Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

11.03.2008 11:18

Ano, ano...přesně to mám namysli. Už mám doma 4... :lol:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

11.03.2008 11:29

Měl jsem průběžně 10 kousků, teď mám už jen dvě :-)

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

11.03.2008 23:56

jomekabi píše:Ano, taky jsem uz videl Norinco od pana Zendla, bohuzel jsem s nim nikdy nestrilel. Souhlasim, ze na pohled to je nadhera a nejspis take na strelnici. Ovsem otazkou zustava, na kolik to nakonec vyjde a nebylo-li by lepsi (a nejspis levnejsi) poridit si rovnou neco lepsiho. Ale o tomhle se tu uz mnohokrat diskutovalo, nejspis i jeste mnohokrat diskutovat bude, a stejne se nikdy nedohodneme, protoze svym zpusobem obe strany maji pravdu.
Máš pravdu,že než jsem ohledně téhle specializace vytřídil kováře od puškařů,abych to nakonec poslal na Moravu(jsem za Sev.Čech)doladit,vymezit vůle,udělat povrchovku aj.-zahučel jsem do toho docela dost,včetně nafty do auťáku a telefoních faktur.Musím ale dodat,že přístup především Zendla ml.,s kterým jsem komunikoval nejvíc byl fajn,a práce i cena víc než poctivá.Norincu jako polotovaru hodně věřím.Ty neustálé ,,meziřádky"o jejich materiálu jako by o něčem velmi povedeném vypovídali.Získal jsem individualně vyhlížející kanón,který by mohl držet a vydržet.Moje bývalá Astra,45-ka v nerezu se nepěkně žvejkala.Teď se mi pouze vzpírá skluzavka v rámu-občas při 1.náboji-v důsledku galv.niklování.Buď se to zajede,ake spíš budu leštit.Ostatní se uvidí.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.03.2008 14:11

Přeju hodně štěstí, mě se žvejkal matroš na jediné pistoli a bylo to právě norinco....

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

12.03.2008 14:16

Jenže to byla dvouřadá devítka, ty dělala jiná fabrika.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

12.03.2008 15:07

alfonss píše:Přeju hodně štěstí, mě se žvejkal matroš na jediné pistoli a bylo to právě norinco....
To železo na mojí A1 zvoní tak,že bych spíše očekával šrapnel do čela,než různá vytloukání a vymačkávání materiálu.A puškař by se tím snad raději nezabýval,kdyby ten kus shledal jako marnost a klump.Kvalita původního opracování je jasná-něco mezi pluhem a páčidlem.Ale to jak Zendl ml.zamakal v potu tváře na všech plochách vč.vnitřních mi dává naději.že všechno úsilí bylo smysluplné.Rozhodně pro ně moje zakázka nebyla ničím finančně atraktivním a na nudu si ve své dílně jistě stěžovat nemůžou.Kolega Bobr laskavě přislíbil umístit sem fotky toho mýho China Coltu.


Reklama

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

17.03.2008 11:48

Tak jsem si se zájmem přečetl všechny příspěvky.1911, je pro mne taky srdeční záležitost!Hodně dlouho přemýšlím o zakoupení Norinka,cena je lidová a vzhledem je nejvíc podobná orig. železu.Měl jsem pár nabídek z druhé ruky,ale,asi koupím novou,chtěl bych Norka raději v původním stavu.Nechci ho nijak upravovat a když,tak si pohrát se spouští.Věřím víc svým rukám a nechci ,pak vrážet další prachy po případných ne moc povedených úpravách na kvéru z druhé ruky.
A,jak už jsem psal,jedná se mi hlavně o vzhled podle orig.předlohy.
Jinak si moc rád,nechám poradit!!!
Pozdrav všem milovníkům klasiky -Coltu 1911 45 ACP!!! :lol:
Moc se mi líbí název -knedlíkomet! :D

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

17.03.2008 13:18

Já mám ještě radši "The Old Ugly" - "starej hnusák" :lol:

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

17.03.2008 18:33

Na kolik to tak vyjde vymezit vůle a nová povrchovka? Taky uvažuji trochu vylepšit Norinco. Ještě by mě zajímalo jakým způsobem se vůle vymezí? "dodáním materiálu", či "stažením".

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

17.03.2008 18:45

Vymezení vůlí rám-závěr u 1911 je trošku složitější proces. Nejde to tak jednoduše jako u čízy, kde to prostě stáhneš ve svěráku. Někde se to tady už řešilo, ale neni to zas taková prdel.
Vůle mezi laufem a závěrem vepředu vyřešíš novým bushingem, vzadu to trošku vymezíš řetízkem, ale pokud to v uzamčení klechtá tak s tím asi nic moc nenaděláš.

Co se týče povrchovky, záleží co si tam vymyslíš, nejlacinší asi bude brynýr kterej se bude pohybovat v řádu stokorun, ale můžeš si objednat třeba i Ruthenim nebo chrom a nitrid titanu a tam se to může vyšplhat na 3-4 tisíce.

Každopádně dle mýho názoru (kterej ovšem nikomu nevnucuju) je pitomost do takové zbraně vrážet peníze....

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

18.03.2008 0:46

Já bych si zase norníka koupil radši jetýho. Nelíp s tak 500-1000 ranama.
Je to potom akorát zajetý, spoušťák pěkně zralej poladit a hlavně uvidíš jak dobře je ten vergl poskládanej. Když budou vevnitř odřený, ožvejkaný plochy a celý to bude viglat, máš jasno a ušetřils 5 tisíc.
Jestli bude ok, pak přesně taková ještě pěknejch pár tisíc ran zůstane.
No a navíc ti zbyde třeba na poladění toho spoušťáku nebo tak :wink:

Uživatelský avatar
rostar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 26.04.2005 15:43

18.03.2008 3:15

Bulls.eye: Naprostý souhlas. R

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

18.03.2008 8:56

popundekl píše:Na kolik to tak vyjde vymezit vůle a nová povrchovka? Taky uvažuji trochu vylepšit Norinco. Ještě by mě zajímalo jakým způsobem se vůle vymezí? "dodáním materiálu", či "stažením".
Zřejmě nejnovější a kultivovaná metoda vymezení vůlí mezi závěrem a rámem je laserová technologie ,,navařováním".Nedochází při ní k přehřátí a tím ke změnám vlastností materiálu.Přidává se material totožný s rámem.Další detaily pracovního postupu nemám k dispozici.Dělají to v CZUB,ale podmínky zakázky a cenu je jistě lépe si konkretizovat s nimi.Možná by tomu stejně mělo předcházet posouzení a případný dotek puškaře.Jak už jsem se zde uvedl-já jsem přesvědčen,že pokud chce někdo 1911 na dlouhá léta na nošení a rekreačku,s tím,že dva základní díly se nehnou(vše ostatní lze v případě potřeby získat jak housku na krámě)a zároveň si vytvořit design dle svého cítění-je Norník A1 dobrý tip.Teď píchnu možná trochu do vosího hnízda,ale pokud je člověk trpělivý šťoura a zadá do vyhledavače např.North Industries Corporation steel,lze nalézt zprávy a komentáře,že tento výrobce produkuje některé druhy ocelí nejvyšší kvality.Také už si nějak neumím představit občany US v gejzíru jisker v ocelárně.Věnuju se muzice a aparaturám-koupit něco nového z americké dílny z rukou amer.odborníka už je vlastně nemožné,nebo je to všechno COSTUME a stojí milion.Takže čínská pistole mne vůbec neirituje.Přesto jsem nápis Made in China nechal slíznout,abych byl ušetřen komentářů typu:Jéé to je čínský!?Fotky se snad s pomocí Bobra brzy objeví.Pak to zde ohodnotíme.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

18.03.2008 9:42

Já jsem koupil compa od Norinca za 5Tis. Trochu poladěnýho. Hlaveň je vpředu vymezená, nemá prakticky žádnou vůli, vzadu na řetízku sedí jak prdel na hrnci , má to nastříleno kolem 1000- odhaduji. Není tam nic žvejkanýho. Jedinej problém, má 1žářez a tak ležela 5let na fízlárně. Policajti z ní vystřelili pár ran na balistiku a dali co sáčku s razítkem. Když ji vyndali, byla rezavá jak kočka. Ale stačilo hrubej hadr s olejem a chvíli drbat a byl rez fuč. (fakt dobrej matroš) Povrchovka je horší. Vůle žávěr- rám trochu má, ne katastrofální. Ale pokud ji nechám měcíc v trezoru, musím vzít znovu hrubej hadr s olejem :?

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

18.03.2008 11:14

popundekl píše:Já jsem koupil compa od Norinca za 5Tis. Trochu poladěnýho. Hlaveň je vpředu vymezená, nemá prakticky žádnou vůli, vzadu na řetízku sedí jak prdel na hrnci , má to nastříleno kolem 1000- odhaduji. Není tam nic žvejkanýho. Jedinej problém, má 1žářez a tak ležela 5let na fízlárně. Policajti z ní vystřelili pár ran na balistiku a dali co sáčku s razítkem. Když ji vyndali, byla rezavá jak kočka. Ale stačilo hrubej hadr s olejem a chvíli drbat a byl rez fuč. (fakt dobrej matroš) Povrchovka je horší. Vůle žávěr- rám trochu má, ne katastrofální. Ale pokud ji nechám měcíc v trezoru, musím vzít znovu hrubej hadr s olejem :?
Nech si udělat povrchovku,ta ji ochrání a bude jí to i slušet.Ja se zatím se stopami reznutí nesetkal.Čištění,mazání,případně na poslední přetření už složené zbraně používám Valvoline 1299 Multispray.Kde Ty to skladuješ chlape :?: 8) Povrchovkou se zbavíš problému i pokud se Ti na pistoli rez nějak zabydlela a stále vystrkuje drápky.Při kvalitním a odborném přístupu se zbraň nejprve opískuje nebo otryská balotinou(mini skleněné kuličky),což Ti doporučuju-rez to vymlátí,získáš satenový povrch,nejčastěji niklovaný,odolnost perfektní.Pod ním je nanesena kovová podkl.vrstva-většinou zřejmě měď.Pokud chceš zbraň do lesku,tak solidní galvanizovna si opět Tvoje železo patřičně připraví.Aby byl efekt dokonalý je však třeba zbavit se předem všech hrubých nerovností a stop po obráběcích nástrojích.Takové strije po obrábění jsou ovšem zaznamenány i u luxusního Springfieldu!?(Střelecká Revue-březen),tak věřím,že si to ohlídáš a uděláš nakonec z toho ,,kriminálníka" dobře sloužící fešandu.Čus

Uživatelský avatar
Oggy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 735
Registrován: 19.02.2008 17:56
Bydliště: Žatecko - okr. Louny

18.03.2008 11:15

Tak už mám taky Norinco 1911 A1. Včera mi přišlo, koupil, zaregistroval, a letěl na střelnici. Večer sem dám nějaké fotky :D .

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.03.2008 12:23

Co s těma číňanama děláte, že vám reznou? K tomuhle železu se chovám jako prase. Poctivě čistím jen hlaveň. Jinak to spíš tak jako otírám, abych se neumazal při nošení. Jednou za čas odrbu kartáčkem usazeniny i jinde než v laufu. Mažu jen symbolicky, Tetra Gunem. Když jsem to "vyčistil" po střílení, ještě otírám ten bazmeg, co jsem s ním mazal lauf, o povrch kvéru a rozetřu flanelem po celém povrchu tak, aby z toho byl jemný film. Běžně nosím, ale ten ochranný film neobnovuju, zas jen po čištění. Ani po sušení. Žádné stopy koroze.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

18.03.2008 13:47

Buď to rezne proto, že na to prošlo tlapama celýho policejního oddělení, nebo proto, že mám trezor v obvodový zdi a ty rozdíly teplot tam srážej vlhko... musím ho přemístit. Jinak číňan nemá žádný rezavý hloubkový strupy. Spíš onošenou tovární povrchovku a kde je ošoupaná a porušená tak se rez objevuje. Ale jak říkám, tvrdej matroš, žádný hrubosti. Když namočím světlej hadr do Balistilu a ojedu ji=rezavej hadr. Pucuju pravidelně, rezavět ho nenechám. Nemáte nějakej tip na Vysočině (Jihlava), kdy nejblíž by se dala ta povrchovka řešit?

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

18.03.2008 15:12

Povrchovka

Najdi si na netu nějakou galvanizovnu a zkus se domluvit.Rovněž i prodejci nebo opravci zbraní,puškaři,mívají v tomto přehled a kontakty na firmy,které galvanizují a již pro ně i nějakou práci dělali.Není to nákladná záležitost.V Tvém případě-bydliště Jihlava,bych si udělal výlet,nebo to dodal jinak :twisted: a nacpal bych to maníkům do Zbrojovky.

Uživatelský avatar
Oggy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 735
Registrován: 19.02.2008 17:56
Bydliště: Žatecko - okr. Louny

18.03.2008 20:29

Tak tady jsou ty slíbené fotky mého nového mazlíka. Je to moje první 45. Od mala jsem chtěl 1911 a konečně jsem si splnil sen. Je to úžasná zbraň. Jako prví jsem koupil CZ 75 BD, potom ALFA steel 3861 v chromu, pak Glock 26. A teď už konečně vím, že to všechno byla pouze cesta k 1911 a 45 ACP. Teď teprve se cítím uspokojen ( teda něž zase začnu za půl roku pokukovat po něčem jiném :lol: ). Akorát mám obavu že mé další zbraně už budou jen další klony babičky 1911. A když 1911 tak to musí být knedlíkomet v ráži 45 a né nějáká kopie v 9mm Luger. Jo a ty malé popelnice co mi skákaly na střelnici u nohou vytvářejí super efekt při střelbě :D . Na tom terči jsou pouze tři rány. Zrovna když už to začalo trochu jít, tak došla munice. Příště sem dám terč s více dírama-slibuji 8) . Ať je to trochu větší test přesnosti. Akorát budu muset trochu přeleštit spoušťový mechanizmus (nepotřebuji bodovku, stačí mi plynulý nárůst odporu). Ten originál má chod dvou po sobě jedoucích pilníků :roll: .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků