Jak mate ulozene zbrane?

Mam mene nez 3 ks ulozene mimo trezor/schranku/...
37
16%
Mam mene nez 3 ks ulozene ve trezoru/schrance/...
52
22%
Mam vice nez 2 ks ulozene mimo trezor/schranku/...
9
4%
Mam vice nez 2 ks ulozene v necertifikovanem trezoru/schrance/...
28
12%
Mam vice nez 2 ks ulozene v certifikovanem trezoru/schrance/...
103
43%
Jina moznost (mozno upresnit v diskusi).
8
3%
 
Celkem hlasů : 237
carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

29.07.2009 22:09

Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Zdravicko vespolek. :)

Myslim, ze nazev tematu hovori za vse. Myslim, ze nejsem sam, kdo ma dojem, ze jeho bydliste skyta pro ulozeni zbrani fakticky vyssi miru zabezpeceni, nez nejaka kovova skrinka, kterou predepisuje zakon.
Nicmene malokomu se chce riskovat ztrata ZP kvuli par usetrenym korunam, takze vetsina z nas urcite vyhazuje nekrestanske penize za certifikovane trezory/sejfy/...

Ma otazka vsak zni - jake je nejlevnejsi reseni vyhovujici zakonu pro ulozeni zbrani do 10 ks a streliva do 10.000 ks, tedy nejlevnejsi "uzamykatelna ocelova schranka nebo uzamykatelna ocelova skrin, ktere splnuji pozadavky odolnosti proti vloupani 15 odporovych jednotek podle (...) normy CSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zamkem (...) zarazenym do tridy A podle (...) normy CSN EN 1300"?

Pro zvedavce jeste podotykam, ze se mi primarne jedna o ulozeni vetsiho mnozstvi streliva (500 ks je skutecne malo) a max. 2-3 ks kratkych zbrani kategorie B.

Predem diky za Vase tipy a preji Vam prijemny vecer.

c.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

29.07.2009 23:39

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci a vůbec nevidím důvod svěřovat hodnotu v řádu několika desítek tisíc nějaké plechové bedně za pár korun. Když už tak něco pořádného. Dájí se koupit staré bytelné trezory a v nejhorším si nechat udělat atest zároveň s výměnou zámků.

carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

30.07.2009 0:17

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

PatrikV > Chapu, ze vymena zamku vyresi certifikaci zamku. Ale jak je to s temi magickymi odporovymi jednotkami, ktere nejsou vztazeny na zamek, ale na "telo" trezoru?
Posveti Ti je nekdo? Prip. mas nejake tipy, kdo takovouto upravu a certifikaci starsich trezoru dela?

Mam totiz k dispozici trezor, ktery je fakticky na urovni mnohem vyssi, nez kousky v cenovych relacich do 25k CZK, nicmene z vetsiny zdroju jsem obdrzel informaci v tom smyslu, ze "papir" muzu dostat na nove osazene zamky, na trezor vsak nikoliv.
Tak jsem z toho jelen... :shock:

Nicmene, zasadni otazka zni: Jak vyhovet zakonu, mas-li zbrane zajistene dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi ucinneji, nez trezurkem za par tisic, ale presto chces naplnit literu zakona, ktera ma na fakticke zabezpeceni zbrani vliv vyslovene marginalni?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

30.07.2009 0:37

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Mám pocit, že aby člověk dostal papír na odporové jednotky, musel by mít dva shodné trezory a oni při posuzování jeden rozřežou na kousíčky, aby zjistily odolnost...

carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

30.07.2009 0:50

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

MarK > Obavam se, ze je Tva domenka spravna. Cimz lze z vyberu eliminovat navrhovane starsi trezory, protoze se jedna o proceduru komplikovanou, nakladnou a ve finale tedy vytvarejici vice problemu, nez uzitku.

Tak co, nikdo se nezabyval otazkou nejlevnejsiho "statem posveceneho" nesmyslu, ktery v urednikovi vyvola pocit bezpeci ex machina? :wink:

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

30.07.2009 1:28

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Nákup staršího trezoru bych z výběru nevyřazoval, protože já jsem s tím neměl moc starostí ani to nebylo příliš drahé - odborné osvědčení (na celý trezor) mně stálo 2000,- nový zámek 3000 a trezor 3000. Teď mám trezor o kterém vím, že až jej dostanu do domu tak je velmi nepravděpodobné, že by jej někdo odnesl - váží cca 1200 kg a vnitřní schránka, kde se toho vejde hodně je praktický nedobytná, 14 cm betonu v ocelovém plášti ze všech stran, 3 zámky z toho jeden 30 cm hluboko v betonu + 2 ještě na hlavních dveřích + 1 kombinační. Na severní moravě můžu poradit kdo to osvědčení dělá.


Reklama

carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

30.07.2009 2:02

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

PatrikV > Wow! Tak to zni jako eroticky sen paranoika o jeho vytouzenem pribytku! :D

Bohuzel, severni Morava je pro mne trochu z ruky (obzvlast, pokud bych tam mel vezt trezor) - nicmene povazuji za dobrou zpravu, ze existuje realna moznost certifikace celeho trezoru...

Tak co, uchopil nekdo problematiku z jineho uhlu?

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

30.07.2009 2:04

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

ty voe Patriku to je už na to pořídit trezor a pak teprve začít kolem něj stavět dům :mrgreen: do stávajícího abys vyboural zeď, přepravník ti nevzal po cestě ten zbytek a nezapoměl pod trezůrek dodělat základy... :shock:

u té tvé težké mrchy je vcelku jasné, že zákonu vyhoví, když tam má potřebné zámky to by usoudil i debil, ale u nějaké kovové skříňky to bude horší a zas na druhou stranu u každého trezoru co má nějakou hmotnost a není jen z plechového jednovrstvého papundeklu je vcelku jasné že vyhoví, když má odpovídající zámek.... vždyť ty co mají certifikát a jsou nejlevnější je směšný kus plechu.....

Já jsem pořídil trocha lepší než je požadován a přece jen i kdyby tu vznil náhodou požár aby měl i nějakou požární odolnost s elektronickým zámkem a doufám, že to jakš takš stačí a z bytovky mě jen tak ten trezůrek s cca 270kg neodnesou, k tomu ještě krom stávajících bezpečnostních prvků přijdou další pokrývající celý byt.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

30.07.2009 2:20

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Taky mám ještě jeden menší v kanceláři180×80×55 - 270 kg, protože když jsem si představil furt odemykat a zamykat tu hromadu zámků tak by mně odnesli. Stačí, že se mi občas zdá sen, kdy situace je tak vážná, že potřebuji i z tohoto, který má jen kombinační zámek dostat zbraň rychle ven a v tom stresu se mi nedaří ty správná čísla natočit - budím se zpocený hrůzou. Proto je na spadnutí jakmile budou volné peníze ještě jeden příruční s elektronickým zámkem který bude někde po ruce. Podle mně "jiný úhel pohledu" na zabezpečení zbraní ve stylu i zadarmo je drahé není na místě.
Ještě ti můžu nabídnout uschování tvých zbraní za nějaký přiměřený bakšiš aby se ti to vyplatilo, třeba i dlouhodobě :D

carpaccio
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 70
Registrován: 14.07.2009 16:53

30.07.2009 2:41

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

PatrikV > Asi si nerozumime. Nehodlam ojebavat zabezpeceni svych zbrani. Me zbrane jsou ve vyrazne vyssim bezpeci, nez kdyby byly pohozene v certifikovane schrance v prizemnim byte s okny bez mrizi a dvermi s FABkou.
A prave diky tomu, ze jsem jim jiz fakticke zabezpeceni poskytnul, zajima mne zpusob, jak jim doprat zabezpeceni take z hlediska legislativy - coz povazuji za nutnou formalitu.

Ulozeni na severni Morave z hlediska prakticnosti nespatruji s ohledem na sve stredoceske bydliste zrovna optimalnim. :wink: Ale diky za navrh.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

30.07.2009 4:19

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Priznam se, ze moc nechapu, co resis (btw se to zde resi uz na nekolika mistech...)
Mas bezpecnejsi barak a chces pouze naplnit literu zakona? Tak si kup tu nejlevnejsi plechovku, na kterou je certifikat a mas z hlediska legislativy pokoj... nad cim chces dal mudrovat?
No a pokud bydlis v "trezorove mistnosti" a budes na to mit patricny lejstra, tak neni taky co resit.
Lejstro vladne svetu (bohuzel) a nikoho nebude zajimat, jaka je realita (resp. ti v pripade nejakeho "incidentu" da sakra praci a penize dokazat, ze zabezpeceni odpovidalo normam), hlavne, kdyz budes mit ten glejt :roll:

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

30.07.2009 7:52

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Hele a co tak koupit levnou plechovku ktera splnuje literu zakona a tuto instalovat do tveho 1200kg nedobytneho trezoru...? :)

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

30.07.2009 10:39

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Mým snem vždycky bylo získat starou "vídeňskou popelku" - teď už asi jen pro tu krásu.

(kdo mi řekne kdo nebo co je "vídeňská popelka" má u mne malé bezvýznamné plus :wink: )

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

30.07.2009 10:49

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Stary typ trezoru, co jsem koukal, tak se motaji kolem 10-15k CZK podle stavu... ;)

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

30.07.2009 10:56

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Takhle kráska

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

30.07.2009 11:26

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

A proč "popelka"?

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

30.07.2009 11:45

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

...predpokladam ze ma jako vypln sten pouzit upechovany popel - ochrana proti autogenu?

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

30.07.2009 12:40

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Taktak, bývala to ochrana proti propálení než se začal používat např. šamot

GeorgeM
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2006 14:18
Bydliště: Praha

30.07.2009 13:06

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

2Pufik: Popel byl mezi vnější a vnitřní stěnou ohnivzdorných trezorů. Mělo to (do jisté míry) chránit obsah při požáru. Na řezání stěn hořákem to mělo minimální vliv.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

30.07.2009 16:53

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Zatím ještě nemám sice co ukládat, stále čekám na papíry od policie. Stavím domek, a už od začátku jsem s manželkou počítali se zazděným trezorem na cenosti a důležité papíry. To bylo v době, kdy jsem ještě o střílení uvažoval hodně platonicky. Teď když už se to ale reálně blíží, je jasné, že v něm skončí hlavně moje zbraň (zbraně?). Ale mám trochu dilema, jestli pak má mít klíč i moje žena. Když ano, nebude pistole zabezpečená podle zákona, když ne, ... o to si asi domyslíte sami.

Představuji si jak, vždy když bude nutně potřebovat náušnice, jak jí budu na hlavu dávat pytel, povedu ji tajnými chodbami k terzoru, tam jí ho odemknu, sundám pytel.....

Ale beze srandy, jak to řešíte vy? A co když máte ZP oba, každý svou zbraň. Máte ji ve stejném trezoru, nebo, aby se vyhovělo paragrafům, máte dva.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků