tsunami
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 11.08.2008 15:08
Bydliště: střední čechy

14.02.2010 0:46

Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Ahoj

jak jste si asi někteří všimli, admix dostal od 4mika ban na rok za, dle mého názoru, úplnou blbost, viz vysvetleni-a-diskuze-k-pravidlum-soudni-dvur-t863-200.html

Ban na rok je vlastně kopanec do zadku na trvalo, protože bych se docela divil admixovi, kdyby se po roce ještě doprošoval aby mu byl účet zase povolen. Do teď jsem si myslel, že je takový trest pro magory co závažným způsobem porušují pravidla netikety a slušného chování (např. falešný psycholog a podobní), jenže mi to teď připadá jako osobní msta admina jinému uživateli fóra. Ano, admix hubu nezavře (teda spíš neodlepí prsty od klávesnice), ale prostě je takový a nemyslím si, že by byl až tak velkou přítěží pro fórum. Jestli s tím má 4mike problém, tak ať ho prostě ignoruje, ale ať ho neřeší takovýmto způsobem. Je tu spousta stejně "ukecaných" co píšou všude možně a ban nemají, můžou ho také očekávat nebo jsou to 4mikovi kamarádi a nemusí se bát?

Abych nebyl nařčen, že tomu nerozumím - koukám na to z pohledu admina - fungoval jsem dost dlouho jako moderátor jednoho z nejúspěsnějších fór ve svém oboru (http://www.abclinuxu.cz) a jednání podobným způsobem by si tam nikdo z adminů nedovolil.

Tak, vykecal jsem se a teď mě klidně taky zakažte, protože jsem tu stejně spíš pasivní a škoda to nebude, ale tohle jednání mě prostě naštvalo.

Tparanoik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 10.01.2010 15:59

14.02.2010 1:07

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Admix byl jeden z uživatelů kteří sem aspoň dávali užitečné věci a dát mu za tohle roční ban je podle mne prasárna. Úměrný by byl tak týden. A nerad to říkám, ale 4mike mi svým chováním připomíná třeba Aleffa z D-fense. Neboli ostatní moderátoři - projednejte si to spolu, podle mne nevhodné/ukvapené moderátorské zásahy 4mikea ničí fórum víc než Admixovy kecy.
I já měl s 4mike problém, rozebrán taky ve fóru. smazane-prispevky-t2296.html
Mno moderátoři - zamyslete se. Takovýhle přehnaný reakce jsou to vůbec nejhorší.

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

14.02.2010 1:19

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Také bych rád vyjádřil admixovi podporu, než to tu bude zamknuto.

Uživatelský avatar
Loki_cz
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 285
Registrován: 02.09.2008 23:46
Bydliště: Kladno

14.02.2010 1:25

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Uz jsem se vyjadril v danem vlakne.. 100% souhlas s Tsunami.. Kdyz uz ban za nejaky OT tak probuh ale ne rok.. tohle si schovavejte pro prudice.. Tyden ci 14 dni RO je trest.. rok je v podstate "klasifikace" toho cloveka jako smejda ktereho tu nechceme..
Navic styl jakym to bylo podano opravdu smrdi nejakym osobnim vyrizovanim uctu nez spravcovstvim, jinak by tu melo ban 50 co vice % "populace" :-)

Chapu ze jeden admin nemuze jit proti druhemu, to by nemelo forum dlouheho trvani, ale mozna by se mel 4Mike zamyslet a prehodnotit delku "trestu".

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

14.02.2010 9:54

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Jak uz jsem psal v "soudnim-dvore" BAN na rok mi pripada zcela mimo misu a i kdyz - jak pise Tsunami - neodlepi prsty od klavesnice, je toto dle me proste strelba do vlastnich řad...

Byl bych moc rad kdyby si Admix a 4Mike treba zatelefonovali, rekli si co a jak a pak potrasli rukou (byt virtualne), porad se tu vsichni ujistujeme ze strelci jsou rozumni lide...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

14.02.2010 10:15

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Taky budu rád , když se admix vrátí.Kdyby ho dostal na týden jak to dělá Bobr tak nic nenamítám.Tohle je dost drsný trest.


Reklama

Uživatelský avatar
Wojtyla
 
Příspěvky: 514
Registrován: 28.06.2006 13:24
Bydliště: Praha

14.02.2010 10:37

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

já nechci Admixovi vyjádřit podporu, BAN si jistojistě zasloužil, protože se choval jak rozmazlený dítě, který si myslí, že je nedotknutelný...takže BAn pro Admixe jednoznačně ano...

s čím mám problém je jeho délka a tady už nejde o Admixe, ale obecně o přístup moderátorů. Myslím si že moderátoři by neměli mít vubec právo udělovat takhle vysoké tresty...takhle vysoký trest se rovná definitivnímu vyloučení z komunity, rok prostě nemá žádný vychovný účinek to je anihilace...

...chápu že moderátoři mají život na hovno, že musí každý den projít tuny příspěvků, že už si svůj pobyt na střelectví neužívají jako členovíé komunity, ale jako kolbenku a pokud se tam neustále objevuje jeden problémovej typ tak na něj prostě časem zíkají alergii a stejně jako grázl ve škole, prostě pak přeteče pohár a ten člověk jde kukat...

něco podobného se stalo Honzovi Koreckýmu aka CMK...a taky už tu Honza neni, což pro mě osobně je ztráta velká...ted je to Admix...kdo bude další?

řešení?...dle mého skromného názoru "vícestupnové moderování" tedy každá sekce (nebo více sekcí) má svého moderátora, či moderátory, kteří jsou v dané problematice odborníci (Hungry - černej prach, 4mike - revolvery, Alfonss - Pistole, Admix - offtopic atd.(to jen například), tito mají práva jen mazat a upravovat "své" sekce a pak je tu pár "hlavních moderátorů" kteří udělují bany, a řeší prostě krom své sekce ještě věci řekněme celkového charakteru. Tím odpadá nutnost pro moderátory každý den projít celé forum a přenesením zodpovednosti na další usery se přirozeně rozloží jak práce tak se i odstraní problémy kdy někdo moderuje něco čemu třeba až tolik nerozumí (ne že by tady byli modi kteří něčemu nerozumí:-)a pak je tu jeden hlavní admin kterej je nevyšším odvolacím orgánem a posledním soudcem.

a co s Admixem?...jako ve škole...máš ve třídě grázla?...dej mu zodpovednost...udělej ho předsedou třídy...takže já osobně navrhuju Admixe na moderátora sekce offtopic - když se mu tam tak líbí, tak at za to odvádí taky nějakou práci...

tak, zkuste se nad tím zamyslet milí MODi a Admini a MITONi...

pravda je prostě taková, že i MOD je jen člověk s jedněma nervama a když nekdo nekoho dlouho sere, tak prostě dostane facku...

takže VÍCE MODERÁTORŮ, VÍCESTUPNOVÉ ŘÍZENÍ!!!

Uživatelský avatar
SirMarwin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01.09.2009 17:05
Bydliště: Pha

14.02.2010 10:44

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Vsechno uz bylo napsano. Tak jenom pridavam podpis.

majsner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 530
Registrován: 22.04.2009 22:47
Bydliště: Jablonec n. N.

14.02.2010 10:50

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Také přidávám podpis. Kdyžtak nás zabanujou všechny a bude pokoj. :roll:

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

14.02.2010 11:05

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Taktéž považuji kroky vedení občas za přestřelené a toto je jeden z nich. Řadím se tedy do seznamu.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

14.02.2010 12:26

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

No teda, jak to tak čtu tak se nestačím divit. Původně jsem ani nechtěl do tohoto vlákna přispívat, ale nedá mi to. Silně mi to celé připomíná Cimrmana, kdy děda chtěl mít hospodu, ale neměl rád lidi.

na hovno je , že USEŘI se můžou podívat jen na to co chtějí, ale MODi se musí podívat všude = máte vůbec představu kolik toho je denně?


Nevím proč, ale měl jsem pocit že toto celé je komerční projekt (miton.cz), ne žádná charita. Podle toho usuzuji, že pro moderátory je moderování práce. A práci si IMHO nelze ulehčovat způsobem eliminací klientů. Nevím, je to možná zkreslený pohled z mé profese, kde ztráta každého jednotlivého klienta je citelná, ale řekl bych že to platí obecně. Ono totiž je možné že vyloučení jednoho může způsobit odchod druhého, třetího a dalších. Také nevím co je pro majitele motivací pro to aby toto fórum existovalo. Pokud jej berou například jako nosič reklamy, tak jsou admix a podobní nepostradatelní. Jakýkoliv konflikt a výměna názorů může být a IMHO je lákadlem pro čtenáře fóra. Protože "odborné témata" se rychle vyčerpají, když se na něco odborného zeptám, dostanu odpověď od jednoho dvou členů a dál není co řešit (tedy většinou). Co dělá nejen toto fórum živým, je právě hodně lidí ochotných psát o čemkoliv kdykoliv. Jen tak roste návštěvnost a tedy užitná hodnota serveru. Být majitelem, velmi bych se zajímal, proč některý z mých zaměstnanců tak nezodpovědně ohrožuje můj byznys.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

14.02.2010 13:08

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Z mého pohledu bych klidně OFF TOPIC zrušil. Kecálisti by se vykecávali jinde a sem by chodili jen lidi co je zajímají zbraně a věci s nimi související.

Uživatelský avatar
Sokolda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08.02.2009 10:49
Bydliště: Příbram / Stř.Čechy

14.02.2010 13:10

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

I já se řadím do fronty "jsem pro". Vypadá to na osobní spor, který se řeší Banánem ?!?! 4mike by si ho měl též udělit aby vychladl.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 11.02.2008 11:47
Bydliště: Kolín

14.02.2010 13:19

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

2 Netopyr - a jak se prosím tě tvůj příspěvek vztahuje ke kauze Admix?

tsunami
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 11.08.2008 15:08
Bydliště: střední čechy

14.02.2010 13:26

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Netopyr: Sice jsi trochu OT v OT sekci :-) ale to je asi jedno. Předpokládám, že jde o reakci na odkazované vlákno. Můj názor: Zavři OT a přijdeš o nezanedbatelně velkou část členů fóra, zůstane tu pár "elitních" členů, kteří se budou plácat po ramenou jak to vyřešili a uklidnili, ale jinak bude fórum mrtvé. Bude to taková wikipedia v malém - spíš statický obsah doplňovaný pár lidmi. Pokud chceš na toto téma diskutovat, tak v nějakém vlákně prosím případně použij soukromou zprávu.

Abysme nebyli úplně mimo - myslíš, že rok zákaz pro admixe je v pořádaku?

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

14.02.2010 13:38

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Můj názor : zavři OT a přijdeš o zanedbatelnou část členů.
Jestli je rok BAN pro admixe v pořádku nedokážu posoudit, neb bych to všechno musel pročíst, abych získal dostatek podkladů k vytvoření nějakého názoru.
Pravda je, že rok je hodně tvrdý postih.

Uživatelský avatar
Souska
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 16.07.2008 8:31
Bydliště: Praha

14.02.2010 13:54

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Já už sem to psal do sekce soudní dvůr - pro mě je roční ban pro admixe výplod někoho, komu se šláplo na jeho těžce nestabilní ego, protože se mu někdo dovolil oponovat. Taková málá nízká pomstička.

navíc se to ani neojevilu v seznamu potrestanejch, takže navíc i v tichosti, aby se nikdo nedověděl, že sem to někomu natřel.

Já bych se dokonce zamyslel, jestli by někdo s timhle přístupem měl dělat moda....

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 657
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

14.02.2010 14:33

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

PeSi: modi nejsou zamestnanci a moderovani delaji zadarmo ve svem volnem case

oupi
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 481
Registrován: 14.09.2006 14:21

14.02.2010 15:04

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

Naprosto souhlasím s první polovinou Wojtylova příspěvku. Pod ten bych se klidně podepsal.
Co se zrušení OT týká, změnil jsem na vážkách. Na jednu stranu si rád popovídám se stejně postiženými lidmi, na druhou stranu se v něm vyjadřuje spousta lidí, kteří tam akorát zvrací bez jakýchkoli hodnotných informací.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

14.02.2010 15:12

Re: Nesouhlas s ročním zákazem na fóru pro admixe

No, tak jsem si to tady po dlouhé době zase trochu prohlédl...

Víte, proč po dlouhé době? Stalo se mi tady, že jsem byl v OT sekci napomenut, že jsem OT (!). Protože jsem v OT rozebíral, jak s dalšími hájím zájmy střelců na jiném serveru, mimochodem s mnohem vyšší návštěvností z řad nestřelecké veřejnosti. Nějak jsem vycítil, že se tady změnila atmosféra a řekl si, že sem budu psát jen tehdy, když to bude technická záležitost týkající se zbraní. Jelikož technické věci jsem si vyřešil během prvního roku po pořízení smiťáka a na další bouchačku nemám, neměl jsem další témata.

Jinak řečeno: Nemyslím si, že Admix provedl něco tak strašného, aby si zasloužil roční ban. Pokud ano, zaslouží si ho také víc jak polovina všech přispěvatelů. Modi by měli buďto měřit všem stejným metrem, nebo, pokud jim vadí, že musí moderovat fórum, veškeré kecy zakázat, smazat, a může se z toho tady udělat opravdu čistě znalostní databáze.

Banovat uživatele za to, že argumentují s mody, nevidím jako dobrý způsob vedení komunitního serveru. Tím méně serveru komunity poměrně malé a ohrožené. Elitistické tendence, které tady pozoruji, vnímám jako závažnou hrozbu pro celou střeleckou společnost v naší bláznivé malé zemi.

Oupi: Přispěvatelé zvracící bezvýznamné informace by měli být ostatními vyeliminováni sami jejich prostou ignorací. Čistit fórum za každou cenu od všech "méně hodnotných" členů přes "nadřízené uživatele" (mody), mi připomíná princip, o němž jsem si myslel, že by zrovna střelci měli kritizovat a ne jej podporovat.

Další

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník