Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

09.03.2009 10:19

Něco o Lexu

Něco o Lexu (vznik a historie) od Stanislava Gibsona

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

09.03.2009 10:44

nejsmutnější na celém je to, že to je všechno pravda co je v tom článku :(. politiky probírat nebudem ta bych se musel n****t hnedle po ránu, co tvoří novináři v souvislosti se zbraněmi můžeme číst v tisku nebo vidět a slyšet v rádiu nebo TV taky nic moc. Takže buďme rádi že LEX existuje a přestože to někomu může připadat že nic nedělá tak dělá ˇ- jen tak dál a pokračovat v započatém díle

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

09.03.2009 11:26

Jak jsem napsal před chvílí jinde, každý z nás může být svůj malý LEX, ani nemusí být organizovaný. Někomu se nelíbí moje křusky, někomu Standovi vousy, nebo p.Baudyše astrologie (třeba mně, já osobně nemá k alternetivám důvěru a jsem poctivej hnusnej materialista, ale od té doby co se Sisyfové navezli do mé oblíbené memetiky, dokážu být pěkně poťouchlým a zákeřným antiskeptikem).Osobně pro mne, nechť mi filosové většiny směrů prominou, není důležitá cesta, ale cíl. A tady potřebujeme podporu zdola, a je jedno jestli od členů, nebo nečlenů...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

09.03.2009 18:27

Clanek jsem si vytisknul a (pokud nebudou namitky) vyvesim na strelnici v Tabore.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

09.03.2009 18:58

Nebudou, zamořte okolí nejen LOSem, ale i LEXem :twisted:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.03.2009 19:02

Vím, že by to asi bylo trochu dražší (byť pár reklamami by to mohlo zlevnit či dokonce dostat náklady na nulu), ale taková rozesílaná dobře udělaná ročenka LEXu členům by taky nemusela být od věci. Takový pěkně prezentovaný kus tiskoviny se dá půjčit tomu a pak zas jinému a pár lidí osvítí ;)
(jinak nadále podporuji tu polo-umřelou ideu fundovaného článku do nebulvárního média)


Reklama

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

10.03.2009 12:02

Jako self-promo dobré, až na absenci cílů, směřování, nástinu budoucnosti. Ale historie je tam vylíčena dostatečně.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

11.03.2009 16:59

a jeje uz je tu zase spolek minsitra, ktery si prostrelil letadlo ...

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

11.03.2009 17:02

Pidibi: udelej neco lepsiho a ja budu prvni, kdo se ti tam prida ;)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

11.03.2009 17:03

PiDiBi - tak nevim, je to provokace, neni to provokace? Ja myslim, ze o tom, jak to realne bylo, uz se napsalo snad vsechno 100x.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

11.03.2009 21:10

No prave proto to vzbuzuje tolik pochybnosti. Ono taky nepomaha, ze se predseda zivi jako sarlatan, ze :roll:

Aby nebylo pochyb, v Lexu jsem, ale mira ztotozneni je u mne limitovana. Jeste ze pro sebe si vnimam jako hlavu Lexu pres LOS T.T.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

11.03.2009 22:25

No upřímně řečeno, jsem starým příznivcem spolku Sisyfos, takže bych měl s tebou souhlasit, ale život mne naučil že nic není jen černé,nebo jen bílé, jedna z mých přítelkyň kdysi říkávala:Nechápu, jak to,že to nemůžeš pochopit, a následně nechápala ona, jak to že z této její věty dostávám psotník. Problém je v tom, že pokud tomu čím se živí věří, žije maximálně v omylu nebo bludu, ale to jej nedělá lhářem.Vzpomeňte si sami na diskuse se svým okolím, třeba ohledně zbraní, jak je někdy těžké diskutovat s lidmi a o něčem je přesvědčit. Ano, považuji astrologii za nevědecký obor, kterému nevěřím. Jestli mu člověk bude či nebude věřit, je dáno nejen informacemi které o něm jsou, jako o kterémkoliv jiném tématu, včetně našich zbraní, ale a zde zcela jistě nemusíte a mnozí nebudete souhlasit se mnou, i povahou a celkovým založením člověka.To ale vůbec nevypovídá o tom jestli je člověk podvodník nebo hlupák. Upřímně řečeno, spíše uvěřím astrologovi že lidem nelže a nepodvádí je vědomě, než abych totéž uvěřil politikovi.Politikovi uvěřím jeho upřímnost jen ve dvou případech,pokud mu má daná otázka něco kladného přinést a nebo a to je v tomto případě právě ono, pokud se angažuje za něco co, je jeho koníčkem. Má-li někdo problém s p.Baudyšem osobně, ať již kvůli jeho nestřelecké činnosti, nebo proto že se mu nelíbí jeho ksicht, má na to plné právo. Sám jsem s ním mluvil jen jednou, když jsem mu na LOSu brousil kudlu. Pokud mi Standa s Tomem řeknou, že bez p.Baudyše by se s LEXem určitě nerozjeli, věřím jim. A když mi někdo pomůže, ať už jakkoliv, pak je slušné, tomuto člověku jeho zásluhy nejen neupírat, ale připomenout je, mluvím-li o díle na němž se podílel. Kdysi jsme diskutovali s jedním kolegou střelcem, který se vytahoval, jakým je racionálním, strojově uvažujícím člověkem až z něj vypadlo že odsuzuje homosexuály, protože je katolík a homosexualita je hřích. Stejně třeba Hetzer, v diskuzi o víře tvrdí, a dokládá to argumenty, jež jemu samému připadají jasné a nezvratné, že většina církví, tu pravou boží cestu opustila (to není nijaký útok na něj, zmiňuji ho, protože ho mnozí z nás známe nejen z fóra, ale i osobně a uvádím to jako kladný příklad , toho, jak nám rozdílný pohled na jiné otázky nebrání shodnout se ohledně zbraní a podobně). Takže i když bych nikomu nedoporučil, aby svou cestu řídil podle hvězd, nevidím důvod proč by se zásluhy p.Baudyše neměli připomenout. Závažnější problém vidím v jiné otázce, kterou tu a tam někdo nadhodí a to jestli nám prezentace p.Baudyše jako jedné z osobností LEXu neškodí. Ano, někteří lidé se mi svěřili , že s tím mají problémy, těm můžu říci jen jedno:Zvíře poznáš po srsti a lidi po činech. A začít nahlížet na lidi, kteří mi pomohli jen proto, že se mi momentálně nehodí k nábytku považuji za opovržení hodné jak v civilním životě tak i mezi námi střelci. Když mi bude umírat dítě, nebudu pátrat po vyznání jediného dostupného lékaře, který mu může pomoci. Dokonce i ta svině Hitler , prý chránil židovského doktora, který kdysi ošetřoval jeho matku. A i když pro mne práce pro LEX znamená neuvěřitelně mnoho, nemyslím že bych souhlasil se sebevětším úspěchem, pokud by cenou byla ztráta sebe sama. Dokázali jsme na těchto stránkách spolu vždy slušně spolupracovat a slušnost by měla být ve vztazích mezi námi kategorickým imperativem bez ohledu na osobní sympatie a antipatie.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

12.03.2009 0:01

Aaaaaano, presne tak

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

12.03.2009 1:09

Sincityman: Vyborne receno! Pan Baudys sice veri bludum, ale to z nej jeste nedela gaunera. Aspon v Anglii se na astrology tak nikdo nediva, i kdyz vetsina lidi v astrologii moc neveri. Toto pojeti (tj. ze astrolog, grafolog, atd. = podvodnik) vam vtloukli do hlavy komousi, a je smutne, ze dodnes mnoho lidi (i mladych) to nevidi.

Uživatelský avatar
Nogard
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.11.2008 15:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou

12.03.2009 19:27

Za sebe mohu říci, že považuji za zbytečné, aby osobní antipatie ovlivňovaly postoj k celému sdružení lidí, kteří společně prosazují určitý cíl. Chápu že opravdu ne každému může konkrétní osoba "sednout", ale vztahovat to pak na všechny okolo něj? Jde přeci právě o to o co LEX usiluje, co dělá a jak to dělá.

A právě proto jsem pana Gibsona o ten článek požádal. Protože si myslím, že má smysl LEX prezentovat a to právě v kontextu jeho vzniku a historie. Aby si o něm mohli udělat obrázek i lidé, kteří o něm třeba zatím neslyšeli, nebo slyšeli, ale nedokáží ho úplně přesně zařadit.

Jistě je potom k tomu dobré a vhodné vznést v diskuzi i kritické hlasy pokud jsou - to pomůže v orientaci nejen čtenářům, ale myslím si že i v autoreflexi zpětně LEXu. Nikdo se tady nemusí myslím bát říci svůj názor. Nicméně pejorativní plácnutí konstruktivní přínosnou připomínkou podle mne není - promiň PiDiBi.

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

13.03.2009 1:41

to nemela byt kosntruktivni pripominka
to jsou ciste osobni antipatie - politik, astrolog a clovek ktery si prostrelil letadlo ma zastupvoat strelce hura, nezbyva mi nez jasat
at udelal co udelal je nacase ho odstranit a misto nej radeji najmout profedionalni poradce a lobbisty (kdo si myslite ze stoji za uspechem socanu v minulych volbach? dobri poradci a marketing)

sincityman - sorry, dokud se nanacuis clanky a prispevky psat v bodech a par vetach tak je fakt cist nebudu

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

13.03.2009 2:27

PiDiBi, ve vsi ucte: Ty ses dneska asi blbe vyspal, ze jo? Ze vsech Tvych dnesnich prispevku (tady i jinde) cisi prvotridni nasranost na svet. :wink:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

13.03.2009 3:14

PiDiBi píše:je nacase ho odstranit a misto nej radeji najmout profedionalni poradce a lobbisty (kdo si myslite ze stoji za uspechem socanu v minulych volbach? dobri poradci a marketing)

Ano, že zrovna LEX má tak ohromný rozpočet :roll:
Navíc LEX za svoje úspěchy v napravování zákonů žádný finanční bonus jako strany úspěšné ve volbách nedostane...

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

13.03.2009 7:07

Tak znovu a v bodech (díky že jsi se konečně zmohl na konstruktivní připomínku, zkusím ji spojit s tou, abych psal jak mi zobák narostl):
a) Politik: Nikdo jiný než politik na politika, úspěšněji v současnosti zapůsobit nemůže. Podobně jako my máme svůj svět se svými zvyklostmi, hantýrkou a třeba i rituály mají ho i politici. Proto byl a stále je potřeba někdo kdo jejich světu rozumí....
b) Astrolog:Astrologie a podobné pavědy má bohužel ve společnosti větší podporu než střelectví. Až bude střílení tak populární jako věštci a astrologové jsme za vodou.Pokud provozuje to čemu věří, tak s tím mohu nesouhlasit , ale nijak s tím nemám problém, je to pro mne multikulturně správně totéž, jako kdyby byl židovským imámem v kterémkoliv katolickém Šivově chrámu.
c) Průstřel letadla:Tak o tom můžeme diskutovat asi stejně jako o přednostech pistole/revolver a se stejným výsledkem. S důvody proč by to měla či neměla být pravda, se nedopátráme a variant je podobně jako v písničce o Golemovi od V+W.
Postoje všech lidí k čemukoliv jsou ovlivněny jejich psychikou více, než jsou oni sami ochotni připustit. Postupně si čím dál myslím, že spíše zaujmeme postoj k něčemu pudově nebo citově a až pak se jej snažíme rozumově vysvětlit. Já tak přistupuji k rodinnému životu, někdo jiný zde k chovu psů a někdo další ke zbraním...... jo a mimochodem taky se mi to co jsem napsal teď líbí víc než to před tím, asi ze mne něco nakonec vycepuješ :wink:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

13.03.2009 11:22

PiDiBi: Jestli to ma být lobbista a marketingový poradce formátu socanskýho exministra obrany, tak bych hlasoval pro to, aby nám raději krom astrologa pomáhala ještě Jana Uriel Kratochvílová.

Vzhledem k tomu, o co nám jde, musel by to ten lobbista nebo marketingový poradce dělat zadarmo, protože je sám střelec. Ale moc nevěřím, že by si nějaký takový (pokud vůbec mezi nimi nějaký zapálený střelec je), který je úspěšný a známý, chtěl tímto tématem příliš kazit renomé.

Další

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků