Qicala
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2013 16:39

20.05.2013 16:51

neuspesne rozsireni ZP - ztrata ZP ?

Mam takovy dotaz - hledal jsem ale nenasel. Mam ZP uz radu let. K nemu asi 20 zbrani. Ted potrebuji rozsirit o skupinu C (lovecky listek mam). Zjistil jsem, ze musim znova delat zkousky ... a mam teoreticky dotaz - kdyz ty zkousky nahodou neudelam, ztracim tim svuj stavajici ZP (podobne jako u ridicaku) nebo mi zustava, jen nedostanu tu novou skupinu ? Hledal jsem to, ale nikde jsem to nanasel ....

Potreboval bych odpoved od tech co to "vi".. ne od tech "co si to jen mysli"... Diky predem

jernom
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 07.12.2009 21:22
Bydliště: Brno

20.05.2013 18:10

Re: neuspesne rozsireni ZP - ztrata ZP ?

O skupiny nepřijdeš.

Qicala
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2013 16:39

20.05.2013 18:28

Re: neuspesne rozsireni ZP - ztrata ZP ?

diky za odpoved .. o skupiny neprijdu ... tzn. znamena to, ze mi stavajici zbrojak zustava ?

o co mi presne jde ... jsem uz stary vul a i kdyz se budu ucit (pochopitelne nemam zajem o zbytecne komplikace) tak se muze stat ze budu mit "temno" a ... neudelam ..

... ma doma cca 20 zbrani a predstava, ze mi seberou ZP, ja zbrane odnasim na PCR nebo prevadim do doby mozne opravy me desi ... tak jen abych vedel co snahou o rozsireni "riskuju"...

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

20.05.2013 19:27

Re: neuspesne rozsireni ZP - ztrata ZP ?

jo, zustava.

Zkouska a ZP nejsou primo provazany. Zkousek si delej kolik chces a jaky chces, dostavas jen papir s rocni platnosti, nic víc. To je nutna (nikoliv dostacujici) podminka pro vydani zbrojniho prukazu a rozsireni skupin zbrojniho prukazu. Zadny jiny ukon nez tyto nejsou ze zakona mozne.

Kdyby sis chtel cist, tak § 26 a § 27 jsou jedine pripady, kdy konci platnost existujiciho ZP. (Nic jako ztráta odborné způsobilosti tam není.)

Qicala
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 20.05.2013 16:39

20.05.2013 19:47

Re: neuspesne rozsireni ZP - ztrata ZP ?

panove ... diky moc za info. Ja to vazne hledal, ale takhle jasne napsany jsem to proste nenasel ... uz jen fakt, ze to rozsireni samotny vyzaduje dalsi zkousky me stve ... ale co uz s tim, ze ? aspon ze je to takhle "milosrdny":-) .. jeste jednou dikec !

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků