itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

02.02.2015 10:51

Re: Norinco 1911

No v tom místě to není až tak namáhaný a ten návar by byl zrovna v mým případě celkem slušnej. No, serepes.

Ještě jsem našel další potenciální řešení.

Zdroj přílohy

http://forums.1911forum.com/showthread. ... ink&page=3

Omlouvám se za zasírání, ale třebá to někomu pomůže, mě popravdě ta vůle o které 4mike mluví celkem fest pije krev. Ani bych toto věda nemohl můj kus nikomu pustit dál. Šlo by to vyrobit na přesnou velikost tak, aby se zamykání chovalo jak má a nenamáhalo čep řetízku.

Moje situace: kulisa hlavně sedí k řetízku tak, jak má (řetízek je o chloupek níž, než kulisa), nicméně vůle mezi čepem záchytu závěru a kulisou ve stavu, kdy hlaveň je plně natlačená do zámku, je asi 0.8mm. Je vidět, když vytáhnu čep závěru a vratnou pružinu a otočim zbraň botou nahoru; hlaveň i závěr spadnou na ,,dno'' a mezi dírou na čep a hranou kulisy je ten necelej mm. Odemčít s vyháknutým řetízkem a vyndanou vratnou pružinou teda nejde ale klechtá to celý jak ďas.
Přílohy
3-1.jpg
wide barrel link

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.02.2015 11:01

Re: Norinco 1911

to je potěmkinovský řešení problemu - ulomený doraz kulisy
na faktu, že to zůstane zamčený jen řetízkem namísto kulisy to nic nemění

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

02.02.2015 11:09

Re: Norinco 1911

Tohle se montovalo na jakýsi speciál z 80 let nebo co, není to řešení ulomenýho dorazu. Dá se to i koupit u Midway (wide barrel link) ale jen ve standardní velikosti.

Nicméně nesouhlasím že to zustane zamčený řetízkem; pokud se to správně vyrobí, správná vůle na čepu řetízku dovolí opřít se kulise o tu rozšířenou část řetízku, čímž se opře o čep záchytu a ne o čep řetízku. Prosím opravit, kde kecám..

Bonus nebonus je pak eliminace otáčení hlavně v závěru.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.02.2015 12:36

Re: Norinco 1911

to by nesmělo mít standardní průměry otvorú pro čepy
to by musel být pro Norka ve velikosti 5+
to by musela být přepážka pod kulisou cca 0,8-1mm silná

a pak to bude zamčený na výkresovou hloubku jen namísto očka pro čep záchytu závěru
to bude praskat v tom pro čep kulisy
lauf bude následně odemykat okamžitě po poloměru řetízku ihned po výstřelu namísto po cca 3mm zákluzu po kulise a následném vytažení za řetízek z ozubů
zdatnější si domalují vektory sil při spuštění závěru a pochopí, že tahle Lippardova fičura je smysluplná jako valivý ložiska na dostavníku z občanský války

itchy355 píše:.......... eliminace otáčení hlavně v závěru.

ale notak :lol:

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

02.02.2015 13:00

Re: Norinco 1911

To s otáčením sem si nevymyslel, to tam píšou, mě je to fuk, taky mi to přijde přitažený za vlasy;)

To, že by to muselo bejt 5+ a ta přepážka jak říkáš, té jasný. Nevím, proč by to nemohlo mít standardní průměry, tomu nerozumím.

Jinak praskat v očích pro čep kulisy to bude praskat proto, že je ubroušenej doraz na laufu a tím pádem závěr před odlítnutím k terči drží toliko čep řetizku? OK, to se dá vyřešit jiným přístupem (příloha), variace na ten prostřední model. Kulisu maličko ubrousit, aby v tý přepážce bylo dost materiálu (i když ten 1mm, co jsi psal, co tam zbyde by měl stačit) a celý to tak dlouho spasovávat, až to bude sedět. Představuju si to tak, že oversize kus nechám vyrobit šikovnýho strojaře a pak pár hodin s pilníkem by to mohlo vyřešit.
Přílohy
retizek3.png

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.02.2015 13:25

Re: Norinco 1911

standardní vůle je cca 0,2mm v každým oku, což zajišťuje to aby čep klouzal po tvaru kulisy a "nehádal" se tento pohyb s poloměrem rotace řetízku

kolego, nastuduj si původní dokumentaci, posčítej či poodečítej vůle, přeměř si ten čínský poklad a po následném použití toho mezi ušima mi ušetříš zbytečné vysvětlování elementárních funkcí
každopádně přeji prima zábavu http://www.alliancze.cz/retezovy-clanek-pachmayr-wide-link-custom/d-70872/


Reklama

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

02.02.2015 13:46

Re: Norinco 1911

Myslíš tím teda to, že standardně je vůle 0.2 nahoře i dole na řetízku, čili mezi kulisou a čepem záchytu vznikne 0.4mm prostor pro manipulaci? Se omlouvám, nejsem strojař, souvislosti mi docházej pomalu. Nevidím to jako neřešitelnej problém; když třeba oba sousední povrchy (kulisu X přepážku na novým řetizku) zaleštím tak, aby mezi nima stačila poloviční vůle (0.2 jen v čepu kulisy), je to řešitelný.

Z této debaty teda odnáším ponaučení, že to jde, dá to hodně práce ale vyřešilo by to problém norka byť do s jisté míry nejistým výsledkem (není to ozkoušený řešení a třeba praskne něco jinýho). Cenu si vyptám a třeba to bude stát za tu námahu.

itchy355
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 54
Registrován: 08.01.2014 10:31

02.02.2015 13:55

Re: Norinco 1911

Podotýkám vysral bych se na to, ale štve mě to a existuje-li nějaký řešení, chci ho zkusit, protože takhle to prodat nikomu nechci a zároveň nechci za rok skončit z nefuknčním kusem železa. Kdybych toto věděl dopředu, ani si to nekupuju, ale co už teď.

opavak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 03.01.2012 13:44

03.02.2015 12:07

Re: Norinco 1911

Moje Norinco M1911A1C naštěstí nic takového nezná :D
Přílohy
1911.jpg

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

10.02.2015 14:13

Re: Norinco 1911

Tak jsem taky pořídil norníka, tak nějak jsem se k tomu chystal docela dlouho, takže jsem asi tušil co od něj čekat. Za čtvrtinu průměrného měsíčního platu, chcete-li deseti krabiček krmení jsem pořídil pistoli málo střílenou.

Dovolil jsem si fotku, která možná někoho zvedne ze židle, ano, jde o číňana s číňankou, ale když mě se tak líbí že se sešli těmi diamanty na střenkách a i barvou se trefili:)
Obrázek

Norníka jsem koupil s tím, že bych si rád vyzkoušel úpravu i povrchovky a ladění spoušťáku.
Spoušťákem pověřím samozřejmě někoho jiného, někoho kdo má zkušenosti. Mám svůj tip na člověka co by to mohl zvládnout, ale pokud někoho znáte v Praze, budu rád. Jinak to budu muset vézt na Moravu.

Rád bych si vyměnil i bobřák, aby byl delší. Jde to prosím u téhle verze vůbec vyměnit? Případně na jaký díl koukat?

A v poslední řadě dotaz na spasování zbraně. Jak jsem psal, přemýšlím nad povrchovkou. Tu ale nemá aktuálně moc smysl dělat, protože zbraň mezi závěrem a tělem je tak těsná (nebo křivá) že se přidírá "brynýr" na závěru. Jde to nějak lehce upravit, aby nová povrchovka měla smysl?

Díky za rady

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

18.09.2015 19:33

Re: Norinco 1911

Tak som si tiez do zbierky kupil funkcnu maketu 1911 v skutocnej velkosti a mal by som k nej dotaz. Prebehol som cele vlakno, ale nie moc pozorne, lebo je toho vela, tak neviem, kolkokrat to tu uz bolo zodpovedane... Sedia nahradne diely od inych vyrobcov na cinanov? Mam 1911A1 Sport (single stack, dlha vodiaca tyc, vybrania aj v prednej casti zaveru, mieridla v rybine, zvacseny vypustak zaveru).
Prave ten zvacsany vypustak zaveru mi robi problem, pri mojom uchope sa ho dotykam palcom a pri vyprazdneni zasobniku sa zaver nezachyti. Takze by som ho chcel vymenit za standardnu velkost.
Mate nejake rady, jaky zachyt kupit a pripadne kde? Link na online shop (priamo na konkretny zachyt) by bol uplne super, tip na obchod v Brne tiez, no generickou radou, aspon akeho vyrobcu a kde hladat, tiez nepohrdnem.

mark.hunter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 01.07.2012 9:54

25.10.2015 10:26

Re: 1911?

Dobrý den,
Mám 1911 A1 od Norinca a rád bych poprosil o radu. Při vystřelení posledního náboje který je v zásobníku mi můj Norník skousne nábojnici. Není to pokaždé, ale co druhý, co třetí případ. Závěr někdy zůstane v zadní poloze, někdy ne, a nábojnice je většinou venku, pokud se to stane, ale občas i zůstane ve výhozním okénku.
Ocením jakoukoli radu, nejlépe odkaz na puškaře, který si tímhle bude vědět rady.
Dík

Uživatelský avatar
Nitroš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 03.09.2009 22:54

25.10.2015 11:14

Re: 1911?

Vytáhnout vytahovač a napružit ho u Norka většinou vše moc s vůlema.Určitě ti to vyhazuje všude kolem tebe.

mark.hunter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 01.07.2012 9:54

25.10.2015 13:34

Re: 1911?

Jak napružit? Myslíš trošku ho zkřivit?

Uživatelský avatar
Nitroš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 03.09.2009 22:54

25.10.2015 18:26

Re: 1911?

Vpodstatě ano je na to přípravek do kterého se to upne.Ale jde to i rukama už jsem to dělal na několika 1911.Ale nic se nemá přehánět aby to naprasklo. 8)

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

25.10.2015 19:35

Re: 1911?

Určitě to tu někde je ale když vezmeš samotnej závěr, zespoda podsuneš pod packu vytahovače prázdnou .45 nábojnici, nejdřív se trochu zadrhne a pak je skoro volná (to v místě, kde normálně v nabitým stavu je, tedy v ose zápalníku); shora ji pak posuň kousíček dolů (tj zpátky, do ,,zásobníku'') o cca 1mm, do toho místa kde se ,,zadrhne'' - a tam musí držet i když se závěrem zatřeseš. Když to samý zkusíš s plným nábojem (ostrým, nebo prostě se střelou), musí z toho stejnýho místa vypadnout.

Pokud ne, je potřeba vytahovač povytáhnout ze závěru cca do půlky a určitým tahem (s citem) ho o závěr přihnout. Raděj míň než víc, může se i zlomit. Pak opakovat test s nábojnicí. Podotýkám není nutný vracet pro ten test vždy zápalník, je to krok navíc (možná je to jasný ale mě osobně to nedošlo a drbal jsem se s tím vždycky.. :D)

Je to potřeba co pár set střel takle trochu seřídit.

mark.hunter
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 01.07.2012 9:54

25.10.2015 19:40

Re: 1911?

Dobrá zkusím to. Ale můj problém je navíc v tom, že se jedná vždy o poslední náboj v zásobníku. :(

Uživatelský avatar
Nitroš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 03.09.2009 22:54

25.10.2015 19:44

Re: 1911?

To tak býva předposlední nebo poslední.Jinak pokud je kvalitní vytahovač a je dobře napruženy tak se nemusí co pár set ran nic seřizovat :wink: .Ale u norka :?: :!:

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 593
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

25.10.2015 21:14

Re: 1911?

myslím, že problém může být i jinde.
kdyby byl vadný vytahovač, závadí to
(podle mého názoru) zcela nahodile.

Navíc jsem nepochopil, že by byl problém s nevytaženou nábojnicí,
ale s tím, že tam nějak zůstane nebo jí to chytne do okénka.

Řekl bych, že se ti nepoměrně rychle vrací závěr oproti
opouštění vystřelené nábojnice ze závěru.
U běžné střelby se to neprojeví, protože je bržděný podáváním
náboje ze zásobníku resp třením o další náboj.

Pokud je zásobník pod závěrem prázdný, nemá ho co zabrzdit a vrátí se velmi rychle
a nábojnice nestihne opustit jeho pracovní prostor.

Příčiny takového jevu mohou být myslím hlavně čtyři:
1/ příliš silná vratná pružina, která způsobí neobvykle rychlý návrat závěru
2/ nějak poškozený, uvolněný nebo zkrácený vyrážeč, který nedá nábojnici dostatečný impulz k tomu, aby rychle vypadla z okýnka
3/ ten vytahovač - může být uvolněný a tím, jak se v něm nábojnice mrdlá,
může být ne úplně efektivní ten impulz od vyrážeče a je tím oslabená dynamika
nábojnicena cestě pryč.
4/ slabá laborace střeliva - výstřel nedá dostatečný impulz závěru, ten nedojede až dozadu, ale začne se vracet někde před zadní úvratí. A opět, pokud tam je ještě
náboj v zásobníku, zbrzdí ho a k přivření nedojde.


Prohlídni si to, zamysli se nad tím ... poreferuj.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

26.10.2015 1:09

Re: 1911?

Spolehlivý způsob, jak otestovat, zda vytahovač u 1911 funguje na 100%:
1) nabít pistoli
2) vyjmout zásobník
3) vystřelit
Nábojnice by měla být vyhozena mezi 2. a 5. hodinou - nesmí vypadnout skrz zásobníkovou šachtu ani být přivřena v okénku.
Test je potřeba několikrát zopakovat - podle MSW je ideální vystřelit takto 16x za sebou aby pistole testem prošla.
http://modernserviceweapons.com/?p=131

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků