Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

13.03.2016 17:54

Re: Nedostatek kos....

Sledujete hunting bazar??? nejak pribyva inzeratu na prodej kos....ze by uz meli bobky a pomalu se zbavujou kveru dokud z toho neco je?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

13.03.2016 18:04

Re: Nedostatek kos....

Jestli to spíš nebude tím, že teď ty krámy konečně můžou prodat za cenu, za kterou má cenu se vůbec otravovat s vystavováním inzerátu. :-)

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

13.03.2016 18:07

Re: Nedostatek kos....

No ty ceny jsou nekdy silene nahastrosi na to par kramu a cena vyleze pres dvacet a videl sem i pres tricet

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

13.03.2016 18:37

Re: Nedostatek kos....

Otázka nabídky a poptávky. Konečně se to začíná přibližovat "normální" ceně. Ty dřívější byly těžce dumpingové. Dříve příslušenství znásobilo cenu, dnes to už je v podobném poměru jak u všech ostatních zbraních.
A nehledě na to, že některým už asi dochází střelivo nebo peníze na to střelivo.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

13.03.2016 19:34

Re: Nedostatek kos....

Nevim, jestli to lidi prodavaji ze strachu, ze se bude odevzdavat, ale ve stredu jsem byl svedkem, jak na nase zbranove oddeleni prinesl chlap Ackovy na vyjimku kulomet, nejspis M-60 + druhou hlaven (zahledl jsem jen pazbu a schranku na pas) nechaval ho znehodnotit. Kdyz se mu to policajti a vsichni okolo snazili vymluvit, tak nekompromisne rikal, ze do toho dela uz spoustu let a nejpozdej do roku se bude odevzdavat a Ackove zbrane na vyjimku pujdou jako prvni. Zrovna jsem si vyrizoval nakupko na AR-15, ktera uz na me ceka u prodejce, tak jsem zvedavy, jestli ji budu mit rok, dva?

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

13.03.2016 19:40

Re: Nedostatek kos....

To je reálný pohled na věc.Není vhodná cesta si naivně si myslet, že si vybrečíme jako jediní výjimku v celé EU, pokud ten návrh projde a bude schválen.


Reklama

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

13.03.2016 19:44

Re: Nedostatek kos....

A co jako bude potom? Se nekdo zadusi paratkem tak ho vsude zakazou a my jak ovce kyvnem jo???

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

13.03.2016 20:01

Re: Nedostatek kos....

vec ma ruzne roviny, v nichz se na ni da koukat.
1. vyvlastneni v CR mozne neni, viz LZPS atd - z cehoz vyplyva - nakupovat a nakupovat !
2. chce to byt trosku aktivni nejen v breceni na forech a nadavani po hospodach, a dozvite se spoustu veci. napr, ze navrh EK je naprosto neprijatelny pro spoustu zemi, nejen CR. A ze i vetsina EP je proti, stejne jak se proti stavi vetsina Rady EU (krome tradicne pasivne-homosexualnich velmoci jako Francie, Italie apod).
3. i kdyz nejakou picovinu v te ci one forme schvali - je otazkou jak moc se ty ktere zeme podridi, metodou vyjimek a obchazeni a soudnich napadani. Viz kvoty pro nezadouci vetrelce.
4. no a nakonec - jak dlouho si myslite ze cela slavna Ctvrta Rise jeste bude existovat, a jak dlouho potrva nez jednotlive protektoraty zacnou vypovidat poslusnost ??

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

13.03.2016 20:37

Re: Nedostatek kos....

No ja se nesnazim nikde pobrekavat podepsal sem petici a nosim ten papir vsude mozne dokonce sem ho nechal podepsat moji 93 letou babku ale nemam z te podpisove akce dobry pocit ta nase kre**nska vlada nam muze pripravit nemile prekvapeni.....a reagoval sem na prispevek vyse jak nekdo donese kver na bengarmu minimalne za 60 papiru a necha si ho znehodnotit....to prece nedava rozum to muze vzit ten kver a bodnout ho mezi rajcata!

A.K.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 30.06.2011 18:26

13.03.2016 21:27

Re: Nedostatek kos....

vsak to nebylo osobne na tebe. Nicmene ustraseny breky slysim pomerne casto, na strelnici, v diskuzich, na IWA, atdatd. Pritom nejvic aktivne brecici jsou dost casto nejvic pasivni v tom aby sami byt jen podepsai podelany kus papiru, casto ani nemaj poneti o realnem stavu veci, ale budou mezi prvnimi (a doufam ze jedinymi) kdo poslusne ponese znehodnocovat/odevzdavat vlastni majetek.
Do stejne sorty radim i zmineneho znehodnocovace M60. I v 10x zoufalejsi situaci (a to se zatim vubec nic nedeje) se da zachovat mnoha jinymi lepsimi zpusoby

smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

15.03.2016 14:15

Re: Nedostatek kos....

letos jsem byl na IWA a nikde jsem nevidel archy na podpis. jen tak nahodou jsem to prohodil u stanku Grand Power a zjistili jsme ze to vlastne neni spatny napad...Jako takova akce a nevyuzit toho....
ale bohuzel uz jsem tak nejak zvykly ze v cesku lidi budou nadavat ale moc pro zmenu neudelaji jelikoz se jim nechce investovat energie. Ale kdyby to nekdo prosadil za ne tak budou radi, ale sami nic. Tohle jsem slysel vcera v praci. Proc volit novou stranu kdyz uz je tam spousta velkych u moci tak zvolim nejmensi zlo. Ja myslel se pos***

kawon
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 186
Registrován: 20.03.2009 18:59

15.03.2016 15:48

Vím že jsme OT, ale co ti u GP řekli? Čím argumentovali?

Odesláno prostřednictvím tydlifonu.

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

15.03.2016 15:58

Re: Nedostatek kos....

ad smoked.salmon: :shock: Nějak mi uniká smysl psaného!

smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

15.03.2016 16:44

Re: Nedostatek kos....

TO: kawon
Bavil jsem se s jenim borcem, kdyz jsem mu rekl o peticni arch tak rikal ze to nemaji ale je to dobry napad. Tak zavolal jeste jednoho proc to tam nemaji. On mu rekl ze to uz stejne vsichni podepsali. Tak jsem mu rikal ze to je spatny pristup. A ten prvni na to ze na sobotu vytiskne.

TO: střeleček
jaky smysl ti unika? narazim na lidi kteri uz se s tim tak nejak smirili/popr. neco delat je moc narocne

Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

15.03.2016 18:03

Re: Nedostatek kos....

Jenom mě napadá - kdyby nám náhodou všecky hračky zakázali, že není třeba rušit toto fórum, mohli bychom se bavit jaké by to bývalo bylo kdybychom tu a tu hračku bývali měli, jakou bychom bývali koupili a jaké problémy bychom s ní bývali řešili :twisted:

Prostě taková rozprava o minulosti, abychom nebyli popotahováni, víme :mrgreen:

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

15.03.2016 18:31

Re: Nedostatek kos....

Hlavne nebudte podelani a nevzdavejte to.....tak jim jdete nejlip na ruku! Ja nakoupil pred mesicem a mam dalsi dve nakupky! Nic se odevzdavat nebude!

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

15.03.2016 18:49

Re: Nedostatek kos....

Jo nevzdávejme to, já jsem si před měsícem koupil tu nejnebezpečnější zbraň na světě AK-74 :) to bude Italský švagr čumět. Italové jsou posraní hned jak se zmíníš že máš doma zbraně ale zastřílet si tady v ČR to jo :)

erlle
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 25.09.2006 8:37
Bydliště: Brno

15.03.2016 20:16

Re: Nedostatek kos....

Justinian píše:Jestli to spíš nebude tím, že teď ty krámy konečně můžou prodat za cenu, za kterou má cenu se vůbec otravovat s vystavováním inzerátu. :-)


Ta věta se mi nelíbí pane kolego. Pro někoho krám, někdo má z kosy radost. Taky se nepovyšuji a nemluvím o krámech v souvislosti s řidiči, kteří nejezdí v Mercedesu jako já. Každému se líbí něco jiného, nebo ne?

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

15.03.2016 20:37

Re: Nedostatek kos....

To nebude asi povyšování. Po tom, jaké styly údržby jsem zažil počas ZVS, bych to neodsuzoval. Je to jen konstatování technického stavu. :cry:

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

15.03.2016 20:43

Re: Nedostatek kos....

erlle píše:Ta věta se mi nelíbí pane kolego. Pro někoho krám, někdo má z kosy radost. Taky se nepovyšuji a nemluvím o krámech v souvislosti s řidiči, kteří nejezdí v Mercedesu jako já. Každému se líbí něco jiného, nebo ne?

A co trochu smyslu pro humor/nadsázku, našlo by se někde, nebo je na to třeba jezdit v tom Mercedesu? :-)
Já měl kosy dvě, jednu mám dodnes. Střílí to, trefuje to a chleba to nežere.

Pointa sdělení ale byla v tom, že si stačí dát dvě a dvě dohromady: pro hromadu lidí byla kosa první puška, nebo aspoň první samonabíječka v podobné ráži. A jak už tomu tak bývá, část těchto lidí kosa omrzela a oni přešli na jinou, jedno jakou. Jenomže - jak už poznamenal Cipis - kosa z druhé ruky šla až donedávna z domu leda za opravdu dumpingovou cenu, protože si každý mohl nakráčet do krámu a koupit Gazelu nebo 858 pomalu za kapesné a ještě si vybírat. A tak si je většina lidí raději nechala, než by je pouštěla za zlomek investované ceny (málokdo zůstal u holé pušky). To se teď změnilo, dostupnost není tak samozřejmá, ceny vyletěly nahoru a je tu hromada nových majitelů ZP, kteří je narychlo shánějí (protože nebudou, protože nám je za chvíli zatrhnou, protože...) Není tak těžké si domyslet, že to část výše uvedených majitelů přesvědčí k prodeji a s nabídkama se roztrhne pytel.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník