lepší broknu neumím představit. A za ty prachy mi není ani líto nějakého toho škrábance.
Zkoušel jsem ji v dešti, mrazu, žáru a vždy fungovala za jedna.

Důležitý je nekoukat na estetiku, je to krumpáč.

Wolverine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 14:23

16.12.2015 23:43

Re: Norinco

Díky za odpověď.
Já se akorát obávám toho, co se od té doby, co jsi si ji ty koupil změnilo. Na tenhle model snad ani nejsou žádný recenze. Podle fotek, co sem lidi zatím přidávali to vypadá, že se teď už zřejmě všechny vyrábějí s tou gumovou botkou v základu, což mi přijde jako hnus. Dál to má teda mít místo cylinder bore cylinder choke, což taky nevím, čím se liší. Že by tam ten choke nebyl napevno a dal se vyměnit?
No a způsob provedení se asi nějak změnil, protože ta tvoje ještě má části závěru + tlačítko/tlačítka na vyndávání nábojů ze zásobníku v takové té divné vínové barvě, ne? Ty, co se tady postovaly, vypadaly, jako že už to modření mají jednotný.

Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

17.12.2015 10:17

Re: Norinco

jo to máš pravdu, tlačítka na vypouštění nábojů ze zásobníku jsou skutečně ve vínové barvě

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

18.12.2015 9:41

Re: Norinco

Cylinder choke znamená, že tam není žádné zahrdlení.

Wolverine
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 14:23

18.12.2015 10:23

Re: Norinco

No to jsem si původně myslel taky, jenže by to mohlo znamenat, že je na konci hlavně závit, ale je v něm jenom hladká vložka - cylinder choke, tzn. "zahrdlení", oproti cylinder bore, tzn. "vývrt".
U téhle zbraně by byl problém pouze kvůli tomu, že s chokem už to není úplně replika, o gumové botce nemluvě. O praktičnosti vyměnitelných choků samozřejmě nepochybuju.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků