Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.03.2009 14:46

Proboha lidi! Reagoval jsem na údajnou neexistenci střelecké lobby a na to, že střelectví prý u nás má malou propagaci!

LEX je ten, komu vděčíme za relativně rozumný zákon, mnohem lepší než tam, kde LEX nemají, a LOS je podle mne rozumná forma propagace střelectví mezi obyčejnými lidmi, kde mohou vidět, že střelectví není zábava a doména nějakých psychopatů, ale příjemná kombinace sportu a setkání sympatické komunity lidí. A to, že LOS někde nemají znamená, že třeba v GB, Polsku atd.atd. žádné takové sportovní střílení pro obyčejné lidi neexistuje. A zároveň, protože tam je střelectví silně tabuizované a obyčejní lidé nemají možnost se s ním seznámit tak, jako třeba u nás na LOSu, tak podle toho vypadají i tamní zákony.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.03.2009 14:55

Mezi námi - mne osobně praktické střelecké disciplíny (LOS,parkur, IPSC) příliš nebaví, a vyhledávám spíše ty terčové. Nic to ale nemění na tom, že pro popularizaci střelectví je považuju za velice cenné. Věřím, že časem se díky své divácké atraktivitě dostanou třeba i do televize - určitě více lidí střílí, než třeba skáče na lyžích.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.03.2009 15:09

Já jsem tedy na závodech bohužel moc diváků beze zbraní nikdy neviděl :(

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.03.2009 15:26

No jasně, na GP v Brně taky polovina lidí přijede na mašině, je přirozené, že to v drtivé většině přitahuje lidi "od fochu."
Ale věřím, že je to jen otázka času, kdy se sportovní střelectví širší medializace dočká, roli v tom sehraje např. nárůst privatních TV stanic a třeba you-tube, pokud na něm nebudou jen kokoti a jejich nechtěné výstřely (kolik lidí oproti dnešku sledovalo internet před 10 lety...)

Pokud ovšem rozvoj střeleckého sportu nezahubí nějaká drastická restrikce - což mj. opět záleží na výsledku mediálního "souboje" mezi pozitivním a negativním zobrazením střelectví.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.03.2009 15:30

a v tom je ten problém. Ona jaksi není vůle dávat střelectví prostor v médiích a myslím, že ani LEX to prostě do médií nedokáže protlačit (za což jsem byl zjebán, ať se do nich neseru)

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.03.2009 15:33

Teď mne napadá, že se dá taky trochu brnkat na českou vášeň v pasivním fandění sportu (mezi což bohužel patří i stupidní "hop, hop, hop!"). Např. se dá jen obtížně posčítat, kolik mistrů světa, evropy a různých soutěží dohromady máme - když se sečtou např. siluety, odstřelovači, lovecké disciplíny, velekorážníci, BR atd. tak do vydá na desítky. Bohužel o tom veřejnost ani netuší, a přiznám se že nevím, jak to dojejího povědomí dostat.


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.03.2009 15:35

Prostě nagelovaný máničky tahající si do hotelů kurvy budou vždycky obdivovány (i když mistry Evropy nikdy nebudou), ale opravdu úspěšný sportovce nikdo nezná....

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

21.03.2009 15:41

Takže rejpnu do bolavýho, ale o LOSu jstejně jako o LEXu neví ani většina střelců (držitelů zbraní) natož ostatní veřejnost. A jsme zase u nejslabšího místa těžko něco propagovat pokud se o mě neví.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

21.03.2009 15:41

alfonss: nebyl jsem u toho, ale nechce se mi věřit, že tě někdo přímo zjebal. Ono jde taky o to, že jsme jen lidé a máme emoce.Když někomu, kdo se pro střelectví může přetrhnout* vmeteš, že to dělá blbě a že nic nedokáže, tak se ho to asi dotkne. Zkus krom toho kritizování nějak nastínit, jak by se to podle tebe dalo zlepšit. Fakt nic ve zlém.

*(což popravdě já opravdu nejsem, krom těch pár korun jsem se skoro nikdy ničím nepřičinil)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.03.2009 15:53

Přečti si příspěvek Kendzira na předchozí stránce, tam mě pěkně citoval.

Já prostě nevím jak to zlepšit, nemám s tím zkušenosti, neumím to (kdybych uměl tak bych neváhal pomoci), takže prostě a jednoduše nebudu členem organizace, o které se nic neví, která za nás veřejně lobovat nebude (resp. chtěla by, ale nedokáže si vydobýt svoje místo v médiích).

Abych pravdu řekl tak nevím jak z toho ven. A obávám se že to neví ani v LEXu.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

21.03.2009 15:58

Takže přesněji řečeno... nepřidám se k vám, protože vy to neumíte a já jsem úplně stejnej looser jako vy..... :lol: no v zásadě máš pravdu, ale když to nebudeme zkoušet, tak se nám to nepovede zcela jistě..... :roll:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.03.2009 16:09

Ona kdyby v čele LEXu stála silná reprezentativní osobnost, která by se dravě cpala do médií, tak věřím, že by počet členů rapidně vzrostl.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

21.03.2009 19:21

a v tom je ten problém. Ona jaksi není vůle dávat střelectví prostor v médiích a myslím, že ani LEX to prostě do médií nedokáže protlačit (za což jsem byl zjebán, ať se do nich neseru)

Ona kdyby v čele LEXu stála silná reprezentativní osobnost, která by se dravě cpala do médií, tak věřím, že by počet členů rapidně vzrostl.


Nejak mi tyhle vety nejdou nejak moc k sobe... Ne, ze by si odporovaly, ale vyjadrujou urcitou predem danou skepsi, se kterou nemuzes nic delat, tak ji na jejim zaklade siris dal?

Byl jsem ted za poslednich 14 dni u par jednani... Nic neni nemozny, ale nic neni snadny.

Uživatelský avatar
Willy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 26.03.2006 1:06

21.03.2009 22:48

Dobrá postava na výsluní médií ukazující na LEX je jistě velmi zajímavý nápad, ALE pokud to nebude přesvědčený střelec a zastánce "naší věci" tak to nebude zadarmo. A jsme zpět u hlavního jádra věci. Pokud se chceš někde zviditelnit a něčím začít masově masírovat mozky lidí tak na to musíš mít velmi kvalitní 1) zázemí a propracovanou strukturu s jasným cílem, 2) velmi vysoký rozpočet na kampaň v médiích a ohodnocení použitých osobností.
Otázka a možná zároveň i výzva tedy zní, jsme schopni kromě členských příspěvků LEXu přihodit něco navíc a uspořádat si sbírku na takovou kampaň (a nebude to málo!!!) nebo tady jenom budeme kecat jak by se co mělo dělat a zároveň si zpětně vnucovat že se nedá dělat nic než zase kecat, případně to schovávat za názor že jediné schopné sdružení není tak schopným protože vlastně do této chvíle nic neudělalo a ani nic dělat neumí, takže mám důvod také nic nedělat :?: Tomu se přátelé říká ALIBISMUS

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

22.03.2009 0:04

K tomu co napsal Willi v jiné debatě:
No bohužel touhle cestou (placenou postavou) to asi nepůjde. A asi bychom to ani nechtěli. S tím zázemím to je jiná. Zeptám se : Kdo z vás ví, jak se jmenuje váš poslanec/senátor? Kdo mu napsal když se připravovala novela zákona sám od sebe, ne když jsme spustili poplach? V zásadě bych i souhlasil s Alfem, kdyby byl LEX placenou lobbystickou organizací najímanou za plat. Pak by si opravdu zasloužil jen pochybnosti a nedůvěru.
Jenže tak to není. Běžně věci dostáváme pod nos, výrobci a prodejci se mohou přetrhnout aby vydělali.To nás trochu zkazilo. Jsme zvyklí být v roli bohatých nevěst, jejichž nápadníci se mohou přetrhnout. Přesto LEX dokázal, když se chystal v druhé polovině 90. let likvidační zákon, sesbírat tisíce podpisů, bez ohledu na to, že některé podpisové archy si vyzvedávali tajemní pánové, které v Lexu nikdy nikdo neviděl..... I díky tomu začal být brán jako partner.
Bohužel je to jako všude, včetně tohoto fóra, z téměř 2100 uživatelů tady má jen 236 více než 100 příspěvků. Ano možná to je správně. Z jedné strany se Alf svým obvyklým milým a vstřícným způsobem snaží poradit každému, kdo se zeptá, i když ví, že lidé často nechtějí slyšet pravdu, ale potvrdit svůj názor (A Shiva dělá někdy s neobyčejnou trpělivostí ve svém oboru to samé), z druhé tvrdí, že když se o něco podobného snaží LEX je to zbytečné Surprised) Nechci to teď hledat,ale pokud se nemýlím kdysi prohlašoval, že je práce LEXu zbytečná, že to nemá cenu, teď tvrdí že LEX nedělá to a tohle tak, jak by dělat měl a obávám se, že pokud se nám povede jeho často oprávněné postřehy napravit, dojde k názoru, že je vše tak jak má být, tak proč by nám to kazil. A co se týče aktivity členů Lexu, je to podobné jako tady na fóru. Takže práci táhne tak 10-20 lidí, kteří mají svá zaměstnání, rodiny a taky by radějii stříleli, než mlátili do klávesnice a leštili kliky. A k tomu je činnost LEXu bohužel výrazně pragocentristická, ale to je tím že i většina těch co to táhnou je z "Práglu". Pro začátek by přitom stačilo mít v každém obvodě kde mají poslance/senátora, alespoň jednoho svého AKTIVNÍHO člověka.... jako základní cestu k tomu vidím LOS.
Kdo četl Zeměplochu ví to, co tvrdila bábi Zlopočasná:Že nejlepší způsob jak pomoci lidem, je dát do toho vlastní sádlo.To je totiž jedinná šance že si alespoň občas někdo, bude pro něj vykonané práce vážit. Jen se podívejte na různé formy"pomoci" trpícím, většinou končí u toho, že před ně nasypou zrní, místo aby je přiměli si ho vypěstovat. Před LOSem tu byly jiné více či méně úspěšné pokusy o IDPA. Ne vždy skončily jen na snaze vydělat co nejvíce do vlastní kapsy, ale někdy ano. Přitom LOSu se poměrně daří. A je to v současné době hlavní střelecká činnost LEXu. A také hlavní způsob propagace naší práce. Alfonss a PiDiBi mají pravdu v tom, že řeči se jen vedou a každý si může povídat a povídá co chce. Proto si myslím ža struktura LEXu vně Prahy se asi bude vázat na strukturu a rozvoj LOSu a je úplně jedno, jestli jeho pořadatelé budou či nebudou členy a platit příspěvky. Dělal jsem si legraci, když jsem jomekabimu po školení rozhodčích řekl:"Jdětež a zamořte LOSem a LEXem široké okolí......, ale asi to bude jedna z našich hlavních cest. Takže abych se vrátil k čarodějnici z Lancre: Své zbraně budeme muset mazat svým vlastním sádlem, protože nám zrní nikdo jen tak nenasype. Já z toho snad udělám článek, Alfonssi, PiDiBi, jste mými stálými můzami, víte to? Twisted Evil

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

22.03.2009 0:11

Až si to bude někdo v budoucnu chtít dát dohromady, tak část debaty je zde

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

22.03.2009 0:48

soouhlasim plne s alfonssem (v posledni dobe me az desi kolik mame spoelcnych nazoru)

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

22.03.2009 11:33

Lex

Souhlasím se Sincitymanem: činnost Lexu nejlépe rozšiřovat na bázi LOSu, protože se tam mohou rekrutovat další, zatím neznalí příznivci a potencionální podporovatelé Lexu a jeho činnosti.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

22.03.2009 12:32

Ja s Alfem souhlasim ohledne nepruhlednosti napr. penez - spousta lidi nechce davat prachy nekam, kde na ne nevidi (a ja treba jako radovej clen absolutne netusim, co kolik stalo). Co takhle udelat v ramci Lexu otevrenej ucet treba u Raifky, kde se kazdej muze online podivat na zustatek, co kolik stalo, kolik prislo, kdo kolik dal atd. ?

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

22.03.2009 12:55

Já bankovnictví nerozumím, ale to by asi šlo těžko. Pohyby na bakovních účtech často probíhají jen pod čísly. Možná by mohl LEX jednou ročně (pololetně) zveřejňovat na svých stránkách finanční zprávu se specifikací příjmů příspěvy celkem, drobní dárci celkem, sponzoři a velcí dárci jednotlivě a pod. a specifikací výdajů, admistrativa, energie, cestovné a pod. Je to práce navíc, ale zvyšuje to důvěryhodnost.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník