Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

14.03.2009 14:25

jeste delej mezi odstavci mezeru a bude to dokonaly :)
SINCITYMAN píše:.... jo a mimochodem taky se mi to co jsem napsal teď líbí víc než to před tím, asi ze mne něco nakonec vycepuješ :wink:

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

14.03.2009 14:27

:wink:

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

14.03.2009 23:53

SINCITYMAN píše: .. c) Průstřel letadla: Tak o tom můžeme diskutovat asi stejně jako o přednostech pistole/revolver a se stejným výsledkem. ...


SINCITYMAN, PiDiBi: Dovolím si nesouhlasit... Na přednosti pistole nebo revolveru můžu mít svůj názor, stejně jako třeba na chuť špenátu nebo kvalitu českých filmů - ale prostřelení letadla je konrétní, "měřitelná", řádně zdokumentovaná událost, kde je jakýkoliv názor jaksi mimo mísu (nepsal tady někdo, že je příznivcem spolku Sisyfos? Tak prosím, nemíchejmě fakta s názory)...

Letadlo prostřelil Baudyšův bodyguard J.P., v té době můj kolega. U své CZ 75 si nepříliš šťastně upravil ozuby na kohoutu, takže mu kohout po zachycení rukojeti pistole o rukojeť sedadla spadl z prvního ("bezpečnostního") ozubu a pistol vystřelila. J.P. právě držel v obou rukách kameru a chtěl natáčet přistání. Baudyš tenkrát u sebe žádnou zbraň neměl...

Několikrát jsme s J.P. celý incident probírali, viděl jsem jeho ožehlé kalhoty, viděl jsem jeho prostřelené sako, viděl jsem zápis o celé události, viděl jsem všechny jeho problémy, které jako policajt po této události měl...

Tak prosím - dejme už Baudyšovi pokoj s tím, co kdysi provedl jeho bodyguard a soustřeďme se na důležitější věci...

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

15.03.2009 20:14

Výborně, příznivcem spolku sisyfos jsem já, a já také hájím p.Baudyše co se této záležitosti týče, tím že o tom můžeme diskutovat jako o pistoli versus revolver, jsem měl na mysli,onu nešťastnou mediální dohru, dle mých informací se o ni postaral dnes už zesnulý politik ze stejné strany, kterou tehdy p.Baudyš zastupoval v parlamentu a já měl na mysli to, že za normálních okolností, se obyčejný člověk nemá šanci dozvědět co pravda je a co pravda není. Každopádně jsem rád, že zde nehájím p.Baudyše sám. Prostě p.Baudyš udělal pro Lex hodně práce a jakákoliv, byť dobře mířená snaha "zbavit se ho" v zájmu lepšího obrazu v očích jak veřejnosti tak střelců, jak tu někdo napsa,l by byla ryzím nevděkem.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

18.03.2009 10:14

LEX

OK názory na téma (činnost LEXu) jsou téměř jednotné. Teď bych uvítal, kdyby ctěná společnost podala návrhy jak by řadový občan, nečlen LEXu ho mohl v jeho bohulibém úsilí podpořit. Nemluvím o vlivu na rodinu ani o vlivu na známé, ti jsou většinou praštění steným pytlem. Mám na mysli na př. lidovou moudrost jak 100x nic umořilo vola. Odbornou literaturu čtou jenom ti které daný obor zajímá a média ? Co si budeme povídat. Jakým způsobem se pokusit poopravit obecné povědomí o střelcích a zbraních ? Nestálo by za úvahu zvát novináře ne jako reportéry, ale jako účastníky některých vhodných střeleckých akcí ? Je fakt, že by bylo nutné se jim věnovat, některým kopytům obvzlášť, ale třebas by o nás přestali tvrdit, že jsme smečka potenciálně nebezpečných podivínů.
Mám to neučesané, ale češtináři a reportéři prominou.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

18.03.2009 15:23

No je to jednoduché, člověk nemusí být členem lexu, aby působil ve prospěch idey nosit a vlastnit zbraň, nejjednosdušší je třeba sledovat činost "Svých" poslanců a senátorů,a jejich kandidátů.bez ohledu na to,jestli člověk je,nebo není členem nějaké politické strany,jak už jsem konstatoval,tito lidé se řídí spíše negativními reakcemi než pozitivními,takže když jim občas někdo napíše mírně nespokojený dopis,začne jim blikat varovné světélko,a pak zbývá už jen drobná,jehovistick-misionářská činnost mezi obecným lidem,která je neocenitelná,nedocenitelná a také nikým neoceněná.....co se týče spolupráce s tiskem i s tou je teba něco dělat a to na všech úrovních,místními "drbacími" plátky počínaje .Další možnost je nabídnout Lexu spolupráci,prostě jako sympatizant,i kdyby to mělo být jen tím,že nás upozorní třeba na článek v místním tisku, nebo na nezávislém blogu,nebo když tu, na či na webu Lexu nějaký článek uveřejníme, tak nás podpořit zasláním své osobní reakce autorovi. Schválně píši o osobní reakci, jsme dospělí a svéprávní lidé, napsat mail a odkliknout jej, nás skoro nic nestojí....


Reklama

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.03.2009 15:44

Navic bych se primlouval, aby co nejvic lidi do Lexu vstoupilo. Tech 300 (nebo kolik) korun na rok nikoho nezabije. Ono nejde jenom o penize, ale cim vetsi clenska zakladna, tim vetsi vaha Lexu pri ruznych jednanich.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.03.2009 18:31

Dovolím si nesouhlasit. Nebudu cpát peníze do organizace, o které se veřejně nic neví, která není schopná prodat svůj know-how, není schopna si vydobýt své místo v médiích a nemá žádnou reprezentativní osobnost, která by za svoje členy/střelce veřejně bojovala ve sdělovacích prostředcích...

Prosím abyste si odpustili výroky typu "když se Ti to nelíbí, tak tam jdi a změň to"....nebudu tam chodit, protože takový věci neumím a byl bych tam platnej jak ......

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.03.2009 18:40

Jen taková sranda - co takhle aby na stránkách Lexu byl BLACKLIST, tedy seznam lidí (poslanců, senátorů, vůbec politiků či jejich mluvčích obecně, mluvčích politických stran, veřejných činitelů a v neposlední řadě novinářů či jinak mediálně provařených a činných lidí - všech samozřejmě v rámci našeho zájmu), kteří se provinili tím, že odmítli odpovědět na dotaz, připomínku či jiný (písemný) podnět od člena/sympatizujícího nečlena LEXu? Včetně zveřejnění toho dopisu? To by pak bylo možno vyhrožovat ne ve stylu - "necháte-li můj dopis bez odpovědi, povím o tom kamarádům", ale "Váš případný nezájem o dialog s občany bude volně dostupně prezentován na internetu aby dokladoval Váš přístup problémům občanů státu".

Možná si dělám marný naděje, že by to na někoho mohlo zapůsobit.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.03.2009 18:57

Alf: Ono to není jenom o tom "když se ti to nelíbí, tak to jdi udělat líp", ale i o tom, že tyhle věci něco stojí. Sponzorů moc není a členů taky ne. Navíc půlka členů jsou členové jiných klubů (třeba MujGlock - myslím že tam asi ty min. tři stovky za člena do lexu neproudí. Ale třeba mě čert opraví...?)
LEX toho dokázal obdivuhodně moc v boji s větrnými mlýny aka politiky. Že mnohdy ta reprezentace vázne ale souhlasím. Bohužel, dneska všechno něco stojí (a většinou hodně), tudíž se lex bez nezištné pomoci schopných lidí neobejde, stejně tak bez finanční podpory členů. I proto platím víc než je minimální příspěvek (ne o moc, ale každá trocha pomůže, pracháč taky nejsem).

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.03.2009 19:04

Takže z mého pohledu zde máme začarovaný kruh. Dokud LEX nebude veřejně vidět a prezentovat se (jako třeba NRA), tak mu nedám ani korunu. Jenže bez peněz to je vcelku nemožné. Tak babo raď. Jo kdyby jeho členové reprezentovali nás střelce v médiích, tak neváhám zaplatit jakýkoliv příspěvek, ale za současného stavu...ať se na mě nikdo nezlobí...

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.03.2009 19:14

Dokud to prezentuješ takto, tak se na tebe nikdo určitě nezlobí ;)
A myslím, že v poslední době (a hlavně s výhledem do budoucna) chytá LEX druhý dech. Taky LOS byl a je ohromný úspěch (pomiňme teď, že ho nemáš úplně v lásce :) ) a pomáhá kvalitnější reprezentaci LEXu mezi střelci. Kvalitní reprezentace i mezi nestřeleckou veřejnost bude (doufám) nutný další krok k rozvoji :)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.03.2009 19:22

Neříkám že LOS není úspěch, ale je to opět aktivita jen pro střelce.
Takováhle organizace by dle mého názoru měla mít trochu širší záběr, oslovit širokou veřejnost, pokud chce něčeho dosáhnout, resp. pokud chce, aby její snažení mělo nějaké výsledky...

Uživatelský avatar
DaVca
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 10.04.2008 16:19
Bydliště: Praha

18.03.2009 19:30

O tom to prave je. U nas neexistuje nejaka viditelna strelecka lobby (coz je asi dano historicky), ktera by se nejak aktivne vyjadrovala, poradala akce a ukazala lidem, ze strelci nejsou nejaka strasidla zijici v jeskyni, ale normalni lidi s normalnim pohledem na svet, ktere denne potkavaji. Aby ukazala, ze strelba je precejenom docela hezky konicek a nemusi byt ani nijak extra drahy. Jenze neco takoveho by stalo hodne casu a penez a obe tyhle veliciny jsou na tom posledni dobou dost spatne... :? Demokracie je o pluralite nazoru, ale copak velka media neco takoveho umoznuji? Prostor pro nazor na strankach velkych periodik a televiznich relacich by mel prislusit obou zainteresovanym stranam.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

18.03.2009 19:34

Chápu a souhlasím.
Ale díky LOSu jsme získali také několikero střelců, kteří jsou ochotni pomoci s tím dalším rozvojem i ven. (což je - pokud nejsou prachy na zaplacení někoho, třeba reklamní agentury nebo přímo článku či reklamy - docela zásadní)

Jinak konstuktivní kritika je taky pomoc, takže vypíchnutí bodů kde je třeba na něco přitlačit (zejména od lidí v daném oboru) se taky cení. Ono mnohdy úhel pohledu udělá mnohé a zevnitř to celé snažení vypadá úplně jinak ;)

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

18.03.2009 19:59

LEX

Tak mi napadá jedna taková věc. Což takhle pokusit se oslovit se žádostí o pomoc pana Václava Vydru. Je obecně známo, že má kladný vztah ke zbraním a dokonce byl spolumajitelem firmy El Cid. Známá osobnost může zapůsobit na laickou veřejnost.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.03.2009 20:03

Vydra už se veřejně prezentoval v pořadu "S pistolí v kapse"

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

18.03.2009 20:13

Pan Vydra už zapůsobil, zejména když v reklamně se svou manželkou vyřvával:"Už abychom byli v Evropské Unii" pamatujete?

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.03.2009 20:45

Jednak nepamatuji, a navic mi to je fuk. Stejne jako s Baudysem, nemeli bychom se stavet zady k nekomu, kdo by nam mohl hodne pomoct.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

18.03.2009 21:28

DaVca píše:O tom to prave je. U nas neexistuje nejaka viditelna strelecka lobby (coz je asi dano historicky), ktera by se nejak aktivne vyjadrovala, poradala akce a ukazala lidem, ze strelci nejsou nejaka strasidla zijici v jeskyni....
atd.atd.

LEX a LOS myslím dělají právě toto. Plakat nad tím, jak je to údajně málo sice můžeme pořád dokola, ale takové podcenění je hrubě nespravedlivé. Stačí se podívat na úroveň zákona v zemích, kde nikdo jako LEX neloboval a nic jako LOS se nestřílí.
Komu se to jeví málo, nechť přestane mudrovat na tím, co "by se mělo", a otázku přeformuluje na "co můžu udělat já". Kdo si je jist, že opravdu nemá čas na konkrétní formy spolupráce, tak ať si alespoň symbolicky odtrhne pár stovek od huby a LEXU je pošle. I taková pomoc je hodnotná a na rozdíl od různých obskurních dobročinných akcí je zde na strelectvi.cz možná několik desítek lidí, kteří účelnost vynaložených peněz mohou garantovat.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků